1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Terraria a Starbound vs Minecraft (vyhozeno z: Starbound Pre-Order)

Vlákno v 'Indie hry' založil supino00 30. dubna 2013.

1. supino00

supino00 Registered

• Líbí Líbí x 2
  2. LemmyKillmaster

LemmyKillmaster Registered

Tam ta češtin být na zabití.

Abych jen nekritizoval něčí úžasné schopnosti používat Google překladač, musím říct, že až vyjde Beta, Minecraft nejspíš skončí na pomyslné poličce, kde se na něm usadí pěkná vrstva prachu :D
    • Zábavné Zábavné x 2
  3. supino00

supino00 Registered

To možná je ,ale aspon tich +- 5 min. překládáním v googlu by ti ubralo dost času na žití :).
    A s tím MC máš pravdu : Minecraft byla dobrá hra dokud do ní nenatahali s prominutím p**oviny a nepoje*aly generátor . Když tohle uviděli vývojáři Terrarie tak to zkusili , ale ve 2D podobě a vzali si příklad z MC akorát tam nepřidali blbosti .Terrárie měla monopol u normálních hráčů protože většina z nich pochopila ze s MC do jde do hrobu ,ale naopak MC má věkovou kategorii +3 takže měla převážně mladou komunitu kteří ani neuměli napočítat do 5 .To se dostáváme k tomu že tu je hodně nepřemýšlivých T.D. (turbodementů) a málo normálních lidí (mluvím o minulosti,dnešek je opak s T.D. a Normálníma lidma ;) ).Terrárie už zestárla snažili se jí oživit novým updatem na Xbox atd... upřímě: nefunguje to .MC to zkouší ,ale nic dobrého se nestalo do té doby co místo Notche nepřišel Jeb .Začínalo to vypadat že MC se zvedá z pádu který nastal pro MC.Víte že :vždycky když nějaká hra zestárne tak jí vývojáři snaží oživit defibrilátorem (update obsahu ) nebo udělat jinou a tamtu zavrhnout a už se o ní nestarají?

Doted vývojáři StarBoundu čekali na tu správnou chvíli a ta právě nastala.

Čekám hodně WTF,Facepalm... tak to vezmem v jiném stylu vysvětlení a to sportovně (BOX):).

MC se dalo na box to bylo zatím v plenkách.Až bylo MC dost velké na profesionální box tak trenér Notch řekl že bude neporazitelnej a šlo do ringu proti ostatním hrám jako Crysis 1,2 atd... zpočátu to šlo dokud tohle neuslyšel nováček přezdívaný Re-Logic . Byl rudý z toho že někdo kdo vymyslel pro lidi takovouhle"příšeru".Pomocí legálních eXtrémně účiných stereoidů.Den na to "Dámy a pánové přivýtejte boxera co žere ráno k snídani kostičkovanou rybu a zapíjí kostičkovaným kyblíkem s kostičkovaným mlíkem Minecraaaaft" ovace na všech stranách i pod ringem ."A na druhé straně již známým Re-Logicem vyrobená Terráááária" Bučení na všech stranách včetně diváků u televizních obrazovek . I. Round : MC dalo pěknou nakládačku TR. (Terrarii) ,ale ta se zvedá jako kdyby to byla jen muší rána a tak dlouho se mlátí dokud TR. nedá MC K.O. .MC se zvedá opravdu,ale opravdu pomalu a TR. už upadly ruce . Na to skočilo do ringu StarBound a MC i TR rozcupoval na kousky . KONEC.

Nikdo neunikne pravdě .

Čekám hodně : nesouhlasím,spam/trol.,Turbodemence,příšerná gramatika,WTF,atd....:sour:
    • Zábavné Zábavné x 5
    • WTF WTF x 5
    • Facepalm Facepalm x 3
    • Příšerná gramatika! Příšerná gramatika! x 1
  4. Dhark333

Dhark333 Registered

Minecraft má jednu výhodu oproti terrarii(možná i starboudnu) a to že tam můžeš dělat cokoliv kdykoliv. Zatímco např. v terrarii stačí zabít všechny bosse udělat si nejlepší itemy a pak už je to nuda (alespoň pro mne byla).

Jinak.. podle mně starbound nepřekoná minecraft, určitě to bude mít nějaký počáteční "BOOM", ale postupně se lidé co by náhodou přešli z minecraftu na starbound se opět vrátí k minecraftu protože tam se bude dát vždy něco dělat.
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  5. vmprima

vmprima Registered

hlavní výhodu v minecraftu vidím v jeho "3D" zatímco terraria i starbound budou ve "2D"
  6. Sauge

Sauge Demon

supino00 docela by me zajimalo co beres taky bych to nekdy treba zkusil, takovy kraviny snad clovek nemuze vyplodit ani po nejakym LSD
    • Souhlasím Souhlasím x 17
    • Zábavné Zábavné x 1
  7. LemmyKillmaster

LemmyKillmaster Registered

Rozhodně bych raději strávil pár hodin tvořením pořádného překladu, než pár minut kopírováním z/do překladače. Poslední dobou si totiž všímám ohromného množství překladů filmů i knih, které dělají "profesionálové" v oboru a přesto mě vždycky spousta věcí praští do očí, takže raději sháním knihy v anglickém originále a češtině se raději vyhýbám, nejsem žádní GN (grammar nazi) a o pravopis mi nejde, spíš se jedná o stavbu a smysl vět. Ale dost řečí o překladech.

Moc hezky jsi nám tady metaforicky ukázal, jak vidíš příběhy her Minecraft, Terraria a Starbound, ovšem i sám velký Notch Terrarii podpořil a není žádný důvod nenávidět jedu z heru, pokud se ti líbí ta druhá. Starbound takřka určitě nenahradí Minecraft, neboť v dnešní době jsou všichni více zvyklí na 3D hry a pouze dva rozměry jim přijdou omezující (neřadím se mezi ně, a tak si Starbound určitě rád zahraji), Minecraft je také, jak sám zmiňuješ, mnohem jednodušší, a tak je oblíbený u většího množství hráčů, avšak tebou zmiňovaná turbodemence nezávisí až tak moc na věku hráče, jako na jeho mentální "vyspělosti".
    Co se pak týče tvého názoru na vývoj Minecraftu, přidávání obsahu do her po jejich vydání je to, co hru udržuje naživu. Zatímco do Minecraftu každou chvíli přidávají zdarma nový obsah a opravují chyby, jiná studia (*ehm*EA*ehm*) vydají rozbitou hru za cenu trojnásobku MC a pak ti nabídnou několik DLC za 15€, která do hry přidají obsah, který mohl být klidně v původní hře. Je jasné, že se vždycky najde někdo, komu se nebude líbit, co se děje s MC, ale já osobně nevidím důvod si na něco stěžovat. Od doby, co mě jako malého kopnul splašený kůň a já si po přistání na asfalt sedřel polovinu obličeje, nemám rád koně, ale přesto vítám přidání koňů do MC, neboť bude svět MC zase o něco pestřejší a spousta hráčů je určitě využije. Ti co je nevyužijí je mohou v klidu zcela ignorovat, stejně jako ostatní přidané věci. Očekávané API pak umožní hráčům, kteří si neustále stěžují, jednoduše instalovat různé mody a případně se i vrátit do Bety, Alphy či Indevu (pro extrémisty je tu také původní Creative :D)
    Terraria byla po 1.1 Updatu opuštěná, a teď, po velice dlouhé době, byla oznámena verze 1.2. Její místo už ale v podstatě zabrala očekávaná hra Starbound, která bude zajisté mnohem lepší a různorodější (pro mě osobně, čím více věcí a možností ve hře, tím lépe), takže Terraria už má v podstatě smůlu. Terraria se také od MC podstatně liší, neboť MC je pro naprostou většinu lidí výhradně o stavění, zatímco Terraria je víceméně o postupu za lepší výbavou a porážkou Bossů, poté může hráč začít znovu, nebo se pustí třeba do PvP. Starbound zatím vypadá, že bude příjemnou kombinací obojího, a proto se tolik těším na vydání betaverze. :)
    • Souhlasím Souhlasím x 8
    • Líbí Líbí x 1
  8. supino00

supino00 Registered

Shrnu to do hodnocení : MC mělo dost dlouhý monopol takže neřikám že ho nesnáším ,ale tu hru si oblíbilo milion hráčů a taky 5letý děti který by se měly učit,atd... .Když jsem viděl že MC předeběhl všechny ostatní hry jako s takovouhle grafikou atd... ,tak jsem koukal :wideyed: . Já vědel že tam daly prvek kteří většina jíných vývojářu odstrkovala a to "děláního cokoliv",sandbox světa... .

A Sauge : já nehulim marihuanu neberu houbičky ani LSD :wacky: .Tvl chlape to chce představivost
    „Představivost je důležitější než vědomosti.“ (Albert Einstein) a já jí mám více než dost :cool: .
    Inspiraci beru z knih a hudeb .
    • Facepalm Facepalm x 3
    • WTF WTF x 2
    • Zábavné Zábavné x 1
  9. Angel

Angel Entita (WAM)

Supino, supino ... již delší dobu vždy po přečtení tvých příspěvků se setkávám s touto chybou - brain.exe not found.
    Budu se muset jít naformátovat...
    • Zábavné Zábavné x 11
    • Souhlasím Souhlasím x 3
  10. Sauge

Sauge Demon

docela by me zajimalo kterou hru podle tebe minecraft "predbehl"
    • Souhlasím Souhlasím x 4
  11. supino00

supino00 Registered

Crysis 1-3 , Dead Island a Dead Island riptide ,TF2 ...... .Když vezmeme v potaz ,že MC hraje přes 10 000 000 lidí ( a to s Officiálním MC.Neofficiálních je 2x tolik !!!) tak co na to říct ?

Jinak Angle myslíš že mám místo mozku prázdný operační systém ?
    Šel jsem na rentgen,ultrazvuk.... a řekli mi že mám zdraví mozek . K tomu ještě IQ test = nad 90 IQ.
    To si myslíš ,že jsem snad Terminátor Da Fu ?
    • Facepalm x 5
    • WTF x 3
    • Příšerná gramatika! x 3
    • Zábavné x 2
    • Turbodemence - Naprosto nevhodný příspěvek x 2
  12. MedvedPoo

MedvedPoo VIP

No tak tím se leccos vysvětluje. ;)
    • Souhlasím Souhlasím x 8
    • Zábavné Zábavné x 8
  13. alesekmoravec

alesekmoravec Registered

To je lehký podprůměr. ;)
    • Souhlasím Souhlasím x 1
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 1
    • Zábavné Zábavné x 1
    • Informativní Informativní x 1
  14. Bedrych

Bedrych Klingon

Spíš bych řekl téměř průměr, drtivá většina populace má 85 - 115 (nebo lépe 80-120), klasická Gaussova křivka:
    IQ.png
    • Informativní Informativní x 1
  15. Amunak

Amunak Worldedit Trollmasta

Srovnáváš nesrovnatelné. Jde o naprosto rozdílné hry. A MC rozhodně nehraje 10M hráčů, to je pouze počet prémium účtů. Velká část bude hráčů, které už MC omrzelo, spousta lidí má taky více než jeden účet, jsou tam nejspíš započtené i účty koupené nějakým podvodem, ...

Tedy ano, Minecraft je v počtu prodaných kusů špička. Jenže byl snad první hra svého druhu, takhle dobře provedená. A pořád se vyvíjí. Jde o modovatelný multiplayer - má skoro neomezenou znovuhratelnost. To se o žádné z těch her které jsi vyjmenoval říct nedá.
    • Souhlasím Souhlasím x 5
  16. ramicz

ramicz Registered

minecraft kopíruje hodně her a v terrarii je mnohem vic bossů než v minecraftu. jednou za 5 mesiců přidaj pár vecí
    a v terrarii přidávaj mnohem vic věci
    • Oživování mrtvého vlákna Oživování mrtvého vlákna x 4
    • Facepalm Facepalm x 3

Sdílej tuto stránku