1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Všechno, co jste chtěli vědět o 1.8 a báli jste se zeptat

Vlákno v 'Informace' založil dwi 28. prosince 2014.

1. Tarasicodissa

Tarasicodissa Fyzikátor

To platí pro všechny. Volte slova moudře. Toto je fórum pro civilizovanou výměnu názorů, ne místo na vzájemné urážení. A taky pamatuje na to, že Majncraft je server provozovaný skupinou neplacených dobrovolníků, NIKDO tedy není NIKOMU zavázán, jak se někteří mylně domnívají. Ani dwi, ani modtým. Spousta lidí nad tímto serverem strávila (a ještě stále tráví) obrovskou spoustu času, takže pokud na tyto lidi a jejich práci máte nějaké připomínky, podejte je laskavě slušným a civilizovaným způsobem, nikoliv formou urážek.

• Souhlasím Souhlasím x 3
    • Líbí Líbí x 1
  2. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

Milý Plenco. Myslím že základní problém je to, že ani ty nevíš co chceš. Abych byl kompletně upřímný, i pro lidi co nevědí o co se jedná. Potom, co @Plenca napsal svůj příspěvek, jsem mu nabídl že mu odpovím na všechny otázky ohledně nového serveru, doslova "Jakékoliv otázky". Ty tu tvrdíš že si se po naší nové konverzaci nedozvěděl nic nového, takže pokud to chápu dobře, jsi stejně informován jako člen OP teamu? Protože já ti řekl vše na co jsi se zeptal a vše co vím já, pokud tedy na jedné straně tvrdíš že jsi nedostal žádné nové informace, a na druhé že chceš nové informace, tak se musím pozastavit nad tím, co vlastně chceš vědět, když to nevím ani já.

A teď k té reformě. Jak se ví, nebo neví, @dwi měl nějaké problémy v práci, které nehodlám dále rozmazávat, pokud vám to bude chtít říct tak vám to řekne. Moje frustrace byla zhruba na vaší úrovni, když byl začátek května a situace se vůbec nehejbala.

VAROVÁNÍ, PLNÁ TRANSPARENTNOST

Proto jsem dwmu předložil plán, stejně jako jsem udělal s metrem. Představil sem mu mojí vizi Majncraftu, ukázal jsem na tým lidí co mi s tím pomůže a řekl jsem mu že pokud přijme naše požadavky, tak jsme připraveni tyhle změny provést ale že chci pár věcí. Mezi hlavním mojím požadavkem bylo vytvořit novou skupinu lidí co se o Majn stará, která bude v přímé komunikaci s DWm a bude mít silné hlasovací právo cokoliv odhlasovat. Druhá podmínka bylo že @Nojp a @Funnel se těmito "operátory" stanou.

DW moje podmínky přijmul a vytvoříl se nový kanál kam se na můj návrh pozvalo pár vybraných moderátorů. Globálně nás nazývám "Operátor" protože naším cílem není vás ve hře moderovat, ale operovat server. Na rozdíl od moderátorů bude naše funkce dědičná na všechny ostatní servery pod vlajkou majncraft.

Od té doby se udělalo mnohé, nový spawn, začalo se hejbat ohledně pluginů atd. Já chápu vaší flustrovanost a rozhodně si myslím že se to mělo zvládnout lépe. Jo máš pravdu že mapa měla vyjít na začátku prázdnin a já to tak chtěl, ale prostě nedokážu programovat v Javě, nedokážu napsat novej plugin co potřebujeme, pardon, neumím to.

Upřímně jak na tom mapa je? Z toho co vím já, Spawn je už hotovej, Je vybraný seed ale musí se tam pomocí WorldPainteru domalovat nějaké unikátní biomy. Nefunkguje plugin jako je aukce a herochat a nevíme jak propojit Vesmír aby nevznikla hromadná devaulace téměř všech materiálů.

• Informativní Informativní x 13
    • Líbí Líbí x 4
    • Děkuji! Děkuji! x 3
  3. sendys99

sendys99 Registered

Co jsi čekal po sedmi minutách? :D Teď se teprve lidi vrací z práce, teprve teď nastane kupa dalších dotazů. Promiň, ale nevím, co na to říct. Na to se snad ani nedá vymyslet žádné hodnocení. Přemýšlel jsem, jestli použít "Líbí" nebo "Souhlasím", "Informativní" nebo "Kreativní".

Fuj. Divím se, kde jsem sebral tolik odvahy napsat tento post, protože je tu takové "dusno", že se to nehodí. Lidi, uklidněte se, prosím...

• Souhlasím Souhlasím x 2
  4. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

@sendys99 To že budu odpovídat na všechny otázky tu už visí skoro dvě hodiny. Což mi ani tak nevadí, méně práce pro mě :) Snad se tu toho ujme nějaký jiný operátor a odpoví vám na všechno co chcete vědět. Pokud budu mít sílu tak večer taky něco sepíšu, pokud tu budou nějaké otázky). Momentálně se mě povedlo kombinovaným tlakem z několika směrů mě kompletně vyřadit ze služby.

• Informativní Informativní x 2
  5. sendys99

sendys99 Registered

Jo tak, blbě jsem to pochopil. Promiň.

6. roset

roset VIP

Děkuji @NepsterCZ za posledních pár postů sem. Je to po dlouhé době konečně nějaká konkrétní informace. Jediné, co mě vážně moc mrzí, je celý ten proces, který k získání i těhle pár informací vedl. Rozjel se tu hrozný flame a přitom by uplně stačilo napsat nám průběžně jak jste na tom. Nepotřebujem screeny nové mapy ani schematiku spawnu a už vubec ne kolik bude stát dia block. Teď jsi nám to naservíroval na tácku, málem tě to rozbrečelo, a proč? Vemte si třeba to blbé vlákno o srazu. Kdybych ho napsala před půl rokem a pak ho nechala být až do dne srazu, kolik lidí by asi tak dorazilo? Pět pražáků a jeden plzeňák? Po srazu by mi psalo plno rozhořčených členů komunity, že jsem to nepřipomněla, jak jsme si názorně ukázali na vláknu pražského minisrazu. A nebo starší případ s novým nether metrem. Nádherný příklad toho, jak jsou lidé spokojení, když nejsou odstrčeni. Každý týden update, plnění/neplnění plánu, postrkování k práci.

Celé to je o drobečkách informací. Všichni víme, že se na nové mapě pracuje, není potřeba to tajit. Nemohli byste prostě a jednoduše založit vlákno a tam dávat týdenní přehled tak, jako to bylo o metru? Co se udělalo, co se musí udělat, s čím byste popřípadě chtěli pomoc? Ukončí to tyhle hloupé hádky, uspokojí plno nevěřících a vám to dá prostor v klidu pokračovat a zároveň to bude i pro vás "operátory" sloužit jako reminder toho, co vás čeká.

A prosím, přestaňte tu na sebe křičet :( Začínám se bát, aby mi na sraz vubec někdo dorazil. Pak budu za debila i já...

• Souhlasím Souhlasím x 17
    • Líbí Líbí x 9
  7. Rick

Rick Moderátor

Na tom sa prave pracuje :). Temu ocakavajte este dnes, najneskor zajtra.

• Informativní Informativní x 3
    • Děkuji! Děkuji! x 2
  8. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

@roset

Neboj, já určitě dorazím. Ohledně těch informací, jak jsem psal. Do půlky května defakto nebylo vůbec nic. Máš pravdu že posledních 7-8 týdnu tak komunikace nebyla opravdu nejlepší. Ale když už jsme u té upřímnosti. Dokud tu Plenca, před pár dny nenapsal ten svůj post. Tak nebylo doslova co hlásit. Předchozí post je z 19. května, což je zhruba tak doba když jsem zakládal Operátory, takže defakto hned jak byl o informace zájem, začalo se řešit jak vám je nejlépe předat.

Pokud vím, Plenca se zeptal v pátek a hned ten den dal dw jasnou odpověď že připravíme informace. Jelikož to do dnes nebylo, tak jsem sem přišel, s otevřenou náručí že odpovím na všechny otázky co chcete vědět, žádné tajnosti. Zjistil jsem ale dvě věci

A, Nechci si permanentně brát do huby Plencu, ale sám psal že ví informace již od pátku (to je pravda, hned ten den sem mu dal přednostně nabídku, úplně stejnou jako jsem dal dnes tady, jakékoliv informace, žádné tajnosti) a dnes jsem se dozvěděl že chce víc. Že mu nestačí to co má. Problém je že já už nemám doslova víc co dát, všechno na co se zeptal jsem mu odpověděl, a naše debata skončila doslova tak že jsem mu slušně vysvětlil že nemám tisíce korun na to zaplatit si vlastní programátory, a tak čekáme až nám lidé, ve volném čase, pluginy co potřebujeme upraví. Od té doby se jaksi odmlčel.

B, Lidé by chtěl informace, ale nechtějí je. Mám hodně zpráv o tom že lidé chtějí aby jim nějaký mod vynesl z devu inforamce o nové mapě, ale když přijde op co chce poskytnout jakékoliv informace, tak je najednou ticho, co si z toho mám poté vzít?

Můžete se znovu ptát na cokoliv co vás napadne a já vám odpovím.

• Děkuji! Děkuji! x 2
    • Líbí Líbí x 1
  9. roset

roset VIP

No jo, ale ono bylo pozdě už včera, když se tu na to podíváš. Ale každopádně díky, protože to potřebujem jako sůl.

• Souhlasím Souhlasím x 4
  10. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

Pozdě bylo, s tím já souhlasím, ale když se podíváš na všechen ten flak co se na mojí osobu snesl, divíš se že se do toho nikdo osobně nepustil dříve? Každopádně je tam trošku popoženu ať to je aspoň dnes.

• Děkuji! Děkuji! x 1
  11. Rick

Rick Moderátor

• Líbí Líbí x 4
    • Děkuji! Děkuji! x 4
  12. Illighair

Illighair Registered

Za tato označení ti děkuji, tím vším samozřejmě jsem nadále i přesto, že od červa 2014 nejsem ve hře aktivní. Chtěl bych ale uklidnit nedorozumění, ke kterému evidentně došlo. Jak řekl později @Plenca:

Zkrátka, přestávám chápat neustálé používání slova "brzy" a jeho blízkých synonymických slov či slovních spojení (jako např. dwiho "krátký časový horizont".

13. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

Před květnem 19, slovo brzy znamenalo "nic nemáme". Po květnu 19 (čti od pátku) to slovo znamená "brzy dostanete informace".

• Líbí Líbí x 1
  14. dwi

dwi God

Od pátku do úterý, to je například krátký časový horizont. Chápeš?

• Zábavné Zábavné x 4
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  15. yoh1len

yoh1len Registered

Vďaka za info, že skutočné práce začali pol roka po založení tohto topicu. :S To je take česko-slovenské takže by sme vám nemali skoro nič vytýkať, ale myšlienka že keby sa začalo robiť pár mesiacov skôr, tak by sme už teraz mohli hrať na novej mape je veľmi smutná.

Chvalabohu sa to konečne pohlo a všetci sa môžeme tešiť na novú mapu a nové informácie. A dúfam, že za pol roka tu nebude musieť byť zasa takáto reakcia komunity aby sa niečo začalo hybať.

A ja osobne by som ale chcel poďakovať @Plenca za to, že to začal riešiť. Kto vie ako dlho by sme ešte čakali na oficiálne vyjadrenia keby nevznikol tento "tvrdší" nátlak a nie len postovanie oslíkov.

• Souhlasím Souhlasím x 4
    • Líbí Líbí x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  16. dwi

dwi God

Dovolím si nesouhlasit. S výběrem biomů a různých assets se strávilo nespočet dní již někdy od konce března.

• Souhlasím Souhlasím x 1
    • Informativní Informativní x 1
  17. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

@yoh1len

Pokud vím, mapu byl dw defakto nucen oznámit protože pár "starých" moderátorů mělo sraz a vyvolalo se nějaké celo-serverové šílenštví že bude nová mapa a že tu už není cena hrát atd...

Dle mého názoru to nebylo šťastné řešení, ale co se stalo, stalo se.

• Souhlasím Souhlasím x 3
  18. dwi

dwi God

Hlavně jak již bylo v tomto topicu mnou několikrát vysvětlováno, tento topic nebyl jako oznámení o nové mapě a zahájení příprav, nýbrž vysvětlení plánů do budoucna, protože se všude řešily různé zvěsti, polopravdy a nepravdy ohledně wipe.
    Začlo se pracovat koncem března a pak to zase ustalo kvůli nadměrné pracovní vytíženosti, která díky bohu opadla cca před měsícem.

• Líbí Líbí x 2
    • Souhlasím Souhlasím x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  19. duvik

duvik Registered

@NepsterCZ
    Když se tedy můžu zeptat... příbližně, kdy si ty OSOBNĚ myslíš, že bude nová mapa hotová (spuštěná) - tj. plně funkční a přístupná? (třeba aukce úplně ne, ale zbytek podle grafu na 100%]
    Odpověď očekávám například takto: "Druhá půlka srpna až konec září" nebo "někdy v září".
    Cheers!

20. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

Já OSOBNĚ očekávám že SKELETON verze nové mapy BY SE MOHLA spustit do konce týdne. Skeleton znamená že možná nepůjde HeroChat, Ekonomika nebo jiné věci na které jste si zvykli. Plně funkční? Až se vše opraví.

Já osobně urguji za to, aby se server spustil s minimem pluginů co je potřeba a vše co jde přidat za chodu, ať se za chodu přidá. Já se v pluginech popravdě moc nevyznám, ale pokud by měl třeba server stát 14 dní jen na tom že nejde HeroChat, imho by se šlo obejít bez něho, nebo s nějakou alternativou co by byl funkční hned, s tím že by se poté HeroChat nahrál zpětně.

• Líbí Líbí x 15
    • Souhlasím Souhlasím x 2
    • Informativní Informativní x 2
    • Děkuji! Děkuji! x 1

Sdílej tuto stránku