1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Informace Vypnutí pluginu EggCatcher

Vlákno v 'Informace' založil dwi 17. září 2015.

1. rikuhahl

rikuhahl Fanatický dříč

@Lohakar: s tím nesouhlasím sám jsem našel na Eternii první králíky asi 2km od domova, takže jsem je na vodítku pěkně dotáh domů, jo a pak jsem chtěl mít všechny barvy králíků, takže jsem chodil k chovatelům klidně přes půl mapy a pak je táhnul netherem. Tehdy spawneggy na králíky ještě nebyly :) (A už zas nejsou)

• Líbí Líbí x 1
    • Souhlasím Souhlasím x 1
    • Zábavné Zábavné x 1
  2. dwi

dwi God

No momentálně byla na skeletona šance 10%. Snížení % by mělo za následek ještě agresivnější využívání obřích kuřecích farem pro jejich vejce, čemuž jsme se chtěli vyhnout taktéž v první řadě.

• Souhlasím Souhlasím x 3
  3. tominosik

tominosik Moderátor

A já bych ho zas zapnul.

• Souhlasím Souhlasím x 9
    • Zábavné Zábavné x 2
  4. dwi

dwi God

Já ne :D

• Zábavné Zábavné x 2
  5. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

Tos mě nepochopil. Tady na Novu je to vlastně prvně, co jsme si s @LameCz některá zvířata donesli ve vejcích. Jinak jsme zvířátka vždy tahali za nos ;). Sám si myslím, že bychom si s lasama měli všichni vystačit. Beacony mě nepálí.

Původní ohlášení @dwi o vypnutí vejcování jsem si (a asi nejen sám) vyložil jako otevření debaty, jak s tím dál. Ponechání EC jen pro zvířátka jsem navrhl, abych tak nějak přispěl k "obroušení" názorových hran. Jestli je zrušení EC už nezvratitlné a debata je zbytečná, nezbývá než doufat, že až budou zbývající vesnice předělány na železné farmy, bude pohled na dynku snesitelný.

• Líbí Líbí x 1
  6. Vergis

Vergis Celebrita

Ono by se na to dalo dívat i z druhé strany - kdyby se pravděpodobnost chycení moba (spíš jen zvířata, ostatní bych možná zakázal úplně) zvedla, lidi by teoreticky nemuseli chovat tolik slepic a serveru by se ulevilo. Vejce jsou natolik snadno dostupná, že pouhé snížení šance podle mě nikoho neodradí, jen znásobí svoje úsilí.

Bohužel v praxi tomu sám úplně nevěřím, spíš by to skončilo tím, že by každý měl dvoubednu prasečích spawneggů. Na druhou stranu to zvíře stejně musí někdo předtím rozmnožit, takže by to zas takový rozdíl nebyl, vejce v bedně server nezatěžuje. Pokud se zavedou výše zmíněné recepty, bude to asi podobné.

K čemu vlastně eggcatcher máme? Jestli to dobře chápu, tak hlavně ke snadné přepravě zvířat. Podle mě není důvod, aby v něm byli zahrnutí i nepřátelští mobové, které ve vanille transportovat normálně nejde.

• Souhlasím Souhlasím x 6
  7. weltar

weltar Registered

Pokud mohu vstoupit se zkušeností odjinud. EggCatcher je fajn, ale dá se být i bez něj (i na skyblock systémech), ale má to ale:
    Při zahlcení serveru a rušení entit může (v nouzi určitě ručně, ale i automaticky, tuším) dojít k despawnování zvířat. Stejně tak, zvířata se nechovají úplně košer (pohyby při okraji chunk a obecně při lag, ...) a může dojít k úmrtí. Pak slouží spawn egg jako záloha, ležící v truhle - obzvláště skyblock a ostrovy mají problém při ztrátě.
    Takže úplně bez spawn egg by to zase mohlo znamenat zvýšení entit zvířat jen pro tu zálohu, aby člověk nepřišel o vše při krizi - pak je otázka, zda by snížení farem slepic zmenšilo absolutní počet entit (tím navýšním ostatními zvířaty). Řešením by mohly být výše zmiňované samostatné recepty.

P.S.: Osobně mi princip receptů nesedne (vyrobení z ničeho, bez nutnosti předchozí existence entity), obzvláště vesničana - ale to je asi úlet ze skyblock a menších serverů. Tady je situace jiná, tu těžko posoudím.

EDIT: Napadá mi, pokud by recepty byly napsané tak, že by na výrobu bylo třeba použít ingredienci, kterou nelze získat jinak než zabitím zvířete (/moba), tak by to asi řešilo i tu nutnost nejprve najít či namnožit reálného moba.

Poslední úprava: 18. září 2015
  8. dwi

dwi God

Tím receptem jsem nemyslel recepty pro jednotlivá vejce, alebrž speciální recept na jedno speciální vejce (ala Safari Net), které by pak bylo schopné polapit zvířata.

Recpet by pak mohl vypadat nějak takto

• Líbí Líbí x 3
  9. Potkan8

Potkan8 Registered

Mně se líbí návrh omezeného chytání do vajíček, tedy něco jako u dřevoměny. Nováčkům, kteří si budou chtít chytit od každého druhu dva jedince, aby měli nějaké ty zvířata, to bude bohatě stačit a naopak se zredukují ty velké farmy třeba právě na wither hlavy. Počítali by se jen ti chycení mobové, nikoliv pokusy. A nakonec by se nevyplatilo mít obří slepico-vejco-farmy.

10. dwi

dwi God

Tento návrh ovšem není technicky možné realizovat.

• Informativní Informativní x 1
  11. weltar

weltar Registered

Tím bys sice vyřešil problém s velkými farmami slepic, ale stejně bys musel individuálně limitovat užití, pokud nechceš ty skeletony. Samostatné recepty (s použitím unikátní droplé ingredience) řeší jak možnost uchovávat spawn egg, tak i nutnost vypořádat se s potvorou na místě.

EDIT: Navíc bez nutnosti dalších pluginů (předpokládám plugin na recepty už tu je).

Dále už se zdržím komentářů, zdejší situace jsou unikátní (pro počty lidí, zátěž, ...) a reálnou situaci neznám, takže analýza by, z má strany, byla jen vaření z vody.

12. Sharzun

Sharzun Registered

Zvážili jste možnost nahradit limit ␍ limetem množství mobů chycených za den?

13. dwi

dwi God

Plugin toto neumí.

14. Termiter

Termiter Modelátor

Majncraft je vanilla like server. Tedy všechny úpravy a vylepšení by měli mít nějaký rozumný důvod.

Napadá mne jediná věc pro zavedení pluginu EggCatcher, a to problematické shánění zvířat do chovů. Na našem ostrově se od spuštění serveru neobjevilo jediné nové zvíře, i když podle biomu by se tam měla občas objevit kráva, prase, kůň nebo slepice.

Důvody jako snadný transport, farmení čehokoliv, obchodování, skladování a podobně, považuji za banální. V neupraveném singlu nic takového nemáte. Pamatuji si, že kdysi jsem si na singlu osadil vesnici vesničany tak, že jsem chytil v podzemní trapce dva vesnické zombíky a vyléčil je. Následně je pak ve vozíku transportoval do vesnice. Rozhodně to byla zábava na několik hodin. :)

Dovedu si však představit, že pokud budu chtít založit chov a nikde v okolí nebude možnost si chytit požadované zvíře, pomůže moderátor. Do připravené ohrady rozbije dvě příslušná vejce. Věřte, že moderátoři kolem sebe nebudou ta vejce rozhazovat při každém požádání a budou je poskytovat jen tam, kde to dává smysl.

• Líbí Líbí x 4
    • Souhlasím Souhlasím x 4
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 1
  15. Bugaboo_cz

Bugaboo_cz Registered

A co proste zakázat/zablokovat chytání skeletonu a villageru ovšem pak je potřeba vyřešit spawnovani ennemy mobek ve světě promiň ale v celkem velké bažine jsem za 4 noci potkal jednoho slime a asi tak 4 pavouky, a pár zombie a skeletonu..

• Souhlasím Souhlasím x 4
  16. roset

roset VIP

Ja jsem taky všemi deseti pro zákaz. Psala jsem to už při oné "butthurt" debatě na irc. Ja bydlim na ostrově, kde jediná zvířata bylo pár ovcí. Táhla jsem na laně přes celý oceán slepice a krávy, trvalo mi to půl hodiny. Vesničany si každý dokáže obstarat chycením zombíka v noci, když ví jak na to. Wither skeletona taky přirozeně potkáš v netheru. Podle mě je to farmení skeletonů na beacony až moc snadný. Jestli chce někdo něco snadno, nemá hrát na vanille.

• Souhlasím Souhlasím x 11
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 2
  17. Bugaboo_cz

Bugaboo_cz Registered

A co majitele velkofarem na eggy a farmeri witheru co maj kazdej bůh ví kolik star/beaconu zase na tom vydělají jelikož hodnota beaconu vylitne raketově nahoru a ti co problém zavinily na tom opět vydělají pravděpodobně i víc než kdyby eggy fungovaly a bitej bude zase normální hráč.

To nemůže fungovat zase omezení zvířat co bejvavalo na staré mapě proste když bylo překročen limit další zvířátka se nespawnovala a nedala se ani rozmnožit. To by vyřešilo problém s kuratama ne?

Opravdu se vyřeší problém s lagama? a nebo v netheru vzniknou farmy z netherbricku kde se budou lovit niga kosticí ve velkém... A zase tu bude problém

• Souhlasím Souhlasím x 6
  18. Webess

Webess Nightmare

Neviem, neviem. Keď raz @dwi zabil komplet všetky sliepky, tak som mal lagy stále (ak nie aj väčšie). Takže neviem, či to niečo vyrieši.

A s ostatným súhlasím. Zas bude zvýhodnená časť ľudí. A to nehovorím o tom, že eggy začali predávať ihneď ako sa vypol plugin za nenormálnu cenu.

19. FrostbiteMan

FrostbiteMan Registered

to je uplně jedno prostě si uděláš skeleton farmu ze které poplují skeletoni do portálu...

• Zábavné Zábavné x 2
  20. Bugaboo_cz

Bugaboo_cz Registered

... A další věc je všiml si někdo nějakého zlepšení ohledně lagu :-D ... Ne že,bo to laguje furt stejně :-D

• Souhlasím Souhlasím x 2

Sdílej tuto stránku