1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Informace Centrální základna (spawn)

Vlákno v 'Návrhy' založil Sognus 13. června 2017.

 1. Sognus

  Sognus TechniForger

  Offline
  Registrován:
  14. června 2012
  Zdravím,

  je známo, že spousta lidí se již dostala na maximální technickou úroveň. Při hraní jste mohli získat zkušenosti s novými modifikacemi a oprášit si znalosti těch tradičních. Bohužel však spousta z Vás už prakticky veškerý obsah dohrála.

  Pro ty z Vás, kteří již obsah dohráli i pro všechny ostatní by tu byla možnost přidat se ke stavbě ultimátní spawn základny. Cílem stavby by bylo vytvořit velice optimalizovanou základnu na spawnu s tím nejlepším vzhledem a funkčností, které bychom byli schopni dosáhnout. Samozřejmě by v základně nechybělo propojení OpenComputers se vším, co může přes počítače propojeno a ovládáno.

  Nemám nijak konkrétní myšlenku ani požadavky na to, jak by základna měla ve výsledku vypadat, ale vždy jsem konceptuálně chtěl takový projekt mít (již od 1. technicraftu).

  Hlavní myšlenky základny by byly zabezpečení, soběstačnost a ovladatelnost. Zabezpečení může například znamenat to, že by základna byla rozdělena do spousty různých místností, chodeb, modulů - nazvěte si to jak chcete - které by vyžadovali různý level bezpečnostního prověření. Zároveň by základna měla podporovat své kompletní uzavření, kdy se nikdo nebude moci dostat dovnitř (základny jako celku, sekce, chodby, místnosti) ani ven. A zde se dostáváme k té soběstačnosti.

  Druhou z hlavních myšlenek je totiž to, aby základna mohla fungovat jako protiatomový kryt a mohla uzavřená bez jakýchkoliv surovin zvenčí poskytnout obyvatelům zázemí (hydroponicky pěstované jídlo, čistička vody, ...).

  Poslední hlavní myšlenka by znamenala to, že vše co bude možné, bude ovladatelné. Rád bych viděl například ovladatelná světla a dveře na základě částí základny (místnost, chodby, sekce, ...), například možnost zavřít a zamknout dveře zevnitř místnost, tak i možnost tyto detaily ovládat z hlavního centrálního bodu či lokálních terminálů (pro sekce).

  Každopádně nic z předchozího není nijak směrodatné, jedná se pouze o takové mé přání toho, kam by projekt měl směřovat. Z toho důvodu nechám toto vlákno otevřené pro diskuzi těm, kteří by se chtěli ke stavbě přidat.
   
  • Líbí Líbí x 1
 2.  
 3. Tyrael888

  Tyrael888 VIP

  Offline
  Registrován:
  20. září 2015
  no chcel som spraviť už dávno niečo podobné ale vraj by znepríjemnilo hru tým čo prídu na server zo slabším PC :)
  Ale som za toto by mohlo trochu oživiť aktivitu :) a ja sa zasa vzdialim od kopania na majnu :)
  Vedľa spawnu je voda takže by som to videl na základňu na/vo vode
  Krátky opis:
  - kruhová stavba v strede dutá priemer tak 100 blokov
  - časť nad vodou by mala mať diskovitý teda skosený zaoblený povrch smerom k hladine kvôli tlakovéj vlne
  - v rôznych častiach by mali vystupovať doky pre plavidlá a nutné zásobovanie
  - v strednej časti by mohol byť nejaký ten shuttle pre prípad nutnéj evekuácie strop by sa dal vyriešiť modular shieldom ktorý by sa dal zapnť v hlavnom velíne
  - stavba bude ukotvená na morské dno kde by sa dala vybudovať podzemná železnica mimo základňu chránená reinforced dverami ktoré sa budu dať zatvoriť prípadne shield znova všetko ovládané z velina
  - ak sa nikomu nebude chcieť stavat shuttle moze sa tam presťahovať energi core napájané 4 fusion reaktormi v prípade uzamknutia základne tým padom odrezania od prísunu trítia a deutéria sa bude napájať quantum solarmi
  ďalšie veci podľa okolností :)
   
  • Souhlasím Souhlasím x 1
 4. Sognus

  Sognus TechniForger

  Offline
  Registrován:
  14. června 2012
  Základna nemusí být přímo na spawnu, můžeme jít posunout pod oceán. V tom případě bych horní patra viděl se skleněnou střechou či strop jako forcefield. Ze spawnu do základny a naopak bychom mohli nechat jenom pouhý teleport či jinou přístupovou cestu. Pokud bychom chtěli základnu stavět poblíž [0, y, 0], můžeme spawn někam posunout. Důvodem, proč bych rád stavěl právě blízko [0, y, 0] je právě železnice. Rád bych aby bylo možné vybudovat železniční uzel.

  Co se týče forcefieldu, rozhodně je chci využívat jako bezpečnostní prvek základny. Jinak všechny vstupy do základny a do důležitých by měli využívat princip přetlakových komor (stačí malá část chodby, se dvěmi dveřmi, kdy maximálně budou otevřeny jedny dveře a nikdy oboje)

  Myšlenka kruhové základny mi nepřijde přiliš ideální. Myslím, že pak budeme mít problém s tvary místností - nejraději bych byl, kdybychom využívali místnosti tvaru kvádru. Rozhodně ještě musíme počítat s nějakými servisními chodbičkami pro kabely (energie, refinedStorage, redstone, openComputers) - ty by měli být přístupné pro pověřené osoby.  ----------------------------------
  Každopádně myslím, že bychom si nejprve měli určit, co všechno budeme chtít v základně postavit. Potřebujeme nějaký seznam místností, něco jako:

  • Centrální řídící místnost - Místnost, která bude obsahovat všechny možné řídící prvky, například ovládání a zamykání dveří, světel, reaktorů (obecně zdroje energie a jejich tok po základně), forcefieldů, atd. [maximální security]
  • Obytná sekce - Sekce složená z menších místností (pokojů s vybavením, jídelny, sprch, atd.) [nejnižší security]
  • Hydroponie - Pravděpodobně celá sekce pro výrobu a zpracování jídla a dalších pěstovatelných zdrojů pro základnu
  • Archa - Sklad, případně části biosféry, které bude možné v případě apokalypsy zachránit.
  • ...
  • (Případně nějaké další nápady)
  Dalé bychom si měli určit, jak základnu pojmeme. Můžeme stavět ve stylu centrálního bunkru, zadockované vesmírné lodi (viz příklad Archanděl dvě mapy zpět na Majncraftu), vyhloubit větší ravini v zemi a stavět v ní či můžeme vymyslet úplně něco jiného.

  ----------------------------------
   
  • Souhlasím Souhlasím x 1
 5. Tyrael888

  Tyrael888 VIP

  Offline
  Registrován:
  20. září 2015
  Hranatú základňu spraví kde kdo :) ide o to spraviť niečo úžasné z využitím techniky ktorá vo vanila MC nieje :)
  čo sa tíka toho návrhu stavbu som myslel na juh od spawnu tak aby bola na dohľad ale spawn point nebol priamo jej súčasťou len okrajom.
  Z umiestnením sme sa asi nerozumeli umiestnená by mala byť nad hladinou pokojne aj 20 - 30 blokov a mala by zasahovať až na morské dno
  mala by mať kupolovitý/ diskovitý tvar a dutý stred ktorý bude siahať až na dno. Nechce sa mi to kresliť ale ak sa mi bude chcieť dnes spravím prototip na vystavbáku a hodím tu foto
  čo sa tíka miestností tie môžeš spraviť aj do kosoštvorca kruhu ihlana tu ide skôr o vonkajší dizajn a vzhľad základne a ak máš dostatok priestoru môžeš si dovoliť stavať vo vnútri čo chceš :)
  a keď nie tak si to postavím na vanile keď dokončím rozrobené veci :)
   

Sdílej tuto stránku