1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Mapy dopravy

Vlákno v 'Metro a doprava' založil Laranto 13. září 2015.

1. Laranto

Laranto Lrrr

Protože jsem hrozně líný člověk a nebaví mě hledat jak se kam dostanu, tak jsem si řekl že si budu vytvářet orientační mapky. A když už ty mapky existují, tak proč se s vámi o ně nepodělit ;)

Centrální Nether Cesty
    Vysvětlivky:
    Červená - spawn
    Zelená - portály
    Modrá - farmy, trapky v netheru
    Oranžová - elytra launchery
    Tečkovaná čára - cesta pod úrovní 110 bloků
    Hrana čtverce - 100 bloků

Webovou verzi s více funkcema naleznete na doprava.majncraft.cz

Až vzniknou, budu se snažit vytvářet i mapky nether metra a overové železnice, naleznete je poté také v tomto vlákně.

Že v mapkách chybí právě vaše cesta, pravděpodobně znamená jsem ji nenašel, nestihl ještě mapku aktualizovat, nebo cesta není vůbec značená.
    Poslední úprava: 24. července 2016
    • Děkuji! Děkuji! x 34
    • Líbí Líbí x 23
    • Informativní Informativní x 4
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 3
  2. Termiter

Termiter Modelátor

Hodně štěstí a trpělivosti při aktualizacích.
    • Zábavné Zábavné x 7
    • Souhlasím Souhlasím x 5
  3. Laranto

Laranto Lrrr

Update:
    Vytvořil jsem zatím jednoduchou webovku, kde se vám k mapce vypisují souřadnice dle toho kam najedete myší + po kliknutí se vám otevře příslušné místo na dynmapě.

http://cnc.laranto.cz/
    • Líbí Líbí x 19
    • Děkuji! Děkuji! x 9
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 6
    • Informativní Informativní x 1
  4. Bugaboo_cz

Bugaboo_cz Registered

Moct dat víc kladných hodnocení tak to poklikam všechno. jenom jak máš označen Bugaboo_cz. Tak tam je skeleton farma :)
  5. Monetic

Monetic Registered

Nevím jestli se to hodí přímo sem, ale bylo by fajn kdyby na dynmape byla vrstva v netheru prave s trasami a portály. V podstatě tohle akorát daný do dynmapy.
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  6. dwi

dwi God

• Zábavné Zábavné x 5
    • Líbí Líbí x 1
  7. pivvvo

pivvvo Registered

Kruci, @dwi , s tim se pracuje blbě....
    Pár dní trpělivého zkoušení a šlo by to, ale jinaáč.
  8. Laranto

Laranto Lrrr

Já jsem to už taky zkoušel, ale nevidím žádnou výhodu oproti klasickým dynmap line markerům. S nimi bych i byl ochotný dopravu značit (když už to stejně celý probíhám, tak by nebyl problém vypsat příkazy pro označení), ale tohle je tak pracný že prostě ne.
  9. Bedrych

Bedrych Klingon

Laranto: poprosím o zakreslení CNC ke Kráteru.
    Odbočka je kousek severně od Spawnu doprava (u jména bugaboo.cz).
    Díky,
    • Líbí Líbí x 1
  10. Tutifus

Tutifus Vault Dweller

Pokud se to ještě updatuje, tak pro info CNC se u Kokoraki trochu rozvětvilo, Je tam odbočka ke mne (Steamcloud) a asi ke třem dalším hráčům.
  11. Laranto

Laranto Lrrr

Teďko si trochu dávám pauzu od Majnu i od Minecraftu, takže mapu neupdatuju. Pokusím se ale někdy (neslibuji že tento týden, snad příští) dokreslit všechno co je kde třeba.
    • Líbí Líbí x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  12. Laranto

Laranto Lrrr

Hm, tak jak to tak vypadá, tak jsem update v termínu, který jsem si stanovil nestihnul. Ale mám pro vás něco jiného.

Už nějakou chvíli totiž pracuji na nové verzi, která sice možná nebude tak hezká jako ta předchozí, ale bude přesnější a bude moci nabídnout více funkcí (třeba vyhledávání -> teď na tom jde jenom ctrl+F, později udělám nějaké hezčí vyhledávání).

Najdete ji zatím tady http://new.laranto.cz/

Hlavní výhoda ale spočívá v tom, že nebude závislá na tom, kdy se dostanu do hry, ale bude ji moci aktualizovat kdokoli, kdo si požádá o přístup do administrace.

Zatím není dokreslená ani hotová po funkční stránce, ale už je doufám ve stavu, kdy ji můžu zveřejnit. Pokud by se našel dobrovolník, který by mi to pomohl dokreslit budu rozhodně rád. :)
    • Líbí Líbí x 12
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 4
  13. Laranto

Laranto Lrrr

Do nové mapy jsem doplnil co jsem kde našel.

Je toho už hrozně moc a je poměrně dost náročné celý systém procházet a hledat kde je co nového. Byl bych velice rád, kdyby lidé, kteří chtějí aby jejich cesta zaznačená, mi napsali a já jim poskytnu přístup do administrace, kde si mohou cestu zaznačit sami. Není tam nic složitého, u značky jen napíšete souřadnice, jméno a typ (portál/trapka) a u cest souřadnice začátku a konce cesty.

Vím že se tam teďko překrývá spousta textů. Až budu mít trošku času tak to upravím. (E: pozicování popisků vyřešeno) Starou mapu (cnc.laranto) někdy v průběhu týdne (snad) nahradím touto novou.

Poslední úprava: 18. listopadu 2015
    • Líbí Líbí x 2
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  14. Nikolajcz

Nikolajcz Registered

Bohužel mám za to že máš na mysli tyto 2 cesty,vedle odbočky do Majnova .Situace vznikla tak, že když sem si zakládal portal ,napojil sem se na již existující tunel,který tam byl prokopán.V té době jsem ještě nepoužíval minimapu, takže jsem netušil že pár bloku vedle je vedený další tunel. Takže, pokud tě tato situace naštvala tak se ti za to omlouvám .Budu velmi rád když by byla i tato cesta v další verzi mapy (Která je mimochodem velmy užitečná ) zanesena . S pozdravem Nikolajcz
  15. Laranto

Laranto Lrrr

Přesně tohle místo mám na mysli. V tuto chvíli tam vedou už 3 souběžné tunely. Minimálně by ale stálo za to, udělat od těch dvou odboček z tvého tunelu napojení na prostřední tunel.
    • Líbí Líbí x 1
  16. Nikolajcz

Nikolajcz Registered

Ok ,co nejdřív se na to podívám co stím udělat . (Jinak v "mé" chodbě je vstup celkem do 5 portálů ,z toho do 2xp farem/ plánovaná 3 veřejná pavoučí xp loot farma/ a do veřejné nether Wart farmy ,byla by škoda to z mapy vynechat.) Nikolajcz
  17. Laranto

Laranto Lrrr

Update:
    Upraveny odkazy na dynmapu -> otevře se pouze při kliknutí na značku, ne při kliknutí kamkoli jako tomu bylo doposud

Přidány odkazy na fórum -> když kliknete na název projektu otevře se vám vlákno daného projektu. Samozřejmě funkční jen u projektů, které vlastní vlákno mají. Značky s odkazem mají tmavě modrou barvu popisku.

Jako vždy někde něco může chybět. Když mi napíšete doplním.
    • Líbí Líbí x 3
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  18. Laranto

Laranto Lrrr

Update:
    Vyhledávač

E: Do URL adresy v prohlížeči, se vám nyní vypíše řetězec který hledáte (http://cnc.laranto.cz/?q=čmelákov). Mohlo by se to hodit, pokud chcete někomu přímo ukázat na nějaké místo.
    Poslední úprava: 10. prosince 2015
    • Líbí Líbí x 5
    • Děkuji! Děkuji! x 2
  19. Laranto

Laranto Lrrr

Update:
    Vrstvy

Přidal jsem box ve kterém si můžete zobrazit či skrýt značky s odkazem (nebo bez odkazu) na fórum.
    A jako úplnou novinku si nyní můžete v mapce zobrazit značky z dynmapy.
    • Líbí Líbí x 6
  20. Laranto

Laranto Lrrr

Update:
    Nová vrstva - dynmapa

Funkce mě už nenapadají (alespoň ne žádné smysluplné) takže by tohle snad stačilo. Ještě asi zkusím zapracovat na přehlednosti. Pokud budete kdokoli mít nějaký nápad jak mapu zlepšit, budu rád pokud mi dáte vědět :)
    • Líbí Líbí x 4

Sdílej tuto stránku