1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Průběžné informace

Vlákno v 'Informace' založil Sognus 14. července 2015.

Stav vlákna:
Vlákno je uzamčeno pro další příspěvky.
  1. Sognus

Sognus TechniForger

Zdravím hráče, které ještě zajímá nová mapa a nebo ty, kteří ještě na tento server nezanevřeli.
    Chtěl bych se Vám jménem moderátorského týmu omluvit za události posledních dní a nabídnout Vám některé informace ze zákulisí přípravy serveru. Hlavní informací je ta, že moderátorský tým dostal více volnosti k přípravě nové mapy, konkrétně jsem se dohodl s @dwi, že server za pomocí ostatních členů modteamu nastavím já tak, aby ten, kdo ve výsledku bude mít přístup k serveru jako takovému, mohl jednoduše upravit několik řádků v konfiguraci serveru/pluginů, nahrát mapu a nový server by mohl být spuštěn co nejdříve.

Vzhledem k tomu, že kompozice pluginů nového serveru bude vycházet ze serveru současného, nebude nastavení serveru jako takového trvat příliš dlouho. Avšak i tak musím projít skoro všechnu konfiguraci serveru a přenastavit jej tak, aby se hráči i moderátoři ve výsledku cítili pohodlně. Musíme nahradit staré verze pluginů novými, nahradit nefunkční či chybné pluginy novými a další důležité věci.

Rád bych do tohoto vlákna průběžně psal další informace o změně stavu přípravy, ale zároveň bych rád otevřel diskuzi i pro Vás, hráče, musím Vám však sdělit, že ani já nevím všechny detaily. Informace budou postupně doplňovány do tohoto vlákna.

Grafické znázornění: http://v2.majncraft.cz/

Diskuze: http://forum.majncraft.cz/threads/vsechno-co-jste-chteli-vedet-o-1-8-a-bali-jste-se-zeptat.8972/

Poslední úprava moderátorem: 14. července 2015
    • Děkuji! Děkuji! x 18
    • Líbí Líbí x 14
    • Informativní Informativní x 2
  2.  
  3. Sognus

Sognus TechniForger

Opět zdravím hráče s další novinkou týkající se přípravy serveru. Posledních několik dní jsme společně ostatními moderátory probírali pluginy, zahazovali zastaralé nebo nefunkční a hledali za ně patřičnou náhradu, procházeli starou konfiguraci a hledali, kde bychom mohli něco změnit či optimalizovat a aplikovali všechny zkušenosti, jimiž oplýváme, do tvorby nové mapy, to vše pro to, aby se nová mapa a nové nastavení líbilo jak nám, tak hlavně Vám.

Nejprve, než se budeme moci přesunou k tomu, co již bylo dokončeno a na čem se v současné době pracuje, musíme si uvědomit, že se nesnažíme odbýt server pouze tím, že naházíme několik rozbitých pluginů do patřičné složky a absolutně se vykašleme na jakoukoliv konfiguraci či testování. Dále si musíme uvědomit, že nepracujeme s obyčejným řešením, které používají všechny druhořadé servery, ale snažíme se, kvůli Vašemu i našemu pohodlí, plně servery propojit přes Bungeecord. To však pro nás některé je úplně nová zkušenost a potřebujeme nejdříve ozkoušet, co si můžeme dovolit a které pluginy můžeme použít.

Začal jsem tím, že jsem prošel velkou spoustu materiálu, který mi poslal nejvyšší, vyzkoušel spoustu různých pluginů a možností jejich konfigurace a začal nastavovat jádro. Již se mi podařilo propojit chat několika různých serverů a celkově upravit jeho formát a funkčnost. Poté jsem začal dávat dohromady ostatní velmi důležité pluginy, ale osobně jsem narazil na problém, který soudruzi v spigoťáci asi zapomněli. Proto, aby se daly vůbec servery propojit přes Bungeecord, potřebuje být server specificky nastaven. I přes to, že jsem se nějakou dobu pokusil tento problém vyřešit, bohužel se mi to nepovedlo a začaly mi chybovat i takové základní věci, mezi které patří například ekonomika. Proto jsem byl nucen některé části tvorby nového serveru předat do rukou @Welfare93, který je na ty jisté části lépe vybaven a má více zkušeností. Welfare v současné době pracuje na propojení dynamických map všech serverů, které budou tento plugin používat, tento proces je však pro mě natolik velkou neznámou, že ani já Vám nemůžu poskytnout přesné informace, ty budou přístupny, až bude tento proces hotov.

Nemusíte se však bát, že by přísun novinek jakkoliv ustal, s @Welfare93 jsem totiž v pravidelném kontaktu a nadále Vás budu já nebo někdo jiný z moderátorského týmu informovat. Nakonec bych Vás ještě chtěl poprosit o jakoukoliv zpětnou vazbu (diskuze) týkající se věcí, které v tomto příspěvku byly zmíněny, stejně tak jako toho, jestli Vám obsah a styl novinek vyhovuje.

Poslední úprava: 15. července 2015
    • Líbí Líbí x 18
    • Děkuji! Děkuji! x 9
    • Informativní Informativní x 3
  4. dwi

dwi God

Hrubé rozmístění biomů a hranice světa.

• Líbí x 29
    • Děkuji! x 7
    • Informativní x 4
    • Souhlasím x 3
    • Nesouhlasím x 1
  5. Welfare93

Welfare93 Modder/Mod

Tak i já zdravím s menší serií informací.
    Pomalu ale jistě se přechází do fáze testování a slučování. Skeleton pluginů nové mapy (bez dat ze staré mapy) je funkční, až na jeden plugin který se musí přecompilovat a po dnešním dni ještě proběhne přesun několika pluginů jinam (viz níže).
    Co se týká testovaní tak je nutné hlavně z hlediska několika neznámých ohledně BungeeCord. Například tu máme ReportRTS (modreqy), které plně podporují bungeecord, ale staré záznamy nejspíše bude potřeba upravit,atd. A například ještě není vyzkoušeno /pm mezi starou a novou mapou a "mail služba" co by fungovala na obou stranách a vypadala dobře. (Například do dneška jsem si nebyl jistý jestli /kick-all kickuje jen daný server, či všechny servery pod bungeecord)

Během dnešního dne se také učinilo rozhodnutí že změníme původní myšlenku kde hlavní/lobby server byl ten s novou mapou. Místo toho bude lobby server zvlášť z několika důvodů.
    • Při restartu/pádu lobby serveru můžou hráči dál hrát.
    • Při restartu starého/nového serveru jsou hráči vráceni do lobby a o statusu serveru informováni na tabuli.
    • Při delším pádu starého/nového serveru můžou hráči alspoň hrát na druhém, či pokud bude v té době k dispozici další tématický server (SkyBlock).
    • [Offtopic] Připojení bude pouze přes lobby. Nelze se přímo pojit na servery.
      • Pluginy na whitelist, banlist,atd. Budou jen jednou na lobby serveru.
        • Centralizace zabezpečení a dalších pluginů.
    Každopádně se to už blíží. :)

• Líbí Líbí x 20
    • Děkuji! Děkuji! x 5
    • Informativní Informativní x 5
    • Souhlasím Souhlasím x 2
  6. Welfare93

Welfare93 Modder/Mod

(Detaily (barvy,atd) se můžou změnit)

Naše vlastní vylepšená verze HeroChat pluginu nyní podporuje:
    • Spigot 1.8 a Bungeecord
    • Po najetí na hráče se zobrazí jeho "skupina" (donator,moderátor,atd)
    • Po kliknutí na hráče se do chatu předpíše "/msg {username} " pro snadnější pm.
    Drobné vylepšení do startu:
    • Po kliknutí na kanál se do něj přepne

• Líbí Líbí x 28
    • Souhlasím Souhlasím x 2
    • Děkuji! Děkuji! x 2
  7. Welfare93

Welfare93 Modder/Mod

Takže:
    Omlouvám se za zpoždění, ale 1 týden jsem byl mimo (mimo=nebyl jsem 98% času u PC, ne mimo jako "ležel ve škarpě a myslel si, že letím na fialovém draku bojovat proti herobrinovi").

Lobby server a připojování na jednotlivé servery:
    Jak je vidět, bylo i rozhodnuto o názvech pro jednotlivé servery: (Běží to u mě a nezapínal jsem kvůli screenshotu nový a starý server, proto jsou off)
    • Eternia - stará mapa
    • Novus - nová mapa
    • Změna:
      • Bude možné se pojit přímo na jednotlivé servery přes:
        • eternia.majncraft.cz
        • novus.majncraft.cz
        • lobby.majncraft.cz
        • atd
    Přesun mezi servery:
    • Všechny servery mají vlastní inventáře a staty, kromě jednosměrného přenosu nový svět -> vesmír na starém světě, nebude možné přenášet itemy.
    • Změnit server lze:
      • Portálem z lobby/do lobby.
      • Příkazy:
        • Eternia (starý svět)
          • /eternia, /stary, /old, /server eternia
        • Novus (nový svět)
          • /novus, /novy, /new, /server novus
        • Lobby
          • /lobby
        • Atd

Co je hotové, co není, atd:
    • Lobby
      • Funkčně je plně připravené, pluginy hotové. Při nasazení pár minutové změny mysql údajů.
      • Za běhu plánuji dodělat hřbitov permabanů a nehrajících VIP, následně holodisplaye zobrazující skóre z UHC, atd.
    • Novus (nová mapa)
      • Pluginy hotové.
      • Čeká se na dokreslení mapy které zabírá spoustu času a je složité (kreslení nedělám já), následně se nastaví worldguard zóny, pískovna, vložení spawnu do mapy, atd. + Při nasazení pár minutové změny mysql údajů.
        • Kreslení ještě nějaký čas nejspíše zabere. A pak je pár věcí které lze dodělat jen s dokreslenou mapou.
    • Eternia (stará mapa)
      • Před spouštěním se musí vyměnit několik konfigů. + Při nasazení delší změny mysql údajů a záznamů v mysql (aby byli kompatibilní).
    • Celkově:
      • Ještě jsem hráčům nenastavil statusy donator, vip, moderator, ale to je jen nudné přepsání údajů. + Frčky za odehrané hodiny.
      • Drobné úpravy, final testování.
        • Final testování protože se jedná o MC server s pluginy, kde některé neměly update už 2 roky a nepočítaly s BungeeCord.
        • + U mě to běží pod Windows s vlastním buildem mysql a jdk javou, jelikož můj privátní server nyní využívá skoro všechnu ramku. Na serveru to poběží pod linuxem, jinou verzí mysql,atd.
    (Ukázka ze spawnu)

Mimo hlavní vývoj:
    Mimo tento vývoj bych se taky rád v budoucnu zasadil za:
    • Sběratelské kartičky
      • Ingame s tématikou majnu.
      • Random dropují z monster. (Z těžších nepřátel dropují lepší kartičky.)
      • Různé druhy, sady.
      • Různé náhodné "balíčky karet" jako přídavné odměny za eventy, donator, atd.
      • Chvíli potrvá, než jich vymyslíme dost.
    • Minecache
      • Propojení s dynmap.
      • Vlastní web podobný geocaching.com (odlehčený a nepřeplácaný)
      • Ingame propojení, možnost využití kompasu jako GPS,atd.
    • A pár dalších věcí

Poslední úprava moderátorem: 12. srpna 2015
    • Líbí x 34
    • Děkuji! x 14
    • Informativní x 3
    • Kreativní příspěvek x 3
    • Souhlasím x 2
  8. dwi

dwi God

Datum spuštění: 22.8.

Omlouvám se, že to není zrovna začátek srpna, jak jsem mylně předpokládal, že to stihnu. Můžete mne ukamenovat hodnoceníma či oslíkama, ale datum tím neposunete.

Užívejte v mezidobí letních pařáků a šíleného počasí a nezapomeňte, je to jenom hra.

Díky za pozornost.

• Líbí x 21
    • Děkuji! x 15
    • Informativní x 12
    • Souhlasím x 4
    • Zábavné x 3
Stav vlákna:
Vlákno je uzamčeno pro další příspěvky.

Sdílej tuto stránku