1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Sídlo Gotický hrad - renesanční zámek (rekonstrukce )

Vlákno v 'Stavby a projekty' založil Testeuros 01. února 2014.

1. Testeuros

Testeuros Registered

Původní Thread - Gotický hrad ( SKARIJJ )

Na úvod bych chtěl říci, že tuto stavbu bude mnoho lidí znát jako jednu z těch "starších" staveb na mapě. Bohužel je tato stavba v povědomí těchto hráčů také díky zastavení stavby. No a řekněme na rovinu - tato stavba se zaslouží plnohodnotné, kvalitní dokončení toho, co zde předchozí majitel začal. A právě proto jsem vytvořil toto téma, se soupisem stavby a popisem úprav na tomto již pro některé lidi mrtvém projektu.

Lokace stavby - Zde
    Plán stavby - Stavbu jsem si rozdělil na několik základních částí, které budu stavět popořadě ( části jsou zobrazeny na obrázku níže) . Jako první začnu dokončovat východní křídlo, které se drží ještě původního SKARIJJ-ova kostkopisu. Poté, co tuto část dokončím, vrhnu se na západní křídlo, které bude kombinací východního křídla a západní části Kusburgu ( neboli zámku u Tří vrchů ), z něhož přejme větší část architektury a kombinace materiálu. Po západní části bude následovat původní budova. Tuto budovu bude čekat "zruinovaní" a překonvertování do stavu blízkému pádu budovy.
    To nejlepší si nechávám na konec - ke konci bude následovat rekultivace kopce a lesa v okolí hradozámku ( neboli tohoto projektu ) z důvodů, že nepůsobí tak přirozeně, jak bych chtěl.

Historie hradozámku
    První zmíňka o této stavbě se objevila v jedné kronice z 13. kostkoletí. Tehdy se jednalo jen o malou pevnůstku na kopci, jenž byl pro stavbu vybrán díky jeho nedobytnosti. Během uplynulých dvou kostkoletí se rod Skarijjovců stal majitelem pevnosti a tehdy začala obrovská přestavba. Z pevnosti nezůstalo nic, začala se zde stavět katedrála ( z niž se do dnešní doby dochovalo velmi málo ) , jenž byla v roce 1532 doplněna budovou z pískovce, jenž dnes spadá k východnímu křídlu. Toto byl prvotní krok ke změně z hradu na zámek.V 16. kostkoletí vymřel rod Skarijjovců a tak se stavba stala opuštěnou, bez majitele. Tuto stavbu začala využívat různí loupežníci a zlodějíčci jako základnu pro jejich "řemeslo". Právě oni dostavěly malá, dřevěná okénka, jenž se taktéž do dneška nedochovali kvůli jejich nízké odolnosti vůči vlhkosti, jenž tento hrad pohlcovala. Stavba začala více a více chátrat, prvotní zájemci ztraceli o tuto budovu díky špatnému stavu základů.

Úprava okolí stavby
    Nyní se pozastavím nad okolím stavby - jak si můžete všimnout, není ve stavu, který by dokázal tuto stavbu reprezentovat. Proto jsem požádal několik hráčů ( pro začátek Dwd740 ) , aby vytvořili v okolí stavby krajinu, která se hodí k lokaci a také ke stylu stavby. Tak uvidíme, co nám čas přinese za výsledek.

Vystavěnost projektu ( Done"O"Meter ) k 19.10.2014
    Východní křídlo - 70% (odstranění věže a úprava stavby )
    Západní křídlo - 78%
    Původní budova - 69%
    Rekultivace - 40%
    Fotky ze stavby
    Poslední úprava: 18. října 2014
    • Líbí Líbí x 10
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 2
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  2. Vergis

Vergis Celebrita

Rozhodně bych byl pro, ten hrad si to zaslouží - zkoušel jsi ho kontaktovat?
  3. Testeuros

Testeuros Registered

Předně - Stavba byla po konverzaci se @SKARIJJ-em přepsána na mně. Ano, je to 2-3 měsíce zpět, ale z důvodů neaktivity jsem se k tomuto kroku ( defacto sepsání threadu a začátku rekonstrukce ) neodhodlal dříve než teď.
    Poslední úprava: 01. února 2014
    • Informativní Informativní x 3
  4. Plenca

Plenca Registered

Jojo, toto sídlo se začalo budovat ještě před vznikem kláštera. Jenže velmi brzy po založení byla stavba zastavena a rozestavěné sídlo zanecháno ve stavu, v jakém jej dělníci opustili. :) Pak už se v kronikách dovídáme jenom to, že tato rozestavěná/polozřícená tvrz starší okolní obyvatele Ledových plání. Jediná zajímavost je asi ta, že toto nikdy nedokončené sídlo, mělo svou zastávku metra ještě před příchodem mnichů. :D Upřímně doufám, že tentokráte se tato stavba už dokončí. :) Kdybys zvažoval připojení na cestu, dej vědět. Ke klášteru je to jen kousek. Stačí jen připravit napojení, aby to v budoucnu šlo.
    • Líbí Líbí x 1
  5. Testeuros

Testeuros Registered

O tomto jsem uvažoval, v případě domluvy a odsouhlasení by tato část byla spojena právě s rekultivací lesa. V hlavě mám už i menší návrh, jakpak by cesta mohla vypadat.
    Poslední úprava: 03. února 2014
  6. Ratchet_97

Ratchet_97 Registered

Zdravím.
    Dnes jsem byl u gotického hradu a všiml jsem si, že stále není dokončený. Jak to vypadá s její dostavbou?
    Jsem ochoten ti pomoct tuto pěknou stavbu dokončit. Mohu přispět jak materiálně tak i pracovně.
    • Líbí Líbí x 3
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  7. Testeuros

Testeuros Registered

Na úvod chci poděkovat za zájem o tento projekt. Ano, je pravda, že se stavba pozastavila z důvodu mé (ne)aktivity, o nebudu popírat ( přecijen jakpak bych mohl ).
    Co se týče výpomoci, materiální varianta plně dostačuje, především z toho důvodu, že stavební plán ( především detaily ) upravuji přímo během stavby ( pevně zadaný mám půdorys a materiál, se zbytkem si u poradí fantazie ).
    A jsem rád, že se stále o tuto stavbu někdo zajímá. ;)
  8. Ratchet_97

Ratchet_97 Registered

U vchodu jsou dvě dvojbedny s materiálem. Většinou to je kámen a písek ale jsou tam i smrkové kmeny, jíl, úhelné blocky a zlaté botky s feather falling IV. Kdybys ještě něco potřeboval stačí říct. Enjoy.
    • Líbí Líbí x 2
    • Děkuji! Děkuji! x 1

Sdílej tuto stránku