1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

[Diskuzní vlákno]Nastal okamžik, kdy získavají další edice této hry smysl?

Vlákno v 'Mimo téma' založil Testeuros 24. září 2017.

 1. Testeuros

  Testeuros Registered

  Offline
  Registrován:
  12. února 2012
  Je to již setsakramentsky dlouhá doba, kdy světlo světa spatřila "kapesní edice" (dodnes si pamatuji na ty chvíle, kdy jsem tuto verzi hrál na tehdy luxusní R800i), varianta pro Windows 10 (z tohoto ďábelského systému, který mi přivodil víc útrap než Vista, se mi ježí vlasy dodnes) či jiné edice zaměřené na konzolové hráče. Toto vlákno je zaměřeno především na diskuzi, zda-li už nastala ta chvíle, kdy dříve "vedlejší" produkty s touto tématikou nabývají na smyslu či nikoliv. Proč tak najednou? Není tomu dlouho, kdy svět "obkroužila" informace ohledně propojení výše zmíněných edicí hry s možností užívat si hry pro více hráčů i přes rozdílnost daných zařízení... a tak se už pomalu začínám ptát - není tohle začátek konce původní verzi hry?

  Zde se již pomalu dostávám k svému názoru a odpovědi na úvodní otázku (jestli disponujete odlišným názorem, klidně jej sepište) - NE, nový prvek umožňující hru pro více hráčů skrze různá zařízení s největší pravděpodobností nepřetáhne spoustu hráčů na svou "stranu". Proč si to myslím? Inu, (dle mého) dva hlavní pilíře Minecraftu zůstavají do jisté míry nepřeneseny. Jaké pilíře? Vlastní server s možností úprav "dle vlastního gusta" a/v kombinaci s modifikacemi, které dokáží tuto kostičkovanou hru přeměnit na cokoliv, ať již na válečné pole, technický ráj či zemi Pokémonů. Bohužel (či naštěstí) právě proto dle mého názoru zůstanou tyto variace na původní hru poněkud bokem...

  Ovšem i přesto je zde jistá cílová skupina, která tuto možnost může ocenit natolik, že se rozhodnout pro "přechod". Jistě jste se již setkali s tím, že vy a vaši přátelé disponují jiným herním zázemím... a že nemáte možnost (i přestože původní Minecraft dnes s prstem v nose rozjede na běžném notebooku do 15ti tisíc korun českých (okolo 500 euro)) si Minecraft zahrát skrze jednu platformu. Nebo pokud dost cestujete a vašim jediným zařízením je mobilní telefon, v jiných ohledech je tento prvek hry pro nás, Java based komunitu, jen příjemná zajímavost, kterou užijeme jen vyjímečně. I když kdo ví...

  A jaký je váš názor?
   
  • Líbí Líbí x 3
 2.  
 3. scor78

  scor78 Registered

  Offline
  Registrován:
  18. března 2012
  Smysl jistě mají, obzvlášť teď po sloučení všech non-java verzí (prostě kromě klasiky) a přejmenování. Nejde o to "přetáhnout hráče", jako spíše o ty nové.

  Stále se Minecraft dobře prodává (ač se tomu trochu divím), avšak noví hráči jsou nejčastěji mladší děti (dospělí hráči už MC boomem prošli před lety) a těm většinou to koupí rodiče. Rodiče určitě nechtějí řešit nějaké verze hry apod. a děti zas, a vidím to hodně okolo sebe, neřeší rozdíl mezi Java verzí a Pocket verzí. Naopak je pro ně velký plus, že si společně zahrají jak s mobilem, tak z PC s Win10 nebo xboxem (a kdoví čím ještě).
  Zkušenější hráči co MC hrají nějaký ten rok, pro ně tyto změny nejsou určeny. Těch pár posledních bláznů co ještě MC hrají (hráčů co MC hrají nějaký ten rok, často už od alfa/beta verzí) stejně zůstanou u své java verze, ať už se ta hra jmenuje jakkoliv, a svých modů a pluginů.

  Počátek konce původní hry? No, trošku to tak vypadá, obzvlášť nyní po tom přejmenování. Můj názor je, že Minecraft for Java bude dál stagnovat ve vývoji, jak se to děje už víc jak rok, aby druhá verze hry (nyní pojmenovaná "Minecraft") měla čas ji dohnat.

  Do té doby pár hráčů-dinosaurů bude hrát svůj Minecraft for Java, někteří z nich budou modovat jak šílení, jiní zase se štvát se Spigotem a pluginy a samozřejmě všichni budem brblat, že Minecraft jde do háje... No a dnešní dětičky? Ty budou hrát svůj Minecraft na mobilu, xboxu atd., nebudou řešit starosti herních dinosaurů, prostě budou hrát na jednom serveru bez rozlišení kdo na čem hraje. Samozřejmě pár dětí, které MC chytne víc než většinu (v každé generaci musí být nějaké procento bláznů :D), přejde k herním dinosaurům, kde pochytí jejich styl hry, uvažování a pohled na hru.

  A pak? Kdoví, možná přijde sjednocení, možná ne a možná pak už nikdo nebude vědět co znamená slovo "Minecraft". :D
   
  • Líbí Líbí x 1
  • Souhlasím Souhlasím x 1
  • Zábavné Zábavné x 1

Sdílej tuto stránku