1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

MineAuction alpha

Vlákno v 'Informace' založil Sognus 18. května 2015.

1. Sognus

Sognus TechniForger

Zdravím komunitu, tedy pokud tady ještě nějaká zůstala, vezmu to nestručně. Jak jistě víte, nebo možná nevíte, již relativně dlouhou dobu zde vzniká nový aukční plugin. Vývoj je víceméně v dobrém stavu, nejhlubší základy se uvádějí ve funkčnost, ale občas, díky přepisu některých částí, mi při testování nových buildů bohužel unikne více a více chyb, ať už jen kosmetických, či kritických.

V poslední době si tedy zahrávám s myšlenkou, kvůli které jsem se rozhodl sepsat toto vlákno: V Majncraft komunitě je mnoho šikovných a ochotných členů, kteří by se čas od času mohli podílet na testování aukčního pluginu. Samozřejmě ti, kteří budou aktuální stabilní build testovat musí vědět, že současný stav nereprezentuje finální produkt, některé části mohou být smazány/upraveny, něco může být přidáno či přepsáno. Na vědomí budu brát jen smysluplný feedback, "Je to sra*ka" a podobné výroky nebudu brát jako feedback, přecijen plugin není hotový.

Další vývoj či nevývoj pluginu, bude probíhat na základě feedbacku od komunity, pokud se nám podaří stabilizovat server část pluginu, přejdeme na testování webové části. Ale vzhledem k tomu, že @Sekiphp má v současné době fofr a mě se díky tomu uzavřeli některé části vývoje, bude se testování prozatím zabývat pouze serverovou (java - spigot) částí pluginu. Gratuluji těm, co se dostali až sem, moc mě překvapuje, že jsem Vás neunudil hned na začátku první věty.

Základní informace:
    Jméno: MineAuction
    Verze: a.3.4 (Build 50) [Alpha] (Nestahujte z jenkinse, nebere některý soubory)
    Jazyk: EN, CZ (částečně)
    Spigot: kompilovaný build z 9.5.2015 (3 versions behind)
    Vyžaduje: Java 7, MySQL server (Windows například: EasyPHP, ostatní platformy nevím) [Možná ještě něco]

Návod k nastavení:
    • Plugin není ani zdaleka blbuvzdorný, většina chyb však vzniká při initializaci, kdy se plugin pokouší připojit k databázi. Pokud u Vás nastane nějaká chyba, zkontrolujte si nejdříve, jestli máte správně nakonfigurované připojení k databázi, pokud jste si jisti, že jste nalezli chybu, nebojte se ji nahlásit.
    1. Nejprve je třeba zkontrolovat, zda vaše mašina splňuje všechny požadavky.
    2. Následně je třeba získat server, na kterém náš plugin poběží, například zkompilovat si novější verzi nebo použít stejný build jako já (například můj dropbox)
    3. Dalším krokem bude stažení aktuální stabilní verze pluginu, pokud si nejste jistí stabilitou pluginu, navšivte náš github, kde je přístupný odkaz jak na jenkinse, tak na google spreadsheet ohledně stability jednotlivých buildů
    4. Posledním důležitým krokem je správná konfigurace pluginu. Server s pluginem je třeba poprvé spustit, aby se vygenerovaly všechny důležité soubory (config, jazykové balíčky, atd.). Vše co Vás v této verzi zajímá, je část mysql, kde je třeba nastavit platné připojení k mysql serveru.
    5. Podívejte se na to, jak zatím plugin funguje, případně se pokuste pomoci s jeho testováním.

Seznam věcí k otestování:
    1. Obecné
      • Připojení k databázi
      • Založení dvou základních tabulek v databázi
      • Funkčnost konfigurace
      • Jazykové balíčky (změna na jiný balíček, změna aktuálního) [vyžaduje reload/restart]
    2. Cedulky
      • Zakládání cedulek
      • Ničení cedulek
      • Ochrana cedulek
      • Ochrana cedulek při "polovypnutém" pluginu (většinou po chybě připojení k databázi)
      • Interakce s cedulkami (+ ochrana proti creative mode)
    3. Virtuální inventář
      • Otestovat vkládání všech druhů itemů včetně enchantů či jiných metadat. (click ve vašem inventáři = stack nebo zbytek stacku, shift+click = 1 ks)
      • Otestovat vybírání všech druhů itemů včetně enchantů či jiných metadat (click na položku ve virtuálním inventáři [nahoře] = stack nebo zbytek stacku, shift+click = 1ks)
      • Dávejte pozor na počty itemů, které Vám aukce bere/vrací.
      • Otestovat refresh inventáře, jeho zapnutí/vypnutí v configu
      • Otestovat různé druhy cedulky/inventáře (mailbox = vklad, výběr, withdraw = jen výběr, deposit = jen vklad)
    4. Commandy
      • Otestovat aliasy pro commandy (ma, aukce, mineauction), případně navrhnout nové
      • Otestovat command /ma version (vypíše aktuální verzi)
      • Otestovat command /ma reload (reloadne samotný plugin)
      • Otestovat command /ma lang reload (reloadne jazykový balíček)
      • Otestovat command /ma config reload (reloadne config pro plugin)
      • Otestovat command /ma lang reset (zahodí změny v jazykovém balíčku, vymaže všechny balíčky a nahraje oficiální verze

Aukční cedulky
    1. řádek: [ma] nebo [mineauction] (jakákoliv velikost písmen)
    2. řádek: typ aukční cedulky (deposit, withdraw, mailbox)

To by mezitím tedy bylo vše. Děkuji všem se dostali až do tohoto bodu, jste jedničky. A také děkuji všem, kteří se budou účasnit testování. Váš feedback či nalezení chyby/žádost o featury můžete posílat sem do tohoto threadu či otevřít novou "chybu" na githubu.

// Edit Sognus: Až teď si uvědomuju, jak stručnej tenhle post je, jo, lhal jsem.
    // Edit Sognus: Byl změněn způsob organizace repozitářů, odkazy aktualizovány.

Poslední úprava: 22. května 2015
    • Líbí Líbí x 9
    • Děkuji! Děkuji! x 2
  2.  
  3. Sekiphp

Sekiphp TechniMod

V současnosti plugin testujeme na NicMoc Craftu, kde je testování přístupné na spawnu. Ihned po prvním příchodu na server se vám vytvoří účet v databázi, ale pro jeho aktivování je nutné napsat /ma password TVOJE_HESLO

Poté již můžete používat webovou část na www.aukce.lostwar.cz

WARNING: Na aukci se pracuje a je možné, že se item, který se tam vloží může zmizet nebo se transformovat na jiný item kvůli chybám, které hledáme :D

Na webu je v současnosti k otestování:
    - správné zobrazování předmětů (včetně poškození, přejmenování, enchantů)
    - vytvoření nabídky v obchodě
    - koupení nabídky v obchodě
    - zrušení nabídky v obchodě
    - změna jazyka webu (pro hráče) - tady bych uvítal, kdyby někdo značně vylepšil moje překlady do angličtiny :D https://github.com/MineAuction/Web/tree/master/php/lib/lang

• Souhlasím Souhlasím x 2
    • Líbí Líbí x 1
    • Zábavné Zábavné x 1
    • Informativní Informativní x 1
  4. Sognus

Sognus TechniForger

Upřímně jsem vůbec nečekal, že někdo projekt v takhle rané fázi vyzkouší, ale teď, když jsem obdržel takové množství testovacích dat, nemužu se jimi vůbec prokousat. Komunita samozřejmě dokázala najít chyby tam, kde by to vývojáři absolutně nečekali. Ne o všech chybách se však ví, věřím v tom, že existuje mnoho chyb, které ještě nebyly nalezeny. V současné době probíhá oprava všech známých chyb, další úpravy, které zvýší pohodlí uživatele, je toho prostě moc. I přes to však dál nahlašujte chyby, pomůžete tím zvýšit stabilitu a kvalitu v budoucích aktualizacích.

Pro ty, kteří mají zájem testovat tu jsou znovu zprovozněné buildy na technicraftím jenkinsu. Chyby mi prosím nepište jakýmikoliv komunikačními prostředky, kde by se zpráva mohla ztratit. Nejlépe použijte nahlašování chyb na githubu, všechna hlášení založená tam budou s velkou pravděpodobností opravena, u ostatních hlášení se může stát, že se na chybu prostě zapomene. Snad se k java části přidá i @Sekiphp a plugin tak bude zase o něco kvalitnější.

• Líbí Líbí x 6
    • Informativní Informativní x 3

Sdílej tuto stránku