1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Informace Přestavba a úprava obchodního centra Promenáda

Vlákno v 'Stavby a projekty' založil Bedrych 01. ledna 2014.

?

Jaký systém značení obchodů byste rádi viděli? (První patro Levo, Pravo, druhé Levo, pravo)

Anketa uzavřena 06. ledna 2014.
  1. 1L01, 1P01, 2L01, 2P01...

14,3%
  2. 101, 102, 201, 202...

47,6%
  3. AL01, BP01, CL01, DP01...

Hlasy: 0
    0,0%
  4. A1, B1, C1, D1...

11,9%
  5. A01, B01, C01, D01...

28,6%
  6. 1|L1, 1|P1, 2|L1, 2|P1...

19,0%
Je možné hlasovat pro více možností.
  1. Bedrych

Bedrych Klingon

Vzhledem k příšerné přetíženosti oblasti Pískovna, obvzláště centra Promenáda, jsme přikročili k významné generální přestavbě.

Popis změn (stávající = budoucí):
    1) 3 patra = 2 patra (úspora místa, v případě potřeby se bude protahovat délka Promenády - méně načtených chunků).
    2) Dvě velikosti obchodů (malý nahoře, velké dole) = jednotná velikost obchodů.
    3) Maximální délka (hloubka) obchodu 30 = 22 bloků (mnoho lidí využívalo obchody spíše jako osobní (neaktivní) sklady.
    4) Osvětlení (dýně) = redukce světel o 1/3 (Glowstone).
    5) Kosmetické úpravy: vlna = netherbricky, lávky = tmavé dřevo, eskalátory = tmavé dřevo.

Popis obchodů:
    - Vnitřní prostor 22 bloků délka (od výlohy až po zadní stěnu ze stonebricku).
    - Šířka 7 bloků +1 na každou stranu (stejné jako nyní v horním patře).
    - Výška 5 bloků +1 strop +1 podlaha (stejné jako nyní v horním patře).
    - Výloha jakákoli 5x7 bloků (postranní sloupy jsou ze sandstone).
    - Přesahy na jakoukoli stranu budou bez varování odstraňovány.

Všechny obchody budou předem přesně nalajnovány, takže si nájemce nebude muset nic sám vyměřovat.
    Poslední úprava: 02. ledna 2014
    • Líbí Líbí x 10
    • Souhlasím Souhlasím x 3
    • Děkuji! Děkuji! x 2
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
  2. Bedrych

Bedrych Klingon

Spodní patro:
    Bude zcela uzavřeno. Zde je aktivních 5 hráčů:
    @cvpotkan0088 @damine178 @StargoCZ @PandKer @Budik97
    S vámi se domluvíme na přesunutí obchodů do prvního patra, případně do druhého, které je zatím v rekonstrukci.

Prostřední patro:
    Je nyní v rekonstrukci (změna velikostí obchodů a jejich "spárování" s horními.
    Zde jsou aktivní tři hráči:
    @Arkarianasa @Haneses @Lord Vincent CZ
    S vámi se také domluvíme na pšesunu do prvního patra, případně na úpravě dle nových rozměrů ve stávajím patře.

ps.: v prvním patře (horním) je nyní 7 volných míst.

Prosím dotyčné, aby se mi ozvali (případně mohou i funnelovi - spoluarchitekt).[DOUBLEPOST=1388575470,1388574688][/DOUBLEPOST]Číslování obchodů:

Zatím nevíme co by bylo nejpřehlednější, zároveň přesné a sprostorem pro rozšiřování...

Nyní se číslovalo jen dvoumístnou číslicí:
    první patro: 01 až 19 (časem to nestačilo a tak vznikly mutace 19/1 až 19/4).
    druhé patro: 20 až 39
    třetí patro: 50 až 69

Můj návrh:
    první patro vlevo: 1La, 1Lb, 1Lc...
    první patro vpravo: 1Pa, 1Pb, 1Pc...
    druhé patro vlevo: 2La, 2Lb, 2Lc...
    druhé patro vpravo: 2Pa, 2Pb, 2Pc...

Jelikož to není úplně ono, tak se ptám vás = napište sem něco smysluplnějšího.
    Vítěznému návrhu dám 2000 Liber :cool:.
    Poslední úprava: 01. ledna 2014
    • Líbí Líbí x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  3. tominosik

tominosik Moderátor

Já DOUFÁM, že se tam bude dát hrát aspoň s 20FPS. Přece si nebudu na mašině za 30k stahovat Optifine...

K tomu číslování:
    Pokud se bude časem roztahovat Promenáda do dálky, tak se musí číslovat extra levá a pravá strana, takže mě přijde nejrozumější číslování stylem 1P4 pro první patro vpravo čtvrtý obchod (počítáno od začátku ze strany aukce).
  4. Zefram_Cochrane

Zefram_Cochrane VIP

Navrhuju úplnou klasiku - trojciferné číslo, kde první číslice označuje patro.

101 = první patro, první obchod
    102 = první patro, druhý obchod
    201 = druhé patro, první obchod

Rozšiřitelnost v případě protahování Promenády do délky se dá zajistit tak, že v pořadí další obchod bude vždy ten jakoby naproti (přes atrium). Ve výsledku by obchody vlevo měly např. lichá čísla (101, 103, 105) a vpravo sudá (102, 104, 106).
    • Souhlasím Souhlasím x 9
    • Líbí Líbí x 3
  5. tominosik

tominosik Moderátor

S tím, si myslím, bude více problémů... Někdo ti řekne, že chce sedmý obchod vlevo a ty budeš "počítat", jaké asi tak může mít číslo. :D *nadsázka*
    • Líbí Líbí x 1
  6. Zefram_Cochrane

Zefram_Cochrane VIP

Tak by se neříkalo sedmý obchod vlevo, ale 113. Počítám, že i prázdné obchody budou mít cedulku s číslem. Navíc pokud bude mít promenáda vstupy na obou koncích, tak nenastane, že obchody vlevo budou najednou vpravo.
    • Líbí Líbí x 1
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  7. marmatcze

marmatcze Registered

Taky mi příjde docela logický Bedrychův návrh, možná by šlo pouze tento návrh obměnit.
    A k tomu mám dva návrhy.

První návrh by počítal s tím, že by se podlaží prostě označilo písmenem, tím by se obchodu přiřadila číslice.Orientaci by poté vyjadřovala písmena L a nebo P, jak bylo uvedeno v Bedrychově návrhu (Tenhle návrh je jen částečně invertovaný, proto jej napočítám za nový návrh.)
    To znamená, že čtvrtý obchod vlevona prvním patřeby by byl AL4

Pak zde mám svůj druhý návrh, který mi ale nakonec příjde krapet komplikvoaný a myslím si, že by se asi neujal, ale zkusím jej.
    Já bych rozdělil celé dvě patra promenády do 4 sekcí. První patro by mělo sekci A a B a druhé patro by mělo sekci C a D. (A a C pro levou stranu a B a D pro pravou stranu)
    Za tyto písmena by se pak jednoduše psala čísla obchodů, které by se číslovaly od zvolené strany, takže by byly kombinace jako A13, C5, D2 a B9 pro obchody první patro vlevo 13. , druhé patro vlevo 5. , druhé patro vpravo 2. a první patro vpravo 9.
    Jak říkám, je to nejspíše příliš komplikvoané a dělalo by to nepořádek, ale myslím si, že by se to mohlo ujmout. Koneckonců, je to jen návrh.
    • Líbí Líbí x 2
  8. utheraptor

utheraptor Midnight Wanderer

Co bude s centrálou ŘSD? Projekt je pořád aktivní, takže by bylo záhodno ji přesunout také.
  9. Bedrych

Bedrych Klingon

Jojo, centrálu určitě také přesuneme.
    Jen o místě ještě přemýšlím... možná najdeme místo mimo standardní obchody Promenády?
    Přeci jen jde spíše o sklady.
    • Líbí Líbí x 1
  10. tominosik

tominosik Moderátor

K Eddmondovi. Čím méně bude objektů na Promenádě, tím líp.
    • Souhlasím Souhlasím x 6
  11. pozorvlk

pozorvlk Registered

Mě osobně se líbí nápad s tím 1P4. Přijde mi to že to bude asi nejlepší na orientaci. A pokud by se u vstupu udělala nějaká nástěnka s tím že Obchod 1P4 KarlVonGott Obchod s ptactvem tak by každý věděl že hledám ptáky tak musím do prvního patra na pravo čtvrtý obchod. Jedon detail, kdy budou první krámy k pronájmu? :)
    • Zábavné Zábavné x 1
  12. funnel66

funnel66 Bagr

Podle mě je nejjednodušší Marmatův nápad s vytvořením Kvartálů A, B, C, D a následné číslování směrem od Pískovny.

Obchody jsou k dostání již teď ale doporučuji vyčkat aspoň do víkendu, protože se stále ještě uklízí a vyměřuje.
    • Souhlasím Souhlasím x 2
  13. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Ja hlasuju pro navrh Zeframa - pouziva se to IRL :)
    • Informativní Informativní x 1
  14. Bedrych

Bedrych Klingon

Označení obchodů:
    - Zatím jsme se asi nejvíce shodli (i ve hře) na označení jednotlivých promenád dle písmen a dvojmístným číslem.
    Příklady: úřad práce by měl "A01", Bedrychův minimarket "B01", dolní obchody pak C01 a D01, D02, D03 atd... .
    Ještě je to ale stále otevřené.

Report z přestavby:
    - Prostřední (druhé) patro je již kompletně upraveno. Obchody jsou možné k nastěhování.
    - Podlaha druhého patra je také téměř hotová, jedno velké schodiště stále ještě vede do spodního (třetího) patra.
    - Třetí, dolní patro se nyní postupně vyklízí. Stále se ještě čeká na posledních několik nájemců.

Plány:
    - Prázdné obchody ve třetím zrušeném patře budou kompletně zazděny, podlahy a stěny budou plné = stone, sandstone, zůstane jen původní přirozený materál bez jeskyní = co nejefektivnější způsob "antilag". (mno... možná tam přeci jen nějaké obdelníkové dutiny zůstanou, uvidíme....).
    - Změny materiálů: bílá vlna = netherbrick, svítící dýně = Glowstone, lávky mezi pravou a levou promenádou = přestavba na netherbrick/sandstone slab.
    - Materiál netherbrick se možná zdá trochu "mimo". Nebojte a vyčkejte, vše je do detailu propracované v "creative" a úpravy se nebudou týkat jen samotné Promenády... .
    • Líbí Líbí x 2
    • Informativní Informativní x 1
  15. Potkan8

Potkan8 Registered

Já osobně jsem pro 1P4, protože je to asi nejjednoduší systém.
  16. fretka323

fretka323 Registered

Taky si musim rypnout. Ja bych byl pro tri mistne cislovani. Prvni cislo patro, druhe a treti obchod, pocitane na preskacku (leva strana 101, 103, 105; prava 102, 104, ...)
    • Líbí Líbí x 3
  17. Potkan8

Potkan8 Registered

Ještě me napadá, že (není to jen k tvému návrhu) by se mohla čísla a popř. písmena oddělovat touto | či jinou čarou (/\atd)
    Např.: 1|P4
    Ještě ještě mě napadá, (nevím, jak to jinak napsat :D), že by se číslo patra mohlo psát centrálně, a tedy celkově by číslo patra z popisku obchodu zmizelo (např. P4)
  18. Zefram_Cochrane

Zefram_Cochrane VIP

Tady je menší ochutnávka nové podoby Promenády - pozor, vzhled ještě není konečný!
    • Zábavné Zábavné x 19
    • Líbí Líbí x 1
  19. Bedrych

Bedrych Klingon

Přihodil jsem do prvního postu anketu ke značení obchodů.
    Jsou zde všechny probírané možnosti a můžete označit i několik odpovědí naráz.

Jen dodávám, že by značení mělo být co nejjednodušší (nejkratší) a zároveň snadno zapamatovalné.
    Příklad ideálu: "který obchod máš?" "xyz", "aha, takže někde vzadu dole..." .

V neděli bych už rád čísla začal přidělávat.
    Ještě se můžeme pobavit jak je napsat na cedulku...

|----------------|
    |-obchod číslo-,|
    |------XYZ-----|
    |----------------|
    • Líbí Líbí x 1
  20. Huee

Huee Registered

Svislý čáry se špatně zarovnávaj, vodorovně se dělají mnohem pohodlnějc a rychlejc...

Sdílej tuto stránku