1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Sídlo Ekoměstečko

Vlákno v 'Schválené' založil marquecz 17. listopadu 2015.

1. marquecz

marquecz Registered

Projekt Ekoměstečko* by měl být menším osídlením ve stylu moderní až lehce futuristické „eco“ architektury plné zeleně (inspirovaný například stavbami frakce Ekologů ve hře Anno 2070 či naším nádherným Spawnem). Na projektu bych zpočátku pracoval sám a načrtl základní budovy a infrastrukturu (přístav, radnice, veřejný důl, komunitní zahrádka a chodníky mezi nimi), ale určitě bych byl rád, kdyby se do budoucna připojil někdo další. Ekoměstečko by mohlo navazovat na obdobný projekt Zelnoslabov z Eternie.

*název je předběžný, ale myslím, že dobře vystihuje charakter projektu.

Poloha: -220;3480 (Mám zde svoje provizorní sídlo)

Hlavní materiály:

Co se výběru materiálu týče, chápu, že jsem si na sebe hlavně s quartzem a sea lantern ušil bič. Zde mám natěžené nějaké suroviny pro začátek.

update: mapka nárokovaného území
    Poslední úprava: 18. listopadu 2015
    • Líbí Líbí x 13
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 2
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  2. Standa Šimáček

Standa Šimáček Registered

Vypadá to dobře, ale přijde mi, že ty liány to spíše zhoršují. :D Je to jen můj vlastní názor, jinak to vypadá najs. ^^
    • Souhlasím Souhlasím x 5
  3. SilveR_sk

SilveR_sk Registered

Ako si spomenul to Anno, tak presne taká budova tu už stojí, ale ak sa tým chceš len inšpirovať, tak to asi vadiť nebude,

a ohľadom toho materiálu, morské lampy ti asi na začiatok stačiť budú, ale quartz sa míňa strašne rýchlo
    -osobná skúsenosť
  4. marquecz

marquecz Registered

Ano, vím o ní. Podobné megalomanské ambice určitě nemám a jak jsem řekl, jde spíše o inspiraci stylem (hlavně kombinace bílé, zelené, dřeva a skla), ne o stavění budov z Anno.

Vedle quartz bloků na tom screenshotu mám stranou ještě pár stacků quartzu a quartz ore, kdyby se mi poštěstilo se někdy dostat k Fortune III. Větší problém vidím v lapisu, který je potřeba na custom recepty k mořským materiálům.
    • Informativní Informativní x 1
  5. LlittleLlama

LlittleLlama Registered

@marquecz Fortune III Ti klidně věnuju, trochu lapisu taky. Vypadá to úžasně, pokud to bude jen trochu možné, zkusil bych si tam postavit dům. :)
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  6. Pompeius

Pompeius Ecthelion

Návrh se mi líbí, jsem pro. Ještě bych poprosil o nějakou mapku s vyznačeným územím, které chceš mít zabrané.

Doufám, že Ekoměstečko nebude líhní ekoteroristů. :D
  7. marquecz

marquecz Registered

No, nemůžu zaručit, že povaha městečka časem nepřiláká třeba Creepeace. :D

Jinak, updatoval jsem tedy první příspěvek. Nyní tam je i mapka mnou nárokovaného území.
    • Líbí Líbí x 3
    • Zábavné Zábavné x 1
  8. funnel66

funnel66 Bagr

Pro, prvotřídně podaná žádost.
  9. rikuhahl

rikuhahl Fanatický dříč

Žádost je krásná, učebnicová. Naví se mi líbí vzhled staveb i tvoje plány. Jsem pro a přesouvám do schválených.

PS. Nějaký lapis ti věnuju, až se potkáme ve hře ;)
    • Souhlasím Souhlasím x 2
  10. marquecz

marquecz Registered

Uběhly dva týdny a tak jsem si řekl, že bych se mohl podělit s nějakým updatem o stavbě.

Dokončil jsem první etapu výstavby Ekoměstečka - přístav.
    Nyní se opět budu muset ponořit do hlubin Netheru pro nový materiál, a pak začnu s vyznačováním si budoucích chodníků s dominantou v podobě okruhu okolo tohoto majestátního jehličnanu.

Mimo to, moc děkuji @LlittleLlama a @rikuhahl za příspěvky v podobě lapisu. Díky nim mohu plýtvat se sea lanterny ještě okázaleji. :D

Přiložené soubory:

• Líbí Líbí x 9
  11. marquecz

marquecz Registered

Od mého posledního příspěvku uběhly téměř čtyři měsíce, a tak jsem si řekl, že by bylo záhodno se ozvat s menší aktualizací. Ačkoliv jsem v poslední době příliš času na hraní neměl a minimálně do konce semestru ani mít nebudu, projekt není mrtvý a snažím se na něm průběžně pracovat.

Nyní jsem dokončil další etapu projektu - chodníky, mojí vilku, radnici a základní služby (důl, zahrádka a prostor pro shopy). V budoucnu bych chtěl pokračovat výstavbou dalších veřejných budov, například knihovny, a menší podzemní dráhy. Pokud by měl někdo zájem si v Ekoměstečku postavit svoje osobní sídlo, může se mi také ozvat a něco vymyslíme.

V současné podobě vypadá Ekoměstečko takto:

Zde jsou nějaké detaily budov:

• Líbí Líbí x 17
  12. marquecz

marquecz Registered

Po nějaké době bych se chtěl opět ohlásit s updatem a především s žádostí o rozšíření území Ekoměstečka. Momentálně moc času na hraní nemám, ale rozvrhuji si nějaké stavební plány na prázdniny. Chtěl bych tímto mody požádat o rozšíření nároku na toto území západně od Ekoměstečka. Většina se nachází v rádiu 150 bloků od mé nejbližší stavby, nejbližšími sousedy jsou @Webess a @Azuni s @Faiwy (respektive @Tr0jaN_, pokud připadne jejich území jemu), nicméně jsou celkem daleko.

Mým plánem není oblast zastavět, ale rozšířit tamní roofed forest biome, přidat lesní cesty a možná i naučnou stezku a na kopci postavit rozhlednu v podobě klasické menší observatoře s kruhovým půdorysem a kopulí, pokud se to na Novusu osvědčí, tak i elytra launcher. V současnosti mám v kopci provizorní jednokolejku s možným rozšířením na dvoukolejnou trať podzemky. Pro lepší obrázek vizte přiloženou mapku.

Přiložené soubory:

• Líbí Líbí x 6
  13. rikuhahl

rikuhahl Fanatický dříč

Myslím, že by to neměl být problém, já ti tvůj úmysl schvaluju a fandím ti.

Pokud je někdo proti, tak se jistě ozve :)
    • Souhlasím Souhlasím x 4
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  14. marquecz

marquecz Registered

Řekl jsem si, že bych se po sedmi měsících mohl ozvat s nějakým updatem. Ekoměstečko stavím nárazově, když mám zrovna čas, takže se rozrůstá pomalu, ale jistě. :)

V současné době má Ekoměstečko tuto podobu:

Dopravní obslužnost zajišťuje podzemní dráha spojující samotné Ekoměstečko s nedalekou observatoří a pláží. Poblíž stanic podzemky jsou přístavy s automatickým suchým dokem, u stanice Observatoř se pak nachází elytra launcher (u kterého nevím, jestli bych ho raději kvůli zátěži serveru neměl uvést mimo provoz), stanice Observatoř a Pláž budou v budoucnu navazovat na připravovanou turistickou stezku.

Mimo to jsem v okolí vybudoval síť lokálních lesních cest propojující Ekoměstečko se sídli ostatních hráčů.

V následujících měsících bych se chtěl věnovat dokončení zástavby kolem hlavního náměstí a parku, dodělání interiérů některých budov a pak především dokončení turistické stezky, kde bych rád udělal kešku.

• Líbí Líbí x 11
    • Děkuji! Děkuji! x 1
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
  15. marquecz

marquecz Registered

Součástí projektu Ekoměstečko se nedávno stal i přilehlý ostrov ležící kousek na severovýchod.
    Na ostrově se nyní vedle rozhledny nachází i veřejná ovčí biofarma, respektive celý ostrov je jedna velká ovčí biofarma. :)

Vítejte na Ovčím ostrově!

• Líbí Líbí x 8
  16. marquecz

marquecz Registered

Ekoměstečko má nový portál v Netheru!

Od nynějška se do Ekoměstečka a na Ovčí ostrov dostanete už jen po zelené CNC.

• Líbí Líbí x 4
  17. marquecz

marquecz Registered

DŮLEŽITÝ UPDATE!

Momentálně jsem dostavěl prozatím všechny veřejné budovy Ekoměstečka a centrální náměstí si troufnu označit až na drobnosti za v podstatě dokončené. Nyní mám v plánu dodělat interiéry některých budov, zaměřit se na okolí města a vybudování turistické stezky s keškou.

V této fázi bych Ekoměstečko otevřel případným zájemcům o postavení si vlastního domu (v minulosti projevil zájem třeba @LlittleLlama). Pokud byste tedy měli zájem, ozvěte se mi a něco vymyslíme. Níže přidávám orientační nákres oblastí použitelných pro parcely.

• Líbí Líbí x 13

Sdílej tuto stránku