1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Vesnice Dubaj

Vlákno v 'Schválené' založil sladislav 13. srpna 2014.

1. sladislav

sladislav Registered

Ahoj, už docela dlouho bych chtěl postavit svou vesnici a konečně jsem našel inspiraci.

Rád bych postavil město alespoň mírně stavbami i architekturou připomínající Dubaj.
    Město bych rád situoval zde. Rád bych se ale optal, komu patří ta malá (mírně kobloidní) stavba na okraji pouště. Onu poušť bude čekat zarovnání a pročištění.

STAVBY:
    Počítám s několika známými mrakodrapy, několika domyšlenými a hlavně s umělým ostrovem ve tvaru palmy. ZNÁMÉ MRAKODRAPY NEBUDU NAVRHOVAT JÁ! Budou staženy z webové stránky Thingiverse.com následně v Tinkercadu zmenšeny na adekvátní velikost a vyexportovány do souboru .schematic. Z tohoto souboru bude vytvořen blueprint podle kterého se bude stavba řídit.

DUBAJ A 1.8:
    Celé město bude 1.8ready, což znamená, že bude obsahovat všechny vychytávky příští verze. Proto je také situováno do blízkosti hranice světa, bude se rozšiřovat i do nově vygenerované krajiny.

JÁ MOJE STAVBY:
    Zatím, za rok svého působení tady na Majnu, jsem se podepsal pod dvěma výraznějšími stavbami.
    První je vinný sklípek pod mým domem (rozhodně navštivte zde)
    Druhá je první Smallvillská vinice,(také stojí za návštěvu) která leží zde. Viz samostatný článek.

Stavbu hodlám započít hned jak bude vše vyřízeno a jak mi to čas i internet dovolí. A ano, vím že už se jedna Burj Khalifa bude stavět. Ale Burj Khalifa sem, Burj Khalifa tam... To se ztratí ; )

Díky za odpověď.

DŮLEŽITÉ ODKAZY:
    Mrakodrapy pro Dubaj[DOUBLEPOST=1407928123,1407925494][/DOUBLEPOST]Pokud máte dotazy ptejte se.

POKUD MÁTE NĚKDO ZÁJEM BYDLET, NAPIŠTE!

Poslední úprava: 13. srpna 2014
    • Líbí Líbí x 1
    • Souhlasím Souhlasím x 1
    • Zábavné Zábavné x 1
  2.  
  3. Tweety

Tweety Registered

jen nápad, co jít stavět do Miami? :)

4. sladislav

sladislav Registered

Nějak spíš toužím po vlastním městě, ale díky ; )

5. Pompeius

Pompeius Ecthelion

Návrh se mi líbí, máš to promyšlené, ale měl bych tři připomínky.

Možná jsem něco přehlédl, ale nějaká konkrétní ukázka staveb by nebyla? Další věc - pokud se ti nepřihlásí spolupracovníci, zvládneš to stavět sám? Za ten rok jsi toho zas tak moc nenahrál a takhle rozsáhlý projekt bude vyžadovat spoustu času - mnohem víc než tolik, kolik jsi u nás zatím strávil. Poslední záležitost - vytvoř prosím nějakou mapku a v ní označ území, které by si tvůj projekt nárokoval.

Domek patří hráči Levrh.

• Souhlasím Souhlasím x 2
  6. sladislav

sladislav Registered

Konkrétní ukázku staveb bych byl schopen dodat do dvou dní, začal bych sám, postupně bych přibral nějaké (placené) lidi na výpomoc, ale jen s hrubou stavbou, detaily si radši udělám sám. Mapku se pokusím zpracovat do večera.

Honza

7. sladislav

sladislav Registered

Takže návrh na mapě mám hotový, nicméně s ukázkou staveb to nevypadá dobře.

Zatím jsem nerozjel WorldEdit ani MCEdit a nepodařilo se mi ani nijak jinak převést soubory .schematic přímo do MC (jedine co mam jsou blueprinty). Pokud máte někdo nějaký nápad či pomoc, prosím pomozte.

Zde jsou mapy: Popis staveb Dubaj.png Přibližně celé území města se rozkládá na tomto obrázku.

Legenda:
    1. Na tomto ostrůvku vyroste Burj Al Arab (známý mrakodrap připomínající plachetnici)

2.Tento poloostrov bude přetvořen na známou Dubajskou palmu

3.Na tomto místě bude postavena Burj Khalifa (192m vysoká)

4.Toto jezero bude přetvořeno v park nebo zasypáno

5.Zde bude obytná zóna

6.Zde budou farmy

Městské zony.png
    Legenda:
    Žlutá: Městské centrum
    Růžová: Obytné zóny
    Zelená: Farmy

• Líbí Líbí x 1
  8. lopina007

lopina007 Registered

Mas to pěkný a promyšlený :)

9. rikuhahl

rikuhahl Fanatický dříč

Jsem pro, ale když jsi nedodal návrhy staveb, tak ti nemohu celý projekt odsouhlasit (1/3 hlasem). Viděl bych to takhle:

Buď dodáš ten návrh z creativu a my ti to snad schválíme :)

Nebo si zvol jednu stavbu, nějakou menší, která by šla postavit i bez schválení a začni ji stavět, až bude v reprezentativním stavu, tak se tu ozvi a budeš (snad) moct pokračovat ve zbytku.

Místo jak si ho nárokuješ máš tedy zatím rezervované. Vyber si jednu možnost řešení a zařiď se podle něj ;)

PS. Doufám, že se mnou kolegové modi souhlasí, jestli ne, tak ti to pak budu muset strhnout. A všem vyleštit boty a lízt jim někam, abych odčinil svou samostatnou iniciativu ;)

10. sladislav

sladislav Registered

Stavební strategie bude následovná: upravit, postavit, dokončit, další stavba.

HOHÓ!!!!!:happy:

Rozběhl jsem MCEdit a tak posílám i fotky staveb. (Ještě s tim trochu bojuju, druhý mrakodrap poletuje ve vzduchu:blackeye:)

Burj Khalifa z quartzu
    (se základnou ve výšce hladiny moře bude vysoká až na výškový limit)
    2014-08-14_21.05.02.png
    2014-08-14_21.10.18.png

Burj al Arab
    z šedé vlny poletující ve vzduchu

(Tato stavba by vyrostla na ostrůvku kde teď stojí kobloidní baráček. Tato stavba také potřebuje architektonicky očistit, byla určena pro 3D tisk a proto má v sobě díry a výstupky)
    2014-08-14_21.32.44.png 2014-08-14_21.33.03.png 2014-08-14_21.33.22.png

• Líbí Líbí x 3
  11. FighterCraft

FighterCraft Legion

Nezapomínej na to že máš omezenou výšku té budovy, na serveru to totiž od bedrocku stavět nebudeš. ;) Tuhle budovu chtělo stavět už více lidí a na tomhle vždy pohořeli.

• Informativní Informativní x 1
  12. _Galaxion_

_Galaxion_ Registered

Vypadá to pěkně, ale s tou druhou budouvou si nejsem jist, zda se vůbec na ten ostůvek vejde. Pokud ostrůvek zvětšíš, není problém. Jak napsal Fightercraft, tu budovu bude potřeba trošku výškově smrsknout, ale pokud uděláš do každého patra interiér, bude to opravdu skvělé, a jsem si jist, že bych tento projet po dokončení mého určitě podpořil. Hodně štěstí! :)

• Facepalm Facepalm x 5
  13. yoh1len

yoh1len Registered

ma to vypočitane vy dvaja nadomnou pripadne o 1 kocku bude musiet ufiknut vrch (neviem či je voda na 64/65) stačilo by si prečítať čo píše a nie len pozrieť na obrazky :)

• Děkuji! Děkuji! x 2
  14. Testeuros

Testeuros Registered

Návrh se mi líbí, totéž mohu říci o stavbách. Ovšem nad čím se udivuji, je umístění farem a vůbec to, že jsou zakomponovány v plánu. Na rovinu - pokud chceš v Dubaji farmy, radši je zakomponuj do podzemí nebo do nějaké budovy ( taktéž doporučuji do nějakého suterénu ). Proč toto píšu? Inu, viděl někdo z vás někdy v Dubaji nějakou farmu na pšenici či na jiné plodiny, které se nacházejí i v kostičkovém světě? Už jen z hlediska nákladů ( "tahání" vody by bylo pro hospodáře velice nevýhodné, navíc na tomto by jistojistě prodělali ) je toto nerealné.
    Vím, že v MC nebývá často pro logiku nebývá ( viz. levitující domy bez podpěr ), to ovšem ale neznamená, že by se s ní nemělo počítat. ;)

15. sladislav

sladislav Registered

Jojo, spočítal jem si to tak, že pokud budu stavět od hladiny moře (asi výšky 65) a budova bude vysoká 192 bloků (stejně jako na obrázku) vejde se mi tam.[DOUBLEPOST=1408090291,1408090250][/DOUBLEPOST]A není problém jí kdyžtak zmenšit.[DOUBLEPOST=1408090433][/DOUBLEPOST]
    Druhá budova by se vejít měla. A zvětšit ostrůvek není problém.:)[DOUBLEPOST=1408090765][/DOUBLEPOST]
    Ano, farmy budou in-door:) Už koukám po nějakém pěkném mrakodrapu. Ale hlavně to bude v močálu, protože: 1) Spawnují se tam slimové a z těch jsou slimeblocky. 2) Rostou tam modré kytky a to je nejdostupnější modré barvivo (lapis bude na enchanty)

• Líbí Líbí x 2
    • Informativní Informativní x 1
  16. awesomevojta

awesomevojta Registered

Nápad se mi líbí a čekal jsem, kdy s tímto městem někdo přijde. Mám pár návrhů a otázek :)
    1) Do města by to chtělo zakomponovat i Dubajské letiště, které je nejvíce využívané při spojování letů z Evropy do Asie a nachází se uprostřed města, hlavně bez něj by Dubaj dnes nebyla tam, kde je.
    2) Také by měla být zastávka metra, jak v netheru, tak i v overworldu opravdu luxusní, jako tomu je doopravdy
    3) Bude palma dostatečně velká, aby se na ní daly stavět luxusní domy ? Byla by to opravdu luxusní adresa a myslím, že by se daly pozemky prodat za velký peníz (domy by se zde mohly postavit až po schválení)
    4) Je v plánu stavět nějaký přístav ? Místa na stání pro jachty by jsi taky mohl prodat za velké peníze a návrháři/ stavitelé těchto lodí by měli o projekt navíc :)

• Líbí Líbí x 1
  17. sladislav

sladislav Registered

Letiště
    Letiště plánuji jako vstup do Netheru. I nether bude koncipován jako luxusní letiště.
    Metro
    Doufám, že se mi podaří prosadit napojení městského metra přímo na NETHER RELOADED METRO (či jak se to jmenuje). Městské metro tudíž bude v Netheru. Takže se odkudkolibez přestupu dostaneš až k domu.

Palma
    Podívej se na mapu, tam je umístění palmy naznačeno. Bude stejně velká nebo ještě trochu větší než samotný poloostrov.

Přístav
    Bude se nacházet mezi Burj Khalifou a Palmou. Podívej se na mapku.

Pozemky budou zadarmo, nechci si na lidech mastit kapsu.
    Bude ale potřeba dodat návrh (moderní) stavby ke schválení.​

• Líbí Líbí x 3
  18. yoh1len

yoh1len Registered

Neviem ako to je s Netherom, nemá sa náhodou zmazať keď už je RLD dokončene?

• Facepalm Facepalm x 1
  19. sladislav

sladislav Registered

Bude v NETHER RELOADED!!!:D

20. yoh1len

yoh1len Registered

no neviem čo tu facepalmujete ja len čitam to čo vidim je tam letište v Netheru a mestke metro tiez v netheru... hovoris len o napojeni mestskeho metra prijamo na nether rld preto som chcel upozorniť na to aby si to naozaj nepostavil v Netheru a potom ti to zmažu :D :D za dobrotu na žobrotu :D

21. sladislav

sladislav Registered

Netherem už automaticky myslím Reloaded, protože ten starý nemá budoucnost a bylo by zbytečné tam cokoli stavět. Jinak ale díky;)

• Souhlasím Souhlasím x 3
    • Líbí Líbí x 1

Sdílej tuto stránku