1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Nový web Majncraftu

Vlákno v 'Informace' založil Vergis 12. ledna 2015.

1. Tweety

Tweety Registered

ale my si rádi tady zadebatujeme nad krátkodobýma změnama :D
    btw jak se to posunulo od minula, tak se mi to líbí

ale pořád kafrám na to, že když kliknu na Články - černé menu se změní tak, že nikde na stránce nevidím "Jak se připojit" podle mě by to mělo hráče honit jako kočka myš :)

2. Vergis

Vergis Celebrita

To černé menu se prostě týká konkrétní sekce webu, naopak míchání by bylo matoucí.

Co říkáte na modré menu? Samozřejmě není předělané rozbalování a ty šipečky by se udělaly výraznější. Pokud by se ale ta modrá dala i jinam na stránky, aby nebyla jen v menu, přijde mi to celkem zajímavé.

//Ještě mluvíme o úplném předělání menu na jiný typ, takže to možná nakonec bude všechno ještě jinak.

Poslední úprava: 16. ledna 2015
    • Informativní Informativní x 1
  3. scor78

scor78 Registered

Je nutné mít na stránkách rozbalovací menu? (jde mi jen o to, že každý takový rozbalování apod. způsobuje potíže jinde, než v PC - např. v mobilní Opeře) <- myšleno to menu v levým sloupci

• Souhlasím Souhlasím x 1
  4. funnel66

funnel66 Bagr

Ta modrá se mně osobně líbí, jen by to chtělo při scrollování dolů ty menu lehce zmenšit :)

5. utheraptor

utheraptor Midnight Wanderer

Možná bych to udělal úplne fixované na místě, nesjíždějící s posouváním obrazovka, ty dva bary nad sebou vypadají děsně divně, když to dělají oba.

• Líbí Líbí x 1
  6. Vergis

Vergis Celebrita

CJ nahodil plugin na chytřejší menu, které nám umožní trochu pokročilejší navigaci (jdou do něj dát i různé widgety).
    Chce to teď vytvořit jeho architekturu.

Vzhledem k tomu, že spousta stránek k nové mapě se bude muset vytvořit, všechno, co tam zatím je, berte jako příklad (hlavně ty názvy kategorií). Seznamy taky nejsou kompletní. Minestatus je tam jen jako příklad, co to všechno umí. A na ty odkazy u starého světa jsem nesahal vůbec.

Osobně se přikláním k tomu, jak je menu uspořádané teď - nějaké obecné kategorie (FAQ) a pak jedna vlastní pro každý svět, přidávat se dají podle potřeby. A pod nimi nějak strukturované vysouvací menu. Pokud máte někdo nějaký radikálně odlišný nápad, pište.

7. Tweety

Tweety Registered

to je ale propagandy :D

Zavítal jsi na největší a nejstarší server s českou a slovenskou komunitou pro hráče s originální hrou Minecraft.

Co hráčům jako jsi ty nabízíme?
    • survival server s dlouhotrvající mapou, kde si každý najde svoje místo ke stavění
    • hraní omezené jen tvou fantazií - staň se starostou ve vesnici, ředitelem prosperující firmy, vůdcem vesmírného programu, nebo jen průzkumníkem divoké přírody a objevuj tajemství nekonečných jeskyň
    • rovný přístup ke všem - suroviny si musí natěžit každý sám, žádné kupování za reálné peníze
    • pravidelné eventy - poraž ostatní v PvP bitvě, přežij jako poslední při UHC (odkaz) eventu, nebo doběhni se svým koněm první do cíle a získej uznání a obdiv ostatních
    • technicraft server pro technicky založené hráče, kteří mají rádi výzvy
    • vesmír (odkaz) pro stavbu nadsvětelných vesmírných plavidel podle reálné předlohy nebo jen podle tvé fantazie
    • tým zkušených moderátorů dohlížejících na pořádek ve hře - nikdo ti tvou propracovanou stavbu nezničí
    Zapoj se do hraní s námi. (odkaz na připojení - whitelist?)

Chceš vědět víc?

Výborně. Majncraft.cz je obrovský survival vanilla-like server. To znamená, že se jedná o čistý Minecraft jen s pár módy, které zlepšují hratelnost na takto velké mapě (odkaz na dynmap) s vysokým počtem hráčů.
    Bavilo tě hrát si se stavebnicí LEGO? Nás taky a teď se konečně můžeme mezi našimi stavbami projít a pokochat se úžasnými výtvory ostatních.
    Na našem serveru můžeš hrát spolu s dalšími staviteli a poznat nové přátele. Známe se natolik dobře, že se rádi scházíme na pravidelných srazech ve větších městech naší republiky. Děláme to, protože nás to baví. Stejně tak je u nás místo pro samotáře, kteří si přejí být rušeni jen zombíky a creepery.
    Pravidla jsou u nás dělána pro hráče. Chrání je spolu s týmem moderátorů před lidmi, kteří by rádi zkazili hru ostatním tím, že budou krást a ničit, co se jim zlíbí.
    Všechny výtvory bývají přístupné kolemjdoucím, aby si mohli prohlédnou a motivovat se tvými majestátnými stavbami. Začátek stavění není omezen žádným systémem parcel, takže je jen na tobě, zda si postavíš dům na kopci, u řeky nebo se raději ukryješ v jeskyni. Svoje místečko si můžeš najít z družice na mapě (odkaz na dynmap) a začít hrát. (odkaz na whitelist?)
    Abychom nezačali stavět moc blízko nebo dokonce na stejném území, domlouváme se na větších projektech na fóru (odkaz), kde tě rádi uvidíme (fakt! :) ) a kde se s námi můžeš seznámit.

Jak to všechno začalo?

Historie serveru Majncraftu se začala psát před několika lety. Konkrétně v říjnu roku 2010 (verze hry Alpha 1.1.2_01). Server v té době běžel na velice slabém stroji, takové silnější kalkulačce, a pouze několik hodin denně. Prapůvodní mapa nesla jméno Los Kokos a mezi aktuálními hráči je velice málo těch, kteří si ji pamatují. Zanedlouho vznikla mapa další, dnes hráči nazývaná „stará mapa“. Ještě jsi se neztratil? Super. Stará mapa se udržela necelý rok, přesněji do Vánoc 2011, kdy ji hráči opustili na vesmírné lodi Archanděl a ztroskotali na nové mapě, na které se hraje dodnes. Všechnu tuto zábavu pohání náš vlastní stroj, který je financován z dobrovolných příspěvků hráčů. (odkaz na thread na fóru) Protože jsme také chtěli vyzkoušet něco nového, vznikl v říjnu 2012 technický modpack TechniCraft, který má dnes už svou třetí verzi (odkaz na web TC3).
    K mapě Majncraftu náleží také vesmír, do kterého se dostanete pomocí Hvězdné brány. Ve vesmíru si lze postavit jakékoliv plavidlo, vymyšlené i podle reálné předlohy.

Stavění nás vždy bavilo a baví. Je jen na tobě, jestli vejdeš do dějin serveru svojí vlastní stavbou. Tak nepromarni svou šanci a přidej se k nám. :)

• Líbí Líbí x 5
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
  8. TheZoonder

TheZoonder Registered

Já si nemůžu pomoct, ale to je zrovna barva, kterou bych tam nečekal :D
    Vrchní bílé menu je pěkné (možná až moc vysoké na to, aby sjíždělo dolu, ikdyž můj osobní problém s velkým monitorem to není), ale ta modrá... Je to nuda, bez jakéhokoliv stínu, textury, šmouhy, říkejte si tomu jak chcete.

A vzhledem k tomu, že je to nad obrázkem, tak se to dle mne s něčím bude bít vždycky. V původní šabloně (Magnovus) je ta lišta pěkná černá (tmavě šedivá), rozkrájená na jednotlivé sekce a na bílém kontrastním pozadí.
    Tady máme lištu vyblitě modrou, nevýraznou a oproti tomu textu (FAQ, Survival new, Survival old) i moc světlou.

Dle mne by stálo za zvážení jestli tu nižší modrou nabídku nedát až pod obrázek. Popřípadě hodit nad něj, obrázek seříznout na šířku bílého pásma a nechat pouze tu nižší lištu jezdit nahoru a dolů (i přes obrázek).

Chápu, že to je asi hodně práce a stále se na tom dělá a že ti co na tom pracují to dělají dobrovolně (Když jsem jako laik viděl ten šíleně dlouhý kód...) Jenom, vás na kolenou prosím, dejte na "Domů" články a ne radu jak se připojit ;)

• Líbí Líbí x 1
  9. Vergis

Vergis Celebrita

Díky za komentář. To menu bude úplně jinak, jen ho CJ ještě nepřepracoval. Takže na něj moc nekoukejte. I ta barva pravděpodobně přesně taková nebude (pokud bude vůbec modrá). Barevná ale téměř jistě bude, bylo to moc šedivé.

Spíchl jsem rychlý návrh toho, jak dostat na web víc barev a vizuálně ho rozdělit. Na provedení a detaily nekoukejte, je to jen odélníkový výběr, kbelík a kouzelná hůlka.

A za domů na stránce serveru si stojím. Server je pro nás důležitější než (momentálně téměř mrtvé) články. Když nováček klikne na odkaz, měl by nejdřív vidět to, že jsme server a proč a jak se připojit. Články budou na hlavní stránce v sidebaru, jen ne v plném zobrazení. Pravidelný uživatel si na články udělá záložku, nebo jednou klikne místo na domů na články, pokud mu sidebar nestačí. Jeho to narozdíl od nováčka nezmate - ví, co kde hledat.

• Líbí Líbí x 3
    • Souhlasím Souhlasím x 2
  10. Tweety

Tweety Registered

Kdyby články nebyly mrtvé, tak si zase stojím za tím, že by se tam měli zobrazit články. :D
    btw. ten slider na ty články je pořád hnus a nechápu proč tam je

11. TheZoonder

TheZoonder Registered

Jsem tu a píši zas!
    Vergis mě navnadil tím obrázkem a tak jsem zrekrutoval Funnela, ať mne zaučí do tajů Gimpu (vřelé díky!). Přesto berte prosím můj návrh jako návrh začátečníka, co v obrázkovém editoru strávil svých prvních pár desítek minut.

Tímto návrhem jsem hlavně chtěl ukázat rozložení stránky, které mě osobně by se líbilo a bylo by i snad praktičtější vzhledem k tomu, že se posouvá pouze tmavá lišta (tento nápad mi vnutil Funnel, když mi přes sdílení obrazovek ukázal, že z monitoru mu lišty ukrajují téměř polovinu).

Pokud máte pocit, že je můj návrh mdlý, bez barvy a svěžesti, tak jen do mne. Ale moje schopnosti v čerstvě staženém Gimpu nejsou zdaleka dostačující. Osobně bych si dále přál, aby v postranních „stone“ panelech byli barevná orečka, jeskyně, díry, voda a možná i láva, ale na to už opravdu mé dovednosti nestačí.

Co se týče barev stránky, tak jsem ji zrovna neřešil. Ale určitě by šlo obarvit „tmavší lištu“, pozadí nadpisů v pravém sloupci (Tagy, Oficiální odkazy, Kronika serveru, Stav serveru atd.) a hned by byl web barevnější. Jenom bych byl rád, aby to nebyla neonově či naopak vyblitě modrá a udržel bych nostalgickou červeň jako je u nadpisů na stávajícím webu.

Děkuji za přečtení, koment či hodnocení.

/Původní návrh jsem strčil do spoileru a Funnelovu rychlo úpravu na nostalgickou červeň nechal jako hlavní.

• Líbí Líbí x 7
  12. Vergis

Vergis Celebrita

Tak ještě jednou k tomu menu, ať tu zbytečně neděláte návrhy k dávno změněné věci - nebude ani to rozbalování, jaké je tam teď (problém s mobilní verzí), ani posouvání s obrazovkou (zbytečně zabírá místo a vlastně to není potřeba, je tam posuvná šipka s odkazem nahoru). Přesné plánované řešení mi teď není jasné, to by měl objasnit _CJ_ - mám pocit, že říkal něco i o tom přesunu dolního menu nahoru.

Pokud jde o tvůj návrh - ta barva mi tam takhle moc nesedí (hlavně k té zelené v obrázku), ale jo, uvidíme - barvu jsme zatím nevybrali. Kulaté rohy mi zas nesadí ke zbytku designu (všechno je hranaté). Písmo taky ještě budeme řešit, mělo by to k sobě ale všechno nějak sedět (nemělo by tam těch různých stylů být moc).
    Obrázek bych nechal přes celou šířku, narušuje to trochu ten dojem jednoho uzavřeného sloupce uprostřed obrazovky. A ten rámeček je opravdu začátečnický, tady bych se taky spíš držel minimalismu. Jde taky o to, že pokud by se použily nějaké efekty, pak by se musely aplikovat na každý render, který bychom tam chtěli dát (pokud je máme střídat).

U těch rud to není tak jednoduché - abychom ušetřili data, opakuje se tam jedna malá textura (a ty rudy dole jsou jeden obrázek). Ne, že by to nešlo udělat, pěkné by to bylo...

• Souhlasím Souhlasím x 1
  13. deni99

deni99 Registered

Rád bych pomohl s tvorbou těchto stránek. Tyto stránky jsou celkově pěkné, ale jediné co mi opravdu vadí jsou 3 menu. Člověk jako já který stránku nečte, ale "skenuje" je pak velice matoucí vyznat se jaké menu kam patří. Sjednotil bych všechny menu do jednoho. Dálší chybějící věcí je SEO optimalizace, hlavně chybí HTML5 prvky. Také není stránka validní, což může vyhledávčům dělat problémy.
    Další věc která mě napadla a se kterou bych i rád pomohl je virtuální promenáda. Byl by toseznam všech obchodů na promenádě a každý prodejce mohl něco o svém obchodu napsat.
    Dále zde již padl návrh na sjednocení designů(whitelist, webovky, statistiky). S čímž souhlasím a rád bych klidně pomohl.
    Já se aktivně věnuji tvorbě webových stránek již několik let, proto neberte tento příspěvek jako "hejt", ale jako rady které snad pomůžou. Pokud budete potřebovat s něčím pomoct, rád to udělám :)

• Líbí Líbí x 3
  14. Vergis

Vergis Celebrita

Pokud máš nápad na to, jak ty menu sjednotit, sem s ním. @_CJ_ si momentálně dává trochu pauzu, ale taky je chtěl předělat. :)

• Zábavné Zábavné x 1
  15. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Ono nejde o delani stranky ale o funkcni wordpress sablonu kde chci aby fungovali widgety a celkove clovek co neco upravi v administraci si to proste zvolil (ruzne ty menu, pridani widgetu a pluginu).... Ja sem byl proti povoleni pristupu na ten beta web...Vergis chtel tak sem ho nechal. Jako SEO nema smysl resit dokud neni stranka validni, HTML5 tam podle me potreba neni (nebo mas nakej konkretni navrh? pripadne muzu zmenit doctype a zustane to validni html 4 s doctypem .... kompatibilni to snad je :) )... Tri menu je necekane rozdelany stav.. aktualne resim problem s tim ze se chceme trochu rozsoupnout a mit dalsi podruzne mapy a servery (minihry) takze vychozi sablona nestaci a ty oteviraci menu se musi rozpracovat trochu lepe.

nejaky webdesign zvladam jaks taks sam (rad si necham poradit a koukam co kdo navrhuje), ale tohle je stav kdy se clovek stoura ve WP a hleda jak to propojit aby to nebylo hardcoded (coz je nechtene). Takze jesli umis s WP delat temata a widgety tak bych se mozna pozeptal na par veci. Ted se v tom spis stouram a zkousim udelat novou sablonu pro hlavni stranku a stranky serveru kde bude nake to menu (ty dve aktualni modra by mohla vicemene zmizet) a to aktualne vrchni modre (tedy menu hned pod vrchnim bilym pruhem) se predela a tam bude vyber svetu a miniher .... asi vemu na brnensky sraz naky papir a zkusim tam posbirat od lidi nake zive reakce... psany popis neni tak dokonaly a delat obrazky se mi nechce a nejsem si uplne jistej jak to tam nacpat :)

Co by se hodilo jsou nake ty rendery - klidne i se SEUS...nejake pekne misto serveru, nekdo psal at tam je videt slunicko, pokud to ma byt pokus o to vrchni pozadi tak to chce panorama resp fullHD obrazek (vyska nemusi byt tech 1080...staci kolem 500 at je naka moznost to pripadne posunou a oriznout dle potreby). Jinak se budou hodit i nake dalsi kvalitni obrazky nebo rendery - kdyby toho mel nekdo moc tak to prosim sdilejte pres naky odkaz treba na dropboxu..hlavne to nenahravejte zbytecne na forum :D

Zoonder poslal nakej navrh vzhledu, zkusim pouziti te jine barvy, menu se posune jak to ma on, jen jeho vzhled to chce jeste trochu propracovat.

Kdyby se tu neco delo dalo by se vyrobit nake ruzne pandulaky a nastroje z MC jako obrazky a treba to ruzne povesit na bok stranky aby se to trochu vic narusilo.... no uvidime.

(jinak jak psal vergis...davam si od toho pauzu a spis jen stouram coz neni moc videt a mam na praci RL)

Poslední úprava: 26. února 2015
    • Líbí Líbí x 1
  16. deni99

deni99 Registered

Html5 značky jsou celkem potřeba, pomáhá to vyhledávačům a všemožným botům co na stránky přijdou. Potřeba by byli minimálně:
    • <nav> Pro menu
    • <aside> Pro boční panel
    • <article> Pro články
    • <header> Pro nadpisy(většinou článků)
    • <section> Pro texty(většinou tělo článků)
    • <footer> Pro patičku
    Rendery bych mohl zařídit, pár jsem již udělal. Na sraz asi nedojedu takže neporadím :) Ty obrázky bych na bok nevěsil, protože by to asi nevypadalo moc hezky a asi ani na HD display by se to nevlezlo :)

17. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Jo tak tohle by nemelo byt problem prepsat kdykoliv v tej sablone.... zkusim mozna pridat i ty dalsi i kdyz to porad nevidim jako tak nutne jako nejaka validita... Diky za podnet :)

Jinak diky za nabidku pomoci, s tim kodenim nevim jak bychom se dva poprali o jeden web kdyz to zatim stoji na vyzkoumani jak znasilnit WP tak aby delalo co chci a pak nake obarveni. Ty rendery by byly mnohem lepsi :)

18. Laranto

Laranto Lrrr

Tak mě napadá... Na čem to umřelo? Je případně možné nějak pomoci?

• Líbí Líbí x 5
    • Zábavné Zábavné x 3

Sdílej tuto stránku