1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Vesnice Předělání Chmelného Újezdu

Vlákno v 'Stavby a projekty' založil Bucket_CZ 26. února 2014.

1. Bucket_CZ

Bucket_CZ Registered

Zdravím.
    Chtěl bych zažádat o adopci vesnice Chmený Újezd.
    Něco o vesnici Chmelný Újezd :
    - Odkaz na žádost o stavbu - http://grief.cz/W0WS
    - Odkaz na přestavbu vesnice - http://grief.cz/WOkR
    - Odkaz na dynmapu - http://grief.cz/G9hB
    Můj názor na Chmelný Újezd – Podle mě je to projekt co se vymknul kontrole, ve vesnici jsou snad všechny styly staveb co v minecraftu jdou postavit. Jak si poslední dobou všiml vesnice slouží pouze k tomu aby bylo vidět jak vesnice nemá skončit. Její starosta RoolFakeCZ očividně od vesnice upustil, jelikož jsem tam už hodně dlouho nikoho neviděl, a protože bydlíme poblíž této vesnice tak ji chceme trochu uvést do normálního stavu aby se nemusela prezentovat jen jako slátanina stylů.
    Společně s Paulosson_CZ bychom chtěly vesnici a okolí zrenovovat a nově postavit.
    Náš stavební plán – 1. Rozbořit budovy co tam teď jsou. (ne všechny samozřejmě)
    2. Zkulturnit okolní přírodu. (zarovnat umělé kopce, zasadit nový les kolem
    vesnice, který bychom udělali tak aby vyhovoval Crass Creeku)
    3. Postavit novou vesnici.
    PS: pokud to bude schváleno tak bychom potřebovali nějakého hodného móda aby nám otevřel dveře, chesty a dalši blbosti.
    K nákresu plánu postupu práce ve vesnici – červená = místo kde se budou bořit stavby
    Zelená = místo kde bude zasazen les a vybudovány cestičky
    Modrá = místo kde bude stát nová vesnice (Může se to zvětšit, ale max o pár blocků. Nechceme dělat obrovskou vesnici.)

Přiložené soubory:

• Líbí Líbí x 6
    • Souhlasím Souhlasím x 5
    • Děkuji! Děkuji! x 1
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
  2. marmatcze

marmatcze Registered

Hej, pokud to bude na té modré, nemám problém se domluvit a udělat to společně. Já jsem teďka out of time, ale budu trošku bipolární medvěd a z WH zapracuju trošku opět na Crass Creek, začnu s děláním umělého biomu. Pokud budete dělat les, udělejte jej smíšený spruce oak, prosím neužívejte novýh stromů mimo vesnici. Já potom některá místa vykácím a udělám skály. Samozřejmě že vše bude o domluvě a taktéž se do toho budete moci zapojit. Budu jen rád, když v tom nebudu sám a když vedle Crass Creek yvroste něco, co z tohohle zapomenutého kousku světa udělá krásné místečko! :)

Děkuji Vám hoši a fandím Vám! Doufám, že to výjde.
    • Líbí Líbí x 2
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  3. Bucket_CZ

Bucket_CZ Registered

Na té modré bych co nejradši zůstal což ze na 99% stane jen pokud by byl extrémní nával lidí, kteří by tam chtěli bydlet tak bych to byl asi nucen zvětšit. (Což je asi hodně málo pravděpodobné :D). Umělý biom (les) bych klidně zvládl udělat např podle lesoparku nebo dalších umělých lesů, přemýšlel sem i nad tím, že by v tom lese mohly být cestičky, možná i nějaká lovecká/dřevorubecká chatka, když by vše šlo podle plánu mohl by se Chmelný Újezd a Crass Creek spojit nějakou větší cestou :).
    • Líbí Líbí x 2
  4. tominosik

tominosik Moderátor

Nesouhlasím s bořením hradu. Není sice kdovíco, ale aspoň je jednolitý. A pak ta budova se stone střechou na jihu u řeky je taky zajímavá. Zbytek je mi putna.

@RoolFakeCZ Máš dva týdny na odpověď, zda se vesnice vzdáš, nebo ti bude vzata. :)
    • Líbí Líbí x 1
    • Souhlasím Souhlasím x 1
    • Informativní Informativní x 1
  5. Paulosson_CZ

Paulosson_CZ Registered

Ano hrad je jednolitý,ale do hradu nevede žádný hlavní vchod a na některých místech je grifli.S domem u řeky souhlasím, ten je vcelku slušný ale zase to je čínský styl a takove domy jsou tam asi 2 a každý jinde.

A ohledně RoolFakeCZ nevim proč mu dáváte pořad šanci se vyjadřovat k tomuto tématu, když se teměř nikdy nevyjádřil.A na foru nebyl online cca půl roku.:arghh:

Prosím tedy módy o zřetelné vyjádření (zbourat/nechat) ?:shy:
    • Souhlasím Souhlasím x 2
  6. Bedrych

Bedrych Klingon

Hrad bych určitě neboural, jde o původní stavbu, nevypadá zas tak špatně a navíc jeho bourání by bylo velice náročné.

Spíš jsem pro zbourání toho rozestavěného velkého čehosi napravo nahoře. Navíc to porušuje i hranice obce a byli na to i oficiální stížnosti od sousedů.
  7. marmatcze

marmatcze Registered

Je pravda, že to co se týče RoolFaka, je pravda. Oficiální vlákno Crass Creek vs. Chmelný újezd, zůstalo už 4 měsíce bez povšimnutí a bylo v něm rozhodnuto o demolici obce.
    Co se týče hradu, myslím si, že by se měl v případě zachování opravit. Ostatní budovy nesedí do současného rázu oblasti, navíc ta pagoda ma cobble podsadu a ční do řeky. Je tam věcí příliš složitých, které se musí opravit. Bohužel.
  8. tominosik

tominosik Moderátor

Hrad necháte, pagodu u řeky necháte, zbytek si zbouráte, postavíte nové a u řeky budete mít pagodu a na kopci hrad. Kde je problém? Relativně pěkné stavby se škoda bořit. A s tím Rollfejkem máte asi pravdu, ten nemá zájem, takže ustupuju od těch dvou týdnů na jeden, kdy má poslední možnost se vyjádřit.
    • Líbí Líbí x 1
  9. Bucket_CZ

Bucket_CZ Registered

Ok takže hrad necháme, ale bude se muset opravit např bych trochu zlepšil ty hradby je tam co 10 blocku nějaká věž, ta pagoda, no budiž ale bude to čínskej styl, kterej my používat nebudem, ale ok necháme ji. Když to začneme bourat tak 1. zbouráme to co je rozestavěné a zůstanou tam jen ty dostavěné budovy, ze kterých si ještě můžete vybrat něco co tam chcete nechat. :)
  10. McSekera

McSekera Registered

Před cca. půl rokem jsem já a taky RoolFake přestaly hrát... ale ted jsme se vrátili, i když RoolFake je chvíli k nenalezení... ten můj "mrakodrap"... doufal jsem, že když se tady vrátím tak tady už nebude :D ale to se bohužel nestalo... ta západní část města u hradu měla být srovnaná se zemí ale nikomu se nechtělo... takže ve městě ted má skoro každý 2x dům. Můj návrh: západní část u hradu srovnat se zemí, východní upravit do jednotného vlnově dřevěného stylu (původní návrh RoolFake..) a město nadále ponechat pod rukou RoolFaka... ale s tím, že by jsme našli aktivního hráče, který by město udržel v čistotě a pořádku :)
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 3
    • Facepalm Facepalm x 1
    • WTF WTF x 1
  11. Paulosson_CZ

Paulosson_CZ Registered

Když jste se tedy vrátily tak proč jste se okamžitě nevrhli na rekonstrukci vesnice? Tato vesnice se objevuje téměř u každého zakládání vesnic, aby hráči věděli, že to přesně takhle to nemá dopadnout. Když jsi si myslel, že tvůj "mrakodrap" zmizí tak to jsi doufal v jaky zázrak?:beaver: Když jsi se tedy stal aktivním hráčem tak se postarej o to aby Chmelný Újezd vyhovoval okolí a módům.:blackeye:

Ale rozhodující slovo bych nechal módům. Pokud jsi chtěl vesnici zachránit mohl jsi se vyjádřit už v předešlých cca 2 vláknech.:bag:

A pokud vám vesnici tedy nechají tak doufám že si na tom dáte záležet a né že posunete vesnici o 100 blocků dál jak minule....
    PS: Nikoho tímto nechci urazit, je to pouze můj názor na věc.:dead:
    • Souhlasím Souhlasím x 4
  12. McSekera

McSekera Registered

Špatně se člověk domluví s RoolFakem, když není nikde k nalezení.... já nemám žádnou pravomoc v těchto věcech rozhodovat bez starosty :) dobře dobře... klidně si ji adoptujte, jen tam nechte ty postavené domy a vlastníky nechejte vlastníky... a rozpracovaný "mrakodrap" si zbořím, protože jsem chudý a ty suroviny se mi hodí. Budu rád, když to město dostane někoho, kdo je neustále aktivní :)
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 1
    • Zábavné Zábavné x 1
    • WTF WTF x 1
  13. marmatcze

marmatcze Registered

McSekero, o jakých obyvatelích mluvíš? V životě jsem do doby co jste vy dva zmizeli, neviděl nikoho kdo by tam hrál a nebyl by to mod, nebo já.
    Jde o to, že už jsem psal nsnad dokonce dvě vlákna. Abych pravdu řekl, tak jste mně s tím mrakodrapem i rozrůstem vesnice, opravdu nepříjemně, ale nepříjemně zaskočili. Vesnice už mělá být dávno sorvnána se zemí, ale nedošlo na to. (Ikdyž o tom bylo rozhodnuto již dávno v tomto vlákně: Crass Creek vs. Chmelný Újezd) Já bych byl radši, kdyby došlo k převzetí vesnice, přeci jen mi nemůžete mít za zlé, že potom, co mne samotný @RoolFake ujiš´toval,že všechno je super, tak se vesnice, která byla mladší než můj projekt, rozrostla do kolizní oblasti. Paradoxní je to, že kdyby měla vesnice nějaký řád a jednotný styl, ani by mi to nevadilo a domluvil bych se případně na tom, co chtěli kluci realizovat.

Co je však nutné, je to, že tohle se nesmí zastavit. Byl bych rád, kdyby moderátoři udělali dobrý skutek a rozhodli správně, stejně tak jak se postupovalo v případě Olympsiege a Toona. Jde o prakticky stejný přístup k projektu, který nechali mrtvý a opravdu v ošklivém stavu.

Co se za mne týče a k čemu bych se vyjádřil, nevím proč by se mělo zanechat staveb, jako je ta pagoda u řeky. Popravdě, podobných staveb a mnohem hezčích najdeme po celé mapě nesčetná množství. Hrad by se měl opravit a přestavět, aby opět vypadal nějak k světu a nečněl do oblasti, ovšem zbytek by se měl zbořit. Na místě pagody, by pak kluci mohli postavit nějakou zajímavou věž v designu vesnice. Byl by to určitě přijatelný ekvivalent.
    • Souhlasím Souhlasím x 5
    • Líbí Líbí x 3
  14. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Za sebe rikam, ze jsem pro prevedeni i kdyby s tim puvodni starostove (spravci, cokoliv) byli proti. S RoolFake nebo s kym sem se o tom bavil ingame kdysi, sliboval jak to zlepsi, zboura co tam byt nema a projekt bude regulerni dle toho co se schvalilo na foru. Krome toho mam dojem ze minimalne 2krat se vedla diskuze na devu na tema vycisteni te oblasti :) Osobne nevim co z toho tam nechat a co zbourat...je to tam takove slatanina vseho mozneho :(
    • Souhlasím Souhlasím x 3
  15. Bucket_CZ

Bucket_CZ Registered

Takže .... McSekera jak psal marmatcze nikdy sem nikoho krome tebe, RoolFakeCZ, mě a Paula v Chmelném Újezdu neviděl, pokud však ty domy co tam sou budou mít majitele tak se budu snažit se s oním majitelem spojit a domluvit případné bydlení v novém Chmelném Újezdu.
    Jestli chceš material který by padl z demolice mrakodrapu (pokud na nás módi vesnici převedou) tak bych ti ho s radostí věnoval nemám potřebu skladovat dalších pár dvoubeden stone bricku :D
    Už 1 přestavba Chmelného Újezdu (ne)proběhla http://forum.majncraft.cz/threads/chmelny-ujezd-přestavba.7174/
    tahle přestavba znamenala pouze posunutí slátaniny staveb o 100 blocku takže je to 300 - 400 blocků dlouhé pásmo staveb co se k sobě nehodí vůbec ničím.
    K té pagodě - Určitě by šla převést aspoň trochu do našeho stylu, takže bych ji nebořil (ne celou) ale přestavěl. Např výměna dřeva atd.
    k hradu - Na něm bych zbořil hlavně ty vlajky starostů vypadá to hrozně, pak bych zničil tu farmu, která je hned před bránou a pak dodělal hradby (okna, střílny).
    • Líbí Líbí x 3
  16. RoolFakeCZ

RoolFakeCZ Registered

Minecraft již delší dobu nehraju a když tak jen chvílemi. Vím že Chmelný Újezd je "BLBOST" bohužel jsem si to neuvědomil, když jsem ho zakládal ani když jsem se o něj +- staral, neuvědomil jsem si že na to nemam, ale před 3/4 rokem byl můj sen prostě mít město.... Myslím si že Chmelný Újezd má dobrou polohu a že si zaslouží vypadat dobře... Neumím stavět na úrovni Majncarftu, ale budu se v rámci možností a chutě pomoci s přestavbou..

PS: omlovám se za svoje chyby
    • Líbí Líbí x 2
    • Souhlasím Souhlasím x 1
    • Zábavné Zábavné x 1
    • Informativní Informativní x 1
  17. tominosik

tominosik Moderátor

@RoolFakeCZ @Bucket_CZ @McSekera @marmatcze Moderátorům by myslím pomohlo, kdybyste se domluvili mezi sebou sami. Pokud se RoolFake vesnice vzdává, chce si třeba přenést bedny, ať tak udělá, napíše sem, že už se toho vzdal, McSekera si zboří svoje, případní další obyvatelé taky, tak moderátoři nebudou mít s adopcí vykliděné vesnice problém. Ale zkuste fakt za nás udělat ten první krok sami spolu. Založte si komunikaci a domluvte se.

Dík.
    • Souhlasím Souhlasím x 3
    • Líbí Líbí x 1
  18. RoolFakeCZ

RoolFakeCZ Registered

Jsme domluveni a vzdávám se města Chmelný Újezd ;)
    • Děkuji! Děkuji! x 2

Sdílej tuto stránku