1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Dfterm - telnet pseudomultiplayer

Vlákno v 'Návody' založil Thebys 22. ledna 2012.

1. Thebys

Thebys Registered

Dfterm je utilitka, která slouží k distribuci ASCII (tj. připojení "hráči" NEuvidí tileset(!!!)) dat ze hry pomocí telnetu a umožňuje připojeným hru sledovat, nebo do ní i zasahovat. Pseudomultiplayer proto, že všichni hráči kontrolují jednu obrazovku a jeden kurzor - je to tedy stále singleplayer jen ovládaný několika hráči najednou... k Dfterm telnet serveru se dá připojit s libovolným telnet klientem (doporučuji Putty, link dole), který podporuje barvičky a znakovou sadu UTF-8...
    Doporučené odkazy:
    Pokud nemáte veřejnou ip adresu a možnost povolit specifický port budete potřebovat ještě Hamachi (nebo alternativu). Připojení pomocí hamachi jsem nezkoušel a ocením pokud to někdo udělá a doplní mě...

Návod dfterm+hra:
    1. Stáhněte a spusťte dfterm instalátor - při instalaci si vytvořte admin účet.
    2. Spusťte dfterm (u win 7 by se měl objevit ve startu automaticky).
    3. Stáhněte a spusťte putty.exe.
    4. Na výchozí obrazovce vyplňte IP: 127.0.0.1 (vždy lokální počítač) a port 8000 (výchozí). Jako connection type vyberte telnet. Přepněte se vpravo do window -> translation a v první kolonce vyberte "UTF-8", nyní se vraťte zpátky do "session" a uložte si "session" třeba jako "DF local" (abyste příště nemuseli nastavovat znovu).
    5. Poklikejte na "DF local" nebo stiskněte tlačítko "open".
    6. Přihlašte se údaji do dftermu.
    7. Přepněte se do nebídky Main menu pomocí alt+3 (pokud to nejde použijte esc+3 (ano escape)).
    8. Vyberte 3. položku (configure slots), potom "add new slot profile".Ve slot profile name napište jméno profilu. Nejdůležitější je ale nastavit game executable path a game working directory (jinak se hra nespustí). Cesta bude ve formátu C:\moje% hry\Dwarf% Fortress\Dwarf% Fortress.exe = žádné uvozovky a před každou mezerou musí být %
    9. Nastavení jde později upravit, nyní vyberte create slot
    10. Vyberte Launch new game a jméno profilu, který jste vytvořili... Spustí se hra, NEODKLIKÁVEJTE INTRO...
    11. Jedno z "oken" putty by mělo ukazovat hlavní menu hry, chce to pár pokusů než se vám do něj podaří v putty přepnout: podržte esc a stiskněte 1... jakmile okno zmodrá (je aktivní) můžete použít CTRL+F pro zobrazení jen tohoto okna a CTRL+R pro odstranění rámečku... Velikost/množství zobrazeného je možné regulovat zvětšováním a zmenšováním okna hry (ne putty)!
    Návod připojení ostatních:

Zjisťete jestli máte veřejnou IP adresu (půjde to přímo) nebo nemáte (budete muset použít hamachi). Pokud veřejnou IP adresu máte a nikdo se k vám nemůže připojit (v putty zadá místo 127.0.0.1 vaši veřejnou adresu (www.mojeip.cz) a port 8000) budete muset v routeru/modemu přiřadit port 8000 k vašemu počítači. To se dělá v nastavení routeru/modemu přes webové rozhraní... Pro konkrétní postup k vašemu routeru/modemu vizte portforward.com (je tam i stažitelná aplikace na testování otevřenosti portů - dobrá věc)... Pokud se v tom nechcete vrtat můžete stále použít hamachi (virtuální síť) připojení pomocí putty se pak bude realizovat přes vaši hamachi ip (port stále 8000), ale nezkoušel jsem.

Napsal jsem to mizerně, ptejte se, zkoušejte (pokud vás to láká)... Budu to tu sledovat.

• Líbí Líbí x 1
  2.  

Sdílej tuto stránku