1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Doprava Stav cest na serveru

Vlákno v 'Stavby a projekty' založil Plenca 10. listopadu 2013.

1. Plenca

Plenca Registered

(psáno v chvatu omlouvám se za případné překlepy, večer to ještě zkontroluji)
    Ahoj,
    včera jsem měl tu čest využít cestu ze severu mapy, tedy od jejího začátku u Olympijského stadionu, až do Kláštera Mládí (poblíž Winterholdu). V první řadě bych rád pochválil cestaře, že si dali tu práci a položili tolik bloků cest. Velikost cesty (šíře) je dostačující a vzhled je ryze praktický. Zastával jsem názor různě krášlených cest, ale těmito (klasickými) se nemůže nic zkazit. Krášlená cesta (atypická) je sice pěkná, ale mnohdy na úkor praktičnosti, místy jsem se stím setkal.
    Co se sítě týče je poměrně velká, přesto nedostačující a v budoucnu ji bude nutno dále rozšiřovat. Toto platí pro starý kontinent v novém jsem ještě vůbec nebyl, tudíž nevím zda tam cesty jsou.

Co je třeba zlepšit
    1. Jednoznačně rozcestníky, které mnohde chybí nebo jsou jen částečné. Velmi to cestovatelům usnadňuje život, jelikož nemusí stále sledovat mapu.
    2. Pokusit se o vzhlednější mosty. Místy jsou pěkné, ale někdy je to jen placka ve vzduchu. Super jsou i mosty mezi moři jak např TENTO (velmi usnadňují dopravu).
    3. Udělat proseky kolem cest, aby nízké stromy nezasahovali do cesty. Pro jezdce na koních jeto docela nepříjemné mít hlavu stále v listí. :)
    4. U tunelů se vypořádat s jejich výškou, jelikož zde opět mnohé překážejí jízdě.
    5. V případě stavby/přestavby/rekonstrukce. Důkladně označit, aby cestovatel nebloudil. Nejlépe vyznačit i nějakou provizorní trasu jen loučemi. Tento problém je např u Edmondova panství. Jel jsem do krátera a najednou cesta odbočovala do kopců. Pamatoval jsem si, že se jelo rovně skrez les a rovnou do Krátera. Asi 15 min jsem tam bloudil, než jsem se naštval a projel to skrz les. Na jeho konci jsem u rozestavených zahrad panství nalezl uříznutou cestu. Takhle by to být nemělo.
    ZDE (když jsem tam jel já, byl tam ještě les a přes něj není vidět, kudy jet, proto prosím příště označit, alespoň cedulkou kudy jet. Cedulka o rekonstrukci byla, ale kudy vede cesta (nebo, alespoň směr) do Krátera už ne.)

6. Tím se dostáváme k nevážnějšímu bodu
    Největší anomálie jsem nalez u projektů a sídel. Často byli vsazeny již do existující cesty nebo bylo plánováno napojení, ale to už neproběhlo. Tudíž jsem bloudil zásadně okolo nějakých projektů, které nesmyslně přerušili cestu a nedokázali udat směr kudy dál. Přijedete do nějakého města či projektu jedete intuitivně kudy má vést cesta a najednou konec, či plot nebo něco takového. A když se konečně vymotáte ven naleznete na hranici projektu uřízlou cestu, kterou jste zbytečně hledali.

Místa kde sem to zaznamenal

a) M&S přijedete v pohodě ze severu, napojíte se na místní cestu (jiný vzhled) dojedete na křižovatk, chybí rozcestník. Zkusíte jednu stranu, končíte u plotu. Druhou stranu končíte nikde. Být tam cedulky a ten kousek napojení, neztratil jsem 10 minut hledáním.

b)Paradajs cesta je zde sice napojená, ale je zde velmi chabé značení u přechodu mezi lokální a světovou cestou. Navíc cestu docela maskuje nízko položená nadzemka, přes kterou není cesta dobře patrná, navíc je nízká pro průjezd koní.

c) Původní cestu u Edmondova panství jsem již zmiňoval. Pokud vede nově cesta mezi Olimpsiege a Tři vrchy, tedy TADY, tak je naprosto nepřehledná, neznačená (značeny byli jen ty projekty nikoliv pokračování cesty na další body např. Kráter) a člověk se ztratí (obvzláště když vedete druhého koně na špagátě je to legrace).

d) Poslední trabli na své cestě jsem našel ZDE, cesta končí v NPC vesničce, kde narazíte na plot. Z druhé strany je však vedena cesta, která končí kdesi ...

Zbytek cesty byli hladký a až na chybějící značení (ne všude, někde je chválím). Byla opravdu pěkná, pohodlná a bezbečná. Co se zatraktivnění týče, byli by dobré nějaké hostince. :) Jistě se naleznou podobné problémi i jinde, jelikož cest je hodně. Já jen chtěl na některé upozornit a také navést stavitele a majitele projektů, aby pomyslili na to, že jejich dílem bude někdo projíždět a cestovat. Tudíž by mu to mohli trochu usnadnit. Přeci jen je cestování s neustálím sledováním dynmapy docela nezáživné, obvzláště, když vezete cený náklad a nechcete, aby vás díky nepozornosti vyhodil creaper do vzduchu. Metro je sice fajn, ale cestování po volném světě má také něco do sebe.

Tímto děkuji za přečtení, děkuji stavitelům cest a také pevně doufám, že nad mými podněty někdo zauvažuje a učiní cestování ještě kvalitnější a záživnější.

P. S co se koní týče, chápu, že jsou poměrně mladým přírustkem, tudíž trvá než se staré trasy pro ně upraví. Tudíž berte vše s koňmi spíše jako doporučení než kritiku
    • Líbí Líbí x 17
    • Souhlasím Souhlasím x 8
    • Informativní Informativní x 5
  2. TrubiaKKus

TrubiaKKus Registered

Pravda, Pravda, dobre že takúto tému niekdo spomenul... :)
  3. MedvedPoo

MedvedPoo VIP

Co se týče cest v M&S, tak ty jsou převážně soukromého rázu pro transport mezi stavbami v objektu, směrovky tam dávat zatím nehodlám, uvidím v budoucnu. Co se týče cestě v plotu, ano, jsem si toho vědom, ale v konečné fázi bude kolem M&S okružní trasa, aby se dalo v pohodě dostat z jedné strany na druhou bez nutnosti vstupovat do areálu a "bloudit".

Jen to bude chvíli trvat.
  4. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Diky, ze jsi si dal praci s napsanim o tomhle tematu. Na zacatek bych chtel obhajit situaci kolem edova sidla....vcera jsem pokracoval v terenich upravach a v nejblizsi dobe propojim tu cestu a umistim i smerovky (uz tam toho melo byt vice bohuzel ti co se prihlasili na pomoc maji tunu dalsich svojich projektu a na tohle kaslou... takze budu asi pomalu pracovat sam...) Do paradajs se mrknu...ono ve velkem meste udelat cestu je dost slozite aby byla poznat a nerusilo to.

Velke mosta jako Forth Bridge jez si zminil jsou velice narocne ;) Kdyby nekdo chtel nekde udelat dalsi byl bych pro. Znaceni je problem vzdy a vsude...okoli se porad vyviji a castokrat to zmanena zmenu desitky cedulek a clovek obcas ani nevi kde vsude jsou :( (taky se na cedule nevejdou vsechny informace :() Nevim jak to vylepsit... Pokud najdes nakou nesrovnalost tak klidne podej modreq idealne s tim co je zle a co tam dopsat (modreq typu "ukazatel je spatne" moc nepomuze a moderatori na nej budou spis kaslat) Popripade radi uvitame v nasi organizaci Cesty z mesta nejake ty znackovace :)
  5. paucto97

paucto97 Sláwysta

Problematiku značení se snažím řešit už delší dobu. Problém je v tom, že nejsem schopný od rána do večera obíhat všechny Cesty na serveru a neustále přepisovat cedulky (buď jsou zamklé a nebo se názvy projektů neustále mění). Co se týče mostů - ono když je většina mostů dlouhá jen pár bloků, tak se tam nedá postavit nic světoborného, navíc tenhle vzhled je velmi praktický a dostačující (chybějící pilíře jsou ofc špatně, to se také snažím dodělávat).

Projekty jsou kapitola sama pro sebe - Cesta tam většinou okamžitě přechází v jiný vzhled a ve většině případů se tam nedá nijak orientovat (typickým příkladem je Cubeland nebo právě M&S), což ještě podtrhuje v 95% chybějící značení. Bohužel domluva s majiteli projektů bývá velice obtížná, což pak vyvrcholí tím, že se projekty různě obestavují a nevypadá to hezky.

Tunely a rekonstrukce jsou podle mě značeny poměrně dobře, když už nějaká rekonstrukce probíhá, tak je většinou hotová hned (kromě Edova panství, tam je to složitější).

Každopádně díky za upozornění, budu se snažit, aby se takovéhle situace vyskytovaly co nejméně :).
    Poslední úprava: 10. listopadu 2013
    • Souhlasím Souhlasím x 4
    • Líbí Líbí x 3
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 1
    • Zábavné Zábavné x 1
  6. Plenca

Plenca Registered

Neberte to hlavně jako nadávání na současný stav :D. Jen jsem chtěl poukázat na nedostatky na jedné z tras. Chápu že je to velmi náročné, koho by to bavilo neustále běhat a stavět/předělávat cedule. Jen je to žel, třeba. Stačilo by, aby se postaral majitel blízkého projektu a bylo by.

Kdyby měl někdo čas a chuť. (já nemám ten čas). Tak by mohl nakopnout silniční úřad. Ujednotilo by se pár stylů ukazatelů, které by se schválili (kvůli přehlednosti). A ty by se pak stavěli podél cest. Pak by tento úřad mohl dávat odměny "asi finanční" těm, co přispějí nějakou úpravou křižovatek (mimo projekty, aby tím nezasahovali do plánů majitelům. Ten dotyčný by pak vyfotil místo a odeslal na úřad, který by to zhodnotil a následně stavitele nějak ohodnotil.
    Je to jen myšlenkový pochod, určitě chce doladit. Ale bez odměny to nikdo dělat (vyjma nadšenců) nebude, přitom to bude pro server jen plus.
    Bych se toho ujal, ale mé časové vypětí to neumožňuje, vím, že bych to nemohl dělat zodpovědně. Zkuste někdo zauvažovat.

Dále pokud někdo nechce cedulky ve meste, mel by nejak popsat pred mestem kudy na další cesty. Také by se možná hodilo, aby dopravní otázka byla řešena už při schvalovacím procesu.
    • Informativní Informativní x 1
  7. Swoop

Swoop Registered

IMHO je toto ideální varianta, nejlépe by bylo přidat to jako povinnost do pravidel. Dalo by se to možná taky spojit s pravidlem 150ti bloků - třeba něco v tom smyslu, že do vzdálenosti 150ti bloků je za značení odpovědný majitel/správce projektu.. nebo tak podobně.. Ačkoliv jako řešení v hustě zastavěných oblastech s různými majiteli to nebude to pravé..

Jinak co se omezeného místa na cedulkách týká, před časem jsem tu propagoval řešení, ketré by v tomto ohledu mohlo pomoci: odkaz
    • Líbí Líbí x 2
    • Souhlasím Souhlasím x 2
  8. Kempik

Kempik Registered

Díky díky díky díky tisíceré díky že jsi toto téma napsal! Značení cest obzvláště v Netheru je naprosto naprosto příšerný!!!!!!!!!!!! Téměř ve většině části netheru se nejde neztratit pokud to tam neznáte... Pokud někam jedete- jdete tak je to spíš jako hledat kupku v gigantycké hromadě sena! Co se týče normálního světa mile rád si vemu na starost uzemí kolem Piskovny ke Krateru :) Jinak jelikož jsem cestoval často Piskovna - Krater furt nějak nechapu tu cestu vedle edmondova panství :) že tam stále není.. :)

edit: CJ ja jsem si četl tvůj příspěvek, ale myslím do teď proč tam nebyla, Kráter je již nějakou dobu ale 90% lidí jdoucí tou cestou jdou pěkný kus přes louku a ''říčku'' :)
    Poslední úprava: 12. listopadu 2013
    • Facepalm Facepalm x 3
    • WTF WTF x 3
    • Zábavné Zábavné x 2
  9. paucto97

paucto97 Sláwysta

@Kempik tady se ale bavíme o Cestě z Města, která vede jen a pouze overworldem. V Netheru jsou zavedeny CNC, kde se o značení stará vesměs hlavně komunita a značení tam můžeš přidělat hned ;)
    • Souhlasím Souhlasím x 3
  10. Kempik

Kempik Registered

Ale já nebudu oběhávat celý svět aby rozhazoval cedulky všude kam se podívám, to by mělo spíš napadnout ty lidi, kteří to staví což je nenapadne. To že se bavíme o světě vím, ale také sem přidal slovo do pranice ;)
  11. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Kempik, tve slovo do pranice je uplne mimo misu. Nikdy si to nesledoval a ted si najednou chytrej. Cesta z mesta vedla kolem edovy vily od zacatku mapy... jen ted jak se to tam predelava sem ji zrusil a cela se predelava aby vedla skrz areal. V soucasne chvili je cesta az na asi 20 metru dodelana a prozatimne oznacena pomoci cedulek na lapisbloku (ten je dost vyraznej oproti okolnimu prostredi takze ho pouziju jako znaceni cesty tam).

CNC ma problem v tom ze 90 % lidi netusi k cemu tu cestu propojuji a jak ji maji znacit - pak tam vznika bordel... Znaceni tam je chaoticke a jesli to vadi musis s tim neco udelat sam...s tema lidma kteri ho postavili moc nepocitej ;)
    • Zábavné Zábavné x 3
    • Líbí Líbí x 2
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  12. peripsen

peripsen Registered

zrovna sem procházel okolo edmoddova panství a viděl sem tam na lapis bloku napsany psikovna misto pískovna ;)
    • Informativní Informativní x 2
    • Zábavné Zábavné x 1
    • WTF WTF x 1
  13. Swoop

Swoop Registered

To je na Majnu celkem běžně používaná slovní hříčka. Obojí označuje stejné místo. ;)
  14. peripsen

peripsen Registered

aha
  15. Plenca

Plenca Registered

Zdravím, tak jsem po dlouhé cestě jel zase cestou na sever. No, stav je o mnoho lepší, asi i díky tomu, že už cestu znám, ale přesto jsem našel pár drobností. První je hned na začátku ZDE. Je pěkné, že chemici postavili čističku, aby neznečišťovali naše krásná moře, avšak náhodný turista, který jede do pískovny, skončí z vysokou pravděpodobností ve vyhnívací nádobě, než ve vytouženém cíli své cesty. Opačně jedoucí jezdec skončí ve zdi nebo v lese, je na tom lépe, ale ne o moc. Jako + však musím dodat, že stavaři, alespoň napsali, že je cesta přerušena. :) Prosím tedy o dořešení situace.
    Další část je až na hoře. Jedná se o stále nedostavěný most a cestu mezi Olympijským stadionem a Josefofem, ZDE. Vypadá to, že původního stavitele chuť do tak velké stavby přešla. Navíce současná mostovka je v obrovské výšce oproti druhému břehu. Myslím, že takto vysoký most, by ani nebyl tak pěkný. Každopádně, pokud tu je nějaký vášnivý mostař, byl bych rád, kdyby se toho ujal. Pak bych byl ochoten pomoci se stavbou cesty k Olympijskému stadionu. :)
    Doufám, že vše bude v brzké době napraveno a přeji hezkého dne.
    opat Plenca
    • Líbí Líbí x 3
    • Souhlasím Souhlasím x 3
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
  16. Matyz_

Matyz_ Registered

Plenco, právě dneska ráno jsem nad tím přemýšlel, že nemám co dělat a že bych rád požádal @paucto97 o schematiku nebo o nějaké plány. Nebo bych třeba alespoň dostavěl mostovku a Paucto by si dodělal sloupy...
    Čekám na nějaké vyjádření ze strany Paucta.
    • Líbí Líbí x 1
  17. paucto97

paucto97 Sláwysta

@Plenca tu mostovku mám na svědomí (zase) já. Chtěl jsem tam kdysi postavit repliku Viaduktu Millau, ale všechno to ztroskotalo na mojí neschopnosti správně odměřit mostovku, pilíře a věci kolem. Asi to celý zbourám a postavím tak menší lávku, aby to tam takhle netlouklo do očí.

@Draxxicz schematilu ani plány nemám, co jsem se naposled pokoušel spočítat vzdálenost sloupů, tak jsem měl jen testovací svět v SP a ten jsem s přechodem na 1.8 smazal...
    • Zábavné Zábavné x 1
  18. Matyz_

Matyz_ Registered

Počkej, počkej, alespoň do večera, pokusím se na to kouknout a něco vyplodit.;)[DOUBLEPOST=1411921493,1411897932][/DOUBLEPOST]Most je dlouhý 512 bloků, originál má 8 mostovek 512:8=64 bloků na jednu mostovku,
    což nevím jestli je dostatečné,
    možná by stačila verze se 4 mostovkami 64x2=128 bloků na jednu mostovku.
    Dále jsem zkusil načrtnout spodní část sloupu, vyšly mi tři varianty:
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    nevím, nějak se mi nepozdávají, ale lepší jsem nevymyslel.
    Ohodnoťte prosím, jaký je nejlepší, popřípadě co změnit. :cat:
    • Líbí Líbí x 3
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1

Sdílej tuto stránku