1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Planéty

Vlákno v 'Kvadrant ostatních' založil Rick 11. března 2013.

1. Sognus

Sognus TechniForger

Ve vanille to nejspíš nepůjde, ale možné je že najdete nějaký způsob.Můžete zkusit ten led diagonálně, jen asi nepůjde udělat úplné "pokrytí vody". Nějaký způsob by to chtělo vymyslet, návrh vypadá výborně a troufnu si i říci, že obohatí jinak prázdný prostor.

Co se týče jiných řešeních, vzpomínám si, že existuje nějaký plugin, který tok vody zastavuje. A snad dájí nastavit i jednotlivé světy. Nebo vyměnit vodu za netekoucí vodu skrz WE. Na nic jiného si nevzpomínám. A ano, vím, že na vanilla serveru je používání nečeho takového absolutně nepřípustné, proto berte tuto druhou část pouze jako zamyšlení, úvahu nebo něco na podobný způsob.

2. KubaCraftovsky

KubaCraftovsky RIP IN PEACE

Jsem nucen ukázat i svůj nápad :)

(16x16x16)

• Líbí Líbí x 9
  3. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

No a tohle udělat 10x vetší a muže se tam postavit i vesnička :D

4. Nojp

Nojp Moderátor

Challenge accepted

• Souhlasím Souhlasím x 1
  5. Premysl

Premysl Registered

Tak jsem se pokusil taky něco udělat:)
    16*16*16 2013-03-12_19.30.41.png
    2013-03-12_19.31.00.png 2013-03-12_19.30.49.png

6. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

Voda místo vlny ! :D

7. Premysl

Premysl Registered

Dát tam vodu bylo pro mě nesplnitelné :D

8. vmprima

vmprima Registered

Tak jsem si taky chtěl postavit vlastní návrh, stavěl jsem a stavěl(32x32) a když jsem dostavěl, tak jsem zjistil že mi vyteklo lávové jezírko a půlka planety zhořela. :arghh:

• Zábavné Zábavné x 9
    • Líbí Líbí x 1
  9. rikuhahl

rikuhahl Fanatický dříč

Nebylo by od věci udělat i neobydlenou (či plynnou) planetu. Např. Saturn i s prstenci ;) , nebo pořádně zamrzlý Pluto (vim, že už to není planeta). Když budu mít čas, tak to v creativu zkusim.

• Líbí Líbí x 1
  10. AntikuCZE

AntikuCZE Registered

Zajímaví nápad :D Taky sem nad něčím takovým přemýšlel. Chtěl bych sem dát taky svůj návrch. Základ byl 16*16*16 a trosku se to zvetsilo. Přidal jsem i měsíc :) A jak říkal rikuhahl tak by se mohla postavit i nějaká pořádná planeta, ale to by byl už velký projekt.

Přiložené soubory:

• Příšerná gramatika! Příšerná gramatika! x 4
    • Líbí Líbí x 1
  11. Yubeh

Yubeh VIP

2013-03-13_02.22.41.png

Ako ste sa istotne ucili v skole na hodine fyziky, voda pri vyliati a pri update tecie smerom k najblizsej diere. :bookworm:

Aby okraj planety nefungoval ako diera, treba ho z vonkajsej strany tesne pod urovnou vody docasne obstavat platformou (o sirke vacsej, ako je vzdialenost k najblizsej diere vo vnutri "planety"). Voda si zvoli kratsiu cestu a nepotecie von. Platformu je potom mozne bezpecne odstranit.

Ak sa samotna platforma, alebo iny pomocny blok, dotyka vody, pri ich odstranovani dojde k updatu a voda sa moze vyliat. Takze treba o meter nizsie postavit dalsiu platformu, atd... niekedy treba celu seriu.

• Informativní Informativní x 4
    • Zábavné Zábavné x 3
    • Líbí Líbí x 2
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  12. rikuhahl

rikuhahl Fanatický dříč

Zkusil jsem udělat Slunce (hvězdu), problém je, že láva nedrží, takže ji mám uchycenou sklem, to ale kazí celkový vzhled. Šlo by to udělat i s glowstonem, ale ten nemá tu správnou sluneční barvu a je bez pukání :)

No každopádně, pokud by se někdy Slunce dělalo, nemohlo by být menší než 250x250x250 (i tak to bude mrně proti BSG či jiným projektům) :)

Verze na obrázcích je 32x32x32.
    2013-03-13_17.18.22.gif 2013-03-13_17.18.14.png

• Facepalm Facepalm x 1
  13. AntikuCZE

AntikuCZE Registered

To sklo by mohlo být možná jen naspodu, nevím jak by to vypadalo ale.

14. Vergis

Vergis Celebrita

Já bych to s těmi krychlemi nepřeháněl, tohle jako slunce už nevypadá ani trochu.
    Klidně bych dělal normálně sférická tělesa, lodě ve vesmíru taky nejsou hranaté.

• Souhlasím Souhlasím x 5
  15. utheraptor

utheraptor Midnight Wanderer

A já se rozmýšlel nad geomorfologií a fyzickou a biomickou povahou vesmírných těles a došel jsem k několika závěrům:

a) Předpokládám, že rozmanité zeměkostky nerotují, jinak by je odstředivá síla (ano, vím že ve skutečnosti neexistuje, ale pro tuhle modelovou situaci to funguje jako zjednodušení) roztáhla do obvyklého tvaru koule/geoidu/bramboroidu/bolid/whatever

b) Strana přivrácená ke slunci bude neobyvatelná, s teplotami dosahujícími extrémních hodnot, pokrytá převážně pouští a téměř bez života.

c) Strana odvrácená od slunce bude rovněž neobyvatelná, s teplotami kolem sta stupňů celsia pod nulou, pokrytá sněhem a ledem.

d) Nejobyvatelnější jsou tedy ty prostředkové, mírné části.

2013-03-14_07.21.05.png 2013-03-14_07.21.15.png 2013-03-14_07.21.20.png 2013-03-14_07.22.23.png 2013-03-14_07.22.29.png 2013-03-14_07.22.53.png 2013-03-14_07.24.08.png

• Líbí Líbí x 11
  16. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

Ty planety se mi fakt líbí. Škoda že nás to nenapadlo dříve. Bych rozdělil vesmír na více částí aby planety nemuseli být v sekci "Ostatní". Rozhodně bych byl rád kdyby někdo nějakou postavil.

17. Premysl

Premysl Registered

Mohly by být nakonec i v ostatních částech. Jen by tam musely určitým způsobem lépe zapadat.

18. dwi

dwi God

Tatooine!

• Líbí Líbí x 1
  19. Sognus

Sognus TechniForger

Asi by to bylo moc práce, ale spíš než pouze jedna planetka za x-set kostek, by bylo lepší jednou za čas postavit celou sluneční soustavu za x-tisíc kostek.

• Souhlasím Souhlasím x 2
    • Líbí Líbí x 1
  20. Tutifus

Tutifus Vault Dweller

dwi už to vidím, nějakým způsobem se postaví Tatooine a jelikož je to písečná planeta tak po updatu random bloku u spodní části se celá planeta zřítí do voidu... xDDD

• Zábavné Zábavné x 6

Sdílej tuto stránku