1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Všechno, co jste chtěli vědět o 1.8 a báli jste se zeptat

Vlákno v 'Informace' založil dwi 28. prosince 2014.

1. Vergis

Vergis Celebrita

2. Plenca

Plenca Registered

Vážení, já už toho mám pomalu, ale jistě dost. Upřímně jsem se chtěl tohoto psaní vyvarovat, ale nějak už nemám sílu dál mlčet a brblat v uzavřených skupinkách. Jelikož toto vlákno lze považovat jako veřejný koutek k nové mapě, použiji jej.

Dwi, neříká se to snadno, jsi naprostý ignorant. Dáš skvělé komunitě kopu slibů, naději a chuť do dalšího hraní této skvělé hry, ale následně všechny její členy poliješ studenou vodou. První zmínky o nové mapě pocházejí už od prosince. Plně chápu, že v té době ještě nebyly k dispozici potřebné pluginy a doplňky, které majn ke svému provozu potřebuje. Jenže nyní máme jaksi červenec a informací je asi tolik, kolik jich bylo v únoru. Navíc se už asi těžko vymluvíš na nedostatky ze třetích stran.

Pochybuji, že jsem zde jediným frustrovaným členem komunity. Jestli je cílem zbořit komunitu, tak je úkol skoro u konce. Známých tváří je na severu poskrovnu, všichni ostatní jsou jaksi zalezlí ve svých jeskyních a tam v uzavřených skupinkách brblají a diskutují.

Nevím, kdy jsem to už psal, ale projevil jsem dosti důrazně zájem, abychom byli o vývoji mapy průběžně informováni. K tomuto aktu vzájemné důvěry však nedošlo. Myslíte si, že toto slušní lidé dělají? Myslíte si, že je moudré vzbudit zápal a následně zalézt do jeskyní a vlastně přestat existovat? Neustále opakující se výrazy brzy, či v dohledné době u mě začínají probouzet alergii k těmto termínům. To, co je tady předváděno, je projevem vrcholné neslušnosti a vzájemné neúcty, která nabourává vzájemný respekt, který mezi sebou máme. Dříve jsem to tu považoval za velice aktivní komunitu se schopným vedením, dnes však už mé přesvědčení není tak silné. V přátelském prostředí je toto chování prostě nepřípustné! Spokojil bych se s jakýmkoliv čestným prohlášením, které by bylo čekajícím dáno. Třeba i neuspokojivé. Copak byl takový problém v průběhu těch měsíců napsat něco jako: „Sorry kluci, ale teď vážně nestíhám, udělám to tehdy a tehdy.“ Nehledě na to, tu máme uspokojivý počet IT nadšenců, kteří by dokázali odvést určitý díl potřebné práce místo těch, kteří jsou momentálně indisponováni. Ostatně toto se tady probíralo už X krát a vlastně ani nevím, zda to mělo nějaký výsledek. Tak chabá je informovanost běžných hráčů pod vámi.

Osobně mi připadá, že se toho serveru držíš jak opilé klíště. Již poblouzněn a znaven, vědouc, že nedokážeš dát tolik co dříve, ale zarytě se držíc na své pozici, neochoten ji předat schopným následníků. Touto cestou vedeš server do jisté stagnace a úpadku. Proto bych si přál, aby ses vzmužil a zachoval jako čestný člověk. S pravdou je třeba ven, neboť i nepříjemná pravda může uvolnit přetrvávající napětí, které zde mezi mnohými pociťuji. Ptám se tedy, v jakém stádiu vývoje se nová mapa skutečně nachází? A v jakém termínu můžeme, my běžní hráči, očekávat její zprovoznění? Přeji si slyšet čestný termín (časový úsek), žádné další brzy, či zanedlouho.

Těšil jsem se na hraní v novém prostředí a nové spolupráce. Nejen já už mám rozpracované velkolepé plány pro novou hru. Není tedy divu, že teď, když mám konečně volno, jsem poněkud neklidný, když je stále mrtvo a ticho po pěšině. Vzchopte se tu všichni a začněte konat, neboť nepřijdete li v tomto létu s novou mapu, pak jste server definitivně pohřbili! Překročíš-li tuto mez ó mocný to bože, pak v mých očích naprosto ztratíš důvěryhodnost a uctívání hodnost. Nezbude mi pak nic jiného, než se tu s vámi rozloučit.

Dávám tímto tomuto serveru poslední šanci
    buďte všichni zdrávi, s pozdravem Plenca

• Souhlasím Souhlasím x 33
    • Líbí Líbí x 7
    • Zábavné Zábavné x 3
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 2
  3. dwi

dwi God

Možná se příště vyvarovat brblání v uzavřených skupinách, kde vás nikdo neslyší a promluvit veřejně mnohem dříve.

Slyším a v krátkém časovém horizontu (ani brzy, ani zanedlouho, všiml sis? :)) přineseme status update.

• Zábavné Zábavné x 6
    • Informativní Informativní x 4
    • Facepalm Facepalm x 4
    • Turbodemence - Naprosto nevhodný příspěvek Turbodemence - Naprosto nevhodný příspěvek x 2
  4. Plenca

Plenca Registered

Jako já myslel, že už ti při @Laranto oslománii došlo, že prahneme po informacích a hlavně činech. Většina předpokládala, že čekáš na začátek prázdnin ;). Nicméně dwi, nepřemýšlel si čistě náhodou o politické kariéře? Nejen dle mého názoru máš pro dané povolání patřičné vlohy. :D :D

• Souhlasím Souhlasím x 20
    • Zábavné Zábavné x 8
    • Líbí Líbí x 2
  5. reibl

reibl Registered

• Souhlasím Souhlasím x 11
    • Zábavné Zábavné x 10
    • Líbí Líbí x 1
  6. Illighair

Illighair Registered

Já už tohle chování přestávám chápat. Nebylo by jednodušší prostě napsat něco jako "Nevim kdy to bude, nemám na to čas, sorry", namísto obcházivých hlášek, kterými, už mi přijde, nám téměř kálíš na hlavu? Tohle mi už prostě přijde jako regulérní provokace všech.

• Souhlasím Souhlasím x 16
    • Facepalm Facepalm x 1
  7. Wexom

Wexom Registered

Je mi líto, že to tak musím říct, ale nemá cenu tu dál vylévat své rozhořčení z toho, že se nic neděje, popř že není vidět, že by se cokoliv dělo. Je mi líto, že tu není iniciativa nadále spolupracovat s hráči, popř si od těch několika schopných co tu jsou nechat pomoct s chodem serveru. Majncraft jako takový zažívá svou nejhorší dobu ve které o víkendu je průměr online lidí na serveru 6 v době prázdnin. Je mi též líto, že admin tým, který tu je není schopný jakkoliv informovat hráče, jak se to má s tou novou mapou prostřednictvím nějakých grafů jako tomu bylo při vývoji TC3 což bylo velice příjemné, protože bylo vidět, že se doopravdy dělalo. (Rád bych se omluvil těm z admin teamu, kteří jsou aktivní nebo jakkoliv tuto skutečnost nemohou ovlivnit) Pokud se cokoliv z těchto věcí nezmění, tak celý tento skvělý projekt, který jel celá léta a měl dobrou úroveň a byl tu příjemný kolektiv jde do kytek. Toto vlákno sleduji ji od jeho počátku a musím uznat, že založit ho byla veliká chyba. Mělo se jen informovat, že nebude WIPE a raději mlčet, protože spousta hráčů, je teď rozhořčená, nemá chuť hrát a "stará" (současná) mapa jim již nemá co nabídnout. Nakonec bych rád poděkoval celému týmu za ty dlouhé roky, které nám poskytovali tento server a možnost hrát na něm, starali se o jeho chod a naslouchali hráčům. Do doby než bude server rozšířen o novou mapu nemá mi co nabídnout. Aktivní na fóru nadále zůstanu a budu rád když se v tomto vlákně konečně objeví nějaké konstruktivní komentáře.

• Souhlasím Souhlasím x 11
    • Líbí Líbí x 5
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 4
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 1
  8. Plenca

Plenca Registered

Však ono nám jistým způsobem káleno na hlavu je nebo přinejmenším bylo. To, že je situace zoufalá nemá smysl rozvádět. Stejně tak již nemá smysl rozvádět, kdo a čím je za tuto nynější situaci zodpovědný. Nyní bychom měli k problému konečně přistoupit s čelem a zodpovědně jej vyřešit.

Dwi toto vůbec nemyslím zle, rozhodně si pro tento server udělal obrovské množství, ale myslím si, že je již třeba reformovat současné vedení serveru. Král je již příliš unaven svou mnohaletou vládou. Zřejmě již uzrál čas, kdyby se mělo žezlo předat aktivnějším následníkům. Můj nápad spočívá, že bychom měli mít "bohy" tři. Výhody to má jasné. Vše nezávisí na jednom člověku a v lichém počtu nikdy nenastane při rozhodování remíza. Zní to to trochu tvrdě, ale byl bych rád, kdyby ses ty sám zamyslel nad sebou. Ty sám musíš zvážit, zda máš dost času a chuti dále kvalitně vést server. Neb, i když vydáte novou mapu, tak práce rozhodně neskončí. Je třeba server udržovat, pořádat eventy a sem tam přidávat nějaké ozvláštnění/povzbuzení. Rozhodně to nesmí skončit tak, že bude nová mapa a natáhnete se zase půl roku na kavalec. Současný stav je ukázkou toho, jak to nesmí vypadat! Proto tě žádám, přemýšlej nad mými slovy. Buď veď server pevně a kvalitně jako před lety a tvé jméno bude očištěno a sláva opět vzroste. Případně ho předej někomu schopnému se zápalem, zodpovědností a chutí věnovat svůj čas serveru. Potom na tebe bude vzpomínáno jako na člověka, který pro server hodně znamenal, stál u jeho zrodu a dovedl ho do nádherných dní, ale když sám už sil neměl, tak zodpovědně své dílo předal do rukou schopných a to vše jen pro dobro komunity. Pak to můžeš vést jako dosud, až do dní, kdy server zemře. Můžeš dále lpět na své moci, však věz, že ta bude dennodenně upadat, neb následovníku bude za tebou méně a méně. Server nakonec zemře a tobě připadne přízvisko DWI, bůh jež zabil server. Pokud máš chuť zbořit několikaleté dílo, které tady všichni společně budujeme, pokračuj dál v nesmyslné cestě úpadku.

Vše co tady píši se týká i moderátorů. Je tu mezi námi velké množství zombie, kteří sem tam zařvou ze svého hrobu, ale nic víc. Být moderátorem, je být sluhou serveru. Vše co děláte, děláte pro server, pro komunitu, pro budoucnost. Nikoli pro sebe, pro své velkolepé jméno a osobní moc. Vy máte spravovat a jeli třeba, popohánět boha, neb kdo jiný to má dělat! Pokud i vás hra již omrzela, také byste měli také předat svá žezla. Server je nyní jak vláčící se stařec. Vzpomíná na velkolepé bitvy a životní události a lpí si na svém jménu. Žel už však sám sebe v zrcadle nevidí. Ze slávy zbyly jen vzpomínky. Zachraňte server! Pro budoucnost!

Vše co píši, nesouvisí jen z vydání nové mapy. Souvisí to i s mým strachem. Bojím se toho, že i když bude mapa nakonec vydána, nebude následně již vynaložena patřičná síla pro následující správu. S novou mapou přijdou nové výzvy, události a celková obroda. Tu nedodá jen mapa, ač se to může zdát. Chcete-li skutečně zachránit tento server, musíte se všichni stát aktivními v celém spektru. Bude třeba eventů, propagace, článků, správy a kvalitního vedení. Zanedbáte-li jej, bude server opět zaneřáděn nepěknými stavbami a aktivita krátce po vydání nové mapy opět upadne. Zanedbáte-li bláhově tyto činy, server zahyne!

• Souhlasím Souhlasím x 13
    • Líbí Líbí x 5
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 4
  9. sendys99

sendys99 Registered

Plenca modem :D

• Souhlasím Souhlasím x 4
    • Líbí Líbí x 1
    • Zábavné Zábavné x 1
  10. Wexom

Wexom Registered

Věřím že toto bylo myšleno jen jako výstřelek do vzduchu a určitě tu bude dosti jedinců, který souhlasí s tím, že pokud by se mělo měnit vedení, popř přibírat noví modové, tak bude buď něco ve stylu volby z nějaktivnějších hráčů, popř vedení samo vybere několik jedinců a vezme je na zkušební dobu po které bude rozhodnuto. ;)

• Souhlasím Souhlasím x 3
  11. Plenca

Plenca Registered

Za Plencu musím říci, že jemu nejde o žádné funkce. Jemu je putna i ten zelený nick. Záleží mu však na serveru, kde promarnil několik stovek hodin svého života. Má k tomuto serveru jistý vztah a velice ho rmoutí to, v jaké těžké situaci se nyní nachází. Jediné po čem skutečně touží, je kvalitní hra uvnitř zdravé komunity na serveru, který se pro něj v jistých rovinách stal i něčím více než jenom serverem. Dal mu nové kamarády, příležitosti a fůru zábavy. Hrozně bolí vidět to, v jaké křeči se on nyní nachází. Je tedy jeho morální povinností mu pomoc, alespoň prostřednictvím slov. :)

• Líbí Líbí x 5
    • Souhlasím Souhlasím x 3
  12. sendys99

sendys99 Registered

Však já to myslel jen tak s nadsázkou. Díky za ty slova, protože když se nikdo nevyjádří, tak to bude špatné. Je vidět, že je tu aspoň pár hráčů, kteří mají duši a pro server doslova žijí. Ale jestli to něčemu pomůže...

Jsem zvědav jak tato kauza dopadne :D

• Líbí Líbí x 1
  13. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

Už toho mám kinda dost. Jak z jedné, tak z druhé strany. @Plenca, psal si něco o nějaké reformě vedení serveru. Neboj, už se reforma provedla, takže tak. Pořád se chcete zapojovat jako komunita, dožadujete se informací, fajn. Tak se ptejte co vás zajímá a já na vše odpovím, ti co umí psát pluginy do Minecraftu, můžou také nechat koment, určitě to uvítáme.

Nechápu proč chcete nějaké grafy. Co vám řekne to že "Spawn - 95%", "Pluginy - 60%". Zdá se mi to jako zbytečné informace. Ale Nojp se nabídl, že to zařídí.

Nehorázně mě trigerrujou lidi jako Illighair, známej "kriminálník", provokatér a obecně ničivý element v komunitě, co pomáhá jedině tím že nás rozbíjí zevnitř a dostává 12 "souhlasím" na hloupou připomínku o tom že "tohle přestává chápat". Jako co, přestává chápat to že během několika dnů dáme update?. Jako pro lidi co jste si četli ten příspěvek a dali "souhlasím". Víte vůbec co píše?

"Já už tohle chování přestávám chápat. Nebylo by jednodušší prostě napsat něco jako "Nevim kdy to bude, nemám na to čas, sorry", namísto obcházivých hlášek, kterými, už mi přijde, nám téměř kálíš na hlavu? Tohle mi už prostě přijde jako regulérní provokace všech."

Tohle je přesně to proč jsem triggernutej jak jaderná hlavice nad Moskvou, nejdřív se dožadujete toho že jste mimo okruh, tak vám DW napíše že "v krátkém okruhu bude update" aby jste teda věděli že pracujeme na tom jak vás nejlépe informovat. A vy dáváte "Souhlasím" na post kterej si z toho utahuje? Takže nechcete update?

Já sem zoufalej z 95% vás. co jen píší podobné posty a dávají "souhlasím" na jiné utahující si posty. Sure, jsou tu vyjímky kteří si dávájí na postech záležet a je vidět že jim na komunitě záleží ale proste AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Doslova nejlepší pocit, probudit se po tom kdy jste do půl třetí na TSku řešili s ostatníma moderátorama pluginy na novej server, a vidět že nejakej ****poster co zneužívá hodnocení dostává 12 "Souhlasím" na nesmyslný příspevěk. To je něco co mi přidává energii abych mohl pracovat dál, 11/10 moderátorů co jsou do tří do rána na TSku, ikdyž vstávájí třeba v 6 do práce, doporučuje.

Takže fajn, evidentně nechcete čekat na to až dostanete normální update v nějaký normální podobě, takže se tu ptejte na jakoukoliv otázku co vás napadne, hajlatněte mě přes @NepsterCZ a já vám na to odpovím.

Triggered Nepster, out

Poslední úprava moderátorem: 14. července 2015
    • Líbí x 7
    • Kreativní příspěvek x 2
    • Facepalm x 2
    • Zábavné x 1
    • Informativní x 1
  14. Wexom

Wexom Registered

Pluginy programovat umím, tak tu zanechávám post, tímto bych se chtěl též vyjádřit, že jsem osobně psal 3.července Welfarovi, že rád pomůžu s programováním MineAukce na spigota a dodnes se mi od něho nedostalo, žádné reakce. ;)

15. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

@Wexom

Welfare byl vytahán za uši, očekávej PM.

• Zábavné Zábavné x 2
  16. Welfare93

Welfare93 Modder/Mod

Sorry, v ten pátek jsem odjížděl na týdení dovolenou a pak na to zapoměl.
    Teď je navíc pryč clown takže toho moc není k řešení.
    Z toho co jde dělat nezávisle na zbytku:
    • Datamining dat z hry (typy enchantů, typy itemů, jejich vlastnosti,atd) do DB.
    • Následně datamining Web API mojangu pro překlady názvů itemů, enchantů,atd do vybraných jazyků a následné uložení překladů do DB.
    • A naposled dataming ikon/obrázků itemů z wiki mojangu a následné uložení do vybrané složky.
    Tyhle data potřebuje web část a aby při změně minecraft verze se to aktualizovalo. Ne jako původní verze kde update minecraftu rozhodil web část.

+Důležité je že celá komunikace s DB musí probíhat za pomocí JPA persist. Jelikož k datům přistupuje víc stran současně asynchronně, takže i lockování, atd.

• Informativní Informativní x 5
    • Líbí Líbí x 1
  17. Plenca

Plenca Registered

Drahý Nepstre, myslím, že nadešla chvíle ujasnit si pár věcí, které jaksi stále vám korunovaným nedochází, ikdyž o nich můžu psát články do novin. Tak tedy pojďme se na to kriticky podívat.

Dost toho mám já delší dobu také, neb místo informací dostáváme stále pouze kusé útržky, které vpodstatě neříkají vůbec nic a obecně je tady s námi jednáno jako s nižšími. Píšeš, že nějaká reforma už proběhla, že se nemám bát. To je sice velmi zajímavé, ale nemůžeš se nám pochlubit jaká reforma to vlastně proběhla? Co se změnilo? Či na čem se bylo usneseno? Zřejmě ne, když už po mém X-tém příspěvku (s kterými souhlasí celkem dost lidí), kde projevuji přání, abyste nás informovali o změnách, je stále zvesela ignorujete. Do této roviny spadá i naše soukromá konverzace z minulého týdne. Vlastně jsem se nedozvěděl o nic více, než jsem věděl v únoru, i když kvituji ten vstřícný krok a tu snahu. Tvoříte ten server pro hráče a nejenom pro sebe, tudíž by nás jako hráče celkem zajímalo, k jakým to změnám došlo.

Ty grafy, které jste měli průběžně dávat, měli ukázat, že se práce hýbe. Jenže nebylo nic, zřejmě se popíjelo kafe ve vyšších kuloárech. Nyní, když už vám vlastně hoří za patami, se snažíte honem dohonit to, co bylo zanedbáváno minimálně čtvrt roku. Z nejmenovaných zdrojů tu protékají informace, že s trochou píle bylo možné novou mapu nakopnout během několika dní, až týdnů už v červnu. Těmto informacím se v normální společnosti říká gesto dobré vůle. Pokud víš, co to znamená, jistě ti dojde, proč by ráda komunita chtěla průběžně vidět, jak postupuje vývoj.

Pokud nevisí vydání nové mapy a sním spojené zpoždění, jen na DWIm, tak se mu samozřejmě omlouvám. Ano, souhlasím s tvým výrokem o USA a Obamovi. Nicméně, byla nám dána informace o tom, kdo je ve vývojovém týmu? Byly nám poskytnuty informace o tom, kdo je zodpovědný za to a to? No samozřejmě, že nebyly. Já osobně vůbec nevím, kdo všechno pracuje na přípravách k nové mapě. Též nevím, kdo z těchto mě neznámých lidí, má co na starost. Tudíž samozřejmě musím svou kritiku obrátit na šéfa, který všechny tyto členy pod sebou zastupuje.

Já přestávám chápat, že vám stále nedošlo, jak moc je komunita frustrována. Ať je Illighairova historie jakákoliv, tak v tomto bodě má pravdu. Už od února je jedinou veřejně přístupnou informací to, že nová mapa bude brzy. A když se zeptáš, jak to teda s vývojem je, tak odpovědí je mlčení nebo slovní ekvivalent slova brzy. No pověz, nenasralo by tě to taky? Kdybys vědě „hovno“ o tom, co ti pánové tam nad tebou pečou? A pak, když ses jich slušně zeptal, tak ti vlastně neřekli nic nového nebo použili svůj oblíbený obrat brzy.

Lid souhlasí, že je nespokojen s tím, jak je přehlížíte. Máte máslo na hlavě Nepstere a vy to dobře víte. Ta mapa měla prostě vyjít nejpozději na začátku prázdnin, jenže se tak nestalo. Teď honem rychle řešíte tento průser a kličkujete jak to jen jde. Pokud si přeješ, aby tito nespokojení členové zaspamovali forum svými projevy nespokojenosti, dej povel. Já věřím, že většina těch, co dalo souhlasím ti svou nespokojenost rádo slovně vyjádří.

Co bych si nyní přál? Abyste nám tady stručně, ale věcně a pravdivě řekli, v jaké fázi vývoje je nová mapa a za jak dlouho, můžeme očekávat výsledek. Dnes už není co tajit a hrát to na překvapení. My jsme všichni už dosti překvapeni tím, jak nás naši kamarádi obratně vodí čtvrt roku za nos. Tato nijak složitá informace zklidní vlny a ochladí rozpálené hlavy. Je to to zmiňované gesto dobré vůle. Pokud si přeješ cokoliv připsat, prosím tady. Nemám co skrývat.

Přeji mnoho úspěchů při nastavování
    Plenca

P.S. Prý tu byl smazán nějaký článek :D Nechcete nám k tomu něco říci?

• Souhlasím Souhlasím x 8
    • Líbí Líbí x 4
    • Děkuji! Děkuji! x 2
  18. Nojp

Nojp Moderátor

http://v2.majncraft.cz/

• Děkuji! x 7
    • Informativní x 7
    • Líbí x 6
    • Kreativní příspěvek x 3
    • Zábavné x 1
  19. uccik

uccik MajnMod

Když někdo není schopný napsat inteligentní post a nadává víc než dlaždič, tak se není čemu divit

• Souhlasím Souhlasím x 2
    • WTF WTF x 1
  20. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

@Plenca

Rychlá reakce, než napíšu svůj A4 post. Uživatel TheZoonder byl zabanován z tohoto fóra a jeho příspěvek smazán, psal sprostě a porušil všeobecná pravidla serveru. Takového chování nebude tolerováno a za takové chování si leda vyslouží ban i na nové mapě.

EDIT: Moderátor @Pompeius odbanoval TheZooner. Moderátoři uznali, že jeho příspěvek byl psán v afektu a podráždění. Avšak mějte na paměti, že takové jednání nebude jen tak promíjeno.

• Informativní Informativní x 4
    • Souhlasím Souhlasím x 1

Sdílej tuto stránku