1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Veřejné město u spawnu - název

Vlákno v 'Stavby a projekty' založil Vergis 23. srpna 2015.

?

Jaký název vám přijde pro město nejvhodnější? Myslete i na jeho použití v chatu.

1. Majnov

Hlasy: 30
    41,7%
  2. Nové Město

Hlasy: 10
    13,9%
  3. Jezeří

Hlasy: 11
    15,3%
  4. Počátky

Hlasy: 21
    29,2%
  1. Amunak

Amunak Worldedit Trollmasta

Mě se líbí Nové Město, ikdyž chápu @Vergise - mohlo by to možná trochu mást. Přeci jen na staré mapě dlouhou dobu jiné než to hlavní město kolem spawnu nebylo, tak si to nikdo nemohl moc splést.

Jinak město by šlo klidně pojmenovat přímo podle mapy, ikdyž to taky moc neřeší problém s matoucím názvem :D ale zase by to působilo trochu oficiálněji jako prvotní město a i z hlediska "příběhu" by to dávalo smysl - když postavíš tábor na novém světě, není důvod ty dvě věci nezaměňovat, a to jméno tomu zůstane až do doby kdy se to rozroste do města...

To se bohužel moc neosvědčilo, nováčci se rozutečou a postaví cobble budku na prvním místě které je napadne. Ve městě to půjde lépe uhlídat a nebude to snad vypadat tak příšerně. Navíc to dá každému možnost snadno začít tam, a když nastřádají trochu surovin vydají se třeba do divočiny.
    • Líbí Líbí x 4
    • Souhlasím Souhlasím x 1
    • Informativní Informativní x 1
  2. Vergis

Vergis Celebrita

Taky to rozhodně nebude stát hned u spawnu, jen v jeho blízkosti.

A ještě jednou bych rád řekl, že to nezamýšlím jako nějaké hnusostavbové ghetto pro nováčky. Nemusí to být v jednotném stavebním stylu s použitím předem určených materiálů, ale nějaká stavební úroveň se bude vyžadovat. A doufám, že zkušení hráči si tam postaví něco výstavního, čím se budou moct chlubit a co bude nováčky motivovat.
    • Souhlasím Souhlasím x 2
    • Líbí Líbí x 1
  3. Amunak

Jojo, vidím to stejně. Nemám ponětí jak nový spawn vypadá, protože chci být překvapen spolu se všemi ostatními (čti: jsem líný) ale doufám, že to město se k tomu bude hodit. A že se nám k němu podaří nahnat nováčky, aby je to motivovalo stavět tam.

Ono to docela motivuje mít kolem sebe hromadu pěkných staveb - každý vidí, že se tam cobble hnus nehodí, a nováčky to motivuje rovnou postavit něco slušnějšího. Město jim navíc poskytuje ochranu před potvorama a snad i pomoc od ostatních hráčů. Lépe se pak rovnou staví něco rozumného.
  4. _Galaxion_

_Galaxion_ Registered

Problém je, že nový spawn vypadá supermoderně (něco jako federace), takže takový ten classic mc styl s obyčejnými planko chatkami by se k němu vůbec nehodil. (dwi už zveřejnil obrázek spawnu)
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 1
  5. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Uz asi trikrat je tu napsane ze to mesto nebude hned naparene na hranu spawnu :D proste se na tom prechodu kdyztak zapracuje :) mame tu na to experty kteri zvladnou udelat z hnusokrajiny s hnusodomky malebnou prirodu s vilkama a vsim moznym :) nejak si s tim poradime

Lepsi to nechat trochu zivelne sirit se i jak nechceme.... ono pak aspon pujde poradat ruzne akce jako jsou demolice nebo rekonstrukce nejakych nevhodnych staveb a toho se muzou ucastnit i novacci a aspon uvidi ze se o to nekdo zajima a ze nemaji stavet plankobudku s cobble strechou protoze to jim nekdo pride zborit :D
    Poslední úprava: 24. srpna 2015
    • Líbí Líbí x 9
  6. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

Připadá mi to jako logický krok dál a výš od Úschovny.
    Docela by se mi líbila myšlenka jisté živelnosti, protože v reálu tak vznikala skutečně účelná místa pro život.
    Jsem pro důsledné podřizování se terénu, pořádná řeka, ravina, kopec by tomu městu určitě daly šmrnc.
    • Líbí Líbí x 2
  7. dwi

dwi God

Označil jsem výlez ze spawnu, můžete plánovat kam s ním :)
    • Líbí Líbí x 9
    • Informativní Informativní x 4
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  8. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Videl bych to na ty plains hned vlevo od vychodu? nebo myslite ze to je moc blizko? :)
  9. 96johny

96johny ByteMaster

Nu což, tak když zde už padlo mé jméno a Poruba (II a III), tak k tomu také něco napíši. Jak už psal @Vergis, tak skutečně s Porubou mám plány na novou mapu. A ano, opět bych originálně využil odkazu předchozích měst a vytvořil Porubu III. Rovněž bych pokračoval v trendu, který jsme nastavili v PII, a to sice styl industriálního města. Tedy jak už psal @Trpaslik26, jednalo by se opět o specifické město. Zároveň bych se bál, že v rámci nějakého „hlavního města” by došlo k omezení plánů.

Ovšem co bych asi měl zmínit, tak není vůbec jisté, že se kdy do PIII pustím. Nejedná se pouze o čas, ale též o chuť cokoliv dělat. Navíc se bojím, že bych na to opět skončil úplně sám, jako to bylo v případě PII...
    • Informativní Informativní x 3
    • Líbí Líbí x 1
  10. yoh1len

yoh1len Registered

Nedala (nemohla) by sa už zverejniť aspoň dynmapa aby sme si mohli začať vyberať miesta pre naše projekty? Tak na zabitie času kym sa spusti server.
    • Souhlasím Souhlasím x 6
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 4
  11. Osefal

Osefal Registered

Nápad na vybudováním města v blízkosti spawnu, kam by šli směřovat nováčci, se mi určitě líbí. Né každý zvládá orientaci na dynmapě hned od začátku a port do divočiny je hezká věc, ale po čase se i jeho okolí zaplní i přes doporučení stavět dále od něj. Tady by se mohli ubytovat na dobu než si něco najdou a rozmyslí, co podniknout dál.

Určitě by se našlo i pár stavitelů, kteří by tam postavili domky pro takové hráče, protože né každý má na začátku suroviny a chce se mu je shánět a pak se vracet do města. Možná by stálo za zvážení udělat i pod městem veřejný důl.

Jako název bych zvolil něco opravdu jednoduchého, klidně jak už tu bylo zmiňováno Město, Ves, Lhota třeba i s přízviskem Nová/é. Taky by to mohlo být Tábořiště nebo Tábor s odkazem na příběh, kde by to bylo první místo (tábor), kde se ubytovali noví obyvatele světa a poté se rozrostlo v opravdové město.
    • Souhlasím Souhlasím x 3
    • Líbí Líbí x 1
  12. Vergis

Vergis Celebrita

Původně jsem měl na mysli tuhle oblast:
    Je to tak akorát ve vzdálenosti, kam i ten nováček s dostatečným značením bez problémů dojde. Případně se dá udělat port - v tom případě se nabízí třeba ta pláň s řekou na druhé straně jezera (mám rád mosty :) ).
    • Souhlasím Souhlasím x 5
  13. ENgateman

ENgateman VIP

Důl přímo pod městem není nejlepší nápad. Například ve Smallville tomu tak je. Výsledkem jsou lagy způsobené vykreslováním světla ze stovek ne-li tisíců loučí.

Veřejný důl je určitě dobrý nápad, ale možná by bylo lepší mít ho spíše vedle města než pod ním.
    • Souhlasím Souhlasím x 5
    • Informativní Informativní x 1
  14. Monetic

Monetic Registered

S umístěním souhlasím s Vergisem, je to asi nejvhodnější. Prostorné, u vody, blízko spawnu, prostě ideální.
    Ten důl rozhodně někde mimo město, jednak kvůli lagům a taky aby rychle nedošly zásoby. (Tak se to stalo NYT)
    Jeden návrh na název LakeTown. A jezero by mohlo býti Velké Jezero.
    • Líbí Líbí x 1
  15. ENgateman

ENgateman VIP

Nebo taky česká verze: Jezerov / Jezernín / Jezerovice / Jez? :D

EDIT:// Termiter: Jezeří
    Poslední úprava: 24. srpna 2015
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 1
  16. Amunak

Pár poznámek:
    • Pokud se tomu nezamezí systémově (tedy nějakou ochranou) důl pod městem vznikne tak jako tak, nováčky fakt neuhlídáte
    • Město by mělo být vidět od východu ze spawnu a měla by přímo do něj vést cesta. Já bych se ani nebránil tomu aby město fakt začínalo hned za spawnem. Možná nebude tak snadné udělat to pěkně, ale jinak se ti nováčci rozutečou a budeme zase na začátku. Nic nebrání tomu, aby se plazilo okolo toho jezera do oblouku do oblasti kterou vyznačil @Vergis, ale nějaké (lákavé) stavby by měly být už pár bloků od spawnu.
    • Nováček by prostě měl přijít, vidět ze svého pohledu supr město, procházet ho a ucházet se o volnou parcelu. Samozřejmě pokud to projde dál s cílem založit základnu v přírodě nic mu nezabrání, ale takových asi moc nebude.
    • Stejně tomu každý (hlavně ti nováčci) nejspíš budou říkat město :D
    • Souhlasím Souhlasím x 4
    • Líbí Líbí x 2
    • Zábavné Zábavné x 1
  17. _Galaxion_

_Galaxion_ Registered

Já bych se také všem specifickým názvům nyní vyvaroval, protože to některým může zavánět tím, že je to prostě nějaké určité město s určitou architekturou pro určité lidi, a že není určeno přímo pro nováčky, když se to bude jmenovat prostě "Nové Město", lidé si to snadnějš zapamatují a bude jim to připadat bližší, podle toho, co já vím.
  18. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

Název bych teď neřešil, třeba vyplyne sám později, je-li ale nutný hned, tak jediný logický název pro místo, kde se sejdou lidi různých názorů a cílů je Smíchov, že. ;)
    Co se týče umístění, souhlasím s @Amunak em, lidi se tam musejí dostat dřív než dostanou hlad anebo krýprovici.
    Klidně bych začal už u bohovy šipky. Nebo ať od ní vede cesta lemovaná stromořadím, naučnými cedulkami, sochami menších rozměrů atp.
    • Líbí Líbí x 2
  19. Vergis

Vergis Celebrita

Podle mě těch 150 - 200 bloků je optimální vzdálenost, aby to nerušilo u spawnu a nováčci tam bez problémů trefili. Udělá se pořádná cesta a důkladně se označí - v případně potřeby máme k dispozici i docela výrazné hologramy.

Nedělám si iluze, že by se tam stavělo v takovém stylu, aby se to ke spawnu opravdu hodilo.

Jinak já se z navrhovaných názvů zatím přikláním k Majnovu - ten název je odvozený přímo od názvu serveru, což se k veřejnému městu hodí, je krátký, bez diakritiky a není to obecné slovo, které by lidi v chatu pletlo.

Jezerní město se mi ale taky docela líbí.
    • Líbí Líbí x 3
  20. Termiter

Termiter Modelátor

V češtině máme pro Jezerní město krásný název Jezeří. To není špatný název. Majnov se však hodí myslím o fous líp.

Odesláno z mého HTC One_M8 pomocí Tapatalk
    • Líbí Líbí x 3

Sdílej tuto stránku