1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

SciFi koutek

Vlákno v 'Mimo téma' založil czp 23. července 2011.

1. czp

czp Registered

Zdravim, jak sem si všimnul, tak na IRC se objevuje dost nadšenců do Sci-Fi, ať už Star Trek, Star Wars, BattleStar, Stargate...
    Proto sem se rozhodnul založit takovýhle téma, kde můžem řešit všecko ohledně Sci-Fi obecně, ST,SW,BS,SG... to je jedno :D.

2.  
  3. papriCZka

papriCZka I'm here for da cake.

Star Wars rocks! :D

4. LordF

LordF Registered

Podle me je to zbytecne, kdyz na internetu je plno specializovanych for, primo zabyvajici se teto tematiky :D

• Souhlasím Souhlasím x 3
  5. Vergis

Vergis Celebrita

Ale není důvod, proč to neřešit i tady. Težko se sebereme a půjdeme bavit na specializované fórum.

Nahodím téma
    Jaké bylo poslední dobré sci-fi, které jste viděli/četli?

V poslední době jsem viděl Zdrojový kód - ta sci-fi složka tam není zas tak silná a když se člověk zamyslí, tak logika trochu hapruje, ale je to moc dobrý film.
    A momentálně čtu poslední knihu Asimovovy Nadace, poslední rok si doplňuju zásadní díla klasiků.

A BSG rocks! :D

6. Turok

Turok Registered

koukal sem 2 sezóny na Star Trek nová generace

7. czp

czp Registered

ja videl komplet ST kome DS9 ktery mam ted rozkoukany,

8. papriCZka

papriCZka I'm here for da cake.

Dívám se na ST DP9 a pak jsem viděl ještě nějaký díl s Enterprise bokem. :D

9. Michmir

Michmir VIP

Najit nejake slusne scifi je vzdycky problem. Tak tu par kousku nahodim na co si vzpomenu, at se mate taky pripadne na co kouknout.

Filmy:

Space battleship Yamato - japonsky kousek
    Battle los angeles
    Tron legacy - rozhodne neuskodi pred tim okouknout puvodniho trona, jelikoz to lehce navazuje
    Repo men - akcnejsi kousek
    Pandorum - scifi jak ma byt
    Final fantasy spirits within - paradni japonsky kousek
    Cargo - evropske scifi, zadny velky rozpocet ale zaujalo

Serialy:
    Startrek Voyager
    Startrek enterprise
    Stargate universe - dle me lepsi nez atlantis
    Doctor who - briti proste umi serialy
    Eureka
    Firefly
    Fringe

10. Turok

Turok Registered

na Eureku sem koukal, skvělej seriál, koukal sem asi 3 sezóny, pak to myslim skončilo

11. ToKro

ToKro Registered

Just StarWars! All other scifi suck! StarWars RULES!

12. Vergis

Vergis Celebrita

Bez komentáře, trole. :p

Koukám samý trekkie tady. :)

Ze seriálů mám nejradši Battlestar Galacticu, velice kvalitní ve všech směrech a věděli, kdy skončit, na rozdíl od většiny ostatních. Spin-off Caprica, ze kterého mám nick, taky stojí za to, je sice hůře natočený, ale má celkem výživný filosofický podtext.
    Hned po ní následuje geniální Firefly, jehož zrušení Foxům nikdy neodpustím.

13. LmanCZ

LmanCZ Anti X-Ray

Taky něco přidám. Jsem fanda Stargate, především pak Atlantis. Knihy moc nečtu, ale ze scifi se mi moc líbil Den Trifidu od Johna Wyndhama (film jsem neviděl). Z filmu mám rád víceméně to samé co psal Michmir, přidal bych ale I Robot, I Legend, 28 days after a filmy podobného ražení.

14. Michmir

Michmir VIP

Co se scifi knih tyce jsem cetl jen Piknik u cesty. Docela zajimavy to bylo.

15. Vergis

Vergis Celebrita

Den Trifidů je legenda a filmové zpracování nedoporučuju, je to bída (viděl jsem jen nejnovější britskou třídílnou minisérii). Film Já, legenda má moc pěkně udělaný opuštěný New York, ale knižní předloha, která patří mezi zásadní knihy v žánru, je úplně někde jinde - myslím, že už vyšla i česky, stojí za to. Filmaři z ní odstranili všechno, co bylo originální, a udělali z ní v podstatě průměrný americký blockbuster - ten happyend mě znechutil a název po změnách v ději už vlastně ani nedává smysl. Daleko lepší post-apo je Cesta, ve které se celkem podařilo zachovat atmosféru McCarthyho předlohy.

Jen tak mi vyvstaly na mysli další dva sci-fi filmy, které bych doporučil, a to Svět podle Prota (K-Pax) s úžasným Kevinem Spaceym a předloňský Moon, ve kterém Spacey dabuje. :) Moon má sice slabší zápletku, ale vyrovnává to Rockwellovým hereckým výkonem a skvělou hudbou a vizuálem.

Na filmové zpracování Pikniku se už dlouho chystám, ale ten Tarkovský mě odrazuje. :) Knížka je pěkná, Strugacké mám rád.

Jo, a včera jsem si zašel do kina na Transformers 3 - scénář je sice hrozně hloupý, ale ty triky mě zatloukly do sedačky, nic působivějšího jsem ještě ve filmu neviděl. Bay je prostě megaloman. Dabing (a překlad) byl hrozný, ale na to si zvykám. :)

16. Michmir

Michmir VIP

Tak jsem si ten den trifidu precetl, je to dobre, jen ty podrobne popisy prokladane dalekymi skoky v case delaly na me dojem, jako by tomu neco chybelo. Takove uvahy co by se delo pri podobnem kolapsu, me take obcas napadnou a celkem pekne to autor vystihl.

17. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

Z poslednich filmu se rad divam na District 9. A z Atlantis ten dil s Sheppardem aka Solitary Man mel za nasledek, ze jsem to umel zpivat anglicky ... :)

Eywa ngahu!

18. czp

czp Registered

19. VojaMaster

VojaMaster Registered

jj ten díl byl fakt dobrej bylo to natočené ve stylu sherlocka holmese na divokém západě :lol: :lol: :lol:

20. VojaMaster

VojaMaster Registered

hlavně stargate(nejvíce atlantis ,ale universe pěkně podělali a nedivím se že ji zrušili) Doctor who (sice špatný překlad názvu [pán času] ale jinak dobré)
    starwars sem nikdy neviděl
    scifi knihy nečtu ale fantasy jo (J.R.R Tolkien atd. jinak nejlepší fantasy je Protomaceho kostičkované dobrodružství :mrgreen: )

21. kuroihebi

kuroihebi Registered

Kde je starému kostičkovanému konec? XD
    Já se sice tolik nezajímám o ty Star__, za to Doctor... :D

• Líbí Líbí x 1

Sdílej tuto stránku