1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Informace Povyšování DF.

Vlákno v 'Z oficálního fóra' založil Lohakar 04. července 2014.

1. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

df.png

• Informativní Informativní x 2
    • Líbí Líbí x 1
  2.  
  3. Sognus

Sognus TechniForger

Bude se nějak měnit vzhled, nebo hra zůstane stejně nepřehledná jako doposud?

• Líbí Líbí x 1
  4. Pulec

Pulec Administrátor

Jistě, že ne. :)
    Nějaké takové vylepšování funkčního by zkazilo všechny jiné vychytávky co jsou v nové verzi.

S tímhle začátečnickým packem http://www.bay12forums.com/smf/index.php?topic=126076.0 (náhrada za Lazy Newb Pack) se to ale dá. Nastavíš si nějaký hezčí grafický set, případně zapneš Stonesense jestli ti vyhovuje a jedeš.

Nějak se tam dá dostat i ovládaní myší, ale klávesnice je prostě klávesnice.
    A když tomu nevěnuješ čas a pochopení, tak Dwarf Fortress prostě pro tebe není, drž se něčeho primitivnějšího. :)

• Souhlasím Souhlasím x 1
    • Zábavné Zábavné x 1
  5. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

Už je to TADY!
    DWARF FORTRESS 0.40.01 (July 7, 2014)

Z novinek vybírám (ty, co mě zaujaly nejvíc):
    • Site maps for dwarves, elves and goblins.
    • Fortresses can be retired and unretired.
    • Multi-tile trees and lots of new plants. Fruit and flowers.
    • Megabeasts/forgotten beasts can attack, destroy and then reside within world gen sites like dwarf fortresses.
    • Various movement changes.
    • Different levels of conflict.
    • Combat moves take place over a period of time now, and you can do things like catching an opponent's attack.
    • You can travel through tunnels.
    === edit ===

A první dojmy, než nás včera večer vyplavená trafačka odpojila od Metelína:

Dřevo! Záplava dřeva! Embarkment jsem pojal klasicky a teď mám zásoby na sto let. Každý strom dáva >15 polen. Ropušák asi předpokládá, že uhlí budou dolovat jen masochisti.
    Pole v podzemí už nepodléhají ročním dobám, takže kdykoli lze pěstovat cokoli.
    U vchodu doporučuju stromy nekácet - fungují jako zábrany proti létajícím otravům.
    Domovina poskytuje o sobě více informací. Vlastně ale jde jen o seznam baronů a baronek.

Poslední úprava: 10. července 2014
    • Líbí Líbí x 1
  6. Pulec

Pulec Administrátor

Na df.majncraft.cz jsem se s tím překládal, ještě je teda nutné něco dopřeložit. :)

• Líbí Líbí x 1
  7. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

A je tu bugfix: 0.40.02.
    A asi bude potřeba začít odznova, páč Ropušák píše:

"It's not DF without save corruption! This release should fix an issue with autosaves corrupting and causing various crash issues down the line. For this reason 0.40.01 saves are not compatible with this version ..."

Chmm...

• Zábavné Zábavné x 1
  8. Pulec

Pulec Administrátor

0.40.05!
    Ale hádám, že to letos ještě nebude finální verze, tedy DF 2014.

9. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

Určitě ne. :) Ty chyby jsou někdy pro zasmání, jindy k vzteku.
    V 40.03 mi za sebou přišly tři karavany a veškerý svůj majetek mi nechaly ležet v depotu. Dvě roční období jsem nedělal nic jiného než to nadělení nosil domů. Teď se mi jedna extrémně blbá farmářka chytila do naší vlastní klece a marně bádám, jak ji dostat ven.

DF je jak skutečný život - mám tesaře na 6. lvl a ten se rozhodl, že dělat prostě nebude. Zrušil jsem mu všechny práce kromě tesařiny a on už celý rok jen "nojobuje". Přitom v popisu mozkovny a těla nic zvláštního nemá a ani Terapista nic divného neukazuje.

Jiné chyby jsou tak divné, až jeden kouká, jak se taková věc dá zkur...naprogramovat:
    Dvě včelařky stály skoro půl roku v rohu mapy a nehýbaly se, že "... bees in hive". Jedna měla s sebou malé děcko. A když už jsem si říkal, že je vzdám, tak ta s děckem najednou porodila druhé! Pořád tam ale stály dál, až přišla karavana. Tehdy ta s těma dvěma děckama DALA jedno té druhé a odešla domů. Ta druhá s tím osvojeným děckem tam čeká dál.
    Copak takhle se programuje Klokánek?

Povýším to na 40.05 a kouknu, co ty cikánky vyvedou dál ...

• Zábavné Zábavné x 3

Sdílej tuto stránku