1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Dwarf City

Vlákno v 'Schválené' založil Trpaslik26 12. února 2012.

1. Trpaslik26

Trpaslik26 Registered

Zdravím,
    jak jste si kdysi mohli všimnout, projekt jsem už naplno přebral já a teď jsem si konečně přivlastnil i vlákno zde na foru. Vlákno budu občas aktualizovat a v tomto hlavním příspěvku bude shrnuto všechno co k DC patří, to znamená všechny projekty přímo ve městě i mimo něj.
    DC je z 99% hotové, máme postaveno všechno co jsme si na začátku naplánovali a ještě mnohem více.
    Upozorňuji, že obrázky jsou opravdu jen orientační a zachycují pouze malý kus obřího projektu. Vždy se snažím, abych co nejlépe zachytil atmosféru daného projektu a přiblížil ho tak zde, na foru.

O městu a lokaci
    Dwarf City se nachází v CHKO Sněžné pláně. Město jako takové leží plně pod povrchem a je plné lávy, horka, a bohatství. Nejbližší další známky civilizace v oblasti je město Williamsovo, které se také nachází v CHKO. Obě osídlené oblasti jsou ve sněžném biomu, který je velmi drsný a nepříznivý k přežití. Město samotné je velmi rozlehlé, ale je nemožné se v něm ztratit. Hlavní páteří města je most, který ukazuje na 4 světové strany. Z tohoto mostu se poté dostanete do několika chodem, které se dále dělí na další a ústí do různorodých místností. Celé podzemní město je ještě podkopáno kanalizací, která je velmi dobře skryta kvůli velkému počtu úmrtí, ke kterým v ní došlo.

Jednotlivé projekty:

Hlavní vchod a křižovatka
    Vchod jak kráva a aby byl všem na očích!
    Hlavní vchod je jedna z mála věcí v DC, která je pozorovatelná z dynmapy. Jedná se o naprosto jednoduchou halu zasazenou do skály, ze které pokračují schody do hlubin DC. Schody jsou trochu klikaté, ale nově máme zrychlenou cestu dolů pomocí volného pádu šachtou. Šachta se nachází napravo od schodů, je to 1x2 díra ve stěně s pressure platem. Dole je most, který vede na všechny čtyři světové strany.

Přístav
    Voda patří k životu, je potřeba do piva, a i přesto, že je vodní doprava pomalá, lidí mají lodí dost, a tak si trpaslíci potřebovali udělat taky přístav.
    Tato stavba by měla celá sloužit jako takový přístav.

Maják
    Odkaz na vlastní Thread.
    I přesto, že trpaslík je tvor výhradně podzemní, nějak ten materiál dopravovat musí a lodě, jsou příliš pomalé.
    Jedná se o přístav pro vzducholodě. Je to celé ve steampunkovém stylu.

Wither Head Farm
    Odkaz na vlastní Thread.
    Každý občas potřebuje vybít vztek a živí boxovací pytel je fajn, hlavně když z toho i něco je.
    DC má svou vlastní farmu na skeletony. Jde o dva skeletoní spawnery, které bohužel nejsou dostatečně blízko u sebe na to, aby fungovali současně. Farma obsahuje automatický "kuřevrah", farmu na vejce a veřejné sklady.

Dragon Hall
    Odkaz na vlastní Thread.
    Trpaslíci mají svá božstva, manželky, ženy a také domácí mazlíčky.
    DH je velmi překrásná jeskyně se spoustou, ale opravdu spoustou lávy. Spoustou lávy! A taky drakem, podivným stromem a obětním oltářem. Ke to krásné místo kde místo plánované relaxace můžete vypustit duši, během toho, co si budete prohlížet draka.

Pivovar
    Každý trpaslík si po dni stráveném v dole velmi rád dá jedno chlazené.
    Přesně k tomu je náš malý skromný pivovar, který má u sebe rovnou i výčep.

Pokladnice
    Co by to bylo za trpaslíky, kdyby neměli pořádnou úchylku na zlato?!
    Obří místnost plná zlata, diamantů, emeraldů a dalších cenných materiálů. Trpaslíci nemají zlato na to, aby za něj nakupovali, jim bohatě stačí to, že mají zlato.

Hodovní síň
    Žrát a žrát a žrát a žrát. Bez toho to přece nejde!
    Obří síň, kde je trůn, spousta stolů a kuchyň. bez pořádnýho žvance přece nikdo nebude makat!

Deštivá jeskyně
    Relax, klid a pohoda. Když už ani na chlastání nemáte sílu, můžete si zde prostě jen sednout a užívat si krásu zdejších jeskyní.
    Jedná se o jeskyni, ve které jsou různé rudy, láva, voda, nějaké to rostlinstvo a hlavně tam prší!

Obydlí
    Spánek je nezbytná součást života...
    Tři patra, devět bytů, co víc k tomu říct.

Důl
    Diggy Diggy Hole
    Kopat, kopat, kopat, kopat, kopat...

Pec
    Někde se ten materiál zpracovat musí, a tak rovnou z dolů vedou koleje do pece.
    Malá skromná pec.

Kovárna
    Zde se vytváří všechny nástroje, okrasy a vývozní zboží podzemního světa trpaslíků.
    Obyčejná kovárna, výbava obsahuje 6 pecí, 4 kovadliny a zásoby železa a kovadlin.

Poslední úprava: 25. srpna 2015
    • Líbí Líbí x 6
  2.  
  3. Vergis

Vergis Celebrita

Jsem rozhodně pro - trpasličí pevnosti už tu jsou rozestavěné dvě, ale nevím, v jakém stavu. Každopádně pokud by se ti podařilo něco jako na těch screenech, tak by to bylo skvělé.

4. Monett

Monett Moderátorka

Jsem také pro, snad to nebude nikomu v okolí vadit, když to bude v podzemí ;)

5. Pulec

Pulec Administrátor

Jako trpajzlík se tam musím objevit a nějak se zapojit, můj domek je něco jako imitace pevnosti z DF, kde mám zatím vstup a místo pro obchodníky a cestu k farmě, ale dál nic, to bych klidně proto i využil, mám to kousek od spawnu.

6. R4yman

R4yman Registered

Tak to vítam suseda, svoju základňu mám celkom blízko, severným smerom. Určite zabehnem pozdraviť a ako trpaslíkofil možno aj pridať ruku a materiál k dielu ;).

• Líbí Líbí x 1
  7. Termiter

Termiter Modelátor

Přilož prosím ještě mapu s kroužkem, ať víme kolik místa si nárokuješ. Předejdeme tak do budoucna případným sporům.

• Líbí Líbí x 1
  8. GamontCZ

GamontCZ Registered

Zde je uzemí na kterém bych chtěl stavět.Pouze mám problém že tam někdo začal stavět snad se s ním domluvím.
    Výstřižek01.JPG

9. Termiter

Termiter Modelátor

Jsem pro a přehazuji do schválených.

10. Trpaslik26

Trpaslik26 Registered

Jestli je možnost přihlásit se jako kopáč a stavitel tak moc rád. Trpaslíkům fandim :D a je to blízko Poruby II

11. GamontCZ

GamontCZ Registered

Určitě :) a blízko Poruby II to bylo jedno z kriterii při hledání místa už jsem udělal spárované portály je kousek od nepstera:)

12. Gaeirmund

Gaeirmund Registered

Blízko Poruby? To se budu muset někdy zastavit a kdyžtak se domluvit na ubytování. S Dwarf Fortress jsem zabil spoustu příjemnýho času...:D

13. Trpaslik26

Trpaslik26 Registered

Tak co kolik lidí budeš teda potřebovat ??

14. GamontCZ

GamontCZ Registered

čim více tim lépe ale odhaduji to okolo 5 aktivně se podílejících hráčů či sponzorů který by si později mohly vybrat a vybavit svůj dům

15. Trpaslik26

Trpaslik26 Registered

Tak bych se chtěl zeptat, jak jste zatim pokročili ??

16. GamontCZ

GamontCZ Registered

17. Jouda5

Jouda5 Registered

Můžeš mi prosím vysvětlit, jaktože se napojuješ na naší stanici nether-metra The Ark bez vědomí kohokolov z vedení Arku?

18. Termiter

Termiter Modelátor

Metro není samoobslužný projekt. Pokud se chceš připojit, musíš si to se mnou domluvit. To, co jsi zakreslil do mapy, nedává moc smysl.

Do tabulky dopiš souřadnice portálu v Netheru, prosím.

Jestli se chceš připojit, tak jedině tak, že se napojíš mezi Ark a Nepstera, ať je to jedna linka a ne dvě odbočky, jak jsi to měl zakreslené. Pokud jsi už postavil něco jiného, máš smůlu.

19. GamontCZ

GamontCZ Registered

S jouda5 jsem se doufám že domluvil na variantě která by mohly vyhovovat oboum.Omlouvám se za tím vzniklé potíže a souřadnice portálu doplním hned jak budu poblíž.

20. Trpaslik26

Trpaslik26 Registered

Takže bych chtěl podotknout, že v DC sme tak nějak aktivní tři + Gamont na nucenejch pracích. momentálně se nově přistavěla Xp farma (né moc účiná, ale budu dělat hned vedle další), dále je nově postavená plně automatizovaná farma na melouny (dává cca 2 stacky a půl), a nyní kopu ještě wheat farmu kterou chci udělat větší než byla v Kostičkově a to myslím byla největší farma na serveru ale nejsem si jistej. Jinak se zatím s 96Johnym snažím dohodnout nad tajným projektem, který jsme kdysi v Kostičkově nestihli dokončit. A s Gamontem se potřebuju dohodnout na samotném vzhledu DC a jestli můžeme stavět něco na povrchu. Toť je zatím vše.

21. adagoran

adagoran Registered

Ahoj rád bych Vám pomohl s tímto projektem, je-li ještě aktivní. S pozdravem Adagoran

Sdílej tuto stránku