1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

SciFi koutek

Vlákno v 'Mimo téma' založil czp 23. července 2011.

1. dendy

dendy Registered

z knih rozhodne saga Hyperion/Endymion od Dana Simmonsa - to je fakt mazec... najbrutalnejsie scifi co som cital..

z filmov ma dost dostal nizkorozpoctak PRIMER http://www.csfd.cz/film/180327-vynalez/ - ale
    pozor, nieje to pre tych komu sa nechce rozmyslat, hlavne druha polovica je riadna makacka pre mozgove zavity... po nesmrtelnom navrate do buducnosti asi najlepsie spracovanie tematiky cestovania v case

jo a este co si vzdy znovu rad pozriem - kultovy Blade Runner... dnesnej mladezi to uz vela nehovori, popri vizualnych masakroch dnesnej doby to asi posobi skromne, ale imho jeden z najlepsich scifi vsetkych cias.. ta atmosfera, hudba - proste genialne dielo... touz len tak niekto neprekona

• Líbí Líbí x 1
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  2. Vergis

Vergis Celebrita

Díky za tip, na Primer kouknu. :)

Od Simmonse mám raději jeho historické věci, obzvlášť Terror, ale nečetl jsem od něj nic, co by mě neuchvátilo, pro mě jeden z nejlepších spisovatelů současnosti. Hyperion je legenda, škoda nekvalitního českého překladu.

Blade Runner jsem nedávno doporučil LordFovi, protože mě zajímalo, co na něj řekne, jelikož 2001: Vesmírná odyssea je podle něj nudná blbost. :D Byl celkem spokojený, možná ještě není úplně ztracený. :p

3. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

4. Plecharts

Plecharts Registered

Omyl, Eureka má 5 sérií, 6 pokud to počítáš na roky. Poslední sérií je pátá, a poslední díl bude odvysílán v noci z pondělí 16. na úterý 17. července. Je možné že jsi se díval na COOLu, ale pokud vím tak už odvysílali i celou 4. sérii i s dabingem. Stojí to za to, 4. série to opravdu nakopla.

5. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

Dnes vysel v trafikach dvd uvodni Riddick Pitch Black česky Černočerná tma, limitovana edice za 149 Kč s bonusama. Jedna z mala veci zalozenych na nelogickem scenari a kulisach, na ktere se moc rad divam.
    Hned vedle se prodava Ponyo, to ale asi kazdy priznivec Miyazakiho uz nejspis ma.[DOUBLEPOST=1366969538,1342776966][/DOUBLEPOST]Včera jsem byl v kine na Oblivion (cesky Nevedomi). Stoji to za to!

6. Bedrych

Bedrych Klingon

Oblivion doporučuji v IMAXu, jeden z mála filmů, kterým kvalitní 3d kino sedne.

7. yoh1len

yoh1len Registered

Netušil som kam to dať a nechcel som to davať do MC topicu vesmír tak to hodim tu aj ked to je možno oživovanie mrtveho vlakna, ale tak čo už :D

USS Enterprise pre VR

• Líbí Líbí x 3
  8. RoyalDonut

RoyalDonut Moderátor

Jsem si koupil :) v Globusu za 490kč Stormtrooper má 30cm

12047244_1066228910054116_1144816284_n.jpg 12021785_1066852016658472_845959081_n.jpg

pohyblivé jen kyčle, ramena a hlava + zbraň

• Zábavné Zábavné x 5
    • Líbí Líbí x 4
  9. RoyalDonut

RoyalDonut Moderátor

Tak jsem neodolal a koupil dalšího troopera. Tentokrát Flametrooper a opět 30cm.

12294982_1095618887115118_1618792629_o.jpg 12287349_1095618870448453_1460685612_o.jpg

v ruce plamenomet a nádrž na zádech + propojené hadicí

video z YT

• Zábavné Zábavné x 2
    • Líbí Líbí x 1
  10. scor78

scor78 Registered

Poslední dobré scifi jaké sem viděl? Moc nekoukám na filmy, ale Červeného trpaslíka si občas pustím rád i přes stáří toho seriálu. Snad natočí brzo další díly.
    Takže sis za pětikilo koupil jinak oblečenou barbínu. Nebo pod těma hadrama je Ken? :D Škoda že už syn je na hračky starý, jinak by to byl dobrý tip na dárek pod stromek.

• Zábavné Zábavné x 4
  11. FighterCraft

FighterCraft Legion

Yes!

// @Vergis "Nejvíc mi asi bude chybět hudba od Beara" tak to jsme na to stejně, nový příběh a design lodí to snad půjde "prežít :D," ale hudba byla a je v tomhle seriálu nenahraditelná. Ta atmosféra, kterou dokázala hudba navodit, je nepopsatelná a hodně krát sem u ní měl husinu :D

Poslední úprava: 12. června 2016
    • Líbí Líbí x 3
  12. Vergis

Vergis Celebrita

Moc od toho nečekejte, produkuje to Singer, který v poslední době pokazil, na co sáhnul, a pokud vím, seriál (Moorův) to má víceméně ignorovat. A můžete se vsadit, že to bude přežvýkané pro masy.
    Zatím na mě nic, co jsem o tom slyšel, neudělalo pozitivní dojem.

//
    Jinak v produkci už je to snad pět let a vystřídalo se na tom několik scénáristů. To taky nebývá dobré znamení.
    Pokud vím, nedělá na tom vůbec nikdo, kdo spolupracoval na seriálu. Nejvíc mi asi bude chybět hudba od Beara.
    Takže se odmítám těšit, dokud neuvidím trailer - a pak jenom opatrně.

//Pompeius: dík, že jsi mi zkazil radost :D

Poslední úprava: 12. června 2016
    • Informativní Informativní x 3
  13. HAwky

HAwky Bacon devourer

Stále čekám na kvalitní film o Warhammer 40'000 :(

Ultramarines je low-res odpad a The Lord Inquisitor je fan-made a to bude ještě na hooodně dlouho. Ale vypadá sakra dobře.

Tak a teď o mě zas půl roku neuslyšíte... :p

14. Vergis

Vergis Celebrita

Za Lorda Inquisitora díky, vůbec jsem tenhle projekt nezaznamenal. Škoda, že to vypadá až moc akčně - co bych nedal za pořádné zpracování Eisenhorna nebo ještě líp Ravenora, což jsou v podstatě detektivky a ukazují hrozně moc z civilního života v Impériu. Zabíjení tvoří jen zlomek práce inkvizitora.

Někdy teď má vyjít hra, kde bude Eisenhorna dabovat Mark Strong (který by se na něj výborně hodil i ve filmu), bohužel to bude bezduchá rubačka pro mobily.

15. HAwky

HAwky Bacon devourer

Už nějaký rok to už existuje. A mnoho let ještě existovat bude. :D

Eisenhorna si chválí hodně lidí. Já jsem to zkoušel číst ale moc mě to nebavilo. Můj oblíbený je Ciaphas Cain.
    Je to v podstatě taky taková humorně pojatá akčnější detektivka. Hlavní postavou je Komisař u regimentu Imperiální Gardy.

To je problém Games Workshop. Prodávají licenci všem možným trash producentům (např. Regicide, Storm of Venegance, Armageddon PC game, Freeblade...) a kvalitních produktů je pomálu, alespoň co se týče ne-figurkové a knižní scény. Ale i tam se dají najít opravdové "skvosty".

Poslední úprava: 18. června 2016
  16. RoyalDonut

RoyalDonut Moderátor

Třeba budu někoho inspirovat :)

Hraji na PC Star Wars Battlefront, které se odehrává v období epizod 4-6 a zachtělo se mi postaviček :) . Na internetu jsem koukal na postavičky sběratelské ze Star Wars, ale jejich ceny jsou příliš vysoké (5-7tis+). Zvolil jsem tedy levnější variantu, koupil jsem si Stormtroopera ve velikosti těch sběratelek 30cm/12 palců a to za 450kč. Jeho kvalita odpovídala ceně, pohyblivé části pouze ramena, kyčle a hlava, malování taky nebylo kompletní. Z Battlefrontů co hraji se mi líbil Shocktrooper a tak jsem se rozhodl tuto novou figurku domalovat/doupravit do této verze. Zbraň DLT-19 (MG-34) se mi nepodařilo sehnat v měřítku za rozumný peníze a vyrábět se mi nechtěla :D zůstala tedy původní. Batoh je vyroben z plastu, nařezán z destiček a slepen, další části na batohu jsou z různých zdrojů jako třeba propiska :D , tištěné spoje atd.. , ve finále jsem to zašpinil krémem na boty a setřel, takže je takovej špinavej jako když už byl v boji :)

Nejsem nějaký modelářský profík, takže to není dokonalé, ale já z toho mám radost :)

19bdb94d0b9b4a4d8e9a8acea168af30.png hot-toys-shock-trooper-1.jpg IMG_20170514_193001.jpg

video jak jsem to vyráběl

Ještě přidávám fotku sběratelské figurky ve stejném měřítku a to za 7490kč.

dbgb.jpg

• Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 3
  17. RoyalDonut

RoyalDonut Moderátor

A zase ty figurky :) Menší úprava meče u figurky Kylo Rena.

před
    IMG_20170615_130926.jpg

po
    IMG_20170615_135529.jpg

Poslední úprava: 15. června 2017
    • Líbí Líbí x 1
  18. FighterCraft

FighterCraft Legion

:nailbiting::astronaut:

• Líbí Líbí x 1

Sdílej tuto stránku