1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Teleport do vesmíru

Vlákno v 'Indie hry' založil NepsterCZ 20. dubna 2013.

?

Kdo je podle vás nejlepší?

Anketa uzavřena 17. června 2013.
  1. Rounce (Pokus 1. http://tinyurl.com/oanu5bp)

Hlasy: 4
    26,7%
  2. Rounce (Pokus 2. http://tinyurl.com/nzbc4za)

Hlasy: 4
    26,7%
  3. Trpaslik26 (http://tinyurl.com/oaxn7p7)

Hlasy: 8
    53,3%
  4. Trpaslik26 (Pokus 2. http://tinyurl.com/oz45kst)

Hlasy: 7
    46,7%
  5. DorQuendi (http://tinyurl.com/o8nr338)

Hlasy: 9
    60,0%
Je možné hlasovat pro více možností.
  1. marquecz

marquecz Registered

Proč neuskutečnit obě možnosti? I port v Pískovně, i trochu delší, avšak reálnější cestu přes Obzor? I když je jasné, že by většina hráčů používala nadále port v Pískovně, určitě by někteří více roleplayingově založení hráči cestovali takto. A když jsme u toho, mohla by se postavit i třetí cesta do Vesmíru z vesmírného výtahu ve Federaci.

Popřípadě, co zanechat port v Pískovně pouze pro stavitele nahlášených projektů ve Vesmíru pomocí příkazu
    /lwc modify a zbytek by se zkrátka prošel?
    • Líbí Líbí x 4
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  2. Premysl

Premysl Registered

A co tohle?:
    Můj dům -> Pískovna -> Helikoptér -> Projekt X -> Valkyrie -> Obzor -> MSS -> Sektorový rozcestník -> Projekt

Nevím jak moc je složité se v těch komplexech dopídit portů, nicméně cesta vlakem z Projektu X odpadne :)
  3. DorQuendi

DorQuendi Terraformátor

Tak ještě jednou a snad už pak všichni dají pokoj s tímhle OT a začnou postovat návrhy staveb :). Bude existovat spojení Pískovna -> BS -> MSS. Cokoliv delšího než Pískovna -> MSS by tedy bylo zbytečné (stejně rychlé nebo pomalejší oproti cestě přes BS) a nikdo by to nepoužíval. Proč to teda stavět? Tak už se s tím smiřte a šup, šup s návrhy!
    • Souhlasím Souhlasím x 3
  4. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

Z pohledu jak to vidím já tak se HAwky snažil na účet teleportu do vesmíru zviditelnit stvůj Projekt X - Valkýrii a Obzor. Na tohle jste měli čas když jsme MSS stavěli a rozhodovalo se jak se do vesmíru chodit bude. Vy jste nebyli schopni s obzorem hnout ani o blok za půl roku co plánujeme MSS. Pro představu jsem mezitím postavil celou MSS, se sexym se udělal celej interiér a dokončila se na BS celá gondola (ve které by mohl Obzor klidně i parkovat)

Myslím že to byl dost chabej pokus - zlášť když ti bylo už od začátku jasné že by stejně lidi používali BS jako přestupní bod - jediné co tě částečně omlouvá je to že jsi absolutně neměl páru o tom jak vesmír faká - Protože ono je tak těžké se zeptat že ?

A tímhle si to snažil "osvětlit" ? Odpojením nejvetšího projektu ve vesmíru jenom pro to aby se mohla použít vaše prťavá stanice ? (nic proti ní ofc.) Myslím že ti uniklo že je pořád kratší jít

Můj dům -> Pískovna -> Gemenon -> BS -> Astral Queen (nebo jina masivní loď v BS sektoru) -> MSS

než

Můj dům -> Pískovna -> Helikoptér -> Projekt X -> Valkyrie -> Obzor -> MSS

Sice je to kratší jen 1 "port" ale i tak - rozhodně rychlejší než jezdit vozíkem z Projektu X na Valkýrii. A takové malé rýpnutí - Jak by si řešil tenhle problém ? Odpojil by si celej BS sektor od vesmíru ?

P.S. Očekávám hajtovací hodnocení a nejspíš "You dont say" od hawkyho samotného

Ale účel to splnilo - celej post o teleportu je zaspamovanej a každý teď ví o Projektu X - Valkýrii a Obzoru

Děkuji za pozornost
    • Líbí Líbí x 1
  5. HAwky

HAwky Bacon devourer

Primární účel opravdu nebyl "chabý pokus o zviditelnění", ale snaha o "reálnost", o kterou se tento server údajně snaží.

A kdyby jsi četl pozorně, můj poslední návrh zněl:
    V kombinaci s Tvou verzí přes BS by vznikly 2 paralelní cesty, jak se dostat na MSS.
    Valkýra sama o sobě má stejné rozměry jako její předloha, tedy délka 37m, rozpětí 23m a výška (i s podvozkem) 19m. Jijak obrovské to tedy neni. Její model mám ve Schematice, takže není problém jí replikovat. Kotevní port pro Valkýru myslím že by bylo to nejmenší. Hangár na Majnway je 15m vysoký. Možnosti tedy jsou buď přizvednout strop (stačí střední část) nebo udělat externí port, mimo hlavní trup Majnway.

A kdyby to prošlo, čas bych si na to klidně našel :D
  6. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

Neboj se - četl jsem ho. A taky ho zařadím do hlasování - ikdyž podle mě je naprosot nemožnej protože se Valkýra ani nevejde do hangáru a muselo by se to celé předělávat jen proto aby se ti tam mohla zakomponovávat. A já rozhodně nemám čas přistavovat někam do stanice kotevní port pro Valkýru a pak jí napojovat atd atd.....
  7. Rounce

Rounce Registered

Přiložené soubory:

• Děkuji! Děkuji! x 1
  8. Vergis

Vergis Celebrita

Taky je mi líto, jak se opomíjí Valkýra a Obzor, ale na běžné cestování by to bylo skutečně příliš složité a zdlouhavé.
    Z Obzoru na MSS (a klidně i z pískovny k Valkýře) bych port rozhodně udělal, jak bylo v plánu, ale nechal bych ho pro ty, kdy si chtějí cestu užít - lidem, kteří tudy cestují pravidelně, bych ho nenutil.

Pokud jde o port přímo z pískovny, jsem opravdu rád, že jste se konečně rozhodli ho předělat, současný stav je neuspokojivý. Asi bych před budovou s portem preferoval nějaký raketoplán (když jsou takhle řešené všechny ostatní porty) - ale vzhledem k tomu, jak je Majnway řešená, by to asi nebylo optimální (nechám to na vás).
  9. Premysl

Premysl Registered

Kdyby byly v hangáru MSS raketoplány, tak by se port na Zeměkrychli dal udělat tam a byla by to další úspora času ;). Každopádně to chce u pískovny udělat pořádný kosmodron nebo něco takového, plošinka nebo bouda která člověka teleportuje do vesmíru se mi moc nelíbí.
    • Líbí Líbí x 1
  10. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

Je strašně hezké že najednou chcete zabudovávat Valkýru ale prostě to nejde. Jako mrzí mě že ste si stím dali tolik práce ale prostě přijde mi hodně arogantní přijít po půl roce a chtít aby se všechno předělávalo jen aby se mohlo projít vaší nedodělanou Valkyrii a obzorem. Měli jste se aktivně zapojovat při stavbě nebo Obzor dodělat dříve (zhruba tak před půl rokem by bylo fajn)

Šířka pro raketoplán na MSS je 9*16 (9 šířka 16 délka) - celkový hangár dokáže pojmout loď o velikosti 29*15 (29 šířka 15 délka). Žádné zvedání rozširování nebo jiné upravování hangáru nepřipadá v úvahu - nahoře jsou chodby a dolu se zvětšovat nebude. Jediné co jsem ochoten ti povolit je kotevní port na odvrácené střaně stanice (ta která není na dynmapě normálně vidět pro lidi kteří chtějí jít neskutečnou oklikou přes ten tvůj Projekt X - Vakyru - Obzor atd...

Tohle je jediná varianta kterou povolím. Opravdu na nějaké zvetšování hangáru v jednom místě (nebo v celém) jen pro to aby se tam vůbec ten raketoplán vešel (nemluvě o tom že by se tím zablokovala průletnost hangáru skrz na skrz) nepřipadá absolutně v úvahu.

Klidně mi tu hajtujte jakej jsem horznej člověk že nepodporuju uber-reálnost na serveru ale opravdu jsem naštvanej. Když jsme my potřebovali vstup do vesmíru tak jste nebyli schopni dokončit Obzor ani měsíc po tom co jsme na vás apelovali aby jste ho urychleně dokončili že potřebujeme vstup do vesmíru. Tak teď nečekejte že pro vás udělám něco já. A prosím vyvarujte se poznámek typu že "Každý tu nemůže bejt 24/7 jako ty" protože lodě o dvojnásobné velikosti Obzoru stavím za večer. A pokud nemáte volných ani 12 hodin za půl roku tak ani nechci vědět jak by dopadlo to kdybych vám povolil ten kotevní port.

Abych to celé shrnul. Do vesmíru bude hlavní cesta přes Teleport nebo malý shuttle v pískovně. Pokud jste chtěli kosmodrom nebo jiné uber-obrovské startovací středisko měli jste říct a při stavbě by se na to MSS aspoň trochu přizpůsobila. Teď se nebude nic zásadního po půl roce provozu měnit. Zvláš když jste mohli reagovat v topicu pro vesmír ZDE (Prosinec 18) nebo v samostatném topicu o MSS ZDE (Leden 1).

Omlouvám se za tón kterým to píšu ale neskutečně mě to štve + to že to likuje banbilion lidi ale že by to napsali dřív to ně.
    • Líbí Líbí x 2
    • Souhlasím Souhlasím x 2
  11. Trpaslik26

Trpaslik26 Registered

Ať je tu zas nějaký návrh, tak jsem udělal další. Je vetší, je složitější, je ... (doplně podle sebe).
    Save
    • Zábavné Zábavné x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  12. Premysl

Premysl Registered

Myslel jsem to jinak, raketoplán nemusí být, ale stačily by nějaké vesmírné letouny, jedním hezkým se portuje pryč z Colonial One a místo zabírají podobně jako placky s cedulkou :)
    Jinak bych chtěl ještě říct, že by bylo hezký, kdyby se portovalo na MSS i z Obzoru. Pokud ani to nepřipadá v úvahu, tak to lze možná využít pro nějakou vesmírnou laboratoř nebo kdojávímco :D
  13. Tobacc

Tobacc Registered

No tak se taky pochlubím mojí skoro 5 hodinovou prací, kterou jsem strávil celou noc

+ SAVE ke stažení ZDE

Díky za kritiku i pochvalu ;)

Přiložené soubory:

• Líbí Líbí x 4
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  14. vmprima

vmprima Registered

Tobacc
    No, stavba se mi líbí:), akorát nevím jak jí chceš nacpat do pískovny;).

P.S. Ne, nerozhoduji o vítězi ale chceš kritiku i pochvalu:p
  15. Tobacc

Tobacc Registered

Lepší než tam dát nějakou kadiboudu nebo nějaký něco jako "raketoplán"... Od kdy se létá do vesmíru nějakou ehm ehm budkou?
  16. vmprima

vmprima Registered

Ehm a od kdy raketoplány přilítají ve vesmíru do portovací místnůtky;)
  17. Tobacc

Tobacc Registered

tak to možná, ale tak at to trošku vypadá ne?
  18. Tutifus

Tutifus Vault Dweller

Nevím jestli by zrovna raketoplán byla nejlepší volba, přeci jenom... podívejte se po vesmíru... všechno tam je sci-fi a vy se tam chcete dopravovat raketoplánem? Takovou zastaralou a obrovskou, nepraktickou věcí? xD
    • Zábavné Zábavné x 4
  19. Zefram_Cochrane

Zefram_Cochrane VIP

A co udělat u Pískovny opravdu nějaký dopravní prostředek, který by pak byl na MSS umístěn klasicky v hangáru mezi ostatními? Portovalo by se tedy přímo do hangáru MSS a odpadlo by to bloudění mezi teleportační místností a hangárem, které evidentně odrazuje i samotné tvůrce stanice - plánovaný další port z Pískovny přímo na Battlestar by pak nebyl nutný.
    • Líbí Líbí x 2
  20. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

Šak meze se nekladou (až na Valkýru). Klidně i raketoplán může být.

Sdílej tuto stránku