1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Starbug 1

Vlákno v 'Kvadrant ostatních' založil fretka323 22. září 2013.

1. fretka323

fretka323 Registered

Toto je volání o pomoc težařské lodi Důlní Jupiterské společnosti Červený trpaslík. Posádka je mrtvá, zahynula v důsledku ozáření, jediní kdo přežily jsou Dave Lister, který byl v dobu ozáření v stavu nevědomosti a jeho březí kočka která byla v době ozáření bezpečně uzavřená ve skladišti. Nyní je Dave pouze ve společnosti holograma zemřelého člena posádky Arnolda Rimmera a tvora jenž se za 3 milióny let vyvinul z kočky.
    Po +- 200 letech:
    Lister, Rimmer, kocour a Kryton v Kosmíku:
    Kryton: Jelikož jsme přišlo o našeho trpaslíka a nebudeme tu rozebírat jak...
    Rimmer skočí do řeči: Jak přišli? Lister ho ztratil! To tys ho zaparkoval na té planetě a zapoměl na jaké!
    Lister: Já za to nemůžu, ty planetky jsou všechny stejný. Malý zelený a planetkovitý!

Od této chvíle byla tato čtveřice odkázaná na malé, ale všemocné vesmírné vozítko Starbug1!

A já bych chtěl požádat o povolení toto vozítko postavit v našem vesmíru a doufám že toto povolení dostanu.

Jelikož je kosmík poměrně malý byl problém ho postavit v metrovém měřítku, i přesto si myslím že se mi to povedlo. Postavit trpaslíka, většího než samotná vlajková loď BS by asi nešlo ale postavit kosmíka a možná někde vedle druhého a pak modrého skrčka... mno zatím stačí Starbug1

Kosmík je vyroben z Lime Wool a nachází se ještě (zvenku viditelné) green wool, black wool a sklo. Vevnitř je (krom těchto materiálů) i Grey wool, páčky a čudlíky jako ovládací panel, framy s kompasama a hodinama jako počítače, různé druhy schodů na židle a stoly, red wool v strojovně, strocha quartz schodů v strojovně jako tanky na palivo, redstone lampy jako osvětlení a mříže jako zábradlí. Z důvodu velikoti se v kosmiku nenachází listerův pokoj, kuchyň, a jiné menší místnosti. Nachází se zde pouze kokpit, strojovna a hlavní místnost(v této místnosti třeba hráli hru čí je to zadek nebo Lister pojídal vesmírného mola).

Někde jsem četl ale už nevím kde že musím napsat kde chci mojí liď mít, jenže já nevím kde to vybrat tak to nechám na vás.

Zde přikládám screeny z creativu, příjmám jakékoliv návrhy:

Budu rá za každou kritiku a hlavně povolení stavby a přidělení k tomu vhodnému místu ;)

Přiložené soubory:

• Líbí Líbí x 14
  2. PIKIBI 1

PIKIBI 1 Registered

Já jsem se kdysi zkoušel postavit tu samou loď, takže vím, jak je stavba tak malého vozítka je celkem těžká, co se týče detailů. Neodpustím si ale pár poznámek: Ta barva je hrozně jednotvárná- chce to nějaké detaily jako například ten otvor (nebo co to bylo) na přídi Nebo použít i trochu stone (sice je to drobná odchylka od originálu, ale vypadá to o dost zajímavěji).
    Nohy-nevím proč, ale ty nohy se mi zdají trochu tlusté. Klidně bych použil ploty.
    Na závěr si dovoluji přiložit vlastní verzi této loďě:
    2013-07-08_18.28.52.png
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 2
  3. dwi

dwi God

@fretka323: Pěkné, mnohem více to připomíná Starbug než ten výtvor od @PIKIBI 1 :)
    • Souhlasím Souhlasím x 5
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  4. Osefal

Osefal Registered

Musím souhlasit s @dwi, návrh od @fretka323 je velice povedený. Trochu se mi nelíbí barva, ta lime je moc jasně zelená, jako by právě sjel z výrobní linky a on ten Kosmik už měl svou patinu, byl otrýskaný, otřískaný, rezavý. Zkusil bych si pohrát právě s tímto aspektem, použítím různých barev, lime, green, cyan, možná brown jako rez. I když bych se u toho bál, aby to ve výsledku nevypadalo jako kamufláž. Možná by stálo za úvahu použítí hardered claye - lime a green, vypadají tak trochu vybledle, zašle.
  5. fretka323

fretka323 Registered

Dwi, pochvala od velkého nejvyššího je opravdy super tohle jsem nečekal.
    Pikibi, promiň ale ten stone se mi opravdu moc nelíbí ale ten nether fence nebo jak se to jmenuje mi tam asi vadí nejvíc. Ale dík za kritiku jenže kosmík je až asi na jednu nebo dvě skvrnky světle zelený.
    Osefal, zkusím ten hardned clay to mě nenapadlo :) nezná někdo world edit příkaz na změnu jednoho bloku na druhý?
    E: už jsem našel ten we příkaz tak to zítra nahradím a hodím sem screen
    Poslední úprava: 22. září 2013
  6. Zefram_Cochrane

Zefram_Cochrane VIP

A půjde vyhlásit modrý i červený poplach? Je třeba brát situaci vážně.
    • Zábavné Zábavné x 4
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  7. fretka323

fretka323 Registered

Samozřejmně že ne... Bude rudoplach, purpuroplach a větroplach... Z doby kdy holy začala mlátit hlavou o obrazovku.
    • Zábavné Zábavné x 3
  8. uccik

uccik MajnMod

Sakryš měl jsem v plánu také postavit starbug 1, ale předběhl jsi mě..:( :-D Takže asi postavím Starbug 2 :-D
  9. fretka323

fretka323 Registered

Né! Jednou mlžná budu chtít postavit i trpaslíka achci mít oba hvězdné brouky stejné ;-) tadykto jsem už dneska řešil s kusadlem a on mi tadyk ten projekt skoro přenechal :) jsem si ho od něj ukrad pak mu ho vrátil vydobil si ho od něj omluvil se mu a pak taložil tento topic!
    E: pišu chyby protože píšu mobilně a jestli jsem to napsal moc krutě tak ta méně krutá verze je: prosím ne já chci vlastnit oba.
    • Líbí Líbí x 1
  10. uccik

uccik MajnMod

Neboj je to tvůj projekt a nebudu se ti do něj vrtat:)
    • Zábavné Zábavné x 1
  11. Vergis

Vergis Celebrita

Co použít víc odstínů zelené? Je to trochu jednotvárné. Rozhodně by šly přidat ještě nějaké detaily - brzy bude k dispozici barevný clay, určitě by byl lepší než vlna.

Každopádně skvělá práce.
    • Líbí Líbí x 1
  12. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

Yup, povoluju a o místo mi napis ingame. Dohodneme se co ti bude vyhovovat nejlepe
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  13. Kusadlo

Kusadlo Ten kousavej

Já chtěl použít zelený hardened clay, kdybys ho s tou vlnou skombinoval, mohlo by to vypadat zajímavě :) Mimochodem, ten interiér se mi zdá naprosto v pořádku, je pěkný. Na to, jaký malý prostor to je.
    Za to, že se konečně někdo odhodlal ke stavbě Kosmika, si zasloužíš extra pozdrav pro důležité lidi:
    • Zábavné Zábavné x 3
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  14. fretka323

fretka323 Registered

Tady je hardned clay verze ale z té vlny se mi to líbí víc:
    1. obrázek
    2. obrázek
    Stejně si myslím že vlnová verze je lepší....

Přiložené soubory:

• Líbí Líbí x 1
  15. Vergis

Vergis Celebrita

Jako hlavní materiál rozhodně vlna - ale clay a tmavší zelenou bys mohl použít na detaily - třeba opticky oddělit ty koule, nohy, okolo oken - chce to vyzkoušet, možná to nebude vypadat pěkně.
    • Souhlasím Souhlasím x 2
  16. fretka323

fretka323 Registered

Jak se domů dostanu k počítači tak určitě zkusím,napadlo mě udělat nohy z hardned claye, toho zeleného, ale opravdu celé nohy a pak třeba ještě z claye plošinku u dveří, kryty motorů, 1 blok okolo oken a dveří... jen aby to nebylo přeplácané.
    E: Clay = hardned clay ;)
    2. Edit: Vypadalo by to moc blbě kdyby místo hardned claye byla tmavě zelená (nebo jen zelená) vůna?
    • Líbí Líbí x 1
  17. Kusadlo

Kusadlo Ten kousavej

Ten clay nevypadá úplně špatně, je to takové reálnější. Vlna ale vypadá o trochu lépe. Jak už tu bylo řečeno, použil bych ten clay na různé detaily.
  18. fretka323

fretka323 Registered

Tak tady je upravená verze kde na kosmíku jde vidět ža je už používaný, bouraný semtam ťuknutý... tmavší místa je prostě sloupaný lak (semtam ťukli o podvozek nebo do něčeho narazily přímo nebo něco vzali vrškěm, zboku do něčeho ťukli..)

2013-09-23_14.32.36.png
    2013-09-23_14.32.42.png
    2013-09-23_14.32.47.png
    2013-09-23_14.32.36.png
    2013-09-23_14.32.42.png
    2013-09-23_14.32.47.png
    2013-09-23_14.32.56.png
    2013-09-23_14.33.07.png

E: té vesnice vzadu si nevšímejte :D
    • Líbí Líbí x 5
  19. stepanbeny96

stepanbeny96 Registered

• Souhlasím Souhlasím x 2
  20. fretka323

fretka323 Registered

Bohužel s teou souhlasím :) ani jsem si toho nevšiml dodělám minimálně dvojté dělení předního okna a takovu tu díru pod oknem. Teď ale bohužel řeším jiný problém.
    _CJ_ mi (Děkuji) udělal plošinku ve vesmíru a teleport z majnway, jenže já nevím jak stavět aby to vypadalo pěkně (vůči teleportu a plošince), zde je jak mě to napadlo ale moc se mi to nelíbí:
    2013-09-23_17.05.04.png

Sdílej tuto stránku