1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Návrh Icarus I

Vlákno v 'Kvadrant ostatních' založil Mawky 18. září 2013.

1. Mawky

Mawky Frajer

Ahoj,

procházím si lehkou hrací krizí, kdy jsem si na zeměkostce de facto postavil co chtěl - pěkný dům na ostrově, dva veřejné projekty, všemožné automatické stroje pod ostrovem a díky diahexovi mám i ženu :joyful:. Dalo by se tak říci, že už bych mohl pouze spokojeně stárnout.

Napadlo mne, co bych tak mohl postavit a co by mne bavilo. Z jednoho ze dvou mých nejoblíbenějších filmů - Stroje času jsem udělal svou první kešku, druhý bych rád umístil do hvězdného prostoru.

Ač Stárwársy a Stártreky nepoznamenám, druhým nejoblíbenějším filmem je Sunshine, který by se dal v kostce popsat - Slunce umírá - Poslali jsme loď s atomovkou - Ta neuspěla - Posíláme druhou - ??? - Profit.

Proto bych rád postavil ve vesmíru (nevím kde, jak máte rozdělené ty sektory) loď Icarus (I nebo II, to záleží na možném využiití při kešce).

E: Přidán odkaz na dynmapu: http://goo.gl/SgD3HI

Upřímně nevím, jak by to bylo velké, jaké měřítko nejčastěji používáte. Vím především to, že mám chuť se do něčeho takého pustit a doufám, že budu mít Vaši podporu. Icarus pro neznalé vypadá asi následovně

Tepelný štít
    Komora s atomovou bombou
    4 motory, každý o 7 segmentech
    Menší odpojitelný tepelný štít, který chrání zbytek lodi při návratové sekvenci
    Samotná vědecká a ubytovací část lodě
    Zahrady - Kyslík, jídlo - cesta tam a zpět cca 34 měsíců (scifi)
    Propojovací části
    Antény
    Návratový modul na Zem

wp_sunshine_02.jpg
    Budu rád, když se vyjádříte, kam bych to mohl zapasovat, jak velké a jestli vůbec.

Díky, Mawky

Poslední úprava: 05. října 2013
    • Líbí Líbí x 10
    • Informativní Informativní x 1
  2.  
  3. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

No, velikostně to bude trošku problém. Nedávno jsem na to koukal a řikali tam něco o tom že je ta bobma velikosti Manhattanu :D Ale tak velikostně si zvol asi co chceš protože 1:1 se to do vesmíru nevejde :D

O pozici mi napiš ve hře, dohodnem se co ti bude nejvíc vyhovovat. Schváleno

• Líbí Líbí x 1
  4. Mawky

Mawky Frajer

Pro tu velikost si proletím vesmír a podle velikosti už existujících lodí a jejich zobrazení na dynmapě se rozhodnu + Ti napíšu tu lokaci

Edit: Samozřejmě pokud by se chtěl někdo, kdo Sunshine a Icara zná připojit, budu jenom rád[DOUBLEPOST=1379603416,1379517339][/DOUBLEPOST]Takže po obhlídce vzduchoprázdna a pomoci @TooSexyForCS a @NepsterCZ jsem vybral místo, pozici budoucí lodě a velikost.

Prosím berte všechna měřítka na ilustrativním obrázku s úsměvěm, jedná se pouze o předběžnou dokumentaci.
    Bez názvu.png

Na pozici -7927, 139, 2091 se nyní nachází malá plošina (červeno-šedá), kterou bych svou pomocí své představivosti spolu s filmovou předlohou (žádné schematiky . ani nevím, co to pořádně je) přebudoval do lodi, která by při pohledu z dynmapy vypadala jako nahoře, tj štít by směřoval na východ. Štít bude stejně nebo velice podobně velký, jako kratší průčelí Majnwaje, tj. od y134 do y32 - průměr konkávního tepelného štítu by tak byl okolo 100 až 120 kostek. Ještě to prodiskutuje s creativem, zda velikost štítu bude potřeba upravit v závislosti na poměru k celé lodi a využitelnosti velikosti modulů

Materiál na štít - Bílá/světle šedá vlna
    Tělo - Iron, stone, stone slaby,
    Antény - ironbars

Loď na videu:

Poslední úprava: 19. září 2013
    • Líbí Líbí x 2
  5. FighterCraft

FighterCraft Legion

WoW Pokud se to schválí tak můžeš počítat z mojí materiální podporou. Ten film se mi hodně líbil. :D

6. Zefram_Cochrane

Zefram_Cochrane VIP

Přijde mi to strašně nalepené na Stargate. Takhle se to možná nezdá, ale taky tam ještě nejsou žádné lodě Antiků, Goauldů, Asgardů, Wraithů atd.

Co všechny tyhle moduloidní záležitosti sdružovat do stejného koutu vesmíru? Můžeš jako odrazový můstek použít mojí stanici a kousek popoletět (podle mě by se to hodilo na -10000; 24000).

• Líbí Líbí x 1
  7. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

Blízko mi to rozhodne neprijde (3000 metru daleko) a nejake lode z Stargate se v dohledne dobe stavet nebudou. U Antiků se do vesmíru nevejde ani jedna (Možna tak Asuranska fregata), u Goauldu tak maximalne Hatak (kterej by se musel nějak osekat kvuli vejskovemu limitu - 315), u Asgardu se nevejde zadna lod a u Wraithu jen kriznik. U lidi se da postavit uz je BC303 a u Replikatoru maximalne bug ship. Takze ze stargate se v podstate da vejít jen 5 lodi (co nejsou stihace nebo jina plavidla pod 100 metru). Proto si myslím ze vzdalenost 3 kilometry je naprosto dostacujici

• Souhlasím Souhlasím x 1
    • Informativní Informativní x 1
  8. Mawky

Mawky Frajer

Osobně na tom místě nelpím, jsem otevřen jakýmkoli připomínkám a návrhům, a to přesně do doby, než položím první nějaký smysluplný blok v nějaké smysluplné konstrukci.

Pokud to NepsterCZ shledává jako bezproblémové, tak to beru také tak. pokud ovšem máte i přeze všechno o místě vzhledem k budoucímu vývoji pochybnosti, nedělá mi problém se přesunout, například 5000 bloků severovýchodně/severozápadně od Zefovy stanice

Poslední úprava: 23. září 2013
  9. ENgateman

ENgateman VIP

Když shrnu to, co jsem tu prve napsal a poté radši dal do spoileru, tak by stačilo říct, že já lodí ze Stargate, které by se daly postavit, napočítal přibližně 11 (u některých nejsou známy přesné rozměry). A třeba někdo někdy postaví nějakou bitvu mezi těmi menšími loděmi.

Antické:
    Kromě Destiny, jejíž stavba bude brzy zahájena, jsou tu ještě předsunuté lodě, které před Destiny zasely na obyvatelné planety brány (Seed ships). Antikové ale určitě neměli jenom lodě třídy Aurora nebo gigantická létající města, jistě měli nějaké menší výzvědné, průzkumné, transportní nebo vědecké lodě. O jedné se dokonce v SGA mluví (3x12 "Echoes"). Problém s nimi je, že v seriálu nebyly. Stejně tak, ale může být zajímavé vymyslet si vlastní (navíc si můžeme vymyslet interiér, který bude v minecraftu vypadat pěkně).

Asgardské:
    Pokud já vím, tak všechny Asgardské lodě jsou moc vysoké na to, aby se daly postavit 1:1, ale stejně jako u Antiků i Asgardi nejspíš měli něco menšího s podobným tvarem.

Goa'uldské:
    Těch je asi nejvíc. Jak už poukázal Nepster, tak Ha'tak by se musel nějak osekat, ale nějaká menší vesmírná bitva mezi Luciánskou aliancí s Tel'taky a Al'keshi a pozemšťany s nějakou BC-304kou a F-302kama.

Replikátoři:
    Jen ty dvě, které tvoří sami replikátoři.
    RepliCruiserRear.jpg Vlcsnap-386817.png

Když to shrnu a přidám lodě méně vyznamných ras:

Seed ship
    SeedShip&Destiny.jpg
    Ha'tak
    hatak.jpg
    Replikátorské "Bug ships"
    RepliCruiserRear.jpg
    Wraitský křižník
    WraithCruiserCondemned.jpg
    Asuranský křižník
    mortalcoil0918.jpg
    Gadmeerský terraformátor
    gadmeer_terraformer.jpg
    Loď modrých ufonů z SGU
    Blue_mothership.jpg
    Loď Vanirů (Asgardů z Pegasu)
    LostTribeShip11.jpg
    Lucianský "naklaďák" transportující kassu
    KassaTransportTrain.jpg
    Loď Martina Lloyda

Martinship.jpg
    Lodě cestovatelů
    TravelerShipHyperspace11.jpg

• Líbí Líbí x 3
  10. Bretrox

Bretrox Registered

Mam ten film rád a mam aj slušné zásoby matrošu tak ak to začneš stavať tak mi napíš, aký materiál je potrebný a ja ti to obstarám ... :)

11. Mawky

Mawky Frajer

Tak co, @NepsterCZ @Zefram_Cochrane , necháme to, kde to je, nebo to mám přemístit na větší, než malou vzdálenost od Zefovy stanice

12. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

Nech to tam kde to je :D

13. Zefram_Cochrane

Zefram_Cochrane VIP

Nepster by měl nejradši všechno na dohled od sebe a já zase propaguju stavění v opačných rozích vesmíru :) Co kompromis, šoupnout to na cca -10000; 2000?

Battlestar, Star Trek a Star Wars mají celé kvadranty, tak na Stargate by šlo snad vyčlenit aspoň 10x10 km..

14. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

Propagovat můžeš stavění kde chceš, faktem je že nebudu rezervovat tuhle část vesmíru

jen pro to že by možná v budoucnu někdo chtěl postavit jednu z 8mi možných lodí

Replikátorská Bug Ship má maximálne 100 metrů
    Replikátorský Křižník má podle wiki 35 metruů
    Seed Ship má 400 metrů
    Ha'tak má 700 metrů (musel by se vyreřiš problém s přesahující vejškou skoro o 1/3)
    Wraithský křizník 1000 metrů (pravděpodobně se nevejde na vejšku, muselo by se rešit jako u Hataku)
    Asuran Cruiser, dle mého odhadu nebude vetší jak 150 metrů
    Gadmeerský terraformátor je šikorý přes 3 kilometry, toho nikdo stavět nebude chtít
    Nakai Mothership se nevejde na výšku (odhad z dílu kde raketoplán z destiny vlétal do hangáru)
    Lucianský "náklaďák" je jen Alkesh s pár kontejnerama vzadu, né delší jak 100 metru
    Loď martina Loyda má 40 metrů
    Loď cestovatelů ma podle non-canon wiki 150 metrů, což je rozumný odhad

Takže v podstatě jediné lodě co se v Stargate sektoru dají stavět a mají víc jak 200 metrů je Seed Ship, Ha'tak, Wraith Cruiser a Gadmeerský terraformátor, z toho jediná loď co se dá postavit bez problémů je Seed Ship.

Proto si myslím že je naprosto zbytečné kvůli 11ti lodím (hranici 100 metrů překročí celkem 6 lodí) vyhrazovat prostor o velikosti 10*10 kilometrů

Daleko lepší bude když se udělá takto velký čtverec (modrá), v jehož centru by byl ESF Sol jako centrální loď pro Stargate sekci

• Líbí Líbí x 1
  15. Welfare93

Welfare93 Modder/Mod

Těch lodí ze stargate je ještě daleko víc (veškeré jdou stavět v mc)
    Alteran Destroyer
    1,750 x 500 x 250

Cheops Class Warship
    300 x 300 x 200

Asgard Science Vessel
    1,000 x 800

A ještě ty které vytvořili a přijali fanoušci stargate. Lodě pochází z poseriálové doby. (Velikost x,z,y)
    BC-308 "Protector" Class
    175 x 90 x 40
    Hlídková loď

BC-305 "Phoenix" Class
    240 x 110 x 85 (bez roztažených křídel)
    Loď na průzkum. Speciálně úpravená na lety v atmosférách planet.

BC-306 "Ares" Class
    250 x 90 x 80
    Bitevní loď s větší palebnou silou než BC-304. První pozemská loď s předělaným antickým křeslem,nemá ale hangár.

BC-307 "Excalibur" Class
    960 x 480 x 176
    Vlajková loď.

BC-309 "Paladin" Class
    525 x 115 x 95
    Nahrazuje BC-304

16. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

Tak samozdřejmě že počítám jen s Canon loděmi, nemůžu počítat s každou Non-canon lodí co kdy kdo vymyslel pro Stargate, pak by se v sekci "Ostatní" nedělalo nic jiného.

Co se týče reakci na tebe:

Alteran Destroyer. U něj se neví jak velkej ve skutečnosti je, jeho design vycházi z Lateanského križníku kterej byl v seriálu viděn jen jednou a v neporovnatelné velikosti.

Cheops Class Warship je skutečne postavitelná.

Daniel Jackson Class je sice 1000 metru dlouhá a 800 metru široká ale pokud se podíváš na ty "bodce" tak zjistíš že měří minimálně 400 metrů takže by se nevešla na vejšku.

17. Mawky

Mawky Frajer

No tak místo nechávám původní. Čímž si sám sobě nahrávám na otázku Kdo mi ukradl plošinku? :-D Nemůžu jí najít na souřadnicích. Že by černá díra?

18. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

@spuntiky byla tak hodná, plošinku našla a linkla na ní teleport z MSS, máš ho přímo mezi Destiny a Kosmíkem

19. Mawky

Mawky Frajer

• Informativní Informativní x 2
    • Líbí Líbí x 1
  20. RoyalDonut

RoyalDonut Moderátor

@Mawky bude nějaké pokračování tohohle projektu ?

21. Mawky

Mawky Frajer

Vzhledem k tomu, že jsem pozastavil i svůj druhý tajný projekt (fakt hustá keška), protože nejsou lidi, asi budu muset konstatovat, že Icarus I a s ním spojená další keška půjde k ledu. Respektive na souřadnicích je jen malý tubus a pár dvoubeden napěchovaných šedou vlnou. Kdyby chtěl někdo pokračovat, jsem ochoten všechen materiál přenechat, pokud ne, oblast vyklidím na své náklady

Sdílej tuto stránku