1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

"Pofackování se" s hrou #1

Vlákno v 'Space Engineers' založil Illighair 06. listopadu 2013.

1. Illighair

Illighair Registered

O hru je už v jejich začátcích velký zájem, ovšem spousta nových hráčů, kteří si hru pořídí o ni ztrácí zájem z velké většiny proto, že pořádně neví, co a jak se má dělat a co k čemu je. Zde se vám ji pokusím trochu přiblížit a ukázat vám, co k čemu je.

Space Engineers je hra v podstatě jako Minecraft a Starmade. Momentálně je ve fázi Alpha a já vás dnes seznámím s jejím momentálně nejvíce vyvinutým herním módem, a to kreativním. Pokud si předtavíte Kreativní mód v Minecraftu, toto je jeho přesná obdoba. Neomezné zdraví (Pokud vlastně vůbec bude :D), neomezené množství bloků a tak dále. Opět stejně jako Minecraft, hra nemá žádný cíl, kromě toho, stavět a stavět a stavět. Pokud odletíte dál od prvotní plošinky, můžete si položit základový kámen pro malou loď, velkou loď, nebo novou vesmírnou stanici. Pro velkou loď a vesmírnou stanici se používají větší bloky a pro malou loď (Mluvím o rozměrech stíhaček). Níže vám ukážu to nejjednodušší, co se dá postavit - tedy vesmírnou plošinu, kde se dá nejlépe seznámit s nastavením hry a používání bloků.

Prvotním krokem je, jak už jsem říkal, položit základový kámen. To uděláte tak, že doletíte na jakékoliv místo ve vesmíru a zmáčknete tlačítko pro otevření inventáře, defaultně G. V pravé části okna kliknete na New Station. Vytvoří se první základový blok, ze kterého pak tvoříte dál, stejně jako v Minecraftu.

Základním blokem je Light Armor Block a jeho rohové bloky - Slape a corner. Zkuste si je položit a různě je otáčet, pokud si postavíte pár takovýchto plošinek, přijdete tomu na kloub :). Co dál, když už máte postavenou základní plošinu? Musíte vytvořit gravitační pole a trochu si přisvítit. Samozřejmě na všechno je dnes potřeba elektrika. Tu vytvoříte pomocí generátoru. Ve hře naleznete Large a small - tedy velký a malý. Ty tvoří energii do prostoru, pochopitelně, že velký do většího prostoru a menší do menšího :) . Gravitaci vytvoříte stejnětak - pomocí Gravity Genratoru. Postavte ho blízko generátorům a uveďte ho do provozu tím, že k němu přijdete, kliknete po vyzvání talčítko k tomu určené, defaultně K. Po vyskočení okna s terminálem uděláte jednoduchý krok - kliknete na tlačítko ON. Stejně funguje reflektor. Natočte si ho jak potřebujete a uveďte do provozu.

Celý tento "článek" jsem sepsal jen z toho, co jsem si opravdu "vyhrál". Sám jsem ve Space Engineers stále začátečník, takže pokud máte nějaké doplňující informace, nebo jsem zde napsal, něco co není v pořádku, opravte mě :) . Níže na obrázku uvidíte můj prvotní výtvor, nebojte se zde ukázat i ten váš :).

2013-11-06_00002.jpg

• Líbí Líbí x 6
    • Informativní Informativní x 1
  2.  

Sdílej tuto stránku