1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Event 2. Vědecký institut

Vlákno v 'Eventy' založil Plenca 30. září 2018.

 1. Plenca

  Plenca VIP

  Offline
  Registrován:
  05. srpna 2012
  [​IMG]

  Při svém návratu do města se opět potvrdilo, že v tomto světě se nic neutají. Při jízdě nočními ulicemi jsem lehce podřimoval, tudíž nikoho z vás asi nepřekvapí, že jsem málem spadl z koně, když ticho prořízl hluboký hlas ponocného. “Tři hodiny jsou, občané, a všude v městě klid se nachází.” Zcela probrán jsem zakrátko uslyšel útržek rozhovoru dvou zahalených mužů. Bavili se o tom, že zítra dorazí ze severu lovci pokladů. Prý objevili poklad ve staré hrobce a vezou jej na ranní trh.
  Ráno bylo na náměstí živo. Jednomu kupci uklouzla na mokré dlažbě lama a rozsypala náklad. K mému překvapení se nevykutálely bochníky, ale zlaté pruty. Zdálo se mi, že zrovna takové jsem viděl včera. Pak mi nad hlavou prolétl papušek, kterého následoval dav se sítěmi. V další uličce se městská hlídka měřila s bílým medvědem, který utekl z klece. Inu pěkně to kolegové bádají. Byl jsem o to více rád, že tento osud nepotkal obsah archy císaře: "IMPERATOR FARAO MAXIMVS AVGVSTVS KAMENHOTEP". Bouřlivé ulice se mi naštěstí podařilo rychle nechat za zády. Konečně fakulta! Místo klidu, kultivovanosti a seriózního bádání.
  Do kanceláře jsem se nedostal. Hned po mém vstupu mě sebral dav a jako loď dopravil do auly. Co se dalo dělat, měl jsem mít přednášku naprosto z patra. Vyprávěl jsem tedy vše o naší výpravě. O tom, co jsme viděli, potkali, našli. Na konci celého povídání jsem svým kolegům ukázal obsah archy, který jsem z hrobky dovezl. Prastaré neznámé předměty okamžitě vzbudili zájem všech zúčastněných. Kultivovaný akademický duch se někam vytratil a začal spor o výsostné místo prvního zkoumatele nálezů.
  Profesor Mlask chtěl ihned prozkoumat ony pozoruhodné předměty. To se však vůbec nelíbilu docentovi Čmuchovi. Označil Mlaska za tupého kozla a dožadoval se přístupu k dokumentům. Inženýr Vrtal zase oba nazval vrásčitými tupci a dral se k zařízení alfa. Profesor Zub zařval, že takovou neúctu vůči své osobě nebude trpět a bude si na Kazilova ztěžovat. Ten oponoval a poukázal na Zuba jako na neschopného idiota, jež nikdy nic nedokázal. Zub se neudržel a vrazil Kazilovovi facku, nešťastně přitom zasáhl i inženýra Vrtala. Ten se ohnal a zasáhl Čmuchala. Začala mela! Rány létaly všemi směry - levé háky, pravé háky, zvedáky, dokonce i ojedinělý snižovák. Vzduchem svištěly propisky, tužky, pravítka, s rostoucí vervou intelektuálů však bohužel i encyklopedie a židle. Odpřísáhl bych dokonce, že v jednu chvíli jsem viděl letět i osmnáctikilový mosazný astroláb doktorky Božetěchy.
  V momentě, když už toho měli všichni dost a na nějaký boj již nezbývala energie, ozval se dosud mlčící doktorand Parametr.
  Naše slabost je v naší nejednotě. Kdybychom bádali společně, společně sdíleli naše znalosti, společně přijímali ocenění, nebili byste se zde jak pubertální výrostci. Zapomeňme na společné neshody, přestaňme spolu soupeřit a pojďme vybudovat společnou organizaci. Budeme-li pracovat pod jednou střechou, tak mohou mít přístup k věcem z archy úplně všichni. Bude mnohem snazší vzájemná komunikace a zásluhy si rozdělíme rovnoměrně. Důležité je zjistit, co ty nalezené věci znamenají! To je momentálně mnohem důležitější, než kdo to zjistil! Po vyčerpávajícím souboji již nikdo nic nenamítal. Návrh doktoranda Parametra byl odhlasován a přijat. Večer jsme se rozešli s tím, že v průběhu následujícího týdne vymyslíme, jak organizaci vybudovat.
  Jaká moc se v předmětech z Archy skrývá? Jaká síla dokázala seriózní badatele změnit v surové rváče? Doufám, že se nám společně brzy podaří tato tajemství odhalit.

  INFORMACE K 2. KAPITOLE

  Na co se těšit?

  Čeká vás event, jehož součástí bude trocha dohadování, trocha navrhování, trocha hlasování,trocha stavění a zase trocha dohadování. Pakliže si budete přát, můžeme na konci zase dát trochu toho bojování. Uspokojeny by měly být všechny hráčské skupiny, až na ekoteroristy. Ti by mohli být naopak zklamáni.
  Především však očekávejte pokračování nové vlny komunitního hraní. Tento event je pokračováním série, jejímž vyvrcholením bude vámi tužebně očekávaná mapa Tethys. Čím více se vás zúčastní, tím více si tuto jedinečnou událost užijete.

  Doba konání: cca 3 týdny
  Startovní lokace: forum
  Místo konání: (záleží na vás)
  Co sebou: Kreativitu, materiály všeho druhu, čas a dobrou náladu

  Pravidla a požadavky:
  Pro splnění této kapitoly je potřebné:
  • respektovat obecná pravidla serveru
  • vymyslet a vybrat název nové společné organizace
  • navrhnout a postavit společný vědecký institut
   • vybrat místo stavby
   • navrhnout samotné budovy
   • vybrat vhodné budovy “hlasováním”
   • realizovat samotnou stavbu
  • Podmínky pro vědecký institut:
   • Místo na 4 budovy, kde 2 se budou stavět v rámci tohoto eventu. Dve parcely budov budou větší a 2 zase menší. Zbylé parcely se užijí v dalších kapitolách.
   • Správní budova (větší parcerla) - hlavní budova institutu, obsahuje tyto místnosti:
    • laboratoř/e
    • knihovna
    • aula/posluchárna
    • kanceláře
    • zázemí (kuchyňka, wc, vrátnice, bufet … další dobrovolné)
   • Technické zázemí (menší parcela) - technika potřebná pro provoz institutu, obsahuje:
    • Generátor/trafostanice => zdroj energie
    • sklad
    • technická dílna
   • Možno stavět i jiné budovy, pro dekorativní účely. Tzv. nepoviné stavby však nejsou pro splnění kapitoly nutné. Povinná tedy je: Správní budova a Technické zázemí
  Po dostavbě bude slavnostní otevření. Hráčům bude poskytnuta šifra s jejíž pomocí
  rozšifrují tajnou
  Kil kirxslw wl izqv evopz yizmz hofar. Qvhgorav gb mzovamlfg qr xsxvh, zouz kirqrnzx hkizemv klfarg nfhrh. Lm xvhgf gelf fpzav gr.
  a bude následovat další kapitola.

  Tato kapitola je věnována zejména vám hráčům. Je skutečně jen na vás, jak ji pojmete. Během prvních 5 dnů navrhnete možné názvy instituce a o víkendu si v anketě vyberete vítězný návrh. Zároveň již můžete diskutovat o možném umístění a vzhledu. Do 10. řína dodávejte své návrhy staveb. Od 10.10.-12.10. bude hlasování, kde vyberete vítěznou koncepci. Od 13. října - 21. října bude probíhat stavba. Uvedené datumy nejsou závazně pevné, nýbrž doporučené (možné je pozměnit). Optimální doba na tuto kapitolu je 2-3 týdny. Není problém tuto dobu lehce prodloužit. Co to znamená? Navrhujte stavby tak, aby je bylo možné realizovat max do 3 týdnů. Vyvarujte se přílišnému megalomanismu.

  Odměny:
  Vítězný návrh stavby bude hmotně ohodnocen. Po jeho autoru může být pojmenována část stavby (např. posluchárna, nebo vedlejší nepovinná budova).
  Vítězný název bude též hmotně oceněn.
  Každý účastník stavby obdrží řád za účast a drobnou odměnu.

  Sledujte vlákno, mohou být přidány doplňující informace.
  Pakliže jsou dotazy, rád na ně odpovím.
   
  • Líbí Líbí x 9
  • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 2
  • Děkuji! Děkuji! x 1
 2.  
 3. Lohakar

  Lohakar MonsterFotr

  Offline
  Registrován:
  27. dubna 2011
  Ty, je to hezky, ale mohl sis dat trochu vetsi praci s tim kodovanim. ;)
  Stary pako, jako ja, to rozebralo do peti minut... Ten alfa prijimac uz nekde stoji?

  Hplwz, av mz gl mvnzn xzh.
   
 4. Plenca

  Plenca VIP

  Offline
  Registrován:
  05. srpna 2012
  To asi jo, ale vymýšlet něco hodně složitého pro majn je kontraproduktivní. V 1. kapitole jseme použili matematický výpočet a moc velké ovace nesklidil. :D Někdy příště tedy zkusím najít něco složitějšího. ... Zatím nevyzrazuj zjištěné, každý má možnost to rozluštit sám :)
   
 5. KubaCraftovsky

  KubaCraftovsky RIP IN PEACE

  Offline
  Registrován:
  16. června 2012
  Jakožto konšel rady Čmelákova a také nadšený podporovatel všech badatelů nabízím materiální výpomoc při stavbě. Také si však spolu s touto nabídkou dovoluji představit návrh na název tohoto nově zakládaného institutu:

  Čmelákovský ústav pro religionistiku, archeologii a kryptografii

  Rád se utkám s dalšími návrhy jmen pro toto revoluční vědecké pracoviště. Těším se na ně :)
   
  • Líbí Líbí x 4
  • Souhlasím Souhlasím x 2
  • Zábavné Zábavné x 1
 6. Huee

  Huee Registered

  Offline
  Registrován:
  12. října 2011
  @Lohakar to cos napsal je dost velká nápověda pro rozšifrování, just sayin' ;-)

  Hplwz av gl giez gzp wolfsl, glsov lwpozwzmr mlev nzkb mvnzn izw
   
 7. Plenca

  Plenca VIP

  Offline
  Registrován:
  05. srpna 2012
  Šifra je jen zlomkem celého tohoto eventu. Její rozluštění je zhruba 20% celkového výstupu, který má z kapitoly vzejít. Tento event reaguje na mnohá přání, která se objevila v nesčetných diskuzích o nové mapě a samotném hraní. Důležité je uvědomnění si, že je koncipuován jako komunitní => nosné základy vytváří sama komunita. Je opravu jen na vás co vznikne.
  Vzhledem k výše psanému vám tento event nenaservíruji pod nos. Pokud nic nepostavíte, tak budu nucen pozměnit strategii. Příběh nám potemní a jeho závěr může být úplně jiný, něž jak mám zatím naplánováno.
  Prosím vás tedy o lehké zvýšení aktivity. ;)
   
  • Líbí Líbí x 4
  • Souhlasím Souhlasím x 1
  • Zábavné Zábavné x 1
 8. marquecz

  marquecz Registered

  Online
  Registrován:
  02. ledna 2013
  To potemnění příběhu zní natolik zajímavě, že by možná stálo za to to tady trochu bojkovat. :D

  Nicméně, abych tedy přispěl konstruktivněji, jelikož bude plánovaný vědecký institut pravděpodobně nejambioznějším výzkumným projektem svého druhu, na kterém se bude podílet mnoho význačných odborných pracovišť Novusu (minimálně Ekoměstečko zprávy o nedávném archeologickém průzkumu zaujaly a má v plánu se na budoucím výzkumu Kamenothepova tajemství podílet), není až tak nutné si lámat hlavu složitým názvem, kterým by se měl plánovaný projekt odlišovat, jelikož už teď je jasné, že všechnu potenciální konkurenci ve svém věhlasu bezesporu předčí. Navrhuji proto stručné a vševypovídající:

  Institut
   
  • Líbí Líbí x 3
  • Zábavné Zábavné x 1
  • Děkuji! Děkuji! x 1
 9. jarda09

  jarda09 VIP

  Offline
  Registrován:
  28. července 2014
  Vzhledem k tomu, že většina hráčů nad tím navrhováním stavby mávli rukou rozhodl jsem se něco navrhnout sám. :)
  (zatím jsem postavil jen hlavní budovu - správní budova)
  2018-10-16_16.21.39.png
  Jako název bych nevymýšlel nic složitýho, přesně jak psal marquecz. Navrhuji tedy Vědecký institut.
  Umístění mě napadlo v Majnově:​
  na jihu, v bažinách (místo mlýnu) dynlink
  2018-10-16_17.27.16.png

  na severu ve/za vilovou čtvrtí dynlink
  2018-10-16_17.24.57.png   
  Poslední úprava: 16. října 2018
  • Líbí Líbí x 4
  • Děkuji! Děkuji! x 1
 10. ondraprokes

  ondraprokes Registered

  Offline
  Registrován:
  10. listopadu 2011
  Osobně bych k té budově ještě napojil nějákou hvězdnou observatoř, aby to nevypadalo jako další dům.
   
  • Líbí Líbí x 1
 11. KubaCraftovsky

  KubaCraftovsky RIP IN PEACE

  Offline
  Registrován:
  16. června 2012
  Když je konečně s kým se utkat v souboji designů, předkládám svůj vlastní návrh na Vševědecký institut.

  [​IMG]
  Další obrázky


  Zatím předkládám pouze vzhled hlavní budovy, technické zázemí bych zamýšlel umístit pod samotnou budovu do podzemí. Nenavrhnul jsem kompletně všechny místnosti, v přízemí ještě zbyly 3 místnosti pro různé vědní obory, pravděpodobně humanitního rázu.

  O umístění jsem přemýšlel jen krátce, napadly mě tyto místa:
  U Majnova
  U Hromové hory (baráček je neaktivní)
   
  • Líbí Líbí x 12
 12. ondraprokes

  ondraprokes Registered

  Offline
  Registrován:
  10. listopadu 2011
  Takhle čekat, až se mu objeví konkurence. To je SMART plán :D Osobně si myslím, že by to tomu ještě něco chybí, třeba ta observatoř, jak jsem zmiňoval. Bez toho by to vypadalo jako zarostlý hokejový komplex
   
 13. KubaCraftovsky

  KubaCraftovsky RIP IN PEACE

  Offline
  Registrován:
  16. června 2012
  Jelikož institut takové velikosti bude potřebovat spoustu energie, dovolil jsem si navrhnout prototyp toho nejzelenějšího generátoru v historii - generátoru, který nespotřebovává žádné suroviny - generátoru, který má stálý a spolehlivý výkon - generátoru, který je poháněn hudbou!

  [​IMG]

  Princip:
  Voda
  Voda v Minecraftu, jak jistě víte, se chová zvláštně. Ze zdroje proudí neomezený objem voda, který však po uražení určité vzdálenosti zase zmizí. To by člověka nabádalo k tomu, aby do tohoto proudu vložil nějaké vodní kolo a elektřinu vyráběl přímo z točení tohoto kola. Bohužel, toto nám zákony fyziky neumožňují. Proud vody totiž umí pohnout pouze entitou, ne pevným blokem. Proto, pokud chceme v generátoru využít toto přirozené perpetuum mobile, musíme využít pohyb entit, v našem případě konkrétně vesničanů.
  Hudba
  Vesničané, jakožto (jakžtakž) inteligentní tvorové, jsou zřejmě schopni chápat hudbu a cítit emoce. Dokonce jsou však také schopni spojovat si hudbu s emocemi. Hezké zvuky v nich budí dobrou, pozitivní náladu. Básník by i možná řekl, že jsou při jejím poslechu pozitivně nabiti. Při poslechu zvuků nehezkých jsou naopak nabiti negativně. Pozitivně a negativně - ano, vesničané jsou schopni držet náboj. Toho se dá samozřejmě využít.
  Voda a hudba
  V první části našeho reaktoru je proudem vody unášeno stále stejným směrem několik vesničanů v kruhovém vodním oběhu. Střídavě jsou jim pouštěny dva zvuky - jeden nepříjemný kamenný, druhý pěkný dřevěný. To způsobuje pravidelné změny jejich náboje. Dohromady tedy jejich stálý pohyb a pravidelná změna náboje vytváří střídavý proud.
  Vodní oběh vesničanů se tedy stává primárním vinutím jakéhosi transformátoru, jehož sekundární vinutí se stává spolehlivým zdrojem vysokého střídavého napětí.

  Případná funkčnost bude teprve testována.
   
  • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 7
  • Zábavné Zábavné x 2
 14. Plenca

  Plenca VIP

  Offline
  Registrován:
  05. srpna 2012
  Děkuji kolegům architektům za zajímavé nápady. Veškeré dosavadní návrhy jsou, nyní již relativně uklidněnou, akademickou obcí příjímány pozitivně. Kazilov se sice ještě handrkuje s profesorem Zubem o redstonový zrychlovač, který požaduje pro svou kancelář. Upřímě však věřím, že tyto drobné spory brzy vyřešíme.
  Matematici však poukázali na skutenčost, že při dvou návrzích existuje při hlasování o vítězném projektu velké riziko patové situace. Jelikož nikdo z nás nyní nestojí o další svéráznou výměnu názorů, rozhodli jsme se o týden prodloužit období pro návrhy. Prosíme tedy o návrhy dalších mistrů architektů. Konečný termín pro návrhy byl stanoven na: 24. října. Veškeré návrhy a připomínky jsou vítány. Též připomínám, že zúčastnění architekti se můžou těšit na dotaci z operačního programu Eventy.
   
  • Líbí Líbí x 3
 15. Proicop

  Proicop Registered

  Offline
  Registrován:
  22. října 2017
  szszszszsz nzn gl!!! xD
   
  • WTF WTF x 2
 16. Plenca

  Plenca VIP

  Offline
  Registrován:
  05. srpna 2012
  Již nelze déle otálet. :) Děkuji za ony dvě krásné stavby. Tímto vyhlašuji konec návrhové fáze. O dalším postupu budu v brzku informovat. ;)
   
  • Děkuji! Děkuji! x 1
 17. Plenca

  Plenca VIP

  Offline
  Registrován:
  05. srpna 2012
  Jak už to tak bývá, tak realizace projektu trvala mnohem déle než se plánovalo. Naše instituce se po fiasku veřejné zakázky musela obrátit na pochybné jednice. Obcházení zákonů a pravidel není jednoduchá cesta, ale nakonec se nám podařilo sjednat výhodný obchod s panem Craftovskym. Pravda, obchod byl výhodný spíše pro pana Craftovského, ale pro vědu je třeba pokládat oběti. Velký narval nechť tedy dlí s otroky z Hadiqat Sahria jejichž kosti vyztužily základy našeho Vševědeckého institutu. Dlouhou dobu jsme nechápali, jak se panu Craftovskému podařilo tak rychle sehnat stavební dělníky. Jak je možné, že má tak vřelé vztahy s Hadiqatským sultánem? Od architekta Kuby jsme na něj též slyšeli samou chválu. V jediném detailu nedošlo ke změně a vše bylo postaveno přesně podle plánů.
  Jaké bylo naše překvapení, když se k nám doneslo, že sultán z Hadiqat, architekt Kuba a pan Craftovský je jedna a táž osoba. Dnes je mi tedy jasné, kdo je oním velkolepým Capem di Tutti Capi. Doufám, že si své poctivě vydělané jmění užije. Pokud budete mít nějaký stavební problém, tak se naň neváhejte obrátit. Nicméně jen v dobrém! Jeho styl, známý od severu na jih, je svatý. Když velký Capo řekne zbořit, tak se bourá. Capo má vřelé srdce, ale dávejte si pozor na jazyk. Veliký pozor!
  Nicméně našemu mecenáši se podařilo takřka nemožné! Institut stojí a výzkum jede na plné obrátky. Nikdo si nedovolí ani ceknout. Ono když se kamarádíte s někým jako je pan Craftovsky …
  Víte, že jej naše výprava velice zaujala? Netušili byste, jaký zájem o vědění v něm dlí. Náš sponzor Capo nám dodal i veškeré potřebné vybavení pro náš výzkum. S radostí vám tedy můžeme oznámit, že se nám konečně podařil průlom v záhadě pokladu císaře Kamenhotepa. Již pouze ladíme detaily a ve velmi brzké době vás, netrpělivou veřejnost, pozveme k velké přednášce. Všem vyrazí dech!

  (očekávejte 3. kapitolu během příštího týdne)
   
  • Líbí Líbí x 4
  • Informativní Informativní x 1

Sdílej tuto stránku