1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Informace Máme nový web!

Vlákno v 'Informace' založil Vergis 20. března 2016.

1. Vergis

Vergis Celebrita

Je tomu možná čtyři roky, co jsme koupili nový vzhled Wordpressu a začali plánovat nový web. Zhruba před rokem jsme se konečně rozhoupali a @_CJ_ se pustil do kódování. Bohužel mu došly síly a web těsně před dokončením další půlrok ležel ladem. Naštěstí se objevil nový hrdina, @Laranto, který práci konečně dotáhl do konce. Kromě nich bych rád poděkoval všem, kdo se podíleli na vytváření textů na novém webu.

http://majncraft.cz/

Naším cílem bylo vytvořit web, na kterém budou odděleny články a informace o serveru (abychom lépe přilákali nové hráče) a který bude podporovat víc samostatných světů. Kromě toho přibyla galerie, ve které bychom rádi server prezentovali pomocí screenshotů a videí.

Co teď potřebujeme od vás?
    • Projděte web a hlaste chyby a problémy, můžete také posílat návrhy na vylepšení.
    • Kromě toho je třeba vytvořit texty pro jednotlivé světy (momentálně jsou stránky prázdné) a stávající texty upravit.
    • Dále potřebujeme naplnit galerii - pokud se chcete pochlubit pěkným screenshotem ze serveru, můžete ho poslat sem a my zvážíme jeho použití (klidně jich posílejte víc, něco vybereme).
    • A nakonec bychom ocenili, kdyby se lidi, kteří jsou ochotní vytvářet rendery, pokusili vyrenderovat další pozadí do hlavičky (na každé stránce může být jiné a chemička je v podstatě provizorní.)
    • A důležité také je, aby vznikaly nové články - o to jsem prosil už jinde a tady to jen připomínám. Oceníme každý článek, stačí nám napsat.
    Na webu se bude ještě pracovat, například SEO bude hodně důležité. I další věci se můžou na základě vašich připomínek změnit.

//Trochu se stydím, že jsem zas slízl smetanu, i když jsem toho až tolik neudělal. :D

Poslední úprava: 20. března 2016
    • Líbí Líbí x 23
    • Informativní Informativní x 1
  2.  
  3. weltar

weltar Registered

EDIT: Už neplatí, už předěláno.

Doporučuji drobnou úpravu v textu ".... bez creative módu, /give, WorldEditu". Buď celkově nějak předělat, nebo alespoň přidat duplicitní "bez". Tedy "bez creative módu, bez /give a bez WorldEditu".

MC webů a serverů jsou mraky (v CZ tedy hlavně warez, ale to na věci moc nemění). IMHO pokud chcete někoho přivést, základní věci podejte rychle, stručně a jasně. /Ne jak já, psát slohovky/

-----

Čte se čím dál méně, lidé přeskakují delší texty (asi i důsledek SMS a tweet). A první, co se mi objevilo uprostřed obrazovky webu, při popisu co majn nabízí, bylo ", /give," navíc oddělené od okolí čárkami. Možná zaujalo tím že lomítko uprostřed textu, Nevím. Ale prostě mi tam svítí.

Hned jsem se zděsil co že nastalo za změny a až po podrobnějším přečtení a z kontextu věty jsem zjistil, že to má asi znamenat bez /give.

Ale kolik cizích hráčů, co to zde neznají a náhodně objeví (kterým je ten popis určen), podrobnější čtení udělá ... a kolik survival hráčů to (chybně) odradí, protože vidí /give a znechuceně hned odejdou ... těžko říci.

Poslední úprava: 21. března 2016
    • Informativní Informativní x 2
    • Líbí Líbí x 1
  4. scor78

scor78 Registered

Tak ono to "svítí" kvůli tomu lomítku.

Spíš než tohle bych dal poznámku k tomu odstavci "Novinky, odkazy...". Přijde mi to zde rušivé, navíc se zastaralými informacemi, což se mi zdá zbytečný.
    (např. technic... nový hráč si to přečte, nalákán technicraftem3 jde na ten odkaz kde se na první stránce dozví "jak se připojit", vyplní testík na WL a až poté kdesi na foru zjistí (pokud to tam najde), že technic už dávno nejde)

• Informativní Informativní x 1
  5. Vergis

Vergis Celebrita

Jo, ty texty jsme psali skoro před rokem - až budu mít čas, pustím se do přepisování. Případně pokud by měl někdo zájem, rozhodně to můžete udělat vy. Práce je tam pořád dost.

6. weltar

weltar Registered

Vypichuji ať nezapadne. Chválím, že jako první hlavní článek jsou základní informace o serveru.

Často to bývá tak, že se nahoře uvádí novinky z dění a podobně. Novinky jsou sice zajímavé pro osazenstvo, ale cizího člověka, náhodného i vážného zájemce, může celkem odradit, pokud musí prohledávat kopu menu, aby se vůbec dozvěděl, jak daný server vypadá. Proto chválím /obzvláště vzhledem k situaci jediného pořádného většího vanilla-like survival CZ(SK?) premium serveru/, že je první informace o serveru jako takovém. Dokud to půjde, zachovejte.

EDIT: A nezanedbatelné plus je i jasný přímý odkaz na "pravidla", hned z menu. Podobně tak "jak se připojit". Teď nehodnotím kvalitu textů, ale dostupnost odkazů.

Poslední úprava: 21. března 2016
    • Děkuji! Děkuji! x 3
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  7. Vergis

Vergis Celebrita

Přepsal jsem úvodní stranu. Na obsah jsem moc nesahal, šlo spíš o korekturu a editaci. Jsem s ní už docela spokojený, ale pokud by někoho napadlo něco, co by tam nemělo chybět, rozhodně se podělte.

• Líbí Líbí x 1
  8. FighterCraft

FighterCraft Legion

Z mého pohledu:
    Když přijdu na web o nějakém minecraft serveru, první věc která mě zajímá je DYN mapa, ze které si pak udělám obrázek serveru. Jelikož DYN mapa je jedna s „tahounu“ majncraftu.cz, tak bych dal přímo odkaz na horu vedle SERVER ČLÁNKY FÓRUM GALERIE.

• Informativní Informativní x 2
    • Líbí Líbí x 1
  9. Vergis

Vergis Celebrita

Je v menu.

Pro zajímavost koukněte na stránku O hře:
    http://majncraft.cz/o-hre/
    Většina textu je z listopadu 2010, poslední změna byla v roce 2011. :D

Fakt to bude třeba komplet projít a aktualizovat.

• Líbí Líbí x 1
    • Zábavné Zábavné x 1
  10. Webess

Webess Nightmare

Občas môžem pridať článok alebo novinku, keďže chcem znova začínať prispievať na facebook stránku, tak by som tým zabil dve muchy jednou ranou. S jednou podmienkou, že by som dával odkazy na facebook na koniec článku.
    Nechcem, ale nič sľubovať, aktuálne mám menej voľného času, a ak je ho viac tak zrazu a neviem o tom dopredu :D

Inak nebolo by zlé, aby sa tam pridávali aj videá od @PVNTS ako novinky. Samozrejme s väčším popisom ako je na fóre, keďže nie každý chce pozerať (má čas pozerať) videá. {Tie videá sú dobré, akurát by som možno trochu stíšil intro. Zdá sa mi, že dosť hučí oproti hovorenému slovu.}

• Líbí Líbí x 3
  11. Potkan8

Potkan8 Registered

Nahoře - "Jak se přípojit" :-D

Chtěl jsem se zeptat, zda-li bude v novém i fórum? :)

12. Vergis

Vergis Celebrita

Fórum neplánujeme - je něco potřeba měnit? V létě jsem ho přeorganizoval a jinak podle mě funguje uspokojivě.

• Souhlasím Souhlasím x 8
  13. Potkan8

Potkan8 Registered

Jojo, jen se ptám, jestli něco takového plánujete. Mně osobně také nejvíce vyhovuje takto :)

14. Vergis

Vergis Celebrita

Doplnil jsem popis Novusu, opět prosím o připomínky a doplnění. Chtělo by to možná i nějaký obrázek do textu.

15. Vergis

Vergis Celebrita

Napsal jsem popis Eternie, kompletně přepsal sekci O hře a upravil zbylé stránky v menu. Opět bych poprosil o komentáře a připomínky.

• Líbí Líbí x 3
  16. Laranto

Laranto Lrrr

To by bylo fajn, ale pokud chceš přidávat do článku odkazy na facebook stránku, tak by bylo vhodné, aby jsi z té stránky odkazoval zpět do článku. Aby ta propagace byla oboustranná. Možná jsi to tak myslel, jen se ujišťuji ;)

17. Webess

Webess Nightmare

Samozrejme tak som to myslel :)

• Děkuji! Děkuji! x 1
  18. Vergis

Vergis Celebrita

Vůbec nevím, jak náš FB funguje nebo fungoval (nepoužívám ho), ale kdyby se mu někdo chtěl věnovat, podle mě by nebyl problém zařídit přístup. Každou pomoc oceníme.

Sdílej tuto stránku