1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Projekt Steampunkove mesto (by Tyrael888)

Vlákno v 'Schválené' založil Tyrael888 19. ledna 2017.

1. Tyrael888

Tyrael888 Registered

Po krajine sa poslednou dobou potulovali zvláštne mechanické stroje vypúšťajuce čierny štipľavý dym. Niečo hľadali a je zrejmé že to niečo predsa len objavili nakoľko si to nasmerovali do ruín opusteného hradu. Podľa pozorovaní z neďalekých kopcov hneď začali tieto „stroje“ kopať v ruinách hradu. A z jám začali vynášať pre nich zrejme vzácne materiály, uhlie a železo. Pred pár dňami sa však stroje zastavili, akoby na niečo čakali alebo skôr niekoho. No je už všetkým jasné že túto oblasť tak skoro neopustia skôr naopak vyzerá to že založia mesto a túto dlho nedotknutú krajinu zmenia na nepoznanie.

Takže koľko k príbehu :)
    Ako už krátky úryvok napovedal preberám opustený projekt na dynkopisných súradniciach 0, 900
    Dynmapa
    Názov: Arcadia City
    Na tomto odkaze: Výstavbová dyn
    si môžete pravidelne pozerať priebeh projektovania hneď dvoch projektor ktoré sa snáď dožijú aj svojej realizácie tu na serveri :)
    (Obvod projektov je úmyselne nahradený bedrockom)

Opis projektu:
    Projekt bude steampunkovo zameraný a nakoľko je to pre mňa nová oblasť stavania nečakajte zázraky. :)
    Po dlhom premýšľaní som sa rozhodol pre otvorenú povrchovú baňu. Po jej obvode sa budú nachádzať rôzne stavby od tovární na rôzne parné stroje po obytné domy.
    V severnej časti sa bude nachádzať na vyvýšenie môj skromný domček. Bude to cca 100 blokov vysoká pevnosť vystupujúca vysoko nad kráter z množstvom obranných prvkov podobne ako niektoré budovy po obvode povrchového dolu. Predsa len na východe sídlia Japonci :D.
    Pevnosť bude obsahovať rôzne plošiny na zakotvené vzducholode. Na nich sa budu nachádzať uskladnené materiály, rôzne nakladacie stroje žeriavy a samozrejme protivzdušná obrana.
    Budovy po obvode budú zostupovať po stenách až do mesta uprostred výkopu tam sa bude nachádzať dok z obrovskou vzducholoďou. Okrem toho tam bude miesto kde stále prebieha ťažba ktorá bude zasahovať hlboko pod povrch zrejme k môjmu hradu na východe. Na južnej strane kde je momentálne pristav bude priehradný múr z obrovským vodným kolesom ktoré bude poháňať hodiny. Ak si spomeniem na jeden môj dávnejší projekt tak by mali ukazovať aj polohu slnka na oblohe ak si nespomeniem tak niečo vygooglim

Fotodokumentácia:
    Momentálne žiadne neexistuje ale určite skôr než začnem práce na serveri foto dodám presa len to budem stavať podľa schémy ktorú ešte tvorím a kým ta nieje nemám čo fotiť :)

Dizajn stavieb:
    Ako už názov napovedá bude to steampunkove mesto ale to je široký pojem, takže tu je moja predstava.
    Budú to zhrubá stavby podobné tým ktoré som staval v Bedrychovom kráteri takže niečo ako stredovek. Budú samozréjme náležite upravené pridané veterné mlyny, vodné kolesa, nejaké tie prevody. Chcem to tak trochu fantazi takže stavby nebudú nám známej fyzike moc naklonené. To znamená úzke podstavy niekoľko poschodí vysoké strechy, nejaká ta vežička a tak podobne fly stavbám sa však vyhnem nemám ich rád.

Termín:
    No to je trochu zložitejšie. Keďže ešte sám neviem ako začať čo sa môže z popisu zdať trochu zvláštne :) Viem že začnem zo stavbou na singli v blízkej dobe niekoľkých dní.
    Projekt v kráteri mi trvalo naplánovať tak týždeň toto je niekoľko krát väčší projekt tak dúfam že prvé práce začnem najneskôr v polovici 2 mesiaca tohto roku.
    Dokončenie by malo ísť ako po masle budem stavať z vytvorenej schémy podľa toho ako bude prichádzať materiál ktorého mam tak polovicu z predpokladaného potrebného množstva. Prípadne u staveniska vypíšem čo sa hodí ak by chcel niekto prispieť. Ale MC nieje závodná hra takže si viem všetko obstarať aj sam.
    Záver:
    To je zatiaľ k dostupným informáciám asi všetko. Nové informácie a hlavne fotky budem priebežne zverejňovať. Taktiež asi na môj výstavbák nahodím dynmapu ak by sa chcel niekto pozerať ako stavba rastie.
    Zabudol som na názov :) ten ešte nemám ale vymyslím zatiaľ projekt môžeme volať Hasdale port 2.0

S pozdravom Tyrael888
    Poslední úprava: 09. února 2017
    • Líbí Líbí x 6
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 4
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  2. Termiter

Termiter Modelátor

Přidej raději odkaz na Dynamapu, hledat to křížkem po obrazovce není to pravé. Nastav na mapě správné zobrazení a odkaz získáš klepnutím na ikonu řetězu vlevo dole.

Pokud jsem identifikoval správně to místo, tak je tam na takový projekt docela těsno.
  3. Tyrael888

Tyrael888 Registered

ach sory zabudol som lepil som to tu z worldu :D zabudol som na to ale zainteresovaný vedia o ktorom projekte je reč
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  4. _Eazy_

_Eazy_ AFK 24/7/365

U Lusheety si dokázal že umíš. Pro.
    • Souhlasím Souhlasím x 2
    • Líbí Líbí x 1
    • Informativní Informativní x 1
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
  5. RoyalDonut

RoyalDonut Moderátor

Poslední úprava: 19. ledna 2017
    • Zábavné Zábavné x 2
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 2
  6. Laranto

Laranto Lrrr

• Zábavné Zábavné x 2
  7. dwi

dwi God

U Lusheety si dokázal že pro. Umíš.
    • Zábavné Zábavné x 9
    • Líbí Líbí x 1
  8. Tyrael888

Tyrael888 Registered

Neviem prečo spomínam len Lusheetu keď Vám sa zrejme viac páčil môj druhý projekt keďže je v banery stránky :)
  9. rikuhahl

rikuhahl Fanatický dříč

Pro. Že umíš, jsi dokázal u Lusheety. ;)
    • Zábavné Zábavné x 4
    • Líbí Líbí x 1
  10. Tyrael888

Tyrael888 Registered

Takže oficiálne projektovanie začalo. Zhruba o 6 hodine dnešného času som začal na úpravách terénu. Mám vykopanú dieru v zemi zhruba 400x250 zhruba 6,5M blokov Takže sa neviem dočkať kedy to budem kopať ručne na serveri :D
    Zajtra by som si mal začať plánovať hlavnú pevnosť a vlastne moje sídlo. podľa toho ako mi to pôjde sa pustím na priehradu na juhu z ktorej vidieť zatiaľ len oblúk ktorý bude tvoriť priehradný múr.

Taktiež chcem upozorniť že na juhu od môjho projektu bude prebiehať príprava projektu hráča Jajinek
    Severská vesnice ktorý zatiaľ bohužiaľ schválili len dvaja módi tak by som chcel poprosiť niekoho tretieho aby sa na projekt pozrel a hádam ho aj schválil :)
    Odkaz na moju dynmapu dám do popisu projektu pod odkaz na Majn dynmapu.
    S pozdravom Tyrael888
    • Líbí Líbí x 1
  11. Tyrael888

Tyrael888 Registered

Update č.1.
    Po prvotnej eufórii z nového projektu sa vraciam do reality. Momentálne mám toho v práci pomerne dosť (hlavne blbečkov) takže nemám náladu na nejaké veľké plány. S toho dôvodu som pôvodný projekt trochu zredukoval
    na rozlohu pôvodného ostrova a prípadne ďalšie zmenšenie je možné. No stále je pomerné veľký projekt ale povedal som si že to zoberiem pomaličky a radšej projekt neskôr rozšírim ako u Lusheety. Stále nemám ujasnené svoje sídlo nakoľko ho chcem čo najviac využívať a pritom v ňom nechodiť ako myš v bludisku.
    Hrad dokončím zrejme do konca týždňa.
    • Líbí Líbí x 6
  12. Tyrael888

Tyrael888 Registered

Update č.2.
    Ako si niektorý už všimli Sľubované sídlo konečne stojí. Exteriér je tak na 90% ešte chýbajú nejaké tie detaily na fasáde
    tiež musím spraviť na tých dvoch rovných plochách prekladiská zo žeriavmi na vzducholode.
    Tiež ma napadlo spraviť miesto klasický vežičiek tie plošinky na protivzdušné delá ale to len podľa toho ako to bude vyzerať.
    Čo sa tíka interiéru tak na ňom stále pracujem. Mám už rozmiestnené poschodia a niektoré priestory a schodiská.
    pri stavbe som sa hodne vybláznil z elitrou takže týmto smerom sa bude doladenie stavby odvíjať :)
    Nasledujúci týždeň si pripravím nejaké návrhy domov a mám aj nejaké screeny len sa mi to nechcelo upravovať a uploadovať. Veď dyn funguje a je lepšie si potom pozrieť stavbu naživo. Toľko k tohto týždňovému updatu.
    S pozdravom Tyrael888
    • Líbí Líbí x 2
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  13. Tyrael888

Tyrael888 Registered

Update č.3.
    Takže hrad sa blíži dokončeniu. to znamená že ďalšie úpravy ktoré na ňom vykonám budú už počas samotnej realizácie. Taktiež som dokončil priehradný múr ešte bude chcieť nejaké detaily ale je hotový na 90% a musím povedat ze sa mi v celku vydaril ako obvykle sa mi nechce robiť screeny tie hodim nabudúce dám tu zatiaľ foto predlohy.
    Hodiny
    Taktiež som dnes začal s postupným rozoberaním Hasdale portu s pôvodnej stavby zachovám asi len jednu vežu a časť hradieb ako pamätník nádejného projektu. Samotné umiestnenie je otázne ale na povrchu neostane. zrejme spravím kópiu dolu v meste. Aby som nezabudol názov mesta bude na 90% Arcadia city. 90% preto že ma môže napadnúť ešte niečo iné :D
    Ešte na koniec nahrám nejaké fotky z hradu nech tu aspoň niečo je :)

PS: par dni bude odkaz na dyn ukazovať niečo iné :) . Nahral som si jednu starú mapu kde som hrával a hodne toho aj postavil ako builder tak spomínam na staré časy z hráčmi ktorý tam hrali so mnou a nechce sa mi kvôli tomu nastavovať ďalší server. V piatok to bude zasa postarom.

Teraz tie fotky
    Prvy pokus o vezu
    2017-01-24_23.21.23.jpg
    Po hodinách prerábania vznikla verzia 2.0
    2017-01-27_19.03.36.jpg
    potom to už išlo samo
    2017-01-28_22.37.30.jpg
    2017-01-29_17.48.04.jpg
    2017-01-29_17.55.04.jpg
    samozrejme aj niečo zo shadermi a RP
    2017-01-29_18.05.18.jpg
    2017-01-29_18.09.08.jpg

Přiložené soubory:

• Líbí Líbí x 14
  14. Tyrael888

Tyrael888 Registered

Update č.4.
    Asi pred týždňom začali práce. Zatiaľ boli z areálu odstránené všetky pôvodné stavby a pristúpilo sa k terénnym úpravám. Na juhu je vidieť obrys priehradného múru a následné vysúšanie oblasti. K tejto činnosti som pristúpil prioritne nakoľko je to ta najpracnejšia časť projektu a mám požičané špongie ktoré by som rád všetky vrátil f0rbymu. Inak plynie s toho pre mňa aj poučenie :) už nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nebudem stavať projekt pod vodou :D . Po dokončení tejto otravnej činnosti sa presuniem k úpravám povrchu okolo výkopu a následne k postupnému výkopu celej oblasti až na bedrock (predsa len sú tam nejaké dia ktoré tam je škoda nechať). pri postupnom kopaní budem upravovať aj obvod výkopu aby som sa k tomu nemusel potom vracať. ďalší update napíšem keď dokončím aspoň časť vyššie napísaného.
    PS: na výstavbáku som si navrhol malú vzducholoď ktorá bude slúžiť ako dočasný sklad počas výkopu takže než začnem kopať tak ju najskôr postavím a presťahujem tam truhlice z povrchu.
    PPS: keď sa budem nudiť pridám nejaké screeny z návrhu chýbajú tu tie hodiny v priehradnom múre a ta vzducholoď.
    Nudil som sa tak tu sú obrázky.
    Je možné že kým sa dostanem k stavbe hodín tak ich ešte prerobím vzducholoď len minimálne
    2017-02-17_18.50.04.jpg
    2017-02-17_18.50.17.jpg
    a tu sú hodiny
    2017-02-17_18.50.33.jpg 2017-02-17_18.50.57.jpg 2017-02-17_18.51.13.jpg
    Poslední úprava: 17. února 2017
    • Líbí Líbí x 3
  15. Tyrael888

Tyrael888 Registered

Update č.5.
    Takže najskôr čo je dokončené:
    1. Howerballon je nad výkopom a po dokončení hradu bude zaparkovaný nad západnou terasou, kde bude do neho po rampe prístup.
    2. Zbavil som sa všetkej vody a špongie som konečne vrátil a dokonca bez strát.
    3. Priehradný múr som začal postupne dvíhať aj keď to na dyn nieje dobre vidieť je hotový do úrovne 30 takže asi v polovici zvyšok budem dorábať asi z hodinami.
    4. Bolo prehradené bývalé riečne koryto na západe na východnom sa pracuje.
    5. Začal som s postupným kopaním vrstiev včera som zničil a opravil 6 lopát
    No a teraz k plánovanému
    1. Upravil som hodiny. upravený bol hlavne vnútorný mechanizmus a zrejme ešte nejaké zmeny pribudnú
    2. Musím spraviť ešte nejaké detaily na samotnom múre nech nieje taký obycajný
    3. po zhliadnutí 7 hodinového streamu som sa rozhodol prerobiť trochu hrad a spraviť na ňom viac detailov
    4. stále pracujem na návrhu domčekov a zápasím z vanila textúrami a hľadám inšpiráciu

Priebežne si plánujem rozmiestnenie všetkého pridám asi malú železnicu vedľa hradu a nejaké koľajisko na pilieroch ponad mesto ale viac info pri ďalšom update
    s pozdravom Tyrael888
    • Líbí Líbí x 5
  16. Tyrael888

Tyrael888 Registered

Hlásim kratšiu pauzi od MC :) aspoň týždeň dva. Síce som na vanila serveri nebol už predtým asi mesiac ale to som hral u Sognusa na techniku ale teraz od MC pauza uplna :)
    nechce sa mi vracať k tomu kopaniu takže sa potrebujem na to pripraviť hlavne po psychickej stránke :D
    Dobrou správou je že už som za polovičkou na dynke je vidieť už aj obrys hradu a veľkú časť už mám skopanú na potrebnú výšku. Tiež mi treba doladiť nejaké veci aj na hrade objavil som tam nevyužitý priestor na ktorý som zabudol :) z WE som tam fukol stenu a nespravil som dvere :)
    tiež som dostal nápady na drobné úpravy hradu ale ani na ne nieje nejak čas.
    Takže aby som to zhrnul.
    Drobná nechuť k stavaniu + menej voľného času -> kratšia pauza od MC -> posunutie termínov dokončenia :)
    • Informativní Informativní x 2
  17. Tyrael888

Tyrael888 Registered

no mesiac za nami a ja ako blbec aj napriek ohlásenej pauze kopem :)
    naneštastie ma strašiak blížiaceho sa updatu ktorý bude možno za pol roka donútil kopať viac ako doteraz takže už sa blíži koniec výkopových prác ostáva niečo okolo 600 000+ blokov takže týmto tempom ešte dva tri týždne kopania.
    Aj keď sa to niekomu na dyn môže zdať malé kvôli perpektíve je lepšie to vidieť naživo. Z výkopu zmizlo cez 1,7 milióna blokov ktoré som ako blbec poctivo uskladnil a nosil ich do vzducholode kde sa z provizórneho skladu stal asi trvalý druhy krát to nosiť nebudem :D už teraz mam nachodených 7000Km.
    Pri výkope vzniklo pár prvenstiev na serveri
    1. zatiaľ nepotvrdene je to največšia diera na serveri a to aj dvojzmyslom keďže tam nič zaujímave nieje, navyše porušuje pravidlá keďže sa takéto diery nemajú kopať :)
    2. vo výkope je najväčšia lietajúca kamenná stavba na serveri a to 600 000 zvyšných blokov ktorá tiež porušuje pravidlá ale žiaden mod mi ju nechce zmazať :( vraj ju mam odstrániť sám
    3. najväčší (už jediný) priehradný múr na serveri ktorí drží obrovskú masu vody u spawnu tak sa modlite aby vydržal :)
    4. jediná a najväčšia škaredá stavba ktorá pretrvala na serveri 7 mesiacov bez zmazania :D
    S ďalším updatom pridám aj timelaps (ak sa mi ho podarí tu dostať) snímkov dynmapy počas kopania. Mrzí ma že som prepásol začiatok no nenapadlo ma robiť snímky od začiatku až keď sa ma na to niekto spýtal :)
    ak budem mať náladu mam stiahnutý originál tak to skúsim od simulovať na lokal serveri ale nič nesľubujem :)
    a pochybujem že to snímkoval aj niekto iný :D
    S pozdravom Tyrael888
    • Líbí Líbí x 3
  18. Tyrael888

Tyrael888 Registered

No netrvalo to tak dlho ako som predpokladal ale nebolo tam v tom zvyšku ani toľko blokov ako som čakal :)
    Takže celkové množstvo vykopaných blokov kameňa bolo 2 080 000 a asi 500 000 iných blokov.
    Keďže na serveri nemám teraz okrem upratovania v sklade a obstarávania materiálu tak som sa rozhodol naplánovať si ďalšie stavby aby som to mohol postupne stavať s minimálnym prestavovaním. začal som vylepšením priehrady a napadlo ma spraviť navrchu prístav nakoľko zásobovanie vzduchom u tak veľkého mesta nemusí byť postačujúce.
    po tom čo som zvýšil priehradný múr a vytvoril prochu pre skladanie nákladu som zistil že nemám ako tovar posielať dolu do mesta takže na skladovacej ploche vyrástla hlavná prístavná budova z výťahom ku ktorej pribudne jeden veľký žeriav keby sa výťah pokazil. Budova je zatiaľ len v hrubých obrysoch nakoľko som sa ešte nerozhodol pre architektúru mesta a chcem aby to potom ladilo. Takže si ako obvykle vyhradzujem právo na prípadne zmeny :)
    aby to nebolo len o slovách tak pridávam aj par fotiek prístavu a výťahu spodok ešte nieje dokončený.

Přiložené soubory:

• Líbí Líbí x 3
  19. Tyrael888

Tyrael888 Registered

PS: aby som nezabudol tu je sľúbený timelaps
    • Líbí Líbí x 7
  20. Tyrael888

Tyrael888 Registered

Týžďeň za nami a vo výkope je prvá stavba. Dokončil som pred pár dňami priehradný múr a rovnako aj hodiny. Z nutnosti som taktiež upravil terén naľavo od hodín kde pribudol žeriav z povrchu takže z výkopu sa dá už jednoducho dostať. Aktuálne plánujem stavbu hradu no mam však jeden nedoriešený problém a to že som postavil vzducholoď o 8 blokov vedľa čo znamená že sa bude prekrývať z hradnou vežou takže zvažujem možnosti.
    1. vyprdnem na to ak to nebude moc vadiť musim si to posunúť na vystavbaku.
    1. hodný mod mi ju posunie a tým poruší pravidlá servera :)
    2. posuniem ju sám čo by znamenalo presťahovanie skladu kde je asi 200 truhlíc a následne rozobratie a zloženie lode.
    3. (asi najschodnejśie riešenie) upravím hrad posunutím veže s následnou úpravou terénu

Taktiež pracujem na domoch kde som ako som spomínal vyššie ešte nerozhodol úplne dizajn nechce sa mi s týmto projektom zachádzať moc do fantasy takže musím vymyslieť čo najreálnejšie stavby a aby dobre vyzerali
    našiel som zaujímavý obrázok ktorým sa nechám zrejme inšpirovať
    Na tento týždeň je to asi všetko ak chce niekto pomôcť z nápadmi nech tu dá nejaký link na obrázok alebo video
    vopred ďakujem
    Poslední úprava: 27. července 2017
    • Líbí Líbí x 5

Sdílej tuto stránku