1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Informace Novus Status Update

Vlákno v 'Informace' založil dwi 25. srpna 2015.

1. dwi

dwi God

je 21:41 a přináším vám status update.
    • Přes den v práci jsem ladil systém jako takový a dodělával pluginovou část Novuse. Dostanu se jenom do konzole, takže jsme mohl pohnout jenom s tímto.
    • Po práci jsem se vrhnul na mapu. @funnel66 bystrým okem zpozoroval, že na mapě nejsou zádné Sunflower plains a Flower forest, tak jsem domalovával na pár míst tyhle biomy
    • Vedle velké suché a vyprahlé pouštní části byly ledové biomy, které jsem musel tedy také něčím nahradit. Kdo to kdy viděl, aby vedle pouště byly zasněžené hory
    • Další issue jsou ravines, které se nějakým záhadným způsobem projevují na planinách jako takové jizvy. Snažíme se přijít na to, kde se tam berou a případně tam tedy zůstanou.
    • @NepsterCZ nyní kopíruje relativně hotový spawn do střední části nové mapy, která se již nebude měnit. Pak bude kopírovat i drobné překvapení od @rejnock a.
    • Já mezitím generuji znovu mapu+dynmapu, abysme měli přehled o vzhledu snad už finálního rozmístění a nastavení biomů.

Jak to vidíme se startem? Pesimisticky z hlediska k úternímu deadlinu a optimisticky k celkovému spuštění. Obávám se, že spuštění na plný kotel dnes asi nebude, ale moc rád bych ještě dnes zpřístupnil spawn + nejbližší okolí v read-only režimu, aby alespoň trochu byla ukojena vaše zvědavost.

Díky za pozornost.

• Informativní Informativní x 26
    • Děkuji! Děkuji! x 11
    • Líbí Líbí x 6
    • Souhlasím Souhlasím x 2
  2.  
  3. _Eazy_

_Eazy_ AFK 24/7/365

Děkuji za info, snad ukojí i ostatní, kteří čekají na novou mapu. Jen bych se chtěl zeptat jak je to s výskytem jungle biomu, když už je řeč o předělávaní biomů.

• Souhlasím Souhlasím x 5
    • Informativní Informativní x 1
  4. PowerOfFailing

PowerOfFailing Registered

Dobře, zase se to posunulo... ale měl bys být rád, že už máš aspoň info o tom, co se děje a na čem se pracuje.. Sám vidíš, že se dwi snaží "ukojit naši zvědavost" čehož si teda docela dost cením.. a je vidět, že se na mapě maká.
    Argumenty typu "As Expected" jsou tedy naprosto.. k ničemu, slušně řečeno. A mimochodem, pokud sis nevšiml, tak tohle je český server a české fórum, a jak jsem si tak všiml, ve hře neustále žvaníš jen nesmyslné anglické fráze.. a jak vidím, tak na fóru tomu není jinak. No co, pak se nediv, že to máš ohodnoceno tak, jak to je :)

Ale abych nebyl až natolik OT, tak teda rozhodně musím poděkovat za info :) Upřímně, docela mne překvapilo, když se tady objevil informační post od samotného dwiho, protože jsem čekal, že se na mapě nemaká.. super, opak je pravdou :)

• Souhlasím Souhlasím x 12
    • Líbí Líbí x 2
    • Zábavné Zábavné x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  5. Tutifus

Tutifus Vault Dweller

Přesně moje myšlenky, až na to, že jsem si spíš myslel, že "jako vždy" na takovéto informace pro komunitu si nikdo ani nevzpomene, alespoň dříve to tak téměř vždy bylo... něco nešlapalo, každej věděl že se na tom dělá, ale to bylo tak všechno... takovýto post aspoň ukazuje, že na čem se vlastně dělá a proč to ještě není, což je prostě lepší, než říct: "ještě na tom děláme" nebo "coming soon"

Osobně si klidně ještě počkám a nevadí mi to hlavně proto, že je lepší to prostě všechno odladit, než po pěti dnech zjistit, že je třeba mapa špatně vygenerovaná... pak by byl průšvih...

• Líbí Líbí x 3
    • Souhlasím Souhlasím x 3
  6. dwi

dwi God

Update
    • Probíhá vyhlazování hran po vložení spawnu (hrozná práce)

Já jdu po včerejším ponocování a opravování barev/bungee už spát. Do rána budou mít kluci určitě krajinu zarovnanou a dopoledne bych mohl zprovoznit ten spawn pro veřejnost. Omlouvám se za zdržení.

• Informativní Informativní x 9
    • Děkuji! Děkuji! x 4
    • Líbí Líbí x 3
  7. Vergis

Vergis Celebrita

Tak je to zarovnané, jen rejnock je perfekcionista a poněkolikáté předělává rozhraní pod vodou, které nikdo nikdy neuvidí. :D

Já děkuji za spolupráci a pro dnešek taky končím.

BTW jen v tom moři kolem spawnu jsou minimálně dva podvodní chrámy. :)

//Chrámy jsou tři.

Poslední úprava: 26. srpna 2015
    • Líbí Líbí x 5
    • Zábavné Zábavné x 2
    • Děkuji! Děkuji! x 2
    • Informativní Informativní x 2
  8. Havojek

Havojek Registered

Můžu vědět jak to teď pokračuje s dyn mapou ? A ten spawn je fakt super !!

• Souhlasím Souhlasím x 4
  9. Monetic

Monetic Registered

Tak z toho jezera uděláme přírodní rezervaci. ;)

• Líbí Líbí x 3
  10. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

@dwi: vyhlazování hran? Kecáš, vzali jste to docela z gruntu a do šířky:
    NN.png
    Vyřešily se tím i ty raviny maskované pískem. Fakt jste si mákli. Jste borci.
    @Vergis: Nestálo by teď za úvahu posunout Majnov spíš k těm po půlnoci vzniklým vodopádům (jak tě tam vyfotil @dwi)?

@Monetic: Souhlas, ale vzhledem k těm včerejším áchich-óchich výkřikům v Lobby na adresu anvil lanterns, mám tušení, že to dopadne farmózně jinak.

• Líbí Líbí x 2
  11. dwi

dwi God

• Stále řešíme mapu. Na poušti se musí přemalovat ošklivé minibiomy s kaktusama, které se nějak dostaly i na břeh vysychající řeky.
    • Musí se trošku tweaknout pláže, které ve vnitrozemí vypadají vskutku zvláštně.
    • Dostal jsem vynadáno, že Grand canyon je moc veliký, takže ten bude třeba taky trošku zmenšit. Přeci jenom je to obří biom a nebude mít zas tolik využití.
    • Nějaké screny

Vzhledem k těmto nedodělkům je třeba ještě doupravit předlohu pro TerrainControl. Střed mapy se již ale měnit nebude, tudíž je možné vás v omezené míře pustit na Novus. Večer bude další informačka. Stay in touch.

• Líbí x 13
    • Děkuji! x 5
    • Informativní x 4
    • Souhlasím x 1
    • Kreativní příspěvek x 1
  12. magmacube007

magmacube007 Registered

Vypadá zajímavě...

//Edit : Nechápu proč hážete Turbodemenci (dokis_cz)
    Chci tím jenom říct že ten grand canyon atd... Vypádá pozoruhodně...
    //Edit 2: Jestli to má vůbec cenu.... Každej už jen z instinku dá palec dolů,turbodemenci..

Poslední úprava: 26. srpna 2015
    • Souhlasím Souhlasím x 5
    • Líbí Líbí x 1
    • Zábavné Zábavné x 1
  13. Trochtomord_

Trochtomord_ Registered

Ty biomy v poušti jsou vážně divné ale ten canyon mi příjde moc povedený a pěkný :)
    Pěkná práce :)

• Souhlasím Souhlasím x 12
  14. Illighair

Illighair Registered

Musím se připojit k Trochomordovi. Ten Grand Canyon vypadá velmi "grandiózně" už teď. Myslím, že by bylo zbytečné a škoda ho ještě nějak upravovat. Nevrtal bych se navíc ve věcech, které již fungují.
    Jinak za mě obří palec nahoru co se týče nového spawnu. Jakmile jsem opustil část s rekapitulací pravidel, absolutně jsem zvlhnul. Čekání se vyplatilo.

• Souhlasím Souhlasím x 24
    • Líbí Líbí x 2
    • Zábavné Zábavné x 2
  15. KiriBro0o

KiriBro0o Registered

Taktiež sa pripájam k Trochomordovi a Illimu. Aj keď by som kaňon trochu zmenšil, vyzerá grandiózne a o to v ňom, predpokladám, ide :) Ten minibiom s kaktusmi je veľmi pekný a myslím si, že by na serveri mali byť aspoň 2 púšte s týmto minibiomom. Čo sa týka zvyšku, je pozoruhodné akého tu máme skillera s vykresľovaním ;) Čo sa týka spawnu, je naozaj podarený. Viem si predstaviť, že by som si zariadil byt v nejakom apartmáne priamo na spawne a mohol sledovať a počúvať stekajúcu vodu po stenách :) (Čo sa týka vody, je na úrovni rádioaktivity. Nie je nebezpečné v nej plávať ?)

• Líbí Líbí x 2
    • Zábavné Zábavné x 1
  16. dwi

dwi God

Jak za komančů, fronta na pomeranče melouny

• Zábavné Zábavné x 16
    • Líbí Líbí x 2
  17. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Sem rad ze muj rychloobcerstvovaci stanek na melouny funguje :D jinak doporucuju se zdrzet tech turbodemenci a spamu na ruzne neutralni prispevky.... moderatori maji dlouhou pamet... :)

• Líbí Líbí x 4
    • Souhlasím Souhlasím x 4
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 1
    • Zábavné Zábavné x 1
  18. rejnock

rejnock zlá paryba

Mno naposledy merena doba cekani byla cca 20 minut a nejdelsi fronta cinila 13 hracu. Nervy ale povoluji a napeti roste. Ocekavame tvrde strety mezi cekajicimi. Uz ted se predbihaji jak mohou....

• Zábavné Zábavné x 7
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  19. dwi

dwi God

• Pouště jsou stále takové meh, tak se je snažím lehce vylepšit
    • Rozšířil jsem jungle lehce
    • Zbavil jsem se nesmyslných beach biomů ve vnitrozemí
    • Grand Canyon jsem po záplavě pozitivních ohlasů (na fóru, tak v PM) nechal tak jak je. Jenom jsem ho téměř nepatrně z jedné strany zmenšil, ale jinak zůstává.
    • Na serveru jsou docela rozhašené permice, bude je třeba doopravit.
    • Nefungují DeathMessages :(

sneak peek na mapu

• Líbí Líbí x 44
    • Informativní Informativní x 5
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  20. Vergis

Vergis Celebrita

Ještě by bylo dobré dodat, že ty barvy ne vždycky úplně odpovídají tomu, co tam bude. Těch biomů jsou tam spousty a každý musí mít jiný odstín, proto jsou tam i barvy jako třeba růžová.

• Informativní Informativní x 8
    • Zábavné Zábavné x 2
  21. ENgateman

ENgateman VIP

Kdyby to někoho zajímalo, tady jsou barvičky všech vanilla biomů. Mohlo by vám to pomoci se trochu zorientovat, pokud se vám tedy chce jezdit po mapě s kapátkem :D.

Nejsou tam všechny biomy na mapě. Třeba právě ten obří Grand Canyon vanilla není, proto není v tom seznamu.

• Líbí Líbí x 5
    • Děkuji! Děkuji! x 4

Sdílej tuto stránku