1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Sídlo Aeron

Vlákno v 'Schválené' založil Testeuros 03. června 2021.

1. Testeuros

Testeuros Registered

Dobré odpoledne vespolek,
    je tomu již hezkých pár let, co jsem přišel s nějakou tou stavbou. A vzhledem k tomu, že jsem se včera (snad již) úspěšně zabydlel na jednom z ostrůvků, tak by asi nebylo od věci přijít s vizí projektu a s vláknem pro další šílenost z mé strany.
    Materiální složení
    Cihly - stěny
    Stone bricky - (exo)skelet stavby
    Dřevo - podlahy, střecha
    Listí, lekníny a podobné "zelené" věci - doladění některých drobných nedostatků v krajině (a že jich není málo)

Lokalita
    -341, ??, 4660

Ptáte se co to bude? Dobrá otázka. Inu, půjde o stavbu podobnou mé poslední stavbě ještě z dob Novusu - cihlová vilka na ostrůvku s cílem naprosté samostatnosti a nezávislosti na okolním prostředí. Zní to absurdně v kombinaci s faktem, že hraji v multiplayeru, ale svým způsobem se mi tento koncept stavby neskutečně zamlouvá. Půjde o dvoupatrovou strukturu složenou z cihel, přičemž nosná konstrukce a skelet stavby budou vytvořeny z kamenných cihel.
    A kvůli tomu vzniklo celé vlákno? Není to trochu málo? Je, ale sám počítám s tím, že se se stavbou trošičku rozšoupnu a že z toho nebude jen jedna vilka uprostřed ničeho. Ale to už bude nejenom na mé další interpretaci, ale také na tom kolik toho zvládnu udělat a v jaké kvalitě (jinými slovy mi jde spíš o kvalitu než kvantitu, což může celý proces trochu protáhnout). Navíc jde mi v tuhle chvíli o formalitu v podobě schválení projektu, neboť si tím nechci do budoucna způsobit nějakou tu nepříjemnost.
    Proč zrovna Aeron? Na tuto otázku záměrně nehodlám odpovídat, neboť jde o část mých plánů s danou stavbou a ostrovem do budoucna (řekněme, že toho bude víc). Ale mohu s jistotou říct, že se budu inspirovat i jednou z mých dřívějších staveb, kterou jsem ponechal na svém profilu.
    Proč zde, narozdíl od Cesto Di Vimini (nad kterým trpěl funnel), nejsou snímky toho, jak by tato stavba mohla vypadat? Problémy jsou zde hned dva. Ten první je ten, že jsem líný si zajišťovat Schematicu a vytvořit byť orientační schéma toho, jak to bude v budoucnu vypadat. Ten druhý je ten, že zde přemýšlím a pracuji za pochodu, což pro mě znamená to, že i kdybych zde přišel s konceptem a snímky k danému projektu, tak půjde s největší pravděpodobností o odlišně vypadající budovu. Stejně jako v případě mé poslední rezidence (tu věž jsem stavěl s fieryxem/Frostisem) a vilky v New York Townu půjde o stavbu, která neměla a nemá žádnou předlohu, přičemž se s ní bude pracovat za pochodu tak, abych s ní byl spokojený a aby nešlo o něco, co by hýzdilo ostrůvky na jihu.

Nachází se v dané lokalitě nějaké známky civilizace? Pokud nepočítám chaloupku na kopečku v jistém smrkovém lese (vzdálenost cirka 500 bloků), tak ne.

TLDR verze
    Pokud dojde ke schválení celého projektu, tak půjde (na první pohled) o dvoupatrovou cihlovou vilku s exoskeletem ze stonebricků a dřevěnou střechou. Na ten druhý už půjde o plně soběstačný ostrov, který může (a s největší pravděpodobností i bude) fungovat bez zásahů z vnější. S tím chci dále pracovat v rámci celého ostrovu. Právě kvůli větším zásahům do krajiny a perspektivě možného rozšíření na sever, popřípadě západ, je toto vlákno sepsáno.

• Souhlasím Souhlasím x 4
    • Líbí Líbí x 3
  2.  
  3. LynSis

LynSis Moderátor

Schváleno, přesunuto

• Souhlasím Souhlasím x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  4. Testeuros

Testeuros Registered

Update (6.6.21)
    První z (naneštěstí) mnoha updatů k tomuto projektu. Exteriér vilky jsem za spolupráce s NoOneFromYou a psychické podpory v podobě několika návštěv dokončil k včerejšímu večeru. Exteriér vilky je tak v tuhle chvíli dokončen (byť plánuji ještě nahradit osvětlení na střeše za lampy napojené na obvody či senzory).

K tomuto snímku se také váže několik drobných úprav terénu. První z nich je uměle vytvořená skalka u hlavního vstupu do budovy a celá řada nově zasazených stromů. Původně se jednalo o oblast, která byla ve stejné výškové úrovni jako farmička a cukrová třtina. Zde již chybí jen dodělání zábradlí za pomocí otočených schodů... a možná i nějaké to posezení.
    Stejně tak došlo na změny na jihovýchodní straně ostrova. Ti bystřejší z vás si všimli nově utvořené části ostrůvku, kde se překvapivě nachází písek pouze na kousku tohoto nově utvořeného objektu. Ono to má i svůj účel - zde totiž začne (no, ona už začala) stavba jedné z místností, do které bude přístup právě z vilky a její ne zrovna viditelné části. S největší pravděpodobností se pak dočká i podobně koncipováno kolegyně, byť zatím nechci mluvit do prázdna. Taktéž jsme se již úspěšně napojili na Nether, byť užívání portálu, vzhledem k jeho lokalitě a blízkosti k rozestavěné propasti, nedoporučujeme, případně pouze na vlastní nebezpečí.

• Líbí Líbí x 3
  5. scor78

scor78 Registered

Jedna malá vilka a tolik keců okolo :D

P.S.
    Máš to pěkné testi, jen abys to dotáhnul do konce :)

• Zábavné Zábavné x 3
  6. Testeuros

Testeuros Registered

Vida kdo to vstal z mrtvých! :D
    Jojo, snažím se na tom pracovat, ale teď kvůli přijímačkám na navazující studium radši ležím a procházím si materiály (a testy, ke kterým jsem se nějak dostal). Očekávám, že do dvacátého se znovu pustím do stavebních prací okolo ostrůvku.

• Líbí Líbí x 1

Sdílej tuto stránku