1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Zeměkostkopis Novusu

Vlákno v 'Diskuze' založil marquecz 08. října 2017.

1. marquecz

marquecz Registered

Ahoj!

Zrovna jsem si tak brouzdal po dynmapě a napadlo mě takové odlehčenější téma k diskusi. Co kdybychom zkusili vymyslet ustálené názvy pro významnější geografické útvary, jako jsou třeba moře, pouště či pohoří? Mám pocit, že se o něčem podobném mluvilo krátce po spuštění Novusu, tak jsem si řekl, že bychom mohli takovou iniciativu obnovit. :)

edit: Doplněna mapa a detaily pojmenovávání míst.

Výzva: Pojmenuj svět!
    Používáš nějaké ustálené jméno pro řeku, horu, les či jakýkoliv jiný přírodní útvar v okolí?
    Máš nápad, jak by se mu mohlo říkat?
    Sem s tím!
    Pojmenuje společně náš svět.

Fyzická mapa Novusu
    (verze ke dni 16.10.2017)

Co přednostně pojmenovat:
    - velké vodní plochy na severu mapy
    - větší pouště (zejm. na severu) a ledové pláně (zejm. na západě)
    - všechna větší pohoří, zejména toto

V Minecraftu je hodně řek, které "nedávají smysl", vedou z moře do moře nebo odnikud nikam, náhodně začínají a končí, rozdělují se (v přírodě hodně vzácné) apod. Pokud bych měl do mapy zakreslit úplně všechny řeky, bylo by to nepřehledné a nevypadlo by to moc hezky. Proto budu do mapy zakreslovat pouze pojmenované řeky, které:
    - někde pramení (nejlépe v horách nebo z jezera ) a někam se vlévají (do moře, jezera či větší řeky)
    - ačkoliv se v nich voda v Minecraftu fakticky nehýbe, lze s jistotou odhadnout směr toku
    - tok je přehledný, pokud se kříží s jinou řekou, jde poznat, která se do které vlévá
    Příklad dobré řeky je Mander protékající TH nebo zatím nepojmenovaná řeka protékající Reykholtem.
    Příklad "špatné" řeky je třeba tady nebo tady.

Poslední úprava: 16. října 2017
    • Líbí Líbí x 5
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  2.  
  3. erendis

erendis Registered

Ta mapa možná byla dáním dohromady screenshotů,ale nenapadá mě jak to udělat..

4. Toonu

Toonu Registered

Nicméně v okolí TH některé útvary pojmenované jsou počínaje Hromovou horou kousek za městem. :) Pro roleplay by bylo pěkné dat serveru zase nějaký příběh, když si vzpomenu na Evakuaci uvnitř Archanděla, pak hvězdný most nebo například kráter po dopadu motoru. :D

5. marquecz

marquecz Registered

Jo, TH může jít v tomhle s Hromovou horou příkladem. :D Máte pojmenovanou i řeku, která městem protéká? Vždycky si říkám, že by bylo super, kdybyste ji napojili na tenhle z hory vyvěrající pramen.

6. Toonu

Toonu Registered

Je to celkem daleko, ledaže by ta Říčka zásobovala Černobyl vodou na chlazení a zbytek tekl až k nám.

7. OgbeniMio

OgbeniMio Registered

Přesně tak, mapa byla poslepována z více kusů vyjetých z dyn mapky, samozřejmě je možné ji udělat i ve vyšším rozlišení, ale byla by to hromada práce :D popřípadě mám možná ještě někde prázdnou s tímto rozlišením :)

Což mi připomíná, vlaková mapa by chtěla update :D

• Líbí Líbí x 1
  8. dwi

dwi God

• Děkuji! Děkuji! x 6
  9. Toonu

Toonu Registered

Jak jsi se ptal na jméno řeky, tak ta se jmenuje Mander, Hromovou horu znáš, ale ty hory vlevo od TH jsou Mlžné hory diky neustálému oparu nad nimi(město nic neskrývá pod nimi, rozhodne ne :D)

A do detailu městská část za řekou je MC Poříčí, pak máme MC Centrum, MC Přístav a MC Bažina( ta se nachází v bažině, která tu vznikla po vysušení moře, bažina Gruelská)

Pod městem se nachází Jižní oceán, jeden ze dvou oceánu serveru. Město samotné se nachází v Zálivu hromů. Nad městem je Černobyl který se nachází v Černobylském rajónu. Za nim HH a za ni Bourgneufské panství. @KiriBro0o má tu oblast jeho panství zmapovanou, takže dále se ptejte jeho.

Poslední úprava: 09. října 2017
    • Líbí Líbí x 3
  10. marquecz

marquecz Registered

Je libo zatím slepou mapu? :D (work in progress)

• Líbí Líbí x 4
    • Zábavné Zábavné x 2
  11. Toonu

Toonu Registered

12. marquecz

marquecz Registered

Plánoval jsem udělat klasickou fyzickou mapu, ale to takhle izometricky kreslené to vypadá taky dobře, připomíná mi to mapu Středozemě, tak možná v budoucnu. Teď mám každopádně rozdělanou tu fyzickou, zvýraznil bych tam hory, poušť, sníh a lesy.

edit: Zatím jsem do mapy nezakresloval řeky, ty bych tam přidával až když se pojmenují a chtěl bych v tom být trochu striktní a zakreslit jenom řeky, které jsou "skutečně řeky", to znamená, že někde pramení a někam se vlévají. :)

• Líbí Líbí x 1
  13. Toonu

Toonu Registered

Jo, tou jsem se inspiroval :D Ok, hodně štěstí při dělání topografické mapy. Kdyby jsi chtěl nějak pomoct, tak napiš.

14. marquecz

marquecz Registered

Tak jsem trochu pokročil (od teď budu aktualizovanou mapu dávat do prvního příspěvku).

Ve starých diskusích ze začátku Novusu jsem se dočetl, že jezeru/moři kolem Spawnu se říkalo Spawnové moře a oceánu na západě Chladný oceán (což se mi líbí, vzhledem k tomu, že se rozkládá kolem ledové pláně)

Teď bych chtěl nějak pořešit řeky, hlavně by mě zajímalo:
    - Jak se říká řece protékající Grand Canyonem?
    - Jak se říká řece protékající Forks?
    - Jak se říká řece protékající pod High Gardens?
    - Jak se říká řece protékající Reykholt?

- A potom, jestli se nějak říká velehorám u přehrady s jeřábem?

Pokud by někdo věděl o dalších ustálených místních názvech, sem s nimi! :)

• Líbí Líbí x 6
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 2
  15. Termiter

Termiter Modelátor

Vystříhal bych se prosím podivnostem jako Spawnové moře. Takové slovo prostě neznám. Používáme tu především češtinu, tedy nejkrásnější jazyk na světě, tak se pokusme ji nemrzačit.

Ať jsou názvy třeba slovensky, anglicky, nebo ve vymyšlením jazyce, ale ať to dává smysl.

Vodní plocha uprostřed je dle mého názoru na moře dost malá, co takhle Středozemní jezero?

• Souhlasím Souhlasím x 4
  16. erendis

erendis Registered

Náhodou,mě se třeba čeština nelíbí a pro nějaký slova naštěstí čeština není. Takže za mě spawnove moře klidně

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

17. Toonu

Toonu Registered

Podle mě to nezní moc dobře, když už tak cele en jako Sea of spawners etc ale ne napůl česky. Co takhle vnitrozemí moře?

18. erendis

erendis Registered

Úzké moře teda?

19. marquecz

marquecz Registered

Já s váma souhlasím, taky bych upřednostňoval české názvy, nicméně hledal jsem přednostně ty názvy, které už někdo někdy použil, v tomhle případě Mortimer_Mort v diskusi o lodní dopravě. Češtinsky to podle mě zas až takový prohřešek není, spawnu se tu říká běžně Spawn a normálně to skloňujeme (např. "sejdeme se na Spawnu"), takže myslím, že z toho jde takhle udělat i přívlastek.

Pokud jde o alternativy, celkem se líbí mi to Středozemní jezero.

20. erendis

erendis Registered

^^to jsem měl na mysli.. čteš mi myšlenky,marque

21. FighterCraft

FighterCraft Legion

Každý jazyk má své mouchy a dle mého nejlépe zní Termiterův návrh „Středozemní jezero.“

1) Již tradiční „Vánoční ostrov“
    2) Vítkovice a Důl Jindřich jsou postaveny na „Hornoslezké uhelné pánvi“
    INFO mapka zde

Připnul sem ti toto vlákno a osobně si myslím že je to dost solidní práce :artist: , určitě by si to zasloužilo odpromovat na facebooku nebo webu.

• Líbí Líbí x 2
    • Děkuji! Děkuji! x 1

Sdílej tuto stránku