1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Doprava Pozemní železnice

Vlákno v 'Stavby a projekty' založil Charrles 05. března 2016.

1. Charrles

Charrles VIP

Otevírám vlákno pozemní kolejové dopravy. Jedná se o návrh propojení sousedících měst a sídel hráčů.
    1. První trasu jsem vystavěl se sousedem fOrby : propojení Forks - fOrby.jpg .. kdo se chcete napojit na tuto trasu, vložte své návrhy.

2. pokud bude zájem a možnost, rád bych dovedl železnici až ke Spawnu, prosím tedy o vyjádření kompetentních osob.

3. toto jsou fotky tratě z Eternie, rád bych pokračoval ve stejném stylu i na Novusu.. vzor tratě 01.jpg zastávka...jpg
    Děkuji za pozornost..
    • Líbí Líbí x 13
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  2. Thashis

Thashis Registered

Rozhodně bych projekt podpořil a připojil se. Vláčky prostě miluji a když nefunguje egg catcher tak se to může využít i na převoz zvířat přes celou majnkosku. Určitě si myslím že nyní by měl tento projekt uplatnění, hlavně kdyby se prosadil i nějaký funkční plugin na zapojování vozíčků. Jenže najít nějaký funkční.... :/

Pokud se projekt schválí tak se do stavby zapojím a minimálně udělím finanční podporu (nebo materiálovou)
    Poslední úprava: 07. března 2016
    • Líbí Líbí x 5
  3. peripsen

peripsen Registered

souhlasím taky mám vláčky rád a na eternii jsem v nich dost jezdil tak proč ne ?;)
    • Líbí Líbí x 2
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  4. Thashis

Thashis Registered

Také by to chtělo možná nějaký plugin. Ano opět s tím otravuji nicméně momentálně, když nemáme egg catcher a já bych se rozhodl, že bych si pořídil houbokrávu, jak bych si ji mohl dostat domů když nejbližší houbo ostrov je 5 000 kostek na jih a 3 000 kostiček na východ od mého domečku.

Na netu jsem tedy zkoušel hledat a našel jsem následující:

Traincarts - Tento plugin umožnuje zapojování vozíčků do dlouhých souprav. Kdysi na serveru byl, prá dělal problémy. Dalo by se otestovat zda funguje nebo ne?

ByteCart - něco mi říká že tento plugin již na serveru je a pracuje díky němu nether metro Eternie. Plugin určitě pěkný a hodil by se i do tohoto projektu.

Takže bych chtěl požádat dwi, zda by se tedy dal použít jeden z pluginů na serveru, popřípadě ten stávající z Eternie?
    • Líbí Líbí x 2
  5. Charrles

Charrles VIP

.. prošel jsem si a vyznačil další etapu od fOrbyho směrem k Thashisovi... propojení forby - směr Thashis.jpg
    prosím hráče LlittleLlama aby se k tomu vyjádřil, jeho sídlo se nachází v blízkosti plánovaného mostu na trase.. díky..
    Poslední úprava: 05. března 2016
    • Líbí Líbí x 2
  6. FrostbiteMan

FrostbiteMan Registered

mapa.png Tuto část železnice od Thashis bych si rád postavil sám
    Poslední úprava: 05. března 2016
  7. Saferot

Saferot Registered

Nedávno jsem se k LLittlellamě přicpal a myslím si, že mu to vadit nebude když ten most uděláte hezky :D a aby se hodil :D ale napíšu mu SZ aby se vám ozval :)
  8. pivvvo

pivvvo Registered

@FrostbiteMan Necheš přes ty stromy udělat most?
    Něco na tenhle způsob? (Jenom návrh, aby se to nemuselo objíždět)
    • Líbí Líbí x 1
  9. Charrles

Charrles VIP

.. to vypadá dobře...
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  10. FrostbiteMan

FrostbiteMan Registered

Přemýšlel jsem o tom, ale spíš ne.
    • Informativní Informativní x 1
  11. funnel66

funnel66 Bagr

Nápad to je zajisté hezký. Ovšem bych to viděl tak aby trasa více respektovala terén a trošičku se "kroutila", ty několika set metrové úseky a zatáčky do pravého úhle(ano "rohy" jsou udělané diagonálně, ale snad mě chápeš/te) podle mě celkem brutálně zasahují do krajiny a z dynmapy vypadají dosti nelibě.

Zkusil bych se inspirovat na Eternii ve směru z Pískovny do Olympsiege. A též bych zvolil pod koleje nějaký "hezčí" materiál, ne jen "odpadní" cobblestone, přeci jen se výsledný výtvor bude nějaký delší čas využívat tak ať to aspoň nějak vypadá. ;)
    • Souhlasím Souhlasím x 6
    • Líbí Líbí x 2
  12. Charrles

Charrles VIP

.. pravda, ty dlouhé rovné úseky co jsem žlutě načrtl vypadají hrozivě, s LlittleLlamou vymýšlíme klikatou trasu kolem jeho stavení, rozhodně to bude vypadat ve finále mnohem lépe.. Co se týče podkladu pod koleje, v reálu tam je hrubý štěrk - kámen, proto jsem použil ten odpadní materiál... je ho dost a je málo rozeznatelný od štěrku..
    • Líbí Líbí x 1
  13. Pompeius

Pompeius Ecthelion

Ahoj, povrchová železnice je skvělý nápad a já jsem pro.

S Funidlem souhlasím, že mít všude pravé úhly trochu bije do očí, obzvlášť v kontrastu s tím, jak krásně jste si pohráli s obyčejnými cestami v okolí Forks.
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  14. Thashis

Thashis Registered

Pravé úhly jsou jen v náčrtu. když se podíváte, tak již momentálně vystavěná železnice respektuje terén a to dokonce i jednokostičkové stoupání. Zatáčky má také velmi pěkně provedené a roviny také nelze furt stavět z důvodu klesání a stoupání terénu. Například já nedaleko Jitřenky mám též v plánu ten kopec kopírovat a sjezd bude 1 Y souřadnice po 3 kostičkách, takže to bude vypadat též reálněji. Pokusíme se - a to mluvím i za Charrlese - přiblížit železnici co nejblíže realitě.

K materiálu. Napadl mě neopracovaný Andesite, nicméně je drahý a na tak velkou železnici asi neskutečně náročný na spotřebu. Další možností je samotný štěrk, gravel. Podíváme-li se na železnice například u nás v čr, uvidíme, že podklad pro ně je také navozené kamení, což asi cobblestone napodobuje nejvíce. Pokud ale máte přímo nějaký návrh a dostatek těchto materiálů jako odpad, asi se nebudeme bránit změně podlaží. Ale jak říkám. Finance jsou samy o sobě náročné na získání a tyto materiály dvojnásobně...

Děkuji za vyjádření všech a rád přijmeme nějaké další návrhy na mosty, stanice nebo žádosti o připojení všech lidí v okolí. Já osobně bych si svou stanici chtěl udělat na tento způsob s tím, že bych udělal severozápadní rozbočku do všech sousedních usedlostí (například FrostbiteMan) a další, kteří by se chtěli připojit časem, nebo po rozšíření mapy rozvést "novou" trasu směr nové neznámé končiny.
    • Líbí Líbí x 1
  15. FrostbiteMan

FrostbiteMan Registered

Toho andesitu mam minimálně dvojbednu.
    • Líbí Líbí x 1
  16. Thashis

Thashis Registered

Ano ale železnice nepovede jen od tebe k mě, ale až na spawn. Na takovou trať ti nevystačí dvojbedna a pochybuji že dvě ano... Tento materiál se vyskytuje málo na to, aby byl použit takhle "nepotřebně", kort když se s nim dají delat daleko hezčí věci.
  17. funnel66

funnel66 Bagr

Andesit není tak nedostupný jak píšeš, stačí se na chviličku vydat do podzemí a těžit výhradně tento materiál a během chvíle ho máš dostatek.
    A jak už jsem psal proč na vzhledu šetřit? Potenciálně se na serveru touto dopravou budete vozit ještě dost dlouho, tak proč nasypat pod koleje odpadní/nehezký cobble a radši si trošku nemáknout a pořídit podklad hezčí?
    • Souhlasím Souhlasím x 2
    • Líbí Líbí x 1
  18. FrostbiteMan

FrostbiteMan Registered

Přesně tak nesmíš koukat na cenu, ale na vzhled.
  19. Charrles

Charrles VIP

.. není vždy hezčí co je dražší, to platí i v reálu a jak už psal Thashis, coble vypadá pod kolejemi reálněji.
  20. FrostbiteMan

FrostbiteMan Registered

Jen tvrdím, že když se ti nějaký materiál líbí, nemáš se ohlížet na cenu.

Sdílej tuto stránku