1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Slozitost az neprehlednost

Vlákno v 'Problémy' založil Lohakar 07. prosince 2011.

1. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

Je to asi tri tejdny, kdy jsem se synackum prorekl, ze jsem DF zkousel asi pred pul rokem. Tak jsem jim to musel postahovat, ale brzo je to prestalo bavit. Nejspis pro slozitost a chaos. Sam jsem se pomoci wiki a intuice dostal treba k chovu psu na lov a boj, ale treba prvni prichod karavany jsem nezvlad' a zadny obchod jsem neudelal.
    Nanosili mi sice nejake zbozi na trziste, ale karavanici nic nekoupili a odesli. Mel jsem sice jednoho brokera, ale nevedel jsem, co s nim ...

2.  
  3. Vergis

Vergis Celebrita

Složité to rozhodně je, to je jeden z hlavních rysů téhle hry. Nepřehledné ani ne, když si člověk jednou na ten systém zvykne. Každopádně naučit se to hrát trvá dlouho a vyžaduje velkou trpělivost. Rozhodně to není moc vhodná hra pro děti. :)

4. Pulec

Pulec Administrátor

A koukal si na české videotutoriály?
    http://www.youtube.com/user/DwarfFortressCZ?feature=mhsn#p/u
    Myslím že třeba konkrétně o obchodování tam nějaký díl bude, jezdí celkem brzy.

Není se čemu divit, že je člověk tou komplexností zavalen a radši se na to vykašle. Nejlepší je učit se postupně na lehké nastavení (vypnout invaze, aquifers, ekonomiku atd v GUI u Lazy Newb Packu) a za pár "dojetých" pevností si hráč snad na ovládání navykne, bude si pamatovat nějaké postupy a učit se z fatálních chyb. Přeci jenom Loosing is fun. :)

To určitě souhlas, nedovedu si představit i třeba jen 12ti letého jak ho bude DF bavit. Šachovej génius na to sice být nemusí, ale chce to hodně zkoumat wiki a číst a promýšlet a pak tam stejně vlítnou goblini a je po všem. :)
    Ale když je trpaslíci nebo geologie opravdu baví a mají k tomu puštěné Stonesense, pro lepší představivost (je to ale trochu rozmazlování :), hra alespoň s tilesetem musí stačit), a hlavně mají spoustu trpělivosti a nehrají to v rodině úplně sami, tak určitě dobré zabavení na dlouhé zimní večery. Pořád lepší než nějaké nesmyslné flashovky nebo konzolovky...

5. vtipoman

vtipoman Registered

Nic proti,ale mě je 12 :D a i když to bylo ze začátku na nervy(hlavně postavení schodů...) tak mě to začlo bavit.Až mi dobijou tu díru v zemi,vrhnu se na Adventure mod.A začínal jsem právě na cz video tutoriálech.;)
    (moc smajlíků?)

• Líbí Líbí x 1
  6. Pulec

Pulec Administrátor

Sdílej tuto stránku