1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Jak hrát Minecraft po LANu ?

Vlákno v 'Problémy' založil Propi 01. srpna 2011.

1. Propi

Propi Registered

Zdravím, máme s kamarádem oba Minecraft a chtěli by jsem si ho spolu zahrát po LANu. Bohužel připojení k internetu máme v místnosti jen jedno. Takže k internetu může být připojený vždy jen jeden (pokud je jeden připojen k internetu notebooky nejsou propojeny LAN kabelem)
    zajímalo by mě zda se dá nějak k sobě připojit i bez toho aby jsme byli připojeni na internet. Hamachi bohužel nejde spustit bez internetu, respektive je offline takže se na nem neda vytvořit místnost atd. Takže je nejaká možnost jak si takhle spolu zahrát ? :idea:

Předem díky :wink:
  2. LmanCZ

LmanCZ Anti X-Ray

Krizeny sitovy kabel, nastavit ip adresy na sitovce na 192.168.0.1 a 192.168.0.2. Na jednom pc spustis server a klienty priojis na ip adresu pc, kde běží server...pokud nevíš jak zacházet s nastavením síťové karty, možná se na to radši vykasli.
  3. Amunak

Amunak Worldedit Trollmasta

Kupte si switch - malá krabička za cca 250 Kč, strčíte tam síťové kabely jak od netu tak od notebooků a budete moct oba naráz na internet. Pak jeden z vás založí server a druhý se připojí na jeho LAN IP.
  4. Tutifus

Tutifus Vault Dweller

Amu, tohle switch neumí, na to je už potřeba router... switchem internet rozvede jen za předpokladu, že internet jde do PC tam je nastavený jako sdílený a dál vede druhý kabel od tohoto PC do switche... Switch si sám s netem neporadí pokud je do něj napojenej přímo, protože nemá mac adresu, vlastně to z pohledu počítačové sítě není ani žádné zařízení (teoreticky)... narozdíl od routeru...
  5. Amunak

Ale divil by ses, jak poradí :)

Samozřejmě tam někde před ním musí být router (ideálně s DHCP serverem), protože pokud by to šlo přímo od poskytovatele, tak by to asi nefungovalo. Ale pokud jim předtím stačilo jen připojit pc a net jel, tak by to switch měl vyřešit.

Navíc switch je, i když to tak nevypadá, docela sofistikované zařízení. Pamatuje si MAC adresy připojených zařízení takže ví, kam má jaké packety posílat. Navíc i switch má, jako jakékoliv jiné síťové zařízení, vlastní mac adresu. U win7 se snad dá i prohlížet přes "mapu sítě".
  6. Tutifus

Tutifus Vault Dweller

Z vlastní zkušenosti vím, že kabel od poskytovaletel přímo do switche a pak do různých PC nejde... možná záleží i od poskytovatele nebo druhu switche... jako ono já mám net zapojený do switche ale to jen kvůli digi televizi... od něj to jde pak do setoboxu a routeru a až z routeru to jde do PC... a když jsem zkoušel zapojit PC do toho switche tak to zkrátka jet nechtělo... a u poskytovatele je nastavená mac adresa z routeru, takže o tom, že by ten náš switch měl nějakou mac adresu pochybuju...

já bych to prostě řešil tím routerem, funguje jako HW firewall (víceméně) a funkci splní na 100% navíc pokud se jedná o wifi router, tak můžou použít jak kabely tak pokud ten ntb má tak i připojení skrz wifi, případně i jiné zařízení jako smartphony a podobně...
  7. Amunak

jo, záleží na poskytovateli i typu přípojení, třeba ADSL ti nepůjde přímo. switch má MAC adresu, ale ta se používá jen interně při přenosu packetů. Jinak router je pochopitelně lepší, pokud ví jak ho nastavit a chtějí do toho investovat o pár korun víc.

Sdílej tuto stránku

Nalezeno vyhledávačem:

1. minecraft nelze se připojit přes lan