1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Má první pevnost aneb pozor na vodu

Vlákno v 'Zážitky z hraní, příběhy a jiné povídání' založil Kusadlo 11. ledna 2014.

1. Kusadlo

Kusadlo Ten kousavej

Zdravím, jednoho krásného dne jsem si projížděl Majncraft fórum a narazil jsem na záložku Dwarf Fortress. Po chvilce studování jsem si řekl, že tohle prostě musím vyzkoušet! Dovolte, abych se tu s Vámi podělil o pár momentů z této skvělé hry :)

Po přečtení recenzí a zážitků na fórech jsem byl z hry nadšený již před spuštěním. Dle všeho to má být ta nejpropracovanější budovatelská hra, co jsem kdy hrál. Ne graficky a ovladatelností, ale tak nějak 'vnitřně'. Vše souvisí s něčím, náhodně generované světy s vlastní historií ... A pro škudlili jako jsem já je hra plně zdarma :)

Ha! Lazy Newb pack už se mi stáhl, mělo by to být pro mě jako začátečníka jednodušší. První svět je vygenerován a vybírám místo, kde sedm statečných trpaslíků založí svoji pevnost. Už teď jsem učarován, každé místečko má specifické vlastnosti. Klima, složení půdy, počet stromů, zvířata .. To vše je v jednotlivých regionech odlišné. Konečně si vybírám poklidné místo v tropech u řeky.

První 2 hodiny zápolím s ovládáním a nevím, jak, co a kde něco postavit. S pomocí YouTube nakonec buduji základy pevnosti, těsně pod povrchem. Kácím les, abych nakrknul pár elfů a hlavně abych z nich v truhlárně vyrobil postele pro znavené trpaslíky. Postele ještě nejsou na místě a jeden z kopáčů si již ustlal v bahně. Netvářil se moc nadšeně (ano, ty potvory ke všemu mají i nálady .. :shifty: ).

Za několik desítek minut se již rozprostírá na obrazovce prudce expandující pevnost s dvěmi patry a 'těžební jámou' na různé rudy a polodrahokamy. Díky imigrantům již maká v pevnosti přes 20 trpaslíků a sličných trpaslic. Tu někdo vaří pivo ze speciálních hub (běda, jestli trpaslík musí pít vodu namísto pořádného houbového piva či jiného chlastu!) a zde přidává zlatník ametysty do krásné kamenné sochy jednoho trpasličího šlechtice. Hmm, socha vypadá opravdu cenně, je vidět, že ji dělal zkušený kamenník a ne žádný potrhlý rybář.

Posuňme se do dnešního dne, 11.1.2014. V tento den vtrhne do pevnosti apokalypsa... Nová hodovní síň nacházející se několik desítek metrů pod tou starou, dosluhující, je téměř hotova. Trpaslíci zdobí zdi rytinami, umisťují sochy na svá místa a připravují se na spuštění velkolepého vodopádu. Ovládací mechanismy jsou na místě a trpaslíci jsou shromážděni v nové síni, která má zároveň sloužit i k setkávání. Fanfáry zní, stavidla se otvírají, voda se valí ... VODA SE VALÍ! ZACHRAŇ SE KDO MŮŽEŠ! NAJDĚTE NĚKDO TU PITOMOU PÁČKU, KTEROU SE TO VYPÍNÁ! Spočítejte utonulé, tahle otvíračka se nám nepovedla.

Je škoda, že tahle část fóra je mrtvá, tak to berte taky jako pokus o jakési oživení :D Hru můžu jedině doporučit, když se nedáte odradit grafikou a zpočátku komplikovaným ovládáním, poskytne Vám úžasný zážitek :)

Poslední úprava: 11. ledna 2014
    • Líbí Líbí x 9
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 6
    • Zábavné Zábavné x 3
  2.  
  3. Tweety

Tweety Registered

já jsem ji pařil, ale po čase mi to přišlo stereotypní, jinak jsem tu hru svého času miloval, připomínala mi Dungeon Keeper 2 <3

• Líbí Líbí x 1
  4. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

U mě je stereotypem jen stále marná snaha najít železo. Už jsem prošel asi dvacku pevností, ale po železe ani vzdechu. Poslední dobou raději jedu rovnou pro adamantinum.
    Jinak s vodou je sranda, utopenců jsem už měl požehnaně.
    Co se mi ale málo daří, je "pitný režim", když už je v pevnosti 150+ trpasů (baronství a výš).
    Ty hajzlíci mi seberou každý vypitý soudek a hned do něj strkají ty vopičí mozky, klokaní oči a jiné podobné blivlahůdky, takže i když mám pět a víc palíren, tak stejně práce stojí - pálit je co, ale není do čeho. Zkoušel jsem zakazovat lov, ale moc to nepomohlo ...

• Souhlasím Souhlasím x 1
  5. Pulec

Pulec Administrátor

A co svět s hodně častýma minerálama?

Na každém stockpilu si můžeš nastavit co se tam bude dávat, např. u jídla pouze jídlo nebo pití atd.
    No ale to stejně neřeší problém s volnými sudy, leda, stockpile jen s těmi volnými sudy, ale co má pak prioritu?
    Volný sud nebo sud plný blbostí?
    A někdo už to stejně řešil http://gaming.stackexchange.com/questions/65488/how-to-reserve-barrels-for-drink

6. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

To se teď už nevyřeší, s novou verzí mám i novou pevnost.
    Rezervní barely i biny nastavené mám, ale zatím mám odehráno jen 5 ročních období a lidiček je asi jen 45. Uvidíme, v nové verzi je řada aspektů lehčí - kolečka a biny jdou teď dělat i ze dřeva a to je hodně velké ulehčení ve fázi, kdy ještě nejsou nalezené kovy.

Ale i jiné věci jsou jinak: pozoroval jsem několikrát, že třeba truhlárna byla plná příkazů na výrobu a truhlář noudžoboval. Řešil jsem to vymazaním fronty k vyrobení a jejím novým sepsáním. Pak se obvykle dal do práce. Jak jsem ale později určil manažera, tak to už nepozoruju. Taky nějak podezřele mám málo houbových spór. Jednou se mi dokonce úplně ztratily. To je dost divné, ve starší verzi do dvou let byly plump helmit spawns vždy na maximu. Naštěstí chlastu teď hodně pomáhají povrchové plodiny - oves, kaniwa, špadla a to ještě nedošlo na ovoce! :)

Nejspíš brzo bude bugfix, já jsem zatím zveřejněné chyby nepozoroval, jen ty pršící ptáky. ;)

• Zábavné Zábavné x 1

Sdílej tuto stránku