1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Elytra Airlines

Vlákno v 'Metro a doprava' založil LlittleLlama 22. července 2016.

 1. LlittleLlama

  LlittleLlama Registered

  Offline
  Registrován:
  24. ledna 2013
  el.png

  Po několika měsících neaktivity jsem se objevil na serveru a zjistil jsem, že se s 1.9 objevila věc na lítání - Elytra. Tak jsem tak koukal na YT, co se s tím dá a nedá dělat a narazil jsem na launcher - věc, co vás prostě vystřelí vysoko do vzduchu, třeba 500-800 bloků.

  Dal jsem si 1 a 1 dohromady a došlo mi, že je to fakt efektivní a rychlý způsob přepravy - nebere žádné jídlo a z Čmelákova je @Laranto v Majnově za minutu (nether na koni je ale prý stále trochu rychlejší), což je ohromný čas. Je to dobré i na vzdálenosti, pokud nechcete trhat rekordy, vystačí vám 100 výškových bloků na 1000 bloků cesty. Reálný dolet z většiny launcherů je kolem 4000 blocků, z Majnovského se dostanete úplně po celé mapě. Navíc létáte přímou čarou, dosednete kde chcete a ke konci si i užijete nádherný pohled na krajinu.

  Říkám si tedy, že by se mi líbilo mít po mapě síť těhlech "launcherů", abychom se mohli dopravovat na delší vzdálenosti rychle všichni. @Laranto mi přislíbil, že by přidal vrstvu s umístěním launcherů na svou mapu, abychom měli přehled o tom, odkud se všude můžeme vystřelit a letět dále.

  Pro samotné létání ještě musím někde vytvořit popisující dokument technik, atp., abyste co nejmíň umírali. > je níže ve spoileru

  Zároveň nabízím, že Vám postavím launcher u Vás, pokud se jedná o nějaký projekt, a ne malé soukromé sídlo. Jeden takový (llama powered banner.png ) LaunchPad jsem už postavil v Čmelákově, viz příloha. Pokud máte zájem, prosím, napište mi na fóru / ingame / občas na irc.


  Zatím vím pouze o launcherech ve Čmelákově, v Majnově, ve Forks, u mě doma a u Tepak_CZ.

  Všechny LaunchPady, co prošly mýma rukama (llama powered Elytra Airlines banner.png ) budu udržovat a pokud se na nich zabijete, jste lamy vy, ne ta stanice :)D). U každé mnou postavené bude postel, ve které doporučuju se vyspat a pak vyletět, kdyby něco..

  3V2uIN4.png AwTRgN9.png ushCywq.png vxOmOXr.png y1RWYcF.png
  Letím poprvé - přečíst si spoiler "Jak s tou věcí cestovat,.."

  Jak s tou věcí cestovat, jak létat a jak přistávat?

  U mnou provedených stanic bude vždy krátký popis, jak létat (jako je to na screenech Čmelákova). I přesto je dobré napoprvé alespoň prolétnout tenhle text, abyste věděli nějaké základy.

  Oprava a rozbíjení

  Pokud nemáte na krovkách unb III, ubírá se 1 "durability", neboli jeden bod výdrže za sekundu, celkový čas ve vzduchu než se poškodí tak, že se nebude dát používat, dokud se neopraví, je tedy 7 minut a 11 sekund. Jestliže na nich máte unb III, čas si prodloužíte cca 4x na 28 minut, ale může to být i méně. Do inventáře a tedy na stav krovek se ale můžete podívat i za letu.

  Opravují se tak, že je dáte do kovadliny a vedle nich kůži - jedna kůže opraví 108 "durability points" (ze 431 celkových). Rovněž se dají dvoje krovky spojit v jedny. Pravděpodobně na nich ale máte enchant Mending - spravování, opravují se tedy samy, pokud zrovna někde získáváte XP a máte je na sobě. Jestliže je máte odložené v inventáři, neopravují se.

  Let

  Samotný není nijak těžký, přijdete ke kraji (nebo k EA Launchpadu), skočíte do prázdna a podruhé zmáčnkete mezerník; od té doby se křídla ovládají kurzorem. Můžete zmáčknout sprint (default Control) a let tím trochu urychlit, stejně jako si dát Speed potion.

  Letět můžete buď na rychlost, na vzdálenost, nebo takový ten průměr. Po zmáčknutí F3 máte v 10. řádku (Facing: "světová strana") na konci v závorce za lomítkem číslo, které vám říká současný úhel, pod kterým se díváte / letíte.
  Nejvyšší rychlosti (67,5 bps) dosáhnete při úhlu 52° a pokud v této rychlosti narazíte, určitě zemřete. Nejmenší úhel, pod kterým se dá letět, je 5,7°, na vytrvalostní let se ale doporučuje úhel asi 14°.


  Přistání

  Je několik možností, jak přistát. Obecně lze říct, že s krovkami na zádech se dá při přistání špatně umřít - pokud neletíte fakt moc rychle. Zpomalit můžete buď tak, že vyletíte trochu nahoru a pak klesnete pomaleji, nebo prudkou otočkou, která úplně zbrzdí rychlost.

  Používání EA LaunchPadů

  Vstoupíte nad žebřík (díru), zkontrolujete, že nemáte moc poškozené krovky, budete se dívat směrem ven od kopce / skály / odlétací plošiny, pokud se budete koukat jakýmkoliv jiným směrem, je velká pravděpodobnost, že zemřete. Při pohledu ven od plošiny se podíváte nahoru pod úhlem cca 70°, zmáčknete "w" abyste spadli na žebřík a od té doby držíte jen a pouze skok, default "space", dokud se nedostanete do výšky, kam chcete. EA LaunchPads vystřelují zpravidla do 550 m, pokud tedy vyletíte níže a chcete cestovat na velkou vzdálenost (>3000 blocků), nebo chcete cestovat rychle pod sklonem třeba 35°, musíte slétnout zpět k LaunchPadu a zkusit to znova.

  Pokud létáte pomaleji (15°-25°), stačí Vám asi 100-150 výškových bloků na 1000 bloků vzdálenosti.

  Doporučení

  Pokud to s využívání EA LaunchPadů myslíte jen trochu vážně, doporučuji si stáhnout Forge a nějakou minimapu, kde máte celosvětově viditelné "waypointy", tudíž víte, kam při letu mířit. Tu máte odkaz na balíček s readme.

  Jestliže najdete chyby / vymyslíte dotazy, pište PM / komentáře, odpovím.

  Snad vše.

  Post bude pravděpodobně ještě aktualizován.
   
  Poslední úprava: 10. prosince 2016
  • Líbí Líbí x 8
  • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 4
  • Informativní Informativní x 1
 2.  
 3. Termiter

  Termiter Modelátor

  Offline
  Registrován:
  10. dubna 2011
  Poslední úprava: 22. července 2016
  • Souhlasím Souhlasím x 5
 4. LlittleLlama

  LlittleLlama Registered

  Offline
  Registrován:
  24. ledna 2013
  @Termiter - tohle vlákno jsem úplně přehlédl, díky.

  // Po přečtení moc nemám co dodat, snad jen, že bych byl nerad, kdyby mělo řešení tohoto superzlouhavého problému, který se v blízké době určitě nerozsekne, protože spousta lidí už svůj názor přidalo, zbrzdit výstavbu a mapování EA launchpadů.

  Uznávám, že se v Endu dají fakt těžko získat, ale taky je tu alternativa Promenády - buď si je koupit u @foo_M & @forby, nebo požádat @Tr0jaN_, aby Vám nějaké sehnal. O víc prodejcích nevím.
   
  Poslední úprava: 22. července 2016
  • Souhlasím Souhlasím x 2
 5. sladislav

  sladislav Registered

  Offline
  Registrován:
  11. srpna 2013
  Pokud mi ve Forks schválí letiště, jsem ochoten zajistit velkou přistávací plochu i s dvěma launchery podle Tango Tek. Síť létacích bodů - navzájem propojených je super nápad!
   
 6. LlittleLlama

  LlittleLlama Registered

  Offline
  Registrován:
  24. ledna 2013
  @Kastrol28 (ingame reptillum) se tímto oficiálně přidává ke společnosti Elytra Airlines, tudíž se s Vašimi nabídkami a požadavky můžete obracet i na něj.
  Hezký den a hlavu v oblacích,
  llama
   
  Poslední úprava: 10. prosince 2016
  • Informativní Informativní x 1
 7. LlittleLlama

  LlittleLlama Registered

  Offline
  Registrován:
  24. ledna 2013
  Další update: EA launchpads jsou kvůli přílošné záteži na server zrušeny a zakázány.
  cya, llama
   
 8. Tyrael888

  Tyrael888 VIP

  Offline
  Registrován:
  20. září 2015
  keď dokončím hrad v projekte Arcadia City prepožičiam niektoré priestory pre launcher rovnako ako spravím značenú cestu až na najvyššie miesto projektu pre volný let nad projektom :)
   
 9. Webess

  Webess Badmin

  Offline
  Registrován:
  15. března 2013
  Klasické launchre sú v podstate zakázané a keď sa nejaký objaví, tak je automaticky zničený. Je to z dôvodu toho, že si hráči robili launchre s veľa loďkami, čo spôsobovalo obrovské poklesy TPS.
   
  • Líbí Líbí x 1
 10. Tyrael888

  Tyrael888 VIP

  Offline
  Registrován:
  20. září 2015
  nemám ani páru ako ten launcher funguje a ani som to nejak neriešim len ponúkam priestory :) pozeram že je to staré vlákno vedel som že sú s nimi problémy ale myslel som že sa to už nejak vyriešilo :) ale ponuka stále platí ak niekto vymyslí modmi certifikovaný launcher :)
   

Sdílej tuto stránku