1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Sídlo Stronghold Crusader pevnost

Vlákno v 'Schválené' založil leumas__ 31. ledna 2015.

1. leumas__

leumas__ Registered

Ahoj, jelikož se na serveru poslední dobou poflakuju. (vesnice o kterou jsem žádal je pod správou hráče samuellig) A pořád makat na něčích projektech je sice zábava ale chtěl bych 100% vlastní projekt. Ráno jsem hrál Stronghold Crusader a v tom mne napadlo.

Dámy a pánové napadlo mne postavit své osobní sídlo a zároveň veřejnou stavbu ve stylu pevnosti z již zmiňovaného Strongholdu. Bylo by to vlastně opevnění s kde uprostřed by bylo něco jako taková hlavní budova a kolem pekárny a domky pro poddané, dále kasárny, kapličky, pekárny, farmy kolem, důl na kámen, pár dřevorubeckých chatrčí, dále nějaké ty železné doly a tak dále.

Umístění by bylo zřejmě zde(je to poměrně blízko mého domu takže přeprava materiálu by byla rychlá).

Materiál by byli Stone Bricky, Oak Wood, Stone, Cobblestone, sem tam Sandstone.

- S pozdravem, sam123e

Poslední úprava: 31. ledna 2015
    • Líbí Líbí x 4
  2.  
  3. Vergis

Vergis Celebrita

Umístění vypadá ok, nevidím důvod, proč ne.
    Z těch screenshotů toho moc nevyčteme, ale nevadí, prostě očekávám klasický středověký hrad.

Za mě ano.

• Děkuji! Děkuji! x 1
  4. rikuhahl

rikuhahl Fanatický dříč

Jsem PRO, snaž se ;)

• Děkuji! Děkuji! x 1
  5. MWilliam

MWilliam Moderátor

Misto ok, proveditelnost mozna, navic osobni sidlo, takze schvaleno.

• Děkuji! Děkuji! x 1
  6. leumas__

leumas__ Registered

Děkuji moc za schválení jdu přesouvat materiál a postavit jakousi sklado-budku a ostatní potřebné věci ať nemusím pořád běhat mezi domem a stavbou. :)

7. smajdalf222

smajdalf222 Registered

Akorát když to uděláš ze stone bricků tak to bude spíš jako ze Strongholdu 1 (nebo jako klasickej hrad), aby to bylo jako z Crusaderu a zapadalo do pouště by si mohl zkusit kombinovat různy druhy sandstone a birch wood :)

• Souhlasím Souhlasím x 1
    • Informativní Informativní x 1
  8. leumas__

leumas__ Registered

Nad tím už jsem také přemýšlel, ale jsem nakonec přistoupil k stone brickům každopádně jak vidím budu to muset znova promyslet.. Sice by to víc připomínalo to ze hry ale vzhledem k tomu že pro stavění hradeb a většiny ostatních staveb si ve hře potřeboval kámen tak to byl důvod pro stone bricky + když se na ty stavby ve hře podíváš z blízka tak to také připomíná víc kámen než pískovec. Je to takové 50:50.

9. Nouzitch

Nouzitch Registered

Je to stone brick s barvou do pískovce no.. Ale tak já být tebou to udělám asi ze stone bricku..

• Informativní Informativní x 1
  10. Mortimer_Mort

Mortimer_Mort Registered

Já nevím. Jak je to čistě stone brick, vypadá to "ploše". Nejlepší varianta je podle mě stone+stonebrick. Například rohy, cimbuří portály, okna a pilíře stonebrick, ostatní stěny (vlastně základ hradu) stone. Nebo pro kruhové věže stone na základní stěny a stonebrick schody a stonebrick půlbloky na dozdobení.

S pískovcem je ten problém, že kromě barvy vypadá fakt divně. Zkoušel jsem stavět základní stěny přímo z pískovce a dozdobit pískovcem, ale i to není ono ... Jsou tu možnosti kombinovat pískovce se stonem a stonebrickem, ale to vypadá fakt hodně fantasy. ;-)

Hlavně se nesnaž stavět hrad na placce, kterou stvoříš z okolní krajiny. Hrad si nejlépe rozděl na několik částí, které budou v různých "hladinách" a mezi kterými budou vnitřní hradby a brány. Neznám nic horšího, než placka na ní čtverec s několika věžemi a uvnitř farmy. :depressed:

• Děkuji! Děkuji! x 1
  11. leumas__

leumas__ Registered

Jo tohle se bude řešit tak že uvnitř budou obytné zóny, skladiště, sýpky, nějaká ta centralizovaná hlavní budova na pahorku. Farmy budou venku jako se to ve Strongholdu dělalo (budu opravovat okolí tím že budu přidávat zeleň kolem vody takže tam ty farmy zapadnou) :)

Poslední úprava: 31. ledna 2015
  12. smajdalf222

smajdalf222 Registered

Nebo si přijď zahrát k nám na TC3 tam jsou "stone bricky" ve všech možných barvách, takže třeba i pískovcový :D

13. leumas__

leumas__ Registered

Tato záležitost mne dnes celkem trápila proto jsem udělal pár návrhů. Přikládám screeny :)
    Poslední screen ukazuje jak by to mohlo vypadat z boku. Uvnitř to bude průchozí.
    S radostí příjmu další návrhy, ale osobně jsem pro variantu číslo 3.

Nevím jak mi to dnes vyjde s časem ale k večeru bych mohl hodit mapku s rozložením prostoru a zítra bych se mohl vrhnout na úpravy terénu :)

Přiložené soubory:

• 1.png
      1.png
      File size:
      537,1 KB
      Zhlédnutí:
      55
    • 2.png
      2.png
      File size:
      407,4 KB
      Zhlédnutí:
      54
    • 3.png
      3.png
      File size:
      371,8 KB
      Zhlédnutí:
      56
    • 4.png
      4.png
      File size:
      371,2 KB
      Zhlédnutí:
      55
    • 5.png
      5.png
      File size:
      474,3 KB
      Zhlédnutí:
      55
    • 6.png
      6.png
      File size:
      595,9 KB
      Zhlédnutí:
      55
    • bok.png
      bok.png
      File size:
      448 KB
      Zhlédnutí:
      51
    • Líbí Líbí x 1
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
  14. Mortimer_Mort

Mortimer_Mort Registered

Páni! Já jsem čekal hrad ve stylu: pár věží, několik bran, dvě/tři nádvoříčka a palác. Když se tak dívám na rozlohu uvnitř hradeb, mám dojem, že Karlštej proti tomu bude s prominutím záprdek. ;)
    Jestli můžu poradit, nestav hradby přes řeku, ale prohlub jí a využij jako přirozenou ochranu SV rohu pevnosti.

• Děkuji! Děkuji! x 1

Sdílej tuto stránku