1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Návod Bannery v 1.8: Pozor při craftění české vlajky

Vlákno v 'Diskuze' založil marquecz 26. července 2014.

 1. marquecz

  marquecz Registered

  Offline
  Registrován:
  02. ledna 2013
  Ve snapshotu 14w30a byl do hry přidán přelomový dekorativní prvek, kterým je prapor (banner). Díky ohromně variabilním možnostem úpravy bude možné vytvořit prakticky bezpočet unikátních bannerů. Než si začneme vymýšlet vlastní prapory našich měst a osad, určitě nás napadne vytvořit alespoň jeden na motivy české vlajky (který jde vycraftit překvapivě snadno). Naše vlajka ale skrývá jedno snad známé, leč záludné úskalí.

  [​IMG]

  Jak na českou vlajku?
  Každý ví, že správně pověšená česká vlajka musí mít bílý pruh nahoře a modrý klín vlevo. Když ale dojde na svislé věšení, jak je tomu i nových bannerů, modrý klín je nyní sice podle očekávání nahoře, ale bílý pruh musí být vždy vlevo. Ačkoliv se to může zdát proti vší logice (vlajku přece jen otočím o 90°, ne? :) ), má to svůj význam. Barvy na vlajce mají dané pořadí, které vychází ze znaku. Česká, původně československá, vlajka vychází z českého bílého lva na rudém poli (modrý klín byl doplněn dodatečně a symbolizoval Slovensko) a z vexilologického hlediska je na vlajce nejdůležitější bílá barva, coby barva figury. "Čteme" ji tedy jako první a to nahoře nebo vlevo. Více o správném věšení české vlajky ZDE. :)

  [​IMG]

  Chybné umístění vlajky při svislém věšení je bohužel poměrně častý jev, takže doufám, že i tímto malým příspěvkem alespoň trochu přispěji k "osvětě" a tato chyba se nepřesune do světa Majncraftu. :)

  Více k bannerům
  Pokud jste stejně jako já z této novinky nadšení, tady jsou některé zajímavé odkazy:
  http://minecraft.gamepedia.com/Banner - článek o bannerech z MinecraftWiki
  http://time-z.net/algoinde/ - stránka, kde si můžete navrhovat bannery v prohlížeči
  http://www.reddit.com/r/MinecraftBanners/ - začínající subreddit věnovaný Minecraft bannerům
   
  • Informativní x 18
  • Líbí x 12
  • Děkuji! x 3
  • Kreativní příspěvek x 2
  • Souhlasím x 1
 2.  

Sdílej tuto stránku