1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Návrh Star Wars - Star Destroyer

Vlákno v 'Star Wars kvadrant' založil Harami_snake 17. dubna 2013.

1. Harami_snake

Harami_snake VIP

Zdravím vás,
    rád bych vás požádal o schválení stavby v sektoru Star Wars, chtěl bych zde postavil Star Destroyer s Hvězdných válek. Zkoušel jsem si jak bych jej stavěl a došel jsem k názoru, že nejlépe bude vypadat, když jej budu stavět šikmo. Nejspíše bych jej stavěl s přáteli z vesnice jelikož je docela obrovský ale nebyla by to jen loď, chtěl bych do ní přidat vlastní příběh, něco jako menší dráhu s úkoly, jednalo by se o spoustu redstone, ale ty by byly neaktivní, pouze by zde byly různé spouštěče se samo vypínači, loď by měla mít 1100 kostek na délku ale neočekávám že by jste něco tak velkého schválili, i když kdykoliv jde vyříznout z mapy. Tím že ji budu stavět šikmo docílím perfektně špičatého tvaru lodi a lépe se mi i bude zrcadlit, protože je perfektně souměrná. Ke stavbě využiji mnoho plánků kde jsou vidět řezy lodí a trochu i plánků z modelů stavebnic. Je to stavba určená na dlouho ale mám mnoho času se tomu věnovat, jako materiály použiji nejspíše různé odstíny vlny (wool) a vypálený kámen (stone), uvažuji že bych pod lodí potom udělal i plošinu z černé vlny (aby nešla vidět) a pak by jsem mohl doladit i spodní část lodi ale tyhle drobnosti bych psal až bych byl o půl roku dál.
    Na lodi se bude necházet pár menších stíhačů a jeden z nich by šel později použít jako port na palubu lodi.
    Loď není náročná na výšku jen na její délku, ale stavěl bych ji asi od výšky 12-20, člověk nikdy neví.
    Děkuji za váš čas a omluvte dlouhý text, ale dost jsem to zkrátil co to šlo.

Zde je vidět co se nachází uvnitř, myslím že by to šlo postavit skoro přesně, jen to žádá mnoho výpočtů, ale ty zvládnu jakmile mi bude dán rozměr do jakého se mám vejít.

Zde je vidět model LEGO stavebnice této lodi, odsud bych použil pár částí také, jedinný problém bude s motory vzadu pokud bude měřítko malé, ale je to MInecraft a zde jsou věci hranaté, takže myslím že to vadit nebude.

Kdyby jste chtěli něco vědět, rád na vaše dotazy odpovím, jen si nejsem jist jestli není třeba koupit VIP nebo něco podobného, protože to je docela velký projekt.
    • Líbí Líbí x 9
  2. Akord

Akord The Lost One

Ve vesmiru je mista habadej, takze si muzes postavit skutecne co chces. Myslim si, ze se schvalenim problem nebude - hrajes tu uz delsi dobu, takze je pravdepodobne ze projekt dotahnes do zdarneho konce. Konec koncu, rollback je otazka par minut.

VIP nebo tak neco urcite neni treba, tyto hodnosti s sebou neprinasi zadne benefity ci snad privilegia. Krom toho VIP si opravdu nekoupis :)

Nejsem ale povolana osoba, spravci vesmiru jsou TooSexyForCS NepsterCZ a mozna i dalsi, tak pockej na jejich vyjadreni :)
  3. Harami_snake

Harami_snake VIP

Děkuji, vidím že oba jsou zrovna na Serveru tak se zeptám.
  4. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

Já mám s dovolením otázku a pár upřesnění

Otázka - "budu stavět šikmo" Co to znamená ?

Upřesnění :

A, Třída lodi je Venator - Star Destroyer je něco jako kategorie (křižník, letadlová loď atd...)
    B, Délka je 1,137 meterů, Šířka je 548 meterů a výška 268 meterů - tnz na výšku se ti to sotva vejde.
    C, "Na lodi se bude necházet pár menších stíhačů" - Venator má v sobě přes 200 stihačů :)

Jinak samozřejmě proti tomu nic nenamítám. Než ale dám souhlas tak chci vidět že jsi schopnej něco postavit. Přece jenom to není jako když někdo staví něco z schematiky. Takže mi prosim ukaž jak dokážeš postavit třeba můstek (jednu z těch "hlav")

• Informativní Informativní x 2
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  5. Harami_snake

Harami_snake VIP

Tedy kde mám postavit ten můstek?
    Zároveň ti ukážu i tu stavbu na šikmo. Vím o té výšce ale jelikož stavím šikmo a je-li blok metr x metr úhlopříčka je tedy víc jak metr, ale aby to vypadalo dobře budu si muset pohrát s rozměry všeho, vybíral jsem dle toho aby se to tam vešlo a pokud délka není určena mohu spočítat parametry, nejspíše použiji excelovské tabulky na propočty.
    • Příšerná gramatika! Příšerná gramatika! x 2
  6. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

To jsem zapomněl napsat no. Ten můstek postav v creativu na serveru. To bude nejlepší
    • Souhlasím Souhlasím x 2
  7. Harami_snake

Harami_snake VIP

ok, popravdě jsem chtěl zakončovat stavbu můstkem ale mohu jej postavit první x)
    na rychlo si to trochu propočítám jen a začnu
  8. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

No nenapadá mě jiná část lodi která je dostatečně malá na to aby se dala postavit "rychle" a zároveň to není jen kus trupu.
  9. Harami_snake

Harami_snake VIP

to zvládnu, obě jsou stejné tak stačí jedna.[DOUBLEPOST=1366200619][/DOUBLEPOST]Dneska to nedodělám ani v creativu pošlu to zítra nebo možná v noci
  10. Yubeh

Yubeh VIP

Myslim ze si neuvedomujes, kolko je prace s megaprojektom o velkosti 1100x550x250, hlavne ak to nema byt len kopia zo schematiky, ale originalne dielo.

Nemam do toho co kecat, ale v tvojom vlastnom zaujme by som najprv skusil postavit nieco "male", napr. 300x100x50. Sam zistis, kolko je s tym prace a Star Destroyer bude este minimalne 10x narocnejsi.
  11. Harami_snake

Harami_snake VIP

Vím o tom, ale přeci nějak ten čas zabít musím ne? v celku není dán časový limit a nepočítám s tím že by se vesmír restartoval jako klasická mapa, zvládnu to a o to že bych kopíroval se bát nemusíš, pojedu dle předlohy ale nebude to úplně stejné, to ani nejde[DOUBLEPOST=1366217326,1366201573][/DOUBLEPOST]Nevím jestli to půjde[DOUBLEPOST=1366217616][/DOUBLEPOST]Víc jsem nestihl, ale +/- by to bylo, vnitřek nemám moc ještě vymyšlen, tak je tam jen kousek aby šlo vidět že se to tam vleze, v zadu chybí jedna část, ale v zadu bych to o blok zvedl, až bych to dělal na ostro. No, dělal jsem to jak to nejrychleji šlo, ale myslím že to není až tak zlé, originál na serveru bude pečlivej a ne jako tohle za 3hodiny i s pauzou, vnitřek lodi bych chtěl jen vyměřovat a dělat až v průběhu aby se vše napojovalo, pokud je to nutné dodělám to a pošlu celé ale myslím že by to bylo zrdžování se;-)[DOUBLEPOST=1366217888][/DOUBLEPOST]Očividně tam toho chybí mnoho ale to jsou drobnosti, hlavní je aby to nějak vypadalo a při pohledu z dyn mapy to bude perfektní, jsem si vědom posádky lodi a tak je super že mi mé stíhačky půjdou parkovat zešikma jak se tam parkují, ještě si posháním pár nákresů ze kterých budu vybírat co by jak mělo asi vypadat.[DOUBLEPOST=1366218079][/DOUBLEPOST]Jinak bych ještě chtěl dodat. Nějak se mi nezdá barva vlny lemující spodní část tak místo ní dám šedou nebo kámen.

Přiložené soubory:

• Líbí Líbí x 1
  12. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

Tak pro začátek bych chtěl říct že se mi to moc líbí a spoustu lidí se kterejma se bavím tak je zajímalo co je "stavět šikmo" takže tady máte obrázek

Za mě máš ano protože se mi líbí jak hezky jsi to zvlád pouze mám jednu podmínku a jednu prosbu.

Podmínka : Než začneš stavět tak si aspoň +- tu loď rozvrhni a tady nám jí pošli. Nemusí to bejt nic komplexního jen prostě ať ti to mužu "zkontrolovat". Důvodem je to že ač je tenhle můstek fakt hezkej tak je moc velkej. Řekl bych až 3x tolik. Tady máš obrázek jak můstek vypadal v seriálu (omluvte kvalitu)

Můžeme předpokládat že ta "cesta" uprostřed má 2-3 metry a ten ochoz 1. Takže můstek by byl 10-15 metrů tlustej. Ten tvůj je 37.

Prosba : Zvaž prosím to tvoje stavění šikmo. Rozhodně je to originální a mě se to líbí. Ale budeš se s tím děsně trápit. Rovný hangár s Force Field se ti změní na horor protože to bude šikmá šikmotina. Nemluvě o dělových vežích a stíhačkách a obecně všemu.

Pokud se i přes mojí prosbu rozhodneš stavět šikmo tak ti v tom bránit nebudu. Pouze tě upozorňuji že si už tak těžkou stavbu těžuješ.

Ať se sem vyjádří TooSexyForCS když už je ten "spolusprávce vesmíru" :D
    • Líbí Líbí x 2
  13. Harami_snake

Harami_snake VIP

Takže spočítal jsem to a bez toho aby to šlo poznat to mohu smrštit o 10 tedy na 27. Dále mohu zesílit stěny, protože ve vesmíru je velkej tlak tak aby to vydrželo x) Jinak s tím do šikma, přijde mi to originální a zabere to pak míň místa protože na úhlopříčku se vleze víc ale zadívejte se na první obrázek co jsem poslal. Zkrátka nevím , jestli by to stále vypadalo tek efektivně a jestli by některá másta šla více než ta co by šla těžce narozdíl od druhého způsobu stavby, ale mohu to udělat rovně, jen to zebere o 0.4 více materiálu a o stejně místa víc. Klidně bych vám dal vybrat, řekněte si a mohu zítra začít vymýšlet jak na to.
  14. dwi

dwi God

Mě se ta diagonální pozice hodně líbí. Je to na vesmír originální a neotřelé :)
    • Souhlasím Souhlasím x 4
  15. Harami_snake

Harami_snake VIP

A jinak bych se chtěl zeptat, šla by udělat doprava jednou z lodí co se nachází na palubě na "Zem" a stejnou na "Zemi" do Vesmíru na loď? abych to neměl daleko pro materiály a jiné věci.[DOUBLEPOST=1366233874,1366222992][/DOUBLEPOST]Jak si představujete rozvrhnutí? nějaký okótovaný nákres, nebo soupis něčeho? Materiál nevypočítám aniž bych chtěl, max oběm bych mohl ale bude tam moc komor takže jedinný jsou rozměry. Propočítal jsem tedy znovu délky a šířky všeho. Pokud chcete modely 1:1, jde to zvládnout postavit, prakticky kdybych měl o prázdninách dost času a někoho do výstavby mohlo by být hotovo, vlna se sbírá velice rychle když je dostatek ovcí. Tedy k těm rozměrům, loď je obrovská, nebudu lhát, na palubu sice nenacpu 200 stíhačů, ale klidně chybějící umístím okolo. Psali jste rozměr lodi 1137*548*268, já osobně bych to viděl +/-1100*540*260(250) v creativu jsem si zkusil jen načrtnout pár čar a vyzkoušet oblouky. Myslím že by to šlo oběma způsoby postavit, výšku mohu omezit usazením můstků, nikdo nepozná rozdíl jestli je to o 10míň nebo výš, jsou docela vysoko od trupu takže se vlezou, ale tedy budu stavět od výšky 5 nahoru. Počítám-li že bereme blok 1x1 jako základní rozměr mohu loď ještě zmenšit a zachovat její rozměr 1:1 tím že vydělím čísla úhlopříčkou bloku 1,4, takže zabere "jen" 786x386x260(250) to už je přijatelnější ne? sice je to o mnoho těžší ale zbyde více místa okolo, ten můstek co jsem na rychlo dělal je samozdřejmě špatně, ale pokračoval jsem. nevýhoda souměrných lodí je ta, že když něco uberete, uberete 2x takže z velké bych ubíral po 2m ale z menší verze už skoro po 3m a to je ta plošina uprostřed, tedy to chce vše počítat znova a znova a srovnávat, Jakmile mi určíte jakým směrem vám vyhovuje abych stavěl, spočítám vám co chcete, jinak nemohu konkrétně.
  16. TooSexyForCS

TooSexyForCS Oddělení likvidace turbodemence

Takže moje vyjádření:

Stavět šikmo: Dobrý nápad, pokud se ti to povede, bude to opravdu pěkné. Ale pokud budeš dělat interiéry, poděláš se u toho, buď budeš mít šikmé chodby, nebo je budeš dělat rovně a klikatit skzr celou loď jako hada. Podobně hangár a stíhače.

Já řikám ano, jdi do toho, ale pak neplač, že to je šikmé :D.
    • Souhlasím Souhlasím x 2
    • Zábavné Zábavné x 1
  17. Harami_snake

Harami_snake VIP

Děkuji Nepsterovi a Huemu za velkou pomoc s návrhem, ač mi to dnes moc nemyslelo a nechci se vymlouvat na nemoc, jsem rád že měli trpělivost a našli si čas na mou maličkost.

Stavět budu jako první plášť lodi, dnešní příbytek na mapě může mást ale půjde schodovitě do stran takže to bude něco. Délka bude tedy se všemy rozměty 1:1 k originálu, tak možná udělám mnohým radost;-)

(O sponzorské dary nežádám, ale mnozí jste velice hodní. Myslím ale, že by se hodily na jinou výstavbu lodi, která je zde již docela rozjetá, ale děkuji všem co mi napsali dnes, když jsem byl na serveru.)[DOUBLEPOST=1366574140,1366322189][/DOUBLEPOST]Děkuji za menší ale pro mne velkou materiálovou podporu od hráče NepsterCZ, která činila 64iron bloků, mé ovce a já jsme ti vděčni a zavázáni;-)
    Vyskytl se mi menší problém s výpomocí krajanů ze severu ale to mne nezastaví, jen trochu zpomalí, stone generátor mám skoro hotový a zbývá mi jen vyřešit otázku doplňování xp na opravy nástrojů.
    Chtěl bych poděkovat více lidem na serveru za pomoc se vším co neustaále dělám, ale to bych tu dlouze vypisoval jména, zkrátka děkuji;-)
    • Líbí Líbí x 4
  18. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

• Líbí Líbí x 1
  19. Harami_snake

Harami_snake VIP

Takže jsem dorazil až k zadnímu hangáru z pravé strany a vyzkoušel jsem si postavit první Republic Gunship. Díval jsem se na mnoho lidí co ji postavili, ale stále tomu něco chybělo, tedy jsem vzal prakticky jen obal a sám se s tím dle originálu popral. Já jsem spokojen. Takových bych tedy chtěl na lodi postavit přesný počet kolik má být, tento první Republic Gunship je umístěn do situace návratu na palubu, aby šlo vidět že bránou proletí (že se tam vleze). Je postaven 1:1 možná o kostku či dvě víc, protože netuším jestli do měření berou i přední laserová děla, když tak můžete zhodnotit a případně říci co je ještě špatně;)

Omluvte tmu, ale ve vesmíru nikdy není denní světlo mířící na Zem a ostatní planety a kdykoliv se sami můžete zajít podívat x)
    [DOUBLEPOST=1366821822,1366746084][/DOUBLEPOST]Už mne napadlo jak vytvořit posádku lodi. Použiji Vesničany knihovníky, chtěl jsem je umístit do nějaké prozatimní menší lodi jako je Pelta-class frigate.

ale pak mi došlo, že máme docela omezený vesmír tím že nemáme přidané vylepšení ohledně načtení nových chunků, protože tento typ lodí patří k zdravotní základně, která se sem už nevleze, ale to jsem jen tak zaspekuloval;)

Takže poásádku budou činit knihovníci a ostatní vesničani co budou ... jiní, ty ponechám bokem někdy na Droidy;)[DOUBLEPOST=1366822666][/DOUBLEPOST]Myslím na to teď, protože se mohou množit už když stavím a když stříhám ovce.[DOUBLEPOST=1366914019][/DOUBLEPOST]Pro ty co nemohou najit novou verzi na 1.5.1 k Nepsterovu Mixíku[DOUBLEPOST=1366994209][/DOUBLEPOST]Děkuji hráči fightercraft za cenné dary, moc mi pomohou;)
    téže děkuji všem nájemným střihačům a případným vyplňovačům co se zastavili;)

Predni cast pro stavitele 160x160

Přiložené soubory:

• Líbí Líbí x 6
  20. Harami_snake

Harami_snake VIP

2013-04-30_22.15.13.png

Po dlouhé rozvaze jsem domyslel zapínání silového pole v přední části a všech částech okolo hlavní dráhy, tedy největším rozdílem je, že zmizela obrovská propast pro zakončení proudu vody jsou zde pouze jednoblokové díry od pramene vzdáleného max 3 bloky (s dírou 4), voda se zapíná a vypíná klacicky pistony a nikdy se nerozleje bokem, jelikož hangár bude celý na jedné úrovni. Postupně se jeho strop bude zvyšovat, takže už vytvářím příslušné lodě do jednotlivých částí. Celá loď bude prakticky kombinace několika návrhů této lodi, jelikož Minecraft je prostě Minecraft, děkuji za pozornost či za váš čas, věřím že jednomu z mnoha snad pomůže;)

(PS: obr. pojednává pouze o mechanismu. V lodi se bude nacházet model z oroginálu)[DOUBLEPOST=1367356177,1367353498][/DOUBLEPOST]Nevím jak moc dobře se na serveru vede redstone sihnál na větší vzdálenosti, ale prakticky by ty jednoblokové díry šly pomocí pistonů zadělávat. ale jak jsem psal, není jistota že se redstone signál dostane všude stejně rychle a tak by mohlo hrozit rozlití/rozbití ochraného pole.
    Zítra začnu s přední částí , kdo se bude chtít podívat či přispět ideálně dobrou radou je vítán;)

Celá loď bude z venku mnohokrát ještě upravena, takže i to málo co zatím jde vidět jako hotové (když zrovna dynmapa nezlobí) se bude upravovat.[DOUBLEPOST=1367423923][/DOUBLEPOST]Takto to vypadá v praxi, nastavení je tedy na dvě tlačítka ( zapnutí a vypnutí).Uvažuji, že tomu dám i centrální ovládání ze zadu lodi ale to má ještě čas. Nakonec jsem zvolil starý způsob, protože voda je pokaždé jinak pomalá když mizí. V obvodu jsou asi některé věci navíc ale to pořeším až budu dělat spodní patra pod hangárem, tento způsob použiji tedy u všech bran, děkuji za poslední RS dary materiálu všem co přinesli při návštěvě či dali k obchodu;)
    • Líbí Líbí x 3

Sdílej tuto stránku