1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Cube World

Vlákno v 'Indie hry' založil dwi 18. září 2012.

 1. dwi

  dwi God

  Offline
  Registrován:
  19. prosince 2010
  Však se taky jedná o alphu. Minecraft stál v alphě 10€ a co tam bylo? Generovaný terén, pár mobů, téměř nefunkční multiplayer (mluvim o začátku prodeje alpha verze, abych byl korektní v porovnávání se začátkem prodeje alphy Cube Worldu) a drobet bloků (oproti aktuálnímu stavu). Vím, že tyhle dvě hry nelze porovnávat, protože jsou stylen zcela odlišné, ale obě dvě zvolily stejný obchodní model, takže se pojďme podívat, co nabízí Cube World v tom samém stádiu vývoje hry za cenu jen o 130Kč vyšší, jak Minecraft tehdá:
  Dobře fungující multiplayer pro 4 hráče v partě. 8 ras za které můžete hrát, kažá má k dispozici myslím 4 classes. Několikanásobně víc nepřátel, petů (wow style), NPC a itemů (pravděpodobně generovaných). Hra má funkční RPG prvky, skilltree, lvlování. Nechybí ani množství bossů, kteří dají zabrat i namakané skupince hráčů. Má generované město (nebo i města?) s množstvím obchodníků, se kterýma se dá obchodovat (funkční ekonomika). Našel bych uřčitě víc věcí, co Cube World má v ranném stádiu vývoje oproti Minecraftu.

  Takže si myslím, že těch 15€ není rozhodně přestřelená částka a je celkem adekvátní tomu, co zájemce o alpha testování této hry za takové peníze dostane.
   
  • Souhlasím Souhlasím x 2
 2. Amunak

  Amunak Worldedit Trollmasta

  Offline
  Registrován:
  11. února 2011
  No pokud ale chtějí použít obchodní model Minecraftu, zdražovat až do nějakých... 25, 30 €, a následně ani jednou nezlevnit, tak mi ta hra přijde silně nadhodnocená. U AAA titulů za dvojnásobnou cenu (která navíc s časem alespoň klesá) se musí živit obrovská studia o stovkách lidí. Nezávislá studia mají tu konkurenční výhodu, že jejich výdaje jsou podstatně menší a nemusí tedy nasazovat tak vysokou cenu. A to je taky to, na co lákají hráče. Když se ale vyšplhají tak vysoko, přijde mi to už fakt moc. Hra je to pěkná, má spoustu zajímavých nápadů, stejně jako hodně staví na předchozích podobných titulech, ale je to dost dobré na to, aby si za to účtovali tolik? Já teda nevím.

  Taky je možné, že je naopak alpha dražší, a budou to mírně zlevňovat, nebo cena zůstane stejná. Pokud se jim povede do hry nacpat všechno, co mají v plánu, tak věřím, že by to tu cenu i mělo.
   
 3. Lohakar

  Lohakar MonsterFotr

  Offline
  Registrován:
  27. dubna 2011
  Me mrzi, ze autor neplanuje verzi pro linux, ze bych si to vyzkousel.
  No, ale co, neni to poprve. :)

  Zase mame StarMade, ktery stoji jen 3 baky. Kdyby si to chtel nekdo vyzkouset u nas na serveru, je vitan.
  Drzime verzi 9375 a zatim neminim apdejtovat ...
   
  • Souhlasím Souhlasím x 1
 4. tominosik

  tominosik Moderátor

  Offline
  Registrován:
  15. dubna 2012
  Huee Že je to Mojang? :D
   
  • Zábavné Zábavné x 1
 5. Yubeh

  Yubeh VIP

  Offline
  Registrován:
  13. ledna 2012
  Pripomina mi to kombinaciu 15 rokov stareho 'super mario 64' a wow v detinskej hranatej grafike cielenej na 10-13 rocnych, za hodne uletenu cenu (na alfa indie hru). Trochu nechapem, preco to vyvolava take nadsenie.


  edit: Uz je to jasne - My Little Pony efekt :D
   
 6. dwi

  dwi God

  Offline
  Registrován:
  19. prosince 2010
  Protože to je cute a cool a lidem se to líbí :)
   
  • Líbí Líbí x 2
  • Souhlasím Souhlasím x 2
  • Zábavné Zábavné x 1

Sdílej tuto stránku