1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Dotaz Programátor pluginů - skyblock

Vlákno v 'Mimo téma' založil Sprostej Skyblock 05. září 2016.

1. Sprostej Skyblock

Sprostej Skyblock Registered

hoj, hledám šikovného programátora, který by mi pomohl nastavit skyblock svět pro můj nově tvořený server! Se serverem to myslím vážně. Mám peníze i prostředky. Vlastní veřejnou IP, výkonný PC s SSD diskem, velké ramky a rychlý upload.
    s pozdravem
    Sprostej Skyblock

2.  
  3. weltar

weltar Registered

Pár technických:
    1) Programátora? Nebo jen administrátora, správce? ... Má naprogramovat (či upravit) plugin/mod na java úrovni (+"kompilace") anebo jen poskládat již existující pluginy a "pohrát si" s konfigurací a udržet to v chodu.

2) IP, upload, atd jsou běžné věci, týkající se HW a infrastruktury. Jsou-li uváděny, znamená to většinou doma zbastlené záležitosti (nic proti), ale je pak dořešena i následná správa (chyby, opravy, uprgade při nedostatku výkonu ...). To má také ten člověk řešit nebo to dělá někdo jiný? Protože typ a rozsah pluginů je celkem svázán s HW (a síťovou) náročností.

3) Nemodovaný bukkit (spigot) like anebo založené na forge (thrermos, příp. starší cauldron, ...)?

4) Snad nakonec, aby bylo jasno - jedná se o jednorázovku pro domácí server pro max. stovky uživatelů (s nižší desítkou online - u skyblock to nebývá tak náročné /ošetří-li se dropy a počet entit/, takže až nižší desítky najednou zvládají i neserverové necloudové mašiny). Nebo je předpokladem trvalejší správa a návštěvnost v desítkách a více najednou (i zahraniční, v CZ je online málo) a tisíce celkově? Dost na tom záleží, určuje jak moc robustní řešení a typy pluginů lze použít.

P.S.: Online nebo offline? - dost hraje roli pro výběr pluginů (a jejich konfigurace) pro mody a bany navíc - a nejen je, ale i např. problémy s pluginy co jsou vázané na člověka (UUID) - zámky atd.

4. rejnock

rejnock zlá paryba

Jdi do toho.. penez ma prej dost :) Jinak na posledni stabilni forge 1.7.10 by jsi umel jednoduchy mod ? :)

5. weltar

weltar Registered

Ze zkušenosti, peníze bývají kriticky nedostatečné i pro ty, kteří si myslí že mají dost (na programátora). To jsem u MC už vzdal.

Nejde o to jen umět "jednoduchý mod", to umí každý druhý. Ale ta následná údržba, řešení problémů, kompatibilit (bukkit/spigot stejně mívají problémy, i když byly původně míněny stojící nad verzemi. Forge se sice také nově snaží, ale min. rekompilace bývá nutná z principu).

P.S.: 1.7.10 není poslední stabilní. Spíše poslední z původního bukkitu (i když už ne od nich) a poslední pro rozumnější forge. Než začaly problémy s UUID (to spíše u serverů) a to nějaké nové interní předělávání entit či kýho výra. Relativně stabilní /z pohledu běhu, ne modů či pluginů, a to i klient i server/ mi naposledy celkem přišla i třeba 1.9.4. Když vezmu teď prázdniny. Ale možná jsem měli jen kliku.

Spíše pokud by z něj vylezlo, že to chce jen pro jednorázové (byť dlouhodobější) rodinné/klubové (pár lidí) užití, ale že zná jen klienta a o serverech nic neví (krom "zpřístupnit pro lan"), tak by se mu i dalo poradit. Či bokem jednorázově odzkoušet konfiguraci na míru, to by byla chvilka a pak už se o to fakt nestarat. SB je nenáročný i na správu, např. pro pár lidí stačí použít i jen WE a schema pro založení místa nového člena a dáš si ostrov kam chceš a lidi pospolu a podobně.

Poslední úprava: 06. září 2016
    • Líbí Líbí x 1
  6. rejnock

rejnock zlá paryba

Z mého pohledu, pokud to člověk myslí se serverem opravdu vážně, nespustí ho doma v pokoji (to odhaduju podle popisu). Osobně mu radím ať se nepouší do takových experimentů a první se naučí kompletní správ serveru i s modama které jsou běžně dostupné a jsou pravidelně aktualizované. Je potřeba zjistit co to vlastně všechno obnáší provoz omodovaného serveru.

• Souhlasím Souhlasím x 3
  7. Sprostej Skyblock

Jednalo by se o jednorázové poskládání serveru z již existujících pluginů na craftbukkitu nebo spigotu. O ostatní se stará už někdo jiný. Offline mód. Pro max. 30 hráčů

Poslední úprava: 14. září 2016
  8. Sprostej Skyblock

No, server už mám téměř v provozu a stabilní s trochou chybových hlášení (všechno si skládám sám na Spigot z již existujících pluginů)... možná spíš to bych potřeboval pomoci vyřešit. Právě teď řeším jak z pluginu "Shop" odstranit NBSP symbol místo běžných čárek nebo mezery.

Sdílej tuto stránku