1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Informace BOTy do deště, aneb kdo je Evelynn

Vlákno v 'Diskuze' založil Arothe 08. února 2019.

1. Arothe

Arothe Registered

Dokumentace k verzi: 1. 2. 5
    Aktuální verze na serveru: >version

Kdo, nebo Co je Evelynn
    Jednoho večera, kdy jsem už asi po šesté za poslední hodinu odpovídal, "kde je end", jsem napsal panu @pragos ovi, že by se nám hodil F&Q bot. věřte tomu nebo ne, v tu vteřinu jsem si nebyl jistý, jestli mu navrhuji, aby někoho našel, nebo si hledám práci. O dvě minuty později jsem už otevíral Brackets a začínal hledat jak se takový bot skládá dohromady :bookworm:.

Pár dní na to, kdy jsem udělal nějaké základní funkce jsem se ji rozhodl ukázat @1098900 a, k mému překvapení, mi neřekl, že to je k ničemu. K mému ještě většímu překvapení naopak prohlásil, že to je pěkné a deset minut na to už Evelynn otevírala oči na discordu Majnu. (Samozřejmě mi vyhrožoval, že mě zastřelí :blackeye:, pokud to udělá nějaký nepořádek, ale o tom nesmí nikdo vědět. :bag:)

Nyní je to pátý den vývoje a já se konečně odvážil napsat na fórum, jelikož se Evelynn už dosti často vyskytuje ve hře, kde ji i vy, ať chcete, nebo ne, pomáháte testovat :p.

Evelynn (jméno se dost možná změní, kdo ví), je F&Q bot sloužící jak nováčkům, tak starším hráčům. Poradí se spoustou věcí. Toto vlákno budu využívat jak soupis informací, co už umí, tak jako "changelog" a také jako místo pro vaše nápady.

Jelikož ale včera Evelynn dle všeho rozpoutala nějaké větší dohady, musel jsem odstranit celou "trade" funkci, která proto nebude existovat.
    //sorry @reibl :(
    Evelynn (jméno se dost možná změní, kdo ví), je F&Q bot sloužící jak nováčkům, tak starším hráčům. Poradí se spoustou věcí. Toto vlákno budu využívat jak soupis informací, co už umí, tak jako "changelog" a také jako místo pro vaše nápady.

Jelikož ale včera Evelynn dle všeho rozpoutala nějaké větší dohady, musel jsem odstranit celou "trade" funkci, která proto nebude existovat.
    Bot.

Co Evelynn už umí?
    kouká do kódu, jelikož si to nepamatuje...
    • Admin, mod (A M) a utility příkazy
      • >reboot - Restartuje bota; nepřenačte však soubor, tzn se spustí se stejným nastavením, jako při předchozím spuštění A M
      • >kill - Pošle Evelynn spinkat A
      • >devmode - Přepíná developer mód. Tento mód slouží k testování, kdy při zapnutí Evelynn nenaslouchá help channelu. A
      • >getops - Zařve na mě na discordu, že chcete práva a odešle mi potřebné informace.
      • >devmode? - Vypíše, jestli běží v developer modu, nebo ne. A
      • >version - Oznámí, na jaké verzi Evelynn aktuálně běží.
      • >docs - Vypíše odkaz na toto vlákno
      • >badass - Přepne povolení módu "Zlé Evelynn" A M
      • >sleep - Nastaví Evelynn do stavu, kdy nebude odpovídat, nicméně stále poběží. A

Všechny admin commandy jsou použitelné jen z discordu kvůli bezpečnosti. Práva na tyto příkazy (kromě getops) mám já, @1098900 a @LynSis. O dalších lidech se (možná) v budoucnu rozhodne. => Zkoušet ty příkazy nemusíte, nebudou vám fungovat.
    • Nepotřebné věcičky, co potěší
      • "Github" - udělá to samé, co Octocat v mém podpisu
      • "Kolik je hodin" - vypíše čas
      • "Jaké je datum" / "Kolikátého je" - vypíše datum
      • Funkce "vypočítej" - napíšete řádek ve tvaru např. "Vypočítej 538" zde vám vypíše ,že výsledek je 538 a přidá informaci, že se jedná o 8 * 64 + 26. Pokud jí zadáte příklad "Vypočítej 75+16-9*2" taktéž vrátí výsledek a převede na stacky.
      • Časovač - slovy "Zapni časovač" a "Vypni časovač" si můžete změřit až deset minut.
    • Pozdravy a přivítání
      • první připojení na server - Hráč, který se poprvé připojí na server je přivítán do hry a je mu oznámeno jak mluvit na Evelynn.
      • pozdravy - Evelynn naslouchá i generalu. Pokud ji pozdravíte, bude reagovat. Delší věty jí ale stále dělají problém, pokud pozdrav není na začátku, tak na to myslete. Nyní zná tyto pozdravy:
        ["ahoj","cau","zdravim","cauky","ave","zdravicko","ahojky","cus","cc","hola","caj","dobry den", "hello", "bry den", "hey", "hey there", "hi", "dobre rano", "dobry vecer", "dobre jitro", "pekny den preji"] a všechny jejich varianty velkých písmen a diakritiky.
      • reakce na pozdrav - Proč by Evelynn někdo zdravil, kdyby neodpovídala? A proto odpovídá. Nyní má pět růžných reakcí na váš pozdrav, další se třeba objeví s časem.
      • Miluji tě, Evelynn - taktéž přidáno mezi možné hlášky, které Eve můžete poslat. Ale pozor, ne do každého se zamiluje.
      • Máš mě ráda, Evelynn? - i na tohle umí reagovat.
      • Jak se máš, Evelynn? - více různých odpovědí, ne však náhodných.
    • "pomoc"
      • "Evelynn?" - Pokud hráč napíše do chatu "Evelynn?", zeptá se, jak může pomoci a odkáže hráče na help chat.
    • Rady a informace těm, co jen spěšně proletěli whitelist a náhodou se dostali
      • /home a /spawn - oznámí hráči, že to zde nemáme a jak se přepravuje. //Nenapovídá sebevraždu.
      • "je tu admin" - a podobný typ otázky je také vyřešen. Hráč je odkázán na moderátory.
      • odkazy
        • CJDZ
        • Web
        • Fórum
        • Dynmap
    • Lokace na serveru
      • pískovna - Dá hráči souřadnice pískovny a poradí mu cestu přes CNC.
      • jílovna - Poradí hráči cestu ze spawnu k jílovně.
      • end - Navede hráče do endu přes CNC.
      • dřevo - Poradí hráči kde těžit dřevo a upozorní na pravidlo o opětovném zasazení.
      • spawn - Jak na spawn / ze spawnu
      • cnc - Základní info co je CNC
      • Korály
      • Mořské okurky
    • Výškové informace
      • Rudy - poradí v jaké výšce najít nejlépe diamanty, emeraldy, redstone, lapis, zlato, železo i uhlí (Neptejte se mě, proč uhlí... já to jen nechtěl vynechat. Stejně se na to nikdo nezeptá proto, že by to chtěl vědět.)
      • Maximální výška - Objasní hráči magickou hodnotu y = 256.
    • LWC
      • chopper - Zeptá-li se hráč na hopper, obdrží informaci o příkazu /chopper on.
      • cprivate - Pokud hráče zajímá, jak zamknout bednu, dostane informace o /cprivate.
      • cpublic - Požádá-li hráč o odemčení truhly, nabídne se mu příkaz /cpublic.
      • cmodify - Zmíní-li se hráč o někom dalším (kamarád, "další hráč" //nicky fakt neberu), nabídne se mu příkaz /cmodify jméno.
      • cremove - Chce-li hráč zrušit, či odstranit zámek, dostane příkaz /cremove.
      • cdonation - Pro dotace a dary tady máme /cdonation. I s tím hráče dokáže seznámit Evelynn.
    • Money
      • money - řekne hráči o příkazu /money.
      • money send - objasní placení pomocí /money send <hráč> <množství>.
      • money top - vysvětlí příkaz /money top.
      • Jak si vydělat - Vypíše standardní možnosti jako hlasování, questy a prodej.
    • Barevné cedulky
      • Jak na barevné cedulky - Vypíše informaci o barvách
    • Tutoriály
      • Obchody - Odkáže hráče na fórum na vlákno o obchodech.
      • Uzdravení zombie vesničana
    • Množení
      • Všechna zvířata
      • Mořské okurky
    • Ochočení
      • Koně
      • Vlci
      • Kočky
      • Lišky (předběžně k MC 1.14, dost mozná se ještě změní)
    • Statistiky koní
      • Maximální a minimální rychlost
      • Max a min životy
      • Max a min skok
    • StableMaster
      • "Komu patří kůň" - Vypíše informace okolo /sm info
    • Lektvary
      • Vaření všech lektvarů
      • "lektvary - další" - vypíše možnost použití redstone, glowstone, gunpowder a dragon breath
    • Upozornění na hlasování co hodinu
    Co dál mám v plánu vám sem psát nebudu. I tak má můj příspěvek přes 800 slov. Pokud máte nějaké nápady co za otázky přidat, nebo si všimnete ve hře něčeho, co nesedí (například že vám dá odpověď na jinou otázku, než jste se ptali), napište mi buď sem, nebo mě tagněte na discordu (@Arothe), případně pmkem ve hře.

Gratuluji všem, co to dočetli a doufám, že Evelynn neskončí v šuplíku stejně jako Devi, Roger, Jeff a Geralt. (Ano, i to byli boti... kdysi.)

Poslední úprava: 15. dubna 2019 v 08:32
    • Líbí x 9
    • Kreativní příspěvek x 4
    • Děkuji! x 2
    • Nesouhlasím x 1
    • Užitečné x 1
  2.  
  3. Arothe

Arothe Registered

===== Changelog 8. 2. 2019 =====
    • Přidáno "Hi" mezi pozdravy
    • Přidáno "Evelynn, potřebuji pomoc" a blízké alternativy
    • Na žádost @Tweety přidáno "Kolik je hodin?" // Díky @LynSis :D
    • Přidáno "kde najdu ..." do lokací
    • Přidáno překvápko; schválně, kdo ho najde první
    • Přidán admin command >devmode? - Evelynn vypíše stav devmode
    • Přidány odkazy na dynmap, fórum, web a cjdz
    • Přidána funkce "vypočítej" -> Vypočítá vám zadaný příklad a přidá převod na stacky, pokud je výsledek vyšší jak 64
    • Opraveno @Sognus ovo pingování ze hry
    • Opraven crash bota způsobovaný chybou z discordu (message.member == Null)
    • Přidány barevné cedulky a upraven odkaz na obrázek z cizího serveru na Majn (díky @Webess)

Poslední úprava: 08. února 2019
    • Líbí Líbí x 3
    • Souhlasím Souhlasím x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  4. Tobacc

Tobacc Registered

Vzhledem k tomu, že je to v diskuzi, tak se vyjádřim k:
    "Jelikož ale včera Evelynn dle všeho rozpoutala nějaké větší dohady, musel jsem odstranit celou "trade" funkci, která proto nebude existovat."

Nejde o trade funkci, ale jde o to, že je prostě blbost, aby FAQ bot psal, že pokud napíšeš "koupim elytry" tak ti bot napíše "Elytry prodává pragos" - je to naprosto neúměrný a absolutně to zakopává do země jakoukoliv férovou konkurenci a nenadřazenost moderátora co se ekonomický části serveru týče.. navíc, zrovna obchodní stránka je oblast, kam by takovej bot vůbec neměl zasahovat.. :D každopádně díky za bota, nováčkům to pomůže (y)

• Souhlasím Souhlasím x 9
  5. Arothe

Arothe Registered

Ano, přesně to jsme řešili. A i přesto, že ti to možná přijde divné, byl to právě pragos, kdo mi napsal žádost o smazání těchto věcí.

To že tam byl napsaný vyšlo z mé hlavy, ne z jěho (čímž buď pragos očištěn) na základě toho, že Eazyho už nebavilo stále opakovat větu "mending je v obchodní čtvrti"

• Líbí Líbí x 1
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 1
  6. _Eazy_

_Eazy_ AFK 24/7/365

Hoši já jsem to trolil jo :D

• Zábavné Zábavné x 2
  7. Arothe

Arothe Registered

===== Changelog 9. 2. 2019 =====
    • Přidány pozdravy "dobre rano", "dobry vecer", "dobre jitro", "pekny den preji"
    • Do vypočítej přidána možnost znaku "×" pro násobení (nyní již akceptuje *, x, ×)

Poslední úprava: 09. února 2019
    • Líbí Líbí x 1
  8. Arothe

Arothe Registered

===== Changelog 10. a 11. 2. 2019 =====
    • Pozastaven vývoj Evelynn kvůli "překlopení" na jiný systém (Uživatelsky přijatelnější). Jakmile budou přesunuty veškeré dosavadní funkce, budou se opět přidávat nové. Nyní nedokáži říct, jestli Eve bude v nejbližších dnech v provozu, případně jak správné budou její odpovědi. Díky za pochopení.

S čím navíc pro hráče přijde nová Evelynn?
    • Přidáno "kolik je" za účelem vypočítání příkladu
    • Do pozdravů přidáno "zdar" a "zdarec"
    • Do lokačních umístění přidáno "jak na spawn" a "jak ze spawnu"
    • Přidáno "kdo je online?" -> vypíše na discordu playerlist

Poslední úprava: 11. února 2019
    • Líbí Líbí x 1
  9. Arothe

Arothe Registered

===== Changelog 12. 2. 2019 =====
    • Přesunuta většina příkazů ze staré verze na novou, jakmile s LynSisem vyřešíme problém s pozdravem a "miluji tě" (jelikož to jsou zatím nejoblíbenější funkce), budou nahrazeny všechny texty správnými informacemi a bot bude oficiálně vypuštěn ve verzi 1.0

• Líbí Líbí x 1
  10. Arothe

Arothe Registered

===== Changelog 13. 2. 2019 - verze 1. 0. 0 =====
    • Přeneseny texty, které nováčkům pomohou, na nový model. Evelynn je pryč ze "svého období".
    • Přidány otázky na množení zvířat (a mořských okurek).
    • Opravena chyba, kdy při otázce "kolik je <příklad>?" otazník způsobil nevypočítání příkladu
    • Navráceny pozdravy ze starého systému. Evelynn je nyní plně funkční.

Poslední úprava: 13. února 2019
    • Líbí Líbí x 2
  11. Arothe

Arothe Registered

===== Changelog 14. 2. 2019 verze 1. 0. 1 =====
    • Opraven bug, který nastal při pozdravu ze hry, kde Evelynn odpovídala "Ahoj mbot"
    • Opraven bug, který způsoboval pád bota při zprávě z discordu (způsobený předchozím bugfixem :banghead:)
    • Opraven i druhý bug, který způsoboval pád... stejný případ ^
    • Opravena chyba při otázce "Jaký je odkaz na pravidla", kde Evelynn nevěděla, jestli uživatele odkázat na recepty, nebo na cjdz

Poslední úprava: 15. února 2019
    • Líbí Líbí x 1
    • Zábavné Zábavné x 1
  12. Arothe

Arothe Registered

===== Changelog 15. 2. 2019 verze 1. 0. 2 =====
    • Do funkce vypočítej přidána možnost použití písmena "v" jako odmocniny. -> V(25) = 5
    • Upraveny hodiny, aby se ukazovaly ve správném formátu
    • Přidány otázky na ochočení zvířat
    • Přidán admin odkaz >version, který vypíše aktuální verzi Evelynn

Poslední úprava: 15. února 2019
    • Líbí Líbí x 1
  13. Arothe

Arothe Registered

===== Changelog 16. 2. 2019 verze 1. 0. 3 =====
    • Opraven bug, kde Evelynn nereagovala na "Dobré ráno" ze hry
    • Přidán automatický reboot při pádu Evelynn, který občas nastane z neznámého důvodu; další pozorování ukáže

Poslední úprava: 16. února 2019
  14. Arothe

Arothe Registered

===== Changelog 19. 2. 2019 verze 1. 0. 4 =====
    • Upravena informace o ochočení lišek
    • Přidáno klíčové slovo "link" pro sekci s odkazy

Poslední úprava: 19. února 2019
  15. Arothe

Arothe Registered

===== Changelog 22. 2. 2019 verze 1. 0. 5 =====
    • Přidána funkce portal; při napsání [portal x y z] vrátí souřadnice portálu v netheru.
    • Přidána informace o lokaci korálů a mořských okurek @Lohakar
    • Přidány základní informace o koních (životy, rychlost, skok)
    • Přidán návod jak vyléčit zombie vesničana
    ===== Changelog 22. 2. 2019 verze 1. 1. 0 =====
    • Přidáno vaření lektvarů. Všech... Snad.
    • Přidána reakce na "máš mě ráda, Evelynn?"
    • Přidán Ping. Následovalo vyhoštění Eve z Majn discordu. Poděkujte Sognovi.

Poslední úprava: 22. února 2019
    • Informativní Informativní x 1
    • Užitečné Užitečné x 1
  16. Tweety

Tweety Registered

Tak supr, já zase třeba bojkotuju hraní na MC, dokud Sognus (tento aktivní moderátor) nepřidá nějaký normální důvod nebo nedá pryč ban Evelynn.

• Zábavné Zábavné x 3
    • Líbí Líbí x 1
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  17. Sognus

Sognus TechniForger

Ona nemá ban LoL

• Informativní Informativní x 1
  18. Tweety

Tweety Registered

Uff, protože já bych to víc než dva dny nedal. :D

19. Arothe

Arothe Registered

===== Changelog 23. 2. 2019 verze 1. 1. 1. =====
    • Opraven bug při dotazu na odemykání truhly

20. Arothe

Arothe Registered

===== Changelog 25. 2. 2019 verze 1. 1. 2. =====
    • Opravena chyba při dotazu na těžbu dřeva
    • Mezi rudy přidán Quartz
    • Přidán příkaz >docs, který vypíše odkaz na toto vlákno
    • Opravena chyba, kdy se ping funkce aktivovala i při větách typu "@LynSis is typing..."
    ===== Changelog 25. 2. 2019 verze 1. 1. 3. =====
    • Jak se máš, Evelynn?

Poslední úprava: 25. února 2019
  21. Arothe

Arothe Registered

===== Changelog 28. 2. 2019 verze 1. 1. 4. =====
    • Opravena chyba spojená s "jak se máš"
    • Opravena chyba pro "Evelynn?"

Sdílej tuto stránku