1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Návod #5 - Skupiny v PermissionsEx

Vlákno v 'Příručka' založil Illighair 02. července 2013.

Stav vlákna:
Vlákno je uzamčeno pro další příspěvky.
 1. Illighair

  Illighair Registered

  Offline
  Registrován:
  18. května 2013
  Úvod

  Už minule jsem vám ukázal, že nick se dá obarvit jak přes soubor ve složce pluginu, tak i přes příkaz. I v tomto případě jsou obě možnosti aplikovatelné, ovšem dnes se více zasoustředíme na práci se souborem, protože je to přehlednější a tato možnost má více možností než ta, kde pracujeme přes příkaz.

  Vždy když ovšem zapisujeme permisi, kterou tím poté povolujeme určité skupině nebo hráči, musíme vědět, jaký zápis je správný. To byste měli vždy zjistit na stránkách pluginu. Například plugin Essentials ( Přidává spoustu dalších příkazů ) nám umožňuje použít příkaz /heal, který zadavateli obnoví životy a nasytí ho. Pro tento příkaz je samozřejmě i permise, která se zapisuje takto:

  Kód:
  essentials.heal


  A co co znamená?
  · Essentials – udává plugin, kterému příkaz náleží
  · .heal – udává příkaz, který povolujeme

  Nakonec se vás dovoluji upozornit, že tato část příručky navazuje na tu předešlou, tedy čtvrtou. Nebudu tu tedy rozvádět detaily, které jsem popsal už v minulé části a budu popisovat naši práci s vědomím, že jste zběhlí v tom, co je popsáno v minulých dílech příručky. Opět vám ještě připomínám, že pokud nebudete zapisovat mezery tak, jak zde popisuji, celé pexky vám nebudou fungovat.

  Vytvoření skupiny

  Kód:
  groups:
   default:
  	default: true
  	permissions:
  	- modifyworld.*
  users:
   Illighair:
  		prefix: '&4'
  Takhle by vypadal váš soubor s permisemi po poslední části příručky. Bude nás tentokrát zajímat to, co budeme zapisovat pod ‘groups:‘. Vše, co budeme zapisovat pod toto jaksi nadřazené slovo, musí mít svůj řád, který opět připomínám, musíte dodržovat. Než ale začneme se skupinami pracovat, opět vysvětlím, co co zde znamená.

  · groups: - Značí, že pracujeme / editujeme skupiny
  · defaut: - Jméno skupiny; vše, co je pod tímto názvem skupiny, tuto skupinu nastavuje
  · default: true – Nastavuje nám, zda bude každý běžný hráč automaticky po prvním přihlášení přiřazen do této skupiny. Toto se zapisuje pouze u skupiny, která bude takto ‘defaultní‘, u zbylých se toto vynechává
  · permisisons: - Pod touto řádkou se zapisují permise, které budou povoleny určité skupině
  · - modifyworld.* - Samotný název permise, který je tímto skupině default povolen. V tomto případě se jedná o permisi k pluginu ModifyWorld, který povoluje skupině jakkoliv editovat svět, tzn. Pokládat a ničit bloky (Hvězdička za názvem pluginu znamená, že skupina má přístup ke všem příkazům / možnostem určitého pluginu).

  Abychom si ale ukázali, jak se dělá celá skupina od začátku, založíme novou, například skupinu jménem Moderator. Nová skupina se vždy píše v řádku hned pod poslední permisí předešlé skupiny a před samotným Moderator: musí být opět dvě mezery. Alternativní postup přes příkazy v konzoli najdete níže.

  Prefix

  Dále je možno přidat této skupině jistý prefix. Jednoduše do řádku pod Moderator: napíšete prefix:. Za dvojtečku patří mezera a za ní samotný prefix ovšem v uvozovkách. Před textem musí být čtyři mezery! Dejme tomu, že chcete mít před nickem moderátora napsáno žlutě moderátor a nick má být červený. V tom případě bude celý řádek vypadat takto:

  Kód:
  prefix: '&eModerator &4'


  Ještě jednou upozorňuji, že před tímto musí být čtyři mezery!

  Permise

  Jak jsem již psal v úvodu, pod řádek s prefixem napíšete permissions: opět se čtyřmi mezerami před. Do dalších řádků už se pak píší permise. Před textem musí být opět 4 mezery, následuje pomlčka, další mezera a za mezerou samotná permise. Jak to přesně vypadá, vám ukáže celkové shrnutí, jak by teď měl vypadat váš soubor s permisemi.

  Přidání hráče do skupiny

  Velmi jednoduchá procedura. Naleznete hráče, kterého chcete přidat do skupiny. Dejme tomu že hráče Illighair přidáme do nově vytvořené skupiny Moderator. V sekci users nalezneme hráče Illighair. V našem případě už pro něj máme připravený i prefix. Pod řádek s prefixem napíšeme opět se čtyřmi mezerami před group:. Každý hráč může být ale i ve více skupinách. Dejme tomu, že ve skupině default máte povolené základní příkazy, které mohou používat všichni hráči a ve skupině Moderator jakousi nádstavbu – příkazy, které budou používat jen Moderátoři. Pokud byste zapsali, že hráč Illighair se nachází jen ve skupině Moderator bude moci sice používat vaši nádstavbu, ale už ne ty základní příkazy, co mohou ostatní. A uznejte, že to by nedělalo dobrotu. Nakonec ještě nutno podtknout, že skupiny, ve kterých hráč je, se píšou stejně, jako se zapisují permise. Jak se přesně píšou vám ukáže celkové shrnutí.

  Takhle by tedy měl vypadat váš soubor po konečné úpravě z dnešní části příručky. Abych vám názorně ukázal, jak se píšou příkazy, vybral jsem pár základních z pluginu Essentials a Hawkeye.

  Kód:
  groups:
   default:
  	default: true
  	permissions:
  	- modifyworld.*
  	- essentials.warp
  	- essentails.sethome
  	- essentials.home
   Moderator:
  	prefix: ‘&eModerator &4‘
  	permissions:
  	- hawkeye.*
  	- essentials.time
  	- essentials.time.set
  users:
   Illighair:
  	prefix: '&4'
  	group:
  	- default
  	- Moderator
  Postup při tvoření skupiny přes konzoli

  Pozn. Když nastavujete prefix přes příkaz, plugin v tomto případě nepodporuje mezery, proto doporučuji nastavování prefixu přes příkaz pouze, pokud nastavujete barvu. Dejme tedy tomu, že teď chcete nastavit skupině Moderator červenou barvu nicku.

  1) Vytvoříme skupinu Moderator - /pex group Moderator create
  2) Nastavíme jí prefix - /pex group Moderator prefix ‘&4‘
  Nezapomeňte vepsat prefix do uvozovek!
  3) Přidáváme permise, teď například permisi hawkeye.* - /pex group Moderator add hawkeye.*
  4) Do skupiny Moderator přidáme hráče Illighair - /pex user Illighair group add Moderator
   
  • Líbí Líbí x 5
  • Děkuji! Děkuji! x 1
  • Informativní Informativní x 1
  • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
 2.  
 3. Hegemon90

  Hegemon90 Šmajdalf

  Offline
  Registrován:
  24. ledna 2012
  Užitečné ;)
   
  • Děkuji! Děkuji! x 2
Stav vlákna:
Vlákno je uzamčeno pro další příspěvky.

Sdílej tuto stránku