1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Informace Life is Feudal moje skromná recenze

Vlákno v 'Mimo téma' založil Berhemoth 11. října 2014.

1. Berhemoth

Berhemoth Registered

Tak jsem narazil na Life is Feudal a docela mně to zaujalo, tak jsem to koupil a myslím že nezklamalo.
    Poprvé, co jsem narazil na RPG, které je opravdu Role-Playing Game, jde to hrát sám za sebe, ale musí to být zajimavější, když hrajete s někým dalším (mp jsem ještě nezkoušel). Pokud je dobře nastavený server a jsou tam fajn lidi jako na majnu (u nás), tak to musí být docela zajimavé. Není tam klasický RPG systém, ale jen se tam vylepšujou skilly tím, že je provozujete. Možná pár změn by se tam hodilo, ale můžete si tam hrát na farmáře, kováře, dřevorubce a další.
    Pár věcí by chtělo upravit, hlavně skilly, jako třeba kovář. Nejdřív by měly být měděné předměty, pak železné a pak ocel. Teď je to všechno na lvl30 Forging, až na pár vyjímek.
    Dál vaření o něco dřív, možná trochu jinak celkově propracovat skilly, ale není to zas až tak hrozné, když se člověk dopracuje ke všemu.
    Stavění budov a objektů je narozdíl od některých her, kde potřebujete 4 kameny, 5 klacků a postavíte hrad, tady na malou dřevěnou věž potřebujete kus lesa, hromadu kovu a co jsem koukal na jejich wiki, tak při stavbě hradu zapustíte kořeny, pokud budete hrát sami.
    Svět je docela velký a ještě jsem všechno neprozkoumal, je toho docela hodně a jsem zvědavý, co dalšího tam bude a co jsem ještě neobjevil.

Hodnocení:
    Jsem fanda středověkých her a tohle bylo docela příjemné překvapení, tak bych tomu dal někde mezi 87-92 / 100.

• Líbí Líbí x 3
    • Informativní Informativní x 1
  2.  
  3. Jajinek

Jajinek Registered

Chtěl jsem tuhle hru napsat do vlákna,"co hrajete", ale když už je tu vlákno, tak ho využiju.

Life is feudal je hodně podobný právě minecraftu, kategorie "Survival", čili hra na přežití, takže by spoustu lidí mohl chytit.
    Momentálně se hra nachází ve fází bety, má pár bugů, ale dá se velmi dobře hrát, aniž by bugy obtěžovaly.
    Přestože se kolega pokusil hru přiblížit, napíšu samostatnou recenzi, protože jeho je z mého pohledu velmi nepřesná.

LiF rozhodně není hra pro jednoho, to by musel být hráč velký masochista, aby to dělal. Mnohem lepší a zábavnější je připojit se na některý z hromady serverů, které jsou k dispozici.

Začínáte tak, že vás hra po intru vypustí na pláži ostrova a začínáte s troškou jídla a v hadrách svou pouť ke slávě. Na louce naškubete trávu, najdete vhodný kámen a ze stromu ulomíte kus dřeva a tím vytvoříte první nástroje a tak dále, nic co by v MC nebylo :). Dějově jste někde ve 12. století.

Každá činnost, kterou provádíte, vám dává body do skillů a taky do vlastností vaší postavy. Je třeba se dívat na nastavení serverů, některé mají skillcap menší než 3000, což je maximum. Na začátek je určitě lepší najít server právě se skillcapem 3000, aby jste si mohli ve hře osahat všechno a pak třeba zakotvit u toho, co vás baví nejvíce. Vlatnosti mají dohromady 150 bodů a je jich pět. Síla, obratnost, výdrž, inteligence, mentální úroveň. Skilly jsou ve třech kategoriích (pracovní, bojové, obecné).

Pracovní skilly jsou ve třech stromech.
    1)Řemeslník - zahrnuje stavby budov, kováře,uhlíře, zlatníka.
    2)Pěstitel - Farmář, bylinkář, alchymista, léčitel
    3)lovec - chovatel dobytka

Kdo má zájem se podívat blíže, může kouknout na wiki, je ale pouze v angličtině.

Stromem skillů se musíte propracovávat postupně, na úrovni 30 se vám otevře vyšší nabídka a od 60 ji můžete neomezeně skillovat. Pokud se chcete činnost odnaučit, není problém, jsou zde tři volby: Učit - zamknout - odnaučit. Každý skill má max 100 bodů. Pokud máte pocit, že stačí mít všechno na 60 a tím "ušetřit" body na zvládnutí více činností, tak výše skillu se často promítne do kvality věcí, které jste schopni vyprodukovat. TAkže farmář level 60 lepší než 60 obilí nevypěstuje, kovář zbraň nevykove a podobně. A kvalita věcí má ve hře poměrně velký vliv. Budovy mají méně HP, meče dávají menší zranění a nic nevydrží apod.

Podobné je to v bojových skillech, které mají také stromy: jednoruční, dvojruční, střelecké a jezdecké jednotky. NA boj jsem já osobně strašná lama, ale dá se ta hra hrát i bez válčení, jen je třeba počítat s tím, že Life is Feudal a občas vás nějaký kolega zabije, či omráčí a obere o všechno. Ve hře je full loot. Jen z vás věci nevypadnou, jako v minecraftu, ale zbyde úhledná mrtvolka, kterou můžete obrat.

Stavění není tak kreativní, jako v minecraftu, kde si stavíte co vás napadne, budovy jsou předem nadesignované, vy si jen uděláte odpovídající rovnou plochu a budovu na ni umístíte a po nanošení všech surovin se vám naráz objeví. Ale hradby a palisády se skládají z několika různých elementů a tím pádem se dají vytvořit krásné, originální hrady.

Aby byl váš majetek chráněn během nepřítomnosti, tak se dají vytvořit Claimy, čili nějaké vaše osobní území. Vytvoříte monument, ten má určitý rádius a věci uvnitř jsou pouze vaše, nebo lidí, které si pozvete do party. Aby to nebyla nuda, tak většina serverů má nastavenou Jugment Hour (JH), hodinu osudu, kdy váš claim ztratí ochrannou funkci a vaše věci lze uloupit/zničit. Je třeba svůj claim v tuto dobu bránit. Jediné, co je stále chráněno, je nemožnost pro cizího otevřít vaši bránu, takže se k vám musí probourat. Nebo podkopat tunelem :)

Ve hře jsou dostupné katapulty na ničení hradeb při JH, výbušné sudy, spousta zbraní. Boj probíhá tak, že zapnete bojový mód a pak sekáte do různých směrů pomocí myši. Jak jsem psal výše, jsem příšerná lama, takže většinou seberu luk a snažím se někoho trefit. V posledních updatech přišla možnost na sobě mít hadry v modifikovatelné variantě, takže už se dá rozlišit, kdo je "náš" a kdo "cizák", jinak vzledem k omezeným variantám brnění dost často docházelo k zabíjení ve vlastních řadách. Podle jména nad hlavou se orientuje dost špatně.

Už ten román ukončím, kdo má zájem, kouknte se na videjka, nebo Wiki hry, případně se obraťte na mně, už mám ledasco odehráno a tuším.

PS: A budoucnost? Vhledem k tomu, že současná mapa je dost ohraná, protože je jen jedna přesně nascriptovaná, a počet hráčů je max 64, což není mnoho, plánuje se MMO. To by mělo být celosvětové a bude to asi dost velký mazec. Už teď, když vtrhne dobře sehraná parta 10-20 lidí na server, nezůstane kámen na kameni, takže netuším, jak to bude vypadat při 100 lidech. NAvíc momentálně je na většině serverů zakázáno ničit monument, takže po dobití vašeho sídla dojde sice k vydrancování a třeba i částečné demolici, ale po skončení zase "něco" máte. Ale představa, že budujete měsíc hrad, pak tam nezvaná parta vlítne, zničí váš monument, dá svůj a vy odejdete vážně s holým zadkem je zajímavá.

Sdílej tuto stránku