1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Doprava Cesta z Města

Vlákno v 'Stavby a projekty' založil Tajplt 12. března 2019.

1. Tajplt

Tajplt Registered

Rád bych na Tethysu oživil cesty v overworldu (Cesta z Města), tak jako tomu bylo na předešlých mapách. Chtěl bych propojit sever mapy (Moji vesničku) se spawnem.
    Pravidla pro stavbu bych nechal jako na staré mapě viz odkaz.

Plán severní cesty -
    návrh.png
    Styl cesty -
    cesta.png

• Líbí Líbí x 8
    • Souhlasím Souhlasím x 5
  2.  
  3. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

Nevim, jestli by v rade mist nebylo lepsi "prirodni" provedeni (trava uplacana lopatou), zvlaste tam, kde cesta vede divocinou.
    V drivejsich verzich to nebylo mozne, ted se mi to docela libi.
    Osobne bych se potreboval poradit, jak cestu vest trvale zasnezenym biomem tam, kde zadna sidla nejsou, jen vybrakovana iglu.
    Napadlo mne cestu vyznacit ruzemi, ale mozna se jinym nebude libit...

• Líbí Líbí x 2
  4. Tajplt

Tajplt Registered

Je to věc názoru mě se naopak cesty uplácané lopatou nelíbí :(. U sebe používám kombinaci Coarse Dirtu a Gravelu.
    cesta1.png cesta2.png cesta3.png
    Mezi projekty kde nikdo není bych použil model ze Stone Bricku.

• Líbí Líbí x 1
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  5. Ratchet_97

Ratchet_97 Registered

Polžíš na ten block vlákno (string) a neusadí se na tom sníh. Dobrý je, že to nejde moc vidět.

Co se týče cest, tak bych to nechal na každém hráči jak si to chce udělat on. Alespň budou ty cesty zajímavější. Jsem rád, že se někdo do toho pustil a snad to inspiruje ostatní hráče.

• Líbí Líbí x 1
  6. dynlik

dynlik Registered

Jsem rád, že budou oficiální cesty :)
    Trochu bych si přihřál polívčičku - taky jsem dostal nápad začít cestovat, přesněji řečeno od mého "sídla" směrem na jih, dále jihozápad - sídel je tam víc než dost, navíc mi v cestě tam stojí příšerně neschůdné pohoří...
    Uplácal jsem už kousíček cestičky, shodou okolností právě z udupané hlíny (osvětlení 1 blokovými sloupky z cobble. wall + torch).
    cesty_mc.png
    Co si o tom myslíte?

• Líbí Líbí x 4
  7. Arothe

Arothe Registered

Tady bych rád probudil @SKARIJJ který nejen již tohle plánoval, ale dokonce i začal stavět. Jeho verze obsahuje andesit uprostřed a chiseled stonebrick po stranách. Já osobně v ránci svého blízkého okolí využívám cest velmi detailních z velkého množství různých bloků, takže bych se také přiklonil k možnosti různých cest. Nicméně je potřeba vyřešit dobře přechody mezi cestami.

• Líbí Líbí x 1
  8. SKARIJJ

SKARIJJ коммунистом!

Jednoduchá a celkem pohledná cesta, kterou zvládne každý, už i stojí na serveru.

Přiložené soubory:

Poslední úprava: 13. března 2019
    • Líbí Líbí x 4
  9. Toonu

Toonu Registered

Návrh na Jihovýchodní cestu spojující spawn s pískovnou, endem a směřující k dalším projektům.

Také, na úplném kraji mapy bych byl rád za změnu cesty v silnici u našeho města, kde by se to hodilo více.

Cesta podél pobřeží může mít hezké prostředí, v různých biomech odpočívadla...

• Souhlasím Souhlasím x 2
  10. Arothe

Arothe Registered

Přidávám cesty severo-západu.
    Červená jsou již postavené cesty, bílá cesty naplánované a žlutá jsou plánované cesty, kde nevím přesnou pozici, jen směr.

11. Tajplt

Tajplt Registered

Ten Andesite nevypadá špatně. Samotný design bych nechal na hráči který bude cestu stavět. Jen bych dodržel rozměry, a to 5 bloku na šířku a cca po 8 blocích torche.

Prosím moderátory o vyjadření, rád bych začal stavět Severní cestu.

• Líbí Líbí x 1
  12. dynlik

dynlik Registered

Zdravím,
    postavil jsem kousíček uplácané cestičky a chtěl bych zjistit, zda je na závadu pokračovat dále na jihozápad.
    Cestou bych nejspíš obešel @Illighair. Taky mě trochu znepokojuje možnost, jestli by se případná dokončená trasa příliš nekryla s tím, co navrhuje @Toonu...
    Co myslíte?
    2019-03-14_21.30.59.png
    mapa

13. Sidonius

Sidonius Registered

Nejsem zrovna 2x šťastný, že se mi přes projekt potáhne dálnice.
    Normálně by mi to bylo jedno, ale snažím se Průmyslovou zónu stavět ve viktoriánském stylu.

• Líbí Líbí x 1
  14. marquecz

marquecz Registered

My ve Středověké oblasti taky počítáme s trochu jiným vedením cesty přibližně takhle:

Na jihu už @Ratchet_97 postavil dřevěný most a @dynlik tunelový průchod dál jižním směrem. @Plenca zde taky plánoval pevnost ve stylu Dvojčat z GoT, která by byla součástí cesty (i když teď není moc aktivní, takže není jisté, jak to dopadne). Uprostřed momentálně @Jajinek staví hrad s městem, které určitě bude místem hodným křižovatky.

edit: zapomněl jsem na Ratcheta!

Poslední úprava: 15. března 2019
  15. dynlik

dynlik Registered

Předstvavuji si to stejně - tah na Majnburg, oblast a dál na jih. Spojení s pískovnou by možná šlo provést přes horskou planinu na jihu oblasti - předešlo by se tak stavbě dlouhého mostu přes záliv...

PS.: dřevěný most stavěl Ratchet_97.

16. Jajinek

Jajinek VIP

Hrady a města vznikaly hlavně na křižovatkách a jako ochrana obchodních cest. Rozhodně budu rád, když cesta povede přímo kolem něj, bude to mít historickou logiku a usnadní plánování, vesnice bude rozprostřena podél této cesty..

Poslední úprava: 15. března 2019
    • Líbí Líbí x 5
  17. Illighair

Illighair Registered

Omlouvám se všem za pozdní příspěvek do debaty. Sám jsem o takové cestě trochu přemýšlel. Že je teď tady víc takových, tak se do toho rád pustím hned. Osobně jsem spíše pro variantu, kterou navrhuje @marquecz , co se trasování týče. S dynlikem už jsme se o tom nedávno bavili ingame.

Vzhledem k povaze projektů, které by se na tomto vedení nacházely, jsem co se týče vzhledu cest spíše pro nějaký kompromis stylů, které jsou používány ve Středověké oblasti, u dynlikova a mého projektu. Kupříkladu právě ten, který v originálu označil @Tajplt . Uznávám, že to může přijít některám poněkud mdlé, proto přispívám do debaty svojí "cestičkou", který by v běžné divočině nemusela vypadat nějak násilně. Vesměs je to kombinace výše zmíněných nápadů.
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]

@dynlik , kdyžtak mě hajlajtni na Discordu, domluvíme to.

• Líbí Líbí x 3

Sdílej tuto stránku