1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Veřejné město u spawnu - název

Vlákno v 'Stavby a projekty' založil Vergis 23. srpna 2015.

?

Jaký název vám přijde pro město nejvhodnější? Myslete i na jeho použití v chatu.

1. Majnov

Hlasy: 30
    41,7%
  2. Nové Město

Hlasy: 10
    13,9%
  3. Jezeří

Hlasy: 11
    15,3%
  4. Počátky

Hlasy: 21
    29,2%
  1. Vergis

Vergis Celebrita

Celé ty roky, co funguje Eternie, jsme se potýkali s problémem ubytovávání nováčků. Centrum mapy bylo zastavěné projekty, port do Divočiny byl náročný na správu a kontrolování a starostové většinou nebyli ve hře, aby nabídli parcelu...

Někteří z vás si možná pamatují na starou mapu (starou starou mapu), kde kolem spawnu stálo město, kde měla dům většina populace serveru a které se rozrůstalo víceméně organicky. Spousta z nás má na tuhle dobu nostalgické vzpomínky.

Chtěl bych na novém světě vybudovat podobné město, kde by moderátoři a správci z řad hráčů vyznačovali ulice a parcely, a ty by si mohl kdokoli pro své účely zabrat. Nešlo by o placku s mřížkou čtvercových staveb - město by se přizpůsobovalo terénu a bylo by přerušované náměstíčky a veřejnými stavbami.

Kontrola shora by byla jen malá - domy by měly splňovat základní estetické požadavky (jako kdekoli jinde na serveru) a měly by vypadat opravdu jako domy. Pokud by začal docházet prostor, nepoužívané a ošklivé stavby by se zbouraly.

Vítám jakékoli návrhy a připomínky a nabídky pomoci, rozhodně to město nechci budovat sám.

A nejdůležitější věc nakonec - potřebuji od vás název.
    • Líbí Líbí x 5
  2. rejnock

rejnock zlá paryba

Dost dobry napad, fungovalo by to jako pocatecni a startovaci mesto pro nove prichozi. A to jmeno, je tezke ho zvolit. Ale co treba Minetown ?
    • Souhlasím Souhlasím x 1
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 1
  3. _Galaxion_

_Galaxion_ Registered

když už je to inspirované starou starou mapou, proč to nepojmenovat po něčem na ní? Třeba: Nové Jižní město, nebo Nové New Vegas, nebo Poruba III. :cool:
    Čistý návrh. :)
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 2
    • Líbí Líbí x 1
  4. rejnock

rejnock zlá paryba

Hmm poruba III ? Na druhou stranu to bude pekny odkaz na predchozi poruby..
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 3
  5. Tutifus

Tutifus Vault Dweller

Na "staré staré mapě" se to město jmenovalo prostě "Město"... co takhle tohle pojmenovat "Nové Město" ? Jednoduchéa odkazuje se jak na původní "Město" tak i na novou mapu přívlastkem "Nové"
    • Líbí Líbí x 5
    • Souhlasím Souhlasím x 5
  6. Pompeius

Pompeius Ecthelion

Nové Město nad Spawnem? :D

EDIT: Popřípadě když už všude cpeme tu "antičtinu" tak "Urbs nova". :D
    Poslední úprava: 23. srpna 2015
    • Zábavné Zábavné x 3
    • Líbí Líbí x 1
  7. Trpaslik26

Trpaslik26 Registered

A když dojde místo, tak se vezme krumpáč a udělá se město pod tím! MUHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAH...

(já vim, už abych se někde zakopal.....)

Btw Poruba III je špatný nápad. Poruba je tak strašně specifické město, že udělat z toho něco "veřejného" je přinejmenším nechutné. kdyby na tom někdo opravdu trval, měli by to podle mě odsouhlasit správci Poruby II...
    • Souhlasím Souhlasím x 4
    • Zábavné Zábavné x 4
    • Líbí Líbí x 1
  8. Vergis

Vergis Celebrita

Původní Poruba byla právě v podstatě součást toho města kolem spawnu. Ale samozřejmě by to tak bylo jedině po domluvě s @96johny, který snad má s Porubou na nové mapě nějaké plány.

Navrhujte dál.

//Vyskytly se nějaké pochyby ohledně nováčkovských staveb hned u spawnu. V žádném případě to nemyslím jako město jen pro nováčky - doufám, že domek si tam postaví všichni a zkušení hráči půjdou příkladem. Mělo by to být prostě takové žijící centrum serveru.
    Kvalitu staveb si budeme hlídat a bude to jednodušší, než je hledat po celém serveru.
    • Souhlasím Souhlasím x 2
    • Informativní Informativní x 2
    • Líbí Líbí x 1
  9. Tutifus

Tutifus Vault Dweller

btw: nostalgicky připomenu mapku, co jsem kdysi postoval v jednom hrozně starém topicu, ať mají i představu hráči, co za tý doby nehráli... i když se klidně můžou podívat na starou dynmapu, tu to je i s popiskama přímo ono zmiňované "Město"

je to teda jen výřez z originálu, který jsem našel nedávno na disku xD, původní mapu kterou jsem postoval můžete klidně dohledat ještě tu -> odkaz <- wau... fakt 2011? xD
    • Líbí Líbí x 4
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  10. Tweety

Tweety Registered

budeš taky hrát a stavět, Vergisi, nebo jen to budeš hlídat z fóra a dynmapy?

můj nápad je: Majnov (prostě takové to naše tradiční -ov na konci a má to i část charakteristického slova pro nás)
    nebo:
    Majnovice
    Dolní Majnovice
    Majnova Lhota
    Majnland (pokud to bude mít zábavní centrum)

mimo tento směr:
    Kopáčov
    Horní Kopanice
    Craftov
    Kostkovice
    Cobblecity (můj "favorit" :D )
    Dialupy
    Mobojedy
    Pistonov
    Spawnovina
    Spawnovice (tady mi smrdí to, že to je moc anglické)
    Blokovice
    Čtvercov
    Čtverečkov
    Creeperovice
    Krumpov (zní jako Krumlov :wacky: )
    Nedobytník
    atd.

ať žije výběrová paralýza :smug:
    jsem proti ryze anglickým názvům, přece jenom čeština má moc krásná pojmenování pro různá města a vesnice, je škoda toho nevyužít

edit: ten nápad jednoho města na serveru je moc krásný (někde jsem ho taky zmiňoval), ale občas, co člověk - to jiný styl stavění a někomu se třeba ani do města nechce
    každopádně na nové mapě bude celkem málo měst a s velkým osazením, tak snad se něco takového povede v různých stylech (York a Hromová hora)
    jo a poslední věc, nováčci nemají většinou o nějaké parcely zájem, víte jak to je ...
    spíš je lepší udělat fungující město, kde chtějí lidé stavět a tak... však uvidíme, každopádně to bude chtít nervy ze železa :D

navíc to je krátké slovo, bez háčků a čárek, takže na metra, budovy a kdovíco to půjde stavět hezky v původním znění :)
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 6
    • Líbí Líbí x 4
    • Zábavné Zábavné x 3
  11. Termiter

Termiter Modelátor

Majnov se mi líbí. Čisté, jednoduché, stylové. :)

Odesláno z mého HTC One_M8 pomocí Tapatalk
    • Souhlasím Souhlasím x 6
    • Líbí Líbí x 1
  12. Vergis

Vergis Celebrita

Podle mé zkušenosti je to první, co nováčci hledají, obvykle právě parcela.
    Samozřejmě do toho města nebudeme nikoho nutit, doufám, že bude fungovat samo od sebe - tak, jak to bývalo dřív.

A "Cobblecity" mě už názvem děsí. :D
    • Souhlasím Souhlasím x 4
    • Zábavné Zábavné x 1
  13. SilveR_sk

SilveR_sk Registered

Ako si prezerám mapu starého-starého sveta (thanks Obama @Tutifus), našiel som San Kraftisko. Ten názov sa mi strašne páči, hoci stavby už menej, ale myslím, že názov reálneho mesta uvedený do minecraftovskej podoby by nebol zlý nápad.

napr.
    -New Block (aj keď New York tu už je :/ )
    -Blockdon, Blokdon, Blokdín, Blokdýn (London, Lond(í/ý)n)
    -Blokenos Aires (Buenos Aires)
    -Kockice (na slovenské Košice :D )
    -Bloktislava (Bratislava..)

Je to iba nápad, tie mestá mi len napadli ako prvé.
    Samozrejme myslím, že by bolo lepšie, keby pôvodný názov mesta by bol český alebo slovenský.

//hmm, práve mi napadol názov Kockovice, ktorý mi je z mojich výplodov zatiaľ najsympatickejší.
    A aby som hral fér, prvé hodnotenie "Líbí" a "Souhlasím" prišli pred týmto editom, takže neviem, či s týmto posledným návrhom súhlasia.
    • Líbí Líbí x 4
    • Zábavné Zábavné x 1
  14. Mineslav

Mineslav Registered

Kéž by to byl Blokdýn jak říká SilveR-sk. To jméno je podle mě úžasné, i když to je nejspíš proto, že zbozňuju Londýn...
    Volte pro Blokdýn dostanete sušenku... ingame... s 0% sušenky...
    • Zábavné Zábavné x 2
  15. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Ja bych naopak prosil abychom se vyhnuli vsem klišé s mine... blok... kostko... nový/á/é cokoliv (mozna nove mesto by se jeste dalo) a dalsi minecraftovke nazvy. Stejne tak mesto pojmenovane podle casti nazvu serveru neni uplne nejoriginalnejsi. To uz by bylo lepsi to nechat uplne stejne jako predtim proste jednoduche Město a nazdar. Mozna to je zpusobene tim ze jsem podobnych nazvu za me 4 roky pusobeni na majnu uz videl a zazil tolik ze uz toho mam proste plne brejle :)

Vim ze tim do diskuze neprinasim nic kloudneho, ale taky je moznost nechal provizorne (Nové) Mesto a az nekdo vymysli nejakou specifickou vec pro dane rozestavene mesto a misto kde bude tak se nazev treba najde jednoduseji.
    • Souhlasím Souhlasím x 11
    • Líbí Líbí x 4
    • Zábavné Zábavné x 1
  16. Vergis

Vergis Celebrita

Já jsem osobně proti Městu, protože to prostě bude lidi plést. A provizorně to nemá smysl - když to nepůjde teď, tak ani později.

Počkáme, třeba zítra přijde někdo s něčím, co nás všechny ohromí. :)
    • Souhlasím Souhlasím x 2
    • Líbí Líbí x 1
    • Zábavné Zábavné x 1
  17. Haneses

Haneses Registered

Teď vím, že nebudu splňovat očekávání _CJ_, ale co název Novohrad nebo Novapolis? Stejně si myslím, že bude nejlepší nechat nějaký prostor, jak to bylo u Archanděla, kde nepůjde stavět a bude zde jen příroda a města budou stavět hráči.
  18. HAwky

HAwky Bacon devourer

Trolíkov
    Koblovice (Koblov)
    Nové Hrady z Cobblu
    Hlínov
    Štěrčiče
    Kamenov
    Mrkvičky
    Lopatov
    Písky
    Zlatonice
    Cihloňovice (Cihlovsko)
    Poslední úprava: 24. srpna 2015
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 2
  19. Testeuros

Testeuros Registered

A co třeba Kukačkov? Stejnak malou vesničku v lese, kterou jsem s tímto názvem chtěl postavit, odvál čas :)
  20. scor78

scor78 Registered

Navrhuji Luník.
    Nebourat, jen tohle místo označit za městskou část Luník IX. :D
    • Zábavné Zábavné x 5
    • Líbí Líbí x 1

Sdílej tuto stránku