1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Společenstí Ledových plání

Vlákno v 'Stavby a projekty' založil Plenca 04. dubna 2014.

1. Plenca

Plenca Registered

Zdravím
    Předem bych možná měl napsat o co jde. :)

Jsme lokalizováni: ZDE

Pokud jste nový (slušní) hráči nebo nemáte do čeho vrtnout, doporučuji přečíst. Možná, že potom už to budete vědět.

Informace o společenstvu:
    Jsem společenství 3 měst a jedno externího projektu (Winterholdu, Samotky, Pandory a Kláštera Mládí). Dali jsme se dohromady, jelikož nás nezajímala jen naše města, ale i jejich okolí. Toť je také hlavní účel tohoto společenství. Jednotně spravovat území mezi našimi městy. Tím míním udržováním stavebního stylu, pořádku a také obnovu/úpravu krajiny kolem měst. Dalším a důležitým bodem je zaplnění prostoru mezi našimi městy smysluplnými mini projekty, které dodají oblasti na kráse a jednotném duchu. Smyslem vlastně je vytvořit oblast, která bude co nejblíže realistické zemi pro danou dobu.

Popis:
    Hlavní rozložení krajiny už bylo rozhodnuto. Mezi Winterholdem, Samotkou a Klášterem Mládí se rozprostírá, stále stavící se, Ledový hvozd. Jedná se o gigantický les, do kterého zakomponováváme přírodní prvky (padlé stromy, pařezy, mýtiny a také pozůstatky megalitických staveb). Jak už jsem psal, v oblasti se rozvíjí mini projekty, které dotvářejí ráz krajiny. V současné době existuje železniční dráha, kamenolom, strážní hraniční hrad nad Klášterem, rozestavěné dvě farmy na hranici hvozdu, rozestavěný velký hostinec a rozestavěné turistické trasy napříč hvozdem. Nemohu také opomenout dvě impozantní hory. Všechny hlavní města jsou spojeny cestou nebo dráhou.

Funkce:
    Jak už jsem psal, území spravují správci/členové 4 projektů. Nemáme mezi sebou žádnou hierarchii, slovo každého má stejnou váhu. Nejedná se tedy o stát, ale spíše společenství 4 nezávislých měst, které rozvíjejí vnější vztahy se sousedy. Společenství vzniklo z důvodu, že ač je tato část světa velice stará, je velmi řídce osídlena a postrádá zajímavá místa a stavby. Asi hlavním cílem bylo vytvořit o tuto lokaci nějaký zájem. Žel zatím se vytvořil jen malý zájem v rámci vnitřních měst.

Tak, a teď proč jsem se rozhodl tuto pasáž založit. Jsou v tom dva důvody. Společenstvo nemá zatím, žádné vlákno (vyjma soukromého). Druhou je nábor zájemců. Sice si s kolegy velmi rozumíme a máme totožný budovatelský názor, ale buduje se jen málo. Dvě města procházejí renovací a stavbou a jejich páni mu proto věnují náležitou péči. Třetí město je dosti daleko a zasahuje spíše do oblasti, která je k němu blíže. Tudíž hodně leží na mě samém. Tím nijak nesnižuji práci ostatních, ostatně les jsem z velké části nesázel a horu také nestavěl. Snažím se o propagaci této zapomenuté části světa. Vlastně je to jediné místo na Zeměkostce kde nějak operuji. Nemám však sílu toho tolik budovat sám a také to potom nemá takovou míru individuality.
    Rád bych to tedy tady pojal jako náborovou akci a inspiraci pro ostatní hráče. V našem klidném koutě je docela dost práce a také velmi mnoho zajímavých možností, které lze rozvíjet. Rád bych proto nabídl hráčům (novým i starým) se na tomto zkrášlování podílet. Zabíráme poměrně velkou oblast a dá se zde hrát opravdu v mnohých odvětvích. Osobně si myslím, že si zde může vyhrát každý, kdo má rád upravenou krajinu a "realisticky vypadající" region. Předem musím říci, že zde není místo pro nějaké mega-projekty a budete zde svázáni s jistým stavebním stylem (není však složitý a i v něm se dá experimentovat). Stylem míním severský styl a jemu podobné. Figuruje tu hodně dřevo a kámen.

Co oblast potřebuje:
    V prvé řadě potřebuji zapálené lidi, kteří budou ochotni spolupracovat a budou respektovat a vytvářet regionální strukturu a pravidla. Pravidly nemyslím nějaký zákoník, či daně, či nějaké autoritářství. Pravidly míním respektování krajiny, stavebního stylu a vzájemnou domluvu a důvěru.
    V další řadě to jsou nápady, pokud vás napadne něco, co by oblast mohlo zvýraznit rád si to vyslechnu. Pro ty co nic nenapadá tu mám malou nápovědu z možností, které jsme schválili v rámci společenství:

výsadba lesa, zkrášlování lesa (padlé stromy pařezy, megalitické stavby), opuštěná malá stavení pohlcované přírodou, vodní mlýn (funkční nebo ruinu), hradní zříceninu, rozvoj turistických tras, stavba farmářské usedlosti ve stylu oblasti, hospoda, vlčí jeskyně, tábor loupežníků, tábor dřevorubců, výstavba severní cesty na pískovnu, kapličky a poutní místa ...

Jak je vidět, možností je hodně. Samozřejmě napadne-li vás něco jiného co by se hodilo a schválíme si to mezi sebou, tak není problém to uskutečnit. Jediné co si přeji je to, aby se tu v regionu už něco začalo dít.
    Nový hráči zde jistě nebudou mít problém s usazením a věřím, že budou-li chtít, tak se mohou připojit k některému z měst a operovat z něj. Možností je tu opravdu hodně.

Co za to?
    To je trochu zavádějící. Za svou práci dostanete nanejvýš pochvaly a dobrý pocit. Nejsme stát, tudíž nesdílíme zdroje a surovinami přispívá každý ze svého na své dílo. Přesto si myslím, že by nebyl problém dát na dobré nápady nějaké malé prostředky, ale rozhodně je nelze slíbit.

Už nevím co bych měl napsat na konec. :D Pokud budete mít zájem, napište mi (na fórko ne do hry) a domluvíme se na postupu individuálně. Pokud máte nějaké dotazy napište také, jsem člověk a určitě jsem něco zapomněl napsat. Všem přeji všechno dobré z kláštera obklopeného věčnou zimou. :)

P. S: Pro nové hráče: Mám chuť to s vámi zkusit, neb kdo jiný se tu může trvale usídlit. Proto vás prosím o to, abyste nezklamali mou důvěru, kterou ve vás chci tímto vložit.
    • Líbí Líbí x 9
    • Informativní Informativní x 1
  2. Houbar231

Houbar231 Registered

Ahoj, rád bych se do tohoto společenstva připojil, a postavil tam malé městečko pro bohaté ZDE, město by mělo vypadat takhle:
    RP: [​IMG]
    Default: [​IMG]
    • Líbí Líbí x 4
  3. Plenca

Plenca Registered

Zdar, mě se to líbí. Sice jsem psal, že města se už moc nehodí, ale dalo bys to akceptovat. To město by však musel být skutečně malé, spíše osada než něco velkého. Ostatně kdyby to bylo jen to co je na obrázku, bylo by to perfektní. Učinilo by to tu křižovatku zajímavější. Velikost je tu omezená hlavně kvůli blízkosti Samotky, tedy dolního náměstí Samotky. Zde se k tomu musí vyjádřit Dekros, jelikož je to blízko jeho města. Mě se to však líbí, pokud nebude Dekros souhlasit s umístěním, najdeme lepší místo. ;)
  4. DeKross

DeKross Registered

No, úprimne povedané, to umiestnenie sa mi nepáči... je to príliš blízko, z mapy by to vyzeralo ako jedna dedina. S myšlienkou novej osady však nemám problém, ale navrhujem umiestnenie bližšie k Ovčínu, napr. SEM. Súhlasím s Plencou v tom, že by to nemala byť veľká dedina, ale len pár domčekov na sebe. Nemám problém vysadiť okolo les, ak to nebude ďaleko. :)
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  5. Ratchet_97

Ratchet_97 Registered

Zdravím.
    Supr nápad. Už delší dobou bydlím poblíž Winterholdu a nabízím vám mojí pomoc. Mohl přispět jak materiálně tak i stavební silou. Jsem tu každý týden od pátku do neděle. Chtěl bych požádat o vstup do soukromé konverzace.
    • Děkuji! Děkuji! x 2
  6. Plenca

Plenca Registered

Dobrá takže Houbar, buď si vybereš místo jiné nebo to, co doporučuje Dekros. Popřípadě můžu doporučit pozici na severu ZDE.
    Tamtudy totiž je v plánu vést cestu k Ishtar a následně tak vytvořit severní cestu na pískovnu. Nějaká malá osádka by se tam také hodila. ;)
  7. Ratchet_97

Ratchet_97 Registered

Uplynula nějaká ta doba a podařilo se nám rozestavět pěkné lokace a stavby.
    Byly vysázeny stromy, postaven statek a zřícenina s krásným výhledem na zamrzlé jezera. V této oblasti leží také značená turistická stezka. ZDE
    Položena byla i cesta spojující WH-Ishtar čímž se vytvořila spojnice Ranchem Sauthfork- přes Infinitum Bridge-WH-Ishtar-Summer Town-Pískovna. (asi ta nejdelší cesta)

Na žádost SLP jsem navrhnul a postavil úřad Společenství Ledových plání která stojí ve Winterholdu. O bohatý interiér se postaral Plenca, děkuji!

• Líbí Líbí x 6

Sdílej tuto stránku