1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Maják ztroskotanců

Vlákno v 'Stavby a projekty' založil _Galaxion_ 07. září 2014.

1. _Galaxion_

_Galaxion_ Registered

347 let po ztroskotání.
    "Zatracenej ostrov! Už nám tam ztroskotaly tři obchodní lodě! Není tam nic vidět!"
    "Není tam náhodou postavený maják?"
    "Jo, jenže ten postavili naši předkové skoro před třemi sty lety.. Víš, že je zchátralej?! Div že se nezřítil do moře!"
    Devan zlostně praštil do stolu. V tom někdo zaklepal na dveře jeho kanceláře. Byl to posel.
    "Dále.." Devan byl dost naštvaný. Ostrov Henios byl umístěn přesně uprostřed obchodní cesty s Atlantis city.
    "Pane, mám tu zprávu z Jantaru.." Posel předložil zprávu starostovi Destvenu.
    Po smrti Galaxiona se totiž Ztroskotaná budoucnost přejmenovala. Protože všichni chtěli zapomenout na svoji minulost. Shodli se na jménu Destven. A jejich minulost, o tom, že žili v budoucnosti a že ztroskotali tady, o pět set let dříve, upadala. Až se na ní zapomnělo úplně..
    "Děláš si z nás srandu.." Devan upřel oči na mladého posla z Jantaru. Podíval se na dopis a četl nahlas.
    "Vážený starosto Devane. Tímto ukončuji všechny obchodní styky s Atlantis city. Na onom ostrově totiž ztroskotali už čtyři moje lodě. Pokud chcete i nadále odkupovat naše zboží z Atlantis city, udělejte něco s tím majákem, co na ostrově Henios stojí."
    "Můj Nothi.. Dobře, Neliku, ty a pár námořníků poplujete menší lodí na ten ostrov. Dejte si bacha, okolo jsou útesy. Pokuste se ten maják nějak zprovoznit.. Chlapče, můžeš jít, vem si malou loď z východního přístavu a dopluj zpátky do Jantaru. Vzkaž tamnímu vládci, že ten problém vyřešíme."
    Po odchodu obou dvou si Devan podepřel hlavu a jen dál přemýšlel nad problémem, který musí vyřešit.
    O den později
    Noc

"Už bychom tam měli být, zpomal, už slyším tříštění vln o skály. Musíme se tam dostat živí!"
    Obratně a pomalu vykličkovali okolo útesů, až v naprosté tmě narazili na břeh.. Nelik i ostatní námořníci vystoupili z lodi, jen jeden v ní zůstal a držel ji u břehu.
    "Můj Notchi.. Koukejte! Jedna z lodí z jantaru.. A.. Je tam ještě kapitán..." Neliku bylo v očích vidět zděšení, když posvítil do tmy na Jantarskou loď a uviděl tělo probodnutého kapitána kusem dřeva připíchnutého na stěžni. Rychle odvrátil zrak a společně popošli pár metrů. V tom Nelikova lucerna něco osvětlila.. Byl to kus dřeva a kamene. Byl to ten maják.. Prokletý maják jejich předků..
    Už zde byly pouze zchátralé dveře. Nad nimi stála cedule. Nelik ji oprášil a vtom zahlédl kus jejich historie. Pomalu četl. "Ma..ják.. Zt..ros.kota..né.. Bud...ouc.nos..ti?!" Co to má znamenat? Postavili ho naši předkové, a osada se přece jménuje Destven!"
    "Počkej počkej," Skočil mu do řeči jeden námořník. "jak starý je tenhle maják?"
    "Co já vím.. Tři sta let?"
    "A to tě nenapadlo, že naše osada se nemohla jmenovat jinak, před třemi sty lety?"
    "Možná, ale žádný důkaz není, od té doby co před dvěmi stoletími shořela Destvenská knihovna.. A vůbec, nejsme tu kvůli historii, máme za úkol ten maják zprovoznit."
    Nelik pomalu stiskl kliku u starých dveří a v tu chvíli se dveře doslova rozpadly.
    Jako první se Nelik odvážil vstoupit do velmi starého majáku. Jeho lucerna osvětlila pouze schátralé kamenné schody a truhlu. Když ji otevřel, ucítil takový puch, až mu bylo na zvracení.
    Když se puch rozplynul, nahlédl do bedny a v ní objevil nějaké uhlí a podivný červený prášek. Prášek vzal do rukou a uhlí strčil do kapsy.
    Pomalu začal stoupat po polorozpadlých kamenných schodech. Jednou mu bylo namále, protože se jeden schod pod ním propadl sedm metrů hluboko až na zem. Naštěstí všichni přežili a vystoupali až na střechu, kde bylo něco, co ještě nikdy před tím neviděli.
    Bylo to jako Glowstone.. Ale nesvítil.. Bylo to mírně načervenalé. Ale netušili co s tím. Nelik se to pokusil otevřít a dát dovnitř uhlí. Nic se ale nestalo.
    "Hej, vylez na střechu, uvidíme, co tam je." Ukázal na nejmladšího z námořníků. Ten sice chvíli protestoval, ale pak to vzdal a začal se vyškrábávat přes okraj na střechu.
    Tam uviděl něco, co mu vyrazilo dech..
    "Pa.. Pane.. Je tu kurva stará.. Vlajka.."
    "No a co s ní?!"
    "Tenhle maják má být postavený našimi předky, že?"
    "Ano!"
    "Tak proč tu vlaje vlajka, kterou jsme prokleli?!"
    "Cože?!"
    "Ano! Modré a hnědé pole, protnuté oranžovou čárou, v prostředku z tečkou.."
    "Pro notche.. Seš si jist?!"
    "Jo!"
    "Dělejte, padáme odsut!" Nelik se už chystal seběhnout ze schodů.
    "Proč?!"
    "Protože tenhle maják je prokletý! A prokleli jsme ho my! A nejspíš před více než dvěma sty lety!"
    Nelik se už hnal po schodech a druhý námořník také.
    "Hej! A co já?!" Nejmladší z námořníků byl pořád ještě na střeše. V tu chvíli ho něco ale praštilo do obličeje a on přepadl přes okraj střechy a zřítil se dolů.. Praštila ho ta vlajka. Prokletá vlajka plápolající ve větru a dešti. "Počkejte na mě!"
    Třetí námořník se řítil po schodech moc rychle, takže si nevšiml chybějcího schodu a spadl až na zem, kde si zlomil vaz.
    Nelik s druhým námořníkem vyběhli z majáku. Ale nikde neviděli námořníka, co hlídal loď.
    "Krucinál! Ten zbabělec nám uplaval!"
    "Ale moc dlouho nevydržel.." Řekl námořník a ukázal na malou loďku roztříštěnou o skály a na námořníka, napíchnutého na útesu.
    Najednou se vztyčila vlna. Ale byla obrovská, více než deset bloků vysoká. A oba vystrašené muže smetla do moře.. Po pár minutách je moře vyplavilo mrtvé zpět na ostrov. Bouře i déšť ustaly a vlajka Ztroskotané budoucnosti přestala vlát. Maják ztroskotanců zůstal zapovězený navěky...

Tudíš, jak je o mně už myslím známo, ke všemu si vymyslím příběh. A tohle sem si prostě nemohl odpustit. Nebojte, nežádám o přejmenování Ztroskotané budoucnosti, v žádném případě. Ale žádám o povolení výstavby majáku na ostrově Henios. Který se nachází tady. Maják byl vystavěn obyvately Ztroskotané budoucnosti krátce po smíření s okolním světem. To se stalo 32 let po ztroskotání. Od té doby už všude znali tuto osadu a její příběh.
    Ale k majáku.
    Bude vystavěn převážně z jungle dřeva a half slabů. Bude ochucen o cobblestone walls a ploty. Na vrcholku bude svítit redstone lampa. Ovšem paradoxně jen ve dne. V noci se díky day light senzoru vypne. Na střeše bude viset vlajka ztroskotané budoucnosti.
    S příchodem updatu 1.8. na server zde budou i spurce dveře a spurce ploty.
    Celý ostrov plánují rozšířit a celkově zvětšit. Okolo udělat několik útesů a na nich roztříštěné menší lodě. Plné truhel a všeho možného. Do stavby bych se pustil až později. Až bych měl hotový třeba obchod a náměstí v ZB.
    Přidávám pár screenů.
    2014-09-06_20.43.41.png

2014-09-06_20.43.54.png

2014-09-06_20.44.03.png

2014-09-06_20.44.15.png

2014-09-06_20.44.31.png

2014-09-06_20.44.41.png

Předem děkuji za veškeré ohlasy či připomínky.
    -Galaxion[DOUBLEPOST=1410083909,1410076077][/DOUBLEPOST]Prosím, aby se vyjádřili i Moderátoři a případně i schválili tuto stavbu. :)
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 4
    • Líbí Líbí x 3
  2. Vergis

Vergis Celebrita

Pěkné, jen do toho. Můžeš se inspirovat u Skály.
  3. _Galaxion_

_Galaxion_ Registered

Děkuji. Pokusím se alespoň trochu skále vyrovnat. ;-)
  4. rikuhahl

rikuhahl Fanatický dříč

Promiň, ale příběh jsem nečetl, nějak mě to nezajímá. Jinak nápad je dobrý, jen doufám, že maják bude větší než na screenech, tam je dost malý. Jo a ještě bych chtěl apelovat na dostavění tvé Ztroskotané budoucnosti do nějakého celistvého stavu, než se vrhneš na tohle. Ať zbytečně nemáš několik napůl rozdělaných projektů (Ber to jako radu, ne nařízení).

Dávám hlas PRO.
    • Zábavné Zábavné x 2
  5. _Galaxion_

_Galaxion_ Registered

Díky. Dneska se chystám postavit vrtulník za náměstím. (to dosavadní umístění bylo nevhodné) A během příštího týdne postavit obchod s náměstím. S tou velikostí nevím. Nechci z něj dělat nějaký moderní velký, či alexandrijský maják. Vem si kupříkladu maják samoty, ten není moc velký. Ale pokusím se ho udělat větší. ;-)[DOUBLEPOST=1410122619,1410105661][/DOUBLEPOST]
    Jak jsem slíbil, tak jsem udělal.
    Obchod je z poloviny hotový. Zítra ho dodělám, přidám chest shopy a postavím náměstí. Také se pokusím stihnout udělat větší verzi tohoto majáku. Ideálně i s oceánem, útesy a ztroskotanými loděmi. ;-)
    • Líbí Líbí x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1

Sdílej tuto stránku